Close
  • Ana
  • /
  • Bisikletçilik
  • /
  • Açıklandı: Mark Cavendish Tour de France'ın rekor seviyeye dönüşünü besleyen bisiklet ve donanım

Açıklandı: Mark Cavendish Tour de France'ın rekor seviyeye dönüşünü besleyen bisiklet ve donanım

Bu hikayeyi bir araya getirdiğimde, Mark Cavendish'in 14. etapta 4'ten azını doğrudan kazanmış olarak hala devam edeceğini tahmin etmemiştim! Ama hey, başarıyı kutlamak ve malzemeyi geri dönüştürmek güzel, işte yine başlıyoruz.

Bu yılki Fransa Bisiklet Turu her zaman tahmin edilemez olacaktı ama kesinlikle kimse Mark Cavendish'in ciddi bir hastalıktan ve Grand Tour etap galibiyeti olmadan yarım on yılın ardından 36 yaşında 11 günde dört etap kazanmasını öngöremezdi. Mark Cavendish bile değil.

Manx Füzesi, Tour de France'ın başarısında pek yeni sayılmaz; bunlar genel olarak oradaki 31., 32., 33. ve 34. etap galibiyetleriydi ve onu tüm zamanların en iyi ve yasal ünlü Belçikalısı Eddy Merckx ile aynı seviyeye getirdi. Ayrıca Cav'ı 2011'de kazandığı yeşil formaya sıkıca geri koydular.

İnanılmaz olan şey, ilk 2021 zaferi - 29 Haziran Salı günü 4. Etap - aslında Mark'ın beş uzun yıl boyunca bisikletin en prestijli yarışlarından herhangi birinde ilk etap galibiyeti olmasıydı. 2016'dan beri ciddi sağlık sorunları yaşıyor, bir süredir takımsız ve şu an 36 yaşında. Bisiklet açısından ölümden dönmek çok da uzak değil. Oh, ve sakatlığı nedeniyle geç bir yedek olarak ilk etapta Tur'daydı. Ve daha fazla drama istiyorsanız, 3. etapta Cav, bisikletinin 'tahrip edilmiş' olarak tanımladığı bir duruma düştüğü bir kazaya karıştı.


Mark Cavendish Tour de France bisiklet ve teçhizatı ortaya çıktı

(Resim kredisi: @cauldphoto)

Öyleyse, muhtemelen merak ediyorsunuz, bu Lazarus benzeri dönüşü nasıl başardı? Birincisi, Cavendish son derece sivri bir stili olan şaşırtıcı bir atlet. 4. etabı kazandıktan sonra, en seçkin sözlerinden biri, basın odasındaki birçok yazarın muhtemelen bir başka etabı kazanmasından daha uzun süre iyi bir hikaye yazmamış olmasıydı – ah.


Cav, her noktada kitinden en iyi şekilde yararlandığından emin olmak için neredeyse her gün sürüş pozisyonunu ayarlamayı, kramponlarını ve bisiklet üzerinde ayarlanabilecek diğer her şeyi ayarlamayı seviyor. Birçok kişi bunu telaşlı görebilir ama o, vücudunun bir şeyi değiştirdiği konusunda çok net.çok güzelsinaşamalar arasında ve işlerin o gün nasıl hissettirdiğine uyacak şekilde ayarlamalar yapması gerekiyor. Bunu hemen şimdi söylemelisiniz, işe yarıyor!

Ayrıca ekibinin – Patrick Lefevere'nin Deceuninck-Quick-Step'i – satın alabileceği en iyi donanıma sahip. Cavendish'le birkaç yıl önce tanıştım ve çantasında Pingtwitter dergisinin bir kopyası (ve, ahem, diğer, düşük kiralı, sözde rakip yayın) vardı... Yani teknolojisini açıkça biliyor. Ayrıca Fransa'da zafere ulaşmak için Pingtwitter'ün şu anki favori yol bisikletini sürdüğü de ortaya çıktı.


  • Chris Froome, Tour de France dönüşünde kullandığı teçhizatı açıkladı
  • Daha fazlasıen iyi Tour de France donanımışimdi satın alabilirsin
  • Tour de France nasıl yayınlanırher yerden - gidin! merhaba şimdi

Mark Cavendish'i tekrar zirveye taşıyan teknoloji

Uzmanlaşmış S-Works Asfalt SL7

Resim 1 / 3

Mark Cavendish Tour de France 2021 4. etap galibiyeti

(İmaj kredisi: Uzmanlaşmış)
Resim 1 / 3

Mark Cavendish Tour de France 2021 4. etap galibiyeti

(İmaj kredisi: Uzmanlaşmış)
Resim 2/3

Mark Cavendish Tour de France 2021 4. etap galibiyeti

(Resim kredisi: @cauldphoto)
Resim 3 / 3

Mark Cavendish Tour de France 2021 4. etap galibiyeti


(Resim kredisi: @cauldphoto)

Son derece çok yönlü SL7 – aynı zamanda bir Pingtwitter Ödülü sahibi ve şu anda sektörümüzde 1 numara.en iyi yol bisikletleri listesi– Cavendish gibi bir efsaneye layık bir yolculuk.

