Close
  • Ana
  • /
  • Bisikletler
  • /
  • Ribble Endurance SL R Disk incelemesi: orta sıklet parası için ağır sıklet özellikleri

Ribble Endurance SL R Disk incelemesi: orta sıklet parası için ağır sıklet özellikleri

Ribble Endurance SL R Disk fırsatları Ribble - Endurance SL R Disk Ribble Cycles 2,999 £ Ribble'ı Görüntüle - Endurance SL R... Ribble Cycles 2,999 £ Amazon UK'yi Görüntüle

Ribble Ribble Endurance SL R Diski, diğer performans odaklı yol bisikletlerinin kolayca gidebileceği yerlere gitmesini sağlayan çok yetenekli doğasıyla uygun profesyonel özellikler sunduğundan, ciddi veya yarı ciddi tüm bisikletçilerin dikkatine değer. 'T.


Oldukça yaygın Mavic Aksium Disk jantları alan en 'temel' Shimano Ultegra modelleri için fiyatlar 2,999 £ 'dan başlarken, serinin en tepesindeki canavarlar SRAM Red eTAP elektronik dişli donanımına ve etrafındaki en kaygan ZIPP 303 Firecrest Carbon tubeless jantlara sahiptir.

Ancak ürün yelpazesinin tamamında uzanan baştan çıkarıcı iplik, mükemmel karbon fiber çerçevedir. Havayı yağlanmış bir yılan balığı gibi kesmesini sağlamak için yeterli aero dokunuşlara sahiptir, ancak geometri (tüplerin yerleşimi) o kadar affedici değildir ki, birkaç mil sonra beliniz ve kalçalarınız şikayet etmeye başlar.

Bunun da ötesinde, Ribble'ın disk frenlere geçişi, durma gücünün çok büyük olduğu anlamına gelir, ancak aynı zamanda daha kalın lastiklerin eklenmesine izin verir. Koltuk destekleri ve ön çatal arasında, çakıllı çakıllı lastikler için yeterince boşluk yok, ancak hava basıncını düşürmek ve sürekli patlak vermeden biraz Paris Roubaix eylemi denemek için kesinlikle yeterli alan var. Bu para için bunlardan birien iyi yol bisikletleridışarıda. Nedenini öğrenmek için okumaya devam edin…

Ribble Endurance SL R Disc: fiyat ve çıkış tarihi

• NSRibble Endurance SL R Diskşimdi satışta.


• Test ettiğimiz modelin maliyeti 7,999 £. Hem erkekler hem de kadınlar için uygun olan hibrit bir çerçeve olarak görülmektedir. Ayrıca son derece özelleştirilebilir ve beş çerçeve boyutunda gelir.

Ribble Endurance SL R Disk serisine buradan bir göz atın


Ribble Endurance SL R Disk: kurulum

Ribble Endurance SL R Disk İnceleme(Resim kredisi: Ribble)

Piyasadaki diğer pek çok karbon fiber füze gibi, Ribble Endurance SL R de rüzgar tünelinde uzun saatler geçirdi, ancak bu, sürmek için güçlü kemikler ve çelik yığınlar gerektiren güçlü bir hız iblisi değil.

Temel geometri adından da anlaşılacağı gibi dayanıklılık şemaları için ayarlanmışken, çerçevenin kendisi 900g'nin hemen altında ölçekler veriyor. Son teknoloji bir grup seti ve diğer bisiklet gubbinleri ile yükleyin ve hala sadece 7,6 kg ağırlığındadır, bu da tırmanışlarda vites değiştirmeyi çok daha kolay hale getirir.

Daha önce de belirtildiği gibi, modelin kendisi büyük ölçüde özelleştirilebilir (Ribble'ın gurur duyduğu bir şeydir), bu nedenle bir alıcı olarak yapılandırıcıya gidebilir ve tekerlekleri, dişlileri, çubukları seçebilir ve hatta tamamen ısmarlama bir boya işi belirleyebilirsiniz. Bu, teslim süresine ağır bir miktar ekleyecektir.

Ancak burada test edilen bisiklet, sadece sansasyonel ZIPP 303 Firecrest Carbon jantlar, süper aero LEVEL 5 karbon entegre kokpit sistemi ve SRAM hidrolik disk frenlerle donatılmış en üst düzey SRAM Red eTap modelidir.


Bununla birlikte, kendinize biraz tasarruf edebilir ve hala olağanüstü bir grup seti olan 2,999 £ Shimano Ultegra versiyonunu tercih edebilirsiniz, ancak temel Mavic Aksium tekerlek takımı ve LEVEL 1 alaşım gidon sisteminde para tasarrufu sağlanır. Bu kurulumun güzelliği, hissettiğiniz zaman ve hissettiğiniz zaman veya biraz para kazandığınızda yükseltmenin son derece kolay olmasıdır.

Ribble Endurance SL R Disk İnceleme


(Resim kredisi: Ribble)

Ribble Endurance SL R Disk: kit

Daha önce de belirtildiği gibi, Pro Tour'da görmeyi beklediğiniz her şeye göre değerlendirilen en iyi özellikli bisikleti test edecek kadar şanslıydık. Aslında, bu kadar güçlü bir özellik listesi daha çok 10-12 bin sterlinlik fiyat etiketine sahip bisikletlerle bağlantılıdır, bu nedenle para için olağanüstü bir değer gibi hissettirir.

Ancak Ribble yerini biliyor ve Colnago, Specialized ve Pinarello'nun sahip olduğu tarihe ve yarış soyağacına pek sahip olmadığını anlıyor. Ayrıca, daha önce bahsedilen markalardan herhangi biri bir web sitesini duymadan önce yüzde 100 çevrimiçi satış yapıyor, böylece bu tasarrufların çoğunu müşteriye aktarabiliyor.

