Close
  • Ana
  • /
  • Oyun
  • /
  • Rapor: Kullanılmış Wii U konsolları eski sahiplerin oyunlarına erişim sağlar

Rapor: Kullanılmış Wii U konsolları eski sahiplerin oyunlarına erişim sağlar

Nintendo Wii U lansmanı tuhaf hikayeler uyandırmaya devam ediyor. Görünüşe göre ikinci el konsol sahipleri, konsola önceden indirilmiş oyunları ücretsiz olarak yeniden indirebilir

Cuma günkü raporlar şunu iddia etti:Nintendo Wii UKonsollarını ikinci el satın alan sahipler, orijinal sahibi tarafından satın alınan tüm oyunları ücretsiz olarak yeniden indirebilirler.

Bir kullanıcıNeoGaf forumlarıKonsol yeni yuvasını bulmadan önce silinmiş olsa bile, Nintendo eShop'tan herhangi bir ücret ödemeden çok sayıda başlık alabileceklerini iddia etti.

Olgu, eğer inanılacaksa, indirmelerin kullanıcının hesabından ziyade konsolun kendisine bağlı olduğunu gösterir.


Forumite DSN2K, 'Benden önce konsola sahip olan kişi birden fazla oyun satın aldı, yani satın aldığı tüm oyunlar ücretsiz olarak yeniden indirilebilir. Bu da kurduğum yeni bir hesapla.

Oyunlar açıkça konsolun kendisine bağlı. İkinci el Wii U'lar satın alanlara tavsiyeler ... Mağazadaki tüm oyunları kontrol edin ... Bazı 'ücretsiz' oyunlar için dahil olabilirsiniz! '


Eurogamer, Nintendo Wii U'nun tüm kullanıcılarının, indirmek için hangi hesabın kullanıldığına bakılmaksızın indirilen içeriğe erişebileceğine işaret ederek kullanıcının hikayesini destekliyor.

SNAFU, Nintendo'ya bir servete mal olabilir, özellikle daha önce bildirildiği gibi, alıcılar Wii U deneyiminden çabucak yoruluyorsa ve konsolu erken bir aşamada satıyorsa.


Üzerinden:Eurogamer