Cav'in SL7'si, birinci sınıf bir modelle kandırıldıDura-Ace R9150 grup setiShimano'dan hidrolik disk frenler - pek işe yaradıklarını sanmıyorum - ve bir Dura-Ace DI2 arka vites değiştirici ve kaset.

Tarmac SL7 ile ilgili ilginç bir şey, Specialized'in onu tamamen unisex yapmasıdır - burada kadınlar için daha düşük bir özellik yok, sadece tüm cinsiyetlerden insanlar için harika bir yol bisikleti ve Cav'ın başarısına bakılırsa her yaş için de. tamam 36 değiloeskimiş.

• Bizim okuyunUzmanlaşmış Tarmac SL7 incelemesi

ANGI ile S-Works Kaçınma

ANGI ile Uzmanlaşmış S-Works Kaçınma

(İmaj kredisi: Uzmanlaşmış)

Bahsettiğim gibi, bu yılki Tur'da, 'eğlenceli' bir Instagram anını sahnelerken o çılgın bayanın pelotonu çıkarmaya karar vermesi de dahil olmak üzere bazı korkunç kazalar oldu. İçinizin rahat etmesi için Specialized ayrıca Mark'ın miğferini bu S-Works Evade w/ANGI şeklinde sağladı.

Bu kaskla, Specialized tavizsiz güvenlik ve olağanüstü hafifliğin mükemmel karışımını bulduğunu iddia ediyor. Kuşkusuz,Herkask üreticisi bunu iddia ediyor ama bu biraz özel (edilmiş). Specialized, onu 'çıplak bir kafa kadar serin' kılan koruma ve havalandırma için geliştirilmiş Enerji Optimize Edilmiş Çok Yoğunluklu EPS ile, Evade'in 'geleneksel bir yol kaskına kıyasla 40 km'de 50 saniye ve önceki Evade yinelemesinden yaklaşık altı saniye tasarruf ettiğini söylüyor. .'

Son olarak, ANGI çarpışma sensörü, en kötüsünün olması durumunda, belirtilen kişileri bildirir. Ayrıca GPS tabanlı aktivite takibi için Specialized'in Android ve iOS uygulaması ve Strava ile senkronize olur. Mark Cavendish miGerçektenTour de France'da çarpışma sensörü mü takıyorsunuz? Specialized bize bunu yaptığını garanti ediyor.

Wahoo Elemnt Bolt ve Wahoo Elemnt Rakibi

İnsan, makine, bisiklet bilgisayarı ve saat… mükemmel bir uyum içinde

(Resim kredisi: Wahoo)

Hayır, bu bir yazım hatası değil; bu sadece Wahoo'nun ürünleri için kendine özgü yazım stili. Yoksa 'farklı' mı? Elemnt Bolt, Wahoo'nun bugüne kadarki en gelişmiş bisiklet bilgisayarıdır. Ekranın genişliği sadece 2,2 inçtir, bu da üniteyi güzel ve kompakt tutar. Ortam ışığı sensörü, güney Fransa'nın kavurucu güneşinde bile önemli ölçümlerin görülebileceği anlamına gelir. Navigasyon özellikleri muhtemelen bir yarış sırasında Mark Cavendish için daha az kullanışlıdır, ancak oradalar ve şüphesiz onlar için kullanışlıdırlar.sen,bay/bayan.

Bluetooth Smart, ANT+ ve Wi-Fi ile donatılan Bolt, SL7'nin sensörleri ve sayaçları ve ayrıca Wahoo'nun Elemnt Rival çoklu spor saati ile eşleşir.

• Bizim okuyunWahoo Elemnt Rakip incelemesi

Wahoo Tickr

Wahoo Tickr

(Resim kredisi: Wahoo)

Bir sprint bitişi göründüğünde her kalp atışı önemlidir. Cav, büyük olasılıkla bu Wahoo Tickr kalp atış hızı monitörü sayesinde yarışına ayak uydurabildi ve ardından bitişini mükemmele ulaştırdı. Artık üç adede kadar Bluetooth bağlantısını destekleyebilen Tickr, Cavendish'in Bolt yarış bilgisayarına ve Team Deceuninck-Quick-Step'in beyaz önlüklü ve/veya eşofmanlı adamlarına veri besleyecek.

Yakın oturan, konforlu ve tamamen güvenilir olan Tickr, Tour de France'da tam da ihtiyacınız olan şeydir. Hem de ucuz!