Close
  • Ana
  • /
  • Bağlantılı Ev
  • /
  • Ring, araç içi güvenlik sistemlerini ve eviniz için otonom bir drone kamerasını başlatıyor (!)

Ring, araç içi güvenlik sistemlerini ve eviniz için otonom bir drone kamerasını başlatıyor (!)

Amazon'un sahip olduğu Ring, artan serinlik sırasına göre bugün üç yeni ürün duyurdu. Araba için iki yeni ürün ve ev için birden fazla kameranın yerini alabilecek yeni bir güvenlik drone içerirler ...

Tamam, önce araba işlerine bakalım, kulağa son derece faydalı geliyor, sadece… 80'lerin bilim kurgu filminden değil.

Halka Araba Alarmı, arabanızın OBD portuna uyan, sadece oturduğu ve sıra dışı bir şeyin olmasını beklediği küçük bir ünitedir. Bir darbe, hırsızlık, çekme veya diğer olağandışı olayları tespit ederse, sizi uyarmak için Amazon'un Sidewalk kablosuz teknolojisini (şirkete göre bir mil öteye kadar ulaşabilir) kullanır. Bu, evinizde çalışması için yeni bir Amazon Echo 2020 gerektirdiği anlamına gelebilir, çünkü yeni akıllı hoparlörler yerleşik Sidewalk'a sahiptir, bu nedenle bir baz istasyonu görevi görebilir - bunu mümkün olduğunda onaylayacağız.

Ring Car Alarm'ın maliyeti 59.99 $ (İngiltere fiyatı TBC) ve aylık abonelik gerektirmiyor ve Ring, arabaların% 99'uyla çalışması gerektiğini söylüyor.


Ring Araba Alarmı

(Resim kredisi: Yüzük)

Sırada bir ön cam gibi ön camınızda oturan ve kutunuzda neler olduğunu kaydetmek için ikiz kamera (içe ve dışa bakan) kullanan Halka Araba Kamerası var. Bu bir hırsızlık uyarısı olabilir - herhangi bir hareket veya gürültü algılayıp algılamadığını size söyler ve kaydetmeye başlar. Diğer Ring kameralar gibi, yerleşik 4G sayesinde canlı olarak izleyebilir ve herhangi bir yanlışı caydırmak için bir alarmı tetikleyebilirsiniz.


Ring henüz bir araç kamerası