Sonuç olarak, her yönden en iyi SRAM dişli ve frenlere, güzel bir LEVEL 5 kokpitine (aynı zamanda şaşırtıcı derecede konforlu) ve yanakların altında tam konfor ve performans için bir Fizik Arione R5 seleye sahibiz.

Bu bisiklette gördüğünüz ve dokunduğunuz çoğu şey, hem güçlü hem de esnek olan ve Ribble'ın ağırlığı minimumda tutarken konfor faktörünü artırmasını sağlayan Toray T1000 karbon fiberden yapılmıştır.

Tek büyük sıkıntı, biraz zorlandığımız Ribble'ın kendi karbon sele direği ile ilgili. Ama bunun hakkında daha sonra.

Ribble Endurance SL R Disk İnceleme

(Resim kredisi: Ribble)

Ribble Endurance SL R Disk: sürüş

Ribble, ekstra küçükten ekstra büyüğe uzanan ve yaklaşık 5'3' ila 6'3' arasındaki halkı kapsayan beş çerçeve boyutu sunar. Çerçeve boyutu seçimi, örneğin Kanyon kadar kapsamlı olmasa da, iyi bir uyum sağlamak için yeterli olmalıdır. Aksi takdirde, Ribble 30 Günlük Test Sürüşü sunar, bu nedenle mutsuzsanız, her zaman bir beden yukarı veya aşağı gidebilirsiniz.

İnternetten satın alınan herhangi bir bisiklet gibi, yola çıkmadan önce küçük bir kurulum gerekir, ancak bu, sele, gidon boğazı ve kokpit gibi şeyleri mükemmel bir uyum elde etmek için ayarlamanıza olanak tanır.

Sadece bir şeye bakarak hayal edebileceğiniz gibi, Ribble Endurance SL R Disk hızlıdır ve bu güzel ZIPP jantlarında bir rüya gibi gezinir. Buradaki duvarlarda bol miktarda karbon var, bu nedenle hız artmaya başladığında güzel 'vızıldama' sesini alırsınız.

Bisikletteki her şey de sağlam hissediyor ve çerçeve, bazı rakip yarış honlanmış karbon yol bisikletleri gibi pürüzlü yüzeylerde sarsılmıyor ve kayıyor gibi görünmüyor. SRAM'ın elektronik dişli sistemi esasen kusursuzken, botun altında biraz daha fazla zıplama anlamına gelen daha kalın lastikler takabilmeniz buna yardımcı olur. Dişlileri değiştirme hızı ve doğruluğu son derece bağımlılık yapar.

Çoğu yol bisikleti hidrolik karbon disk frenlere doğru gidiyor ancak yürütmenin genellikle zayıf olabileceğini hissediyorum. Daha ucuz modeller bazen hissedilmez ve genellikle sürtünmeye neden olurken, kurulum ve bakım zahmetlidir.

Buradaki frenler harika, güzel ve ilerici olduğunu kanıtlıyor ve açık yoldayken mikro ayarların hızlanmasına izin veriyor. Ayrıca ıslak zeminde mükemmel performans gösterirler ve daha geniş lastiklerle birleştiğinde kış sürüşlerini çok daha güvenli hale getirirler.

Eyerde birkaç saat geçirdikten sonra bulabildiğim tek gerçek eleştiri eyerle ilgiliydi. Kullanıcı kılavuzlarına göz atın ve genellikle bir bisikletteki çoğu bileşen için bir tork ayarları listesi vardır. Bir karbon yol bisikletinde bu rakamların üzerindeki tork, felakete yol açabilir.

Bu yüzden, iyi bir çocuk gibi, ince karbon sele direği için bu ayarları takip ettim, ancak zorlu bir köşeyi dönerken aniden düşmesini sağladım. Eğlenceli değil ve testisler kesinlikle bunun için bana teşekkür etmedi.

Sadece bir cep multi-aletiyle donanmış olarak sele direğini yeniden yerleştirdim ve devam ettim, sadece tekrar olması için. Tek gerçek seçenek, cıvatayı kılavuzların önerdiğinden daha yüksek torklamaktır, bu da bana Ribble'ın daha iyi bir çözüm bulabileceğini düşündürüyor, bu kutuda karbon dostu bir yapışkan madde tedarik etmek anlamına gelse bile.

Ribble Endurance SL R Disc: karar

Ribble Endurance SL R Disk İnceleme


(Resim kredisi: Ribble)

Ribble Endurance SL R Disc'i arka arkaya sürdükten sonraCanyon'un Aeroad CF SL Diski 8.0Haftalık sürüşlerimin geri kalanında kendimi Ribble'a doğru eğilmiş buldum. Hiç şüphe yok ki daha hızlı, daha aero-yönelimli bisikletler var (ve Kanyon çok hızlı), ama çoğumuz zevk alabileceğimiz bir şey istiyoruz.

Ribble, sert, hafif, hızlı ama her şeyden önce rahat bir şey üretme konusunda harika bir iş çıkardı. Bu bisiklet, süreçte alt sırtları tahrip etmeden pakete ayak uydurabilir.

En lüks spesifikasyonda belirtildiğinde, oldukça pahalı olur, ancak daha 'giriş seviyesi' bisikletler bile mükemmel bileşenlerle donatılmıştır ve bunlar para için mükemmel değeri temsil eder.

Marka züppeliğini aşabilirseniz, Ribble Endurance SL R Disc, büyük isimlerle dolu bir odada başını dik tutabilen gerçek bir yarışmacıdır.

Fiyatlar - Ribble Endurance SL R Disk:▼