Close
  • Ana
  • /
  • Oyun
  • /
  • Resident Evil 6 incelemesi

Resident Evil 6 incelemesi

Resident Evil 6 fırsatları Resident Evil 6 Amazon 19 $ Resident Evil 6 HD'yi görüntüle ... Amazon Prime 22 $ Görüntüyü Görüntüle 1/7

Resident Evil 6


Resident Evil 6 incelemesi
Resim 2/7

Resident Evil 6

Resident Evil 6 incelemesi
Resim 3/7

Resident Evil 6

Resident Evil 6 incelemesi
Resim 4/7

Resident Evil 6

Resident Evil 6 incelemesi
Resim 5/7

Resident Evil 6


Resident Evil 6 incelemesi
Resim 6/7

Resident Evil 6

Resident Evil 6 incelemesi
Resim 7/7

Resident Evil 6


Resident Evil 6 incelemesi

Resident Evil 6, RE destanının en son bölümü, ancak bildiğimiz ve sevdiğimiz oyun standartlarını karşılayabilir mi?

Bölünmeler sırasındaResident Evil: Operation: Raccoon Cityve Paralı askerler büyük ölçüde bunalmış durumda, VahiylerNintendo 3dsCapcom en iyi bildiği şeye sadık kaldığında, Ninty portable'ın daha küçük ekran ortamı için bile olsa bir hayatta kalma korku oyunu yapmakta çok azının daha iyi olduğunu hatırlattı.

Resident Evil 5, kooperatif oyun, çevrimiçi çok oyunculu eylemi getirdi ve RE 4'ten büyük bir grafiksel iyileştirmeydi. Karakterler ve karanlık gizemli yerler aynı kalırken, oyunda daha fazla aksiyon hissine açık bir geçiş vardı ki bu hiç şüphesiz hala serinin en iyi taksitleri olarak kabul edilen RE 4 ve 2'nin hayranlarını üzecekti.

Hem sadık hayranları hem de seriye yeni gelenleri memnun etme arayışında, Resident Evil 6, hem çevrimiçi hem de çevrimdışı dünyalarda iç içe geçen solo ve eşli modlarda oynanabilen (ve kilidi açılacak dördüncü) üç ana kampanyaya yayılır. ancak oyunun çok farklı oyun deneyimleri sunar.


Resident Evil 6: Özellikler

Ekrandaki envanter sistemi, artık birleştirilmesi ve kasalarda saklanması gereken silahlara ve bitkilere gerçek zamanlı erişim anlamına geliyor ve sürekli olarak durup eylemden atlamak zorunda kalmadan hoş bir değişiklik.

Belirli silahların aksine yeteneklere odaklanan yeni bir yükseltme sistemi var.Böylece, düşmanları yenerek veya yerlerini belirleyerek toplanabilecek beceri puanlarını biriktirerek vücut delme becerilerinizi artırabilecek ve kritik bir atış şansını artırabileceksiniz. daha sonra bölümler arasında satın alınabilen kutular ve kasalar halinde.

Cephanenizi akıllıca kullanmak, tüm kampanya modlarında çok önemlidir. Mermileri boşa harcarsanız, yakında daha fazla cephane bulana kadar göğüs göğüse dövüşe, bıçağınıza ve kooperatif arkadaşınızın kıçınızı kurtarmasına güvenmeniz gerekeceğini anlayacaksınız.

Tüm karakterler bir dizi ölümcül silahsız hareketlere sahipken, artık kuşatılmaya ve ölümcül saldırılara maruz kalmaya daha duyarlısınız.

Zombiler geri döndü ve bu sefer silahları var ve size her açıdan saldırmak için emekleyecek, sıçrayacak ve zıplayacaklar. Yeni C-Virüsünün gücü, düşmanların da mutasyona uğrayabileceği anlamına gelir, bu da kafa vuruşunun her zaman çözüm olmadığı anlamına gelir.

İyi haber şu ki, artık hareket halindeyken ateş edebilir veya vurursanız, kurtarma çubuğunun yeniden dolmasını beklerken zeminde gezinirken silahınızı nişan alabilirsiniz.

Resident Evil 6, hikayenin özel bölümleriyle birlikte daha fazla çevrimiçi işbirliği aksiyonu getiriyor ve aynı anda dört oyuncuya kadar patron dövüşlerinin üstesinden gelmesini sağlıyor. Ayrıca, yaratıklardan biri olarak başka bir kişinin çevrimiçi oyununa katılabileceğiniz Ajan Avı modu ve 3DS'de oynarsanız, zamana karşı mümkün olduğunca çok sayıda yaratığı yenmekle ilgili olan Mercenaries modu da var.

Resident Evil 6: Oynanış

Leon'un kampanyası açıkça Resident Evil 2 ve 4 ile ilişkili karanlık, yavaş tempolu, gerilimden hoşlananları hedefliyor, ancak açılış bölümünün başlangıcında, Capcom ilk patlamaları almak için sabırsızlanıyor.


ABD hükümeti ajanı Helena Harper tarafından kuşatılan bu eylem, E3 2012'de ilk kez deneyimlediğimiz tedirginliğin bir kısmını yitirmiş gibi görünüyor ve yakında bulmaca çözmenin zor olmaktan çok uzak olduğunu anlayacaksınız. Ancak asıl sorun, korkutucu olmaması ve bu durumun tüm kampanyalarda tutarlı olması.

Resident Evil 6: Konu

Chris Redfield, Doğu Avrupa ve Çin'deki lokasyonlarda kooperatif ortağı Piers Nivans'ın da dahil olduğu BSAA ekibiyle, yargılamalara daha fazla savaş duygusuyla biyo-terörizmle mücadele eden ikinci kampanyayı yönetiyor.

Chris'in kampanyası ile ilk uygulamalı çalışmalarımız, bitmiş sürüm adaletini gerçekten yerine getirmedi ve başlangıçta oynanışında çok 'Mercenaries' hissetmesine rağmen, aşırı zombi patlamasının arkasında yatan bazı stratejiler var.

Co-op AI kesinlikle etkileyicidir, çünkü Piers aslında sizin emriniz altında yaptığı kadar bireysel çalışır, bu da siz daha fazla cephane bulmaya çalışırken savaşı sürdürecek ve düşmanı öldüreceği anlamına gelir.

Resident Evil 5'in ana düşmanı Albert Wesker'ın oğlu olan Jake Muller, küresel virüs salgınını çözebilecek nadir kan grubuna sahip ve kooperatif ortağı Sherry Birkin'in (Resident Evil 2) hayatta kalması için ihtiyacı var.

Chris ve Leon'un hikayeleri arasındaki bir tür orta evde, kampanyaya daha heyecanlı, gergin bir his katmak için sürekli olarak kovalanıyor olmanın eklenmesi.

Leon, Chris ve Jake'in kampanyalarını tamamlamayı başarırsanız, Ada Wong'un oynanabilir kampanyasının kilidini açarsınız, ancak bu sefer baştan çıkarıcı kadın, büyük ölçüde yalnız kalır.

Gizliliğe vurgu, arbalet ve makineli tüfek emrinizde olan silahlarla, tek başına görev kesinlikle daha çok Resident Evil of old gibi hissediyor ve Capcom'un bu Ada görevi olmadan sürmek için 40 saatinin olduğunu iddia ettiği bir oyuna hoş bir ek. .

Resident Evil 6: Karar

Bazen herkesi mutlu etmek için çok çabaladığınızda, nihayetinde aslında hiç kimseyi memnun etmeyebilirsiniz. Tüm kampanyaların kesinlikle olumlu yönleri var, ancak bununla birlikte çok sayıda olumsuzluk var.

Yeni menü sistemleri, atış mekaniği, geliştirilmiş kooperatif ve zombi yapay zekası gerekliydi ve değişiklikleri memnuniyetle karşılıyoruz ve Ada Wong kampanyasının eklenmesini seviyoruz.

Grafikler yüksek çözünürlüklü bir parlaklıktan yoksun gibi görünürken, arsa ve hikaye zaman zaman sürükleyici olmaktan uzaktır. En önemlisi, oyun korkutucu değil. Tam izolasyondan kooperatif ortağına bel bağlayan sinema tarzı aksiyona, hayatta kalma korku köklerinden kayan vurgu, eski RE hayranlarını bir kez daha hayal kırıklığına uğratacak kadar dramatik.

Bahsetmeye değer diğer önemli konular, bölünmüş ekran eyleminin oynanmasının çok zor olması ve ekran parlaklığının, özellikle Leon'un kampanyası aracılığıyla oyunun bazı bölümlerinde gözlerinizi kısmak zorunda kalmamayı neredeyse imkansız hale getirmesidir.

Bu, kısmen iyi ancak çoğu kez hayal kırıklığı yaratan bir Resident Evil deneyimidir. Oyun, gerilimi çok farklı bir şekilde yaratmayı amaçlayan çok farklı bir canavara dönüştü, ancak nihayetinde birçok Capcom'un Resident Evil 2 HD remake hakkında yaptığı konuşmada iyi olacağını umacak.

Resident Evil 6 çıkış tarihi: 2 Ekim 2012

Resident Evil 6 fiyatı: 39,99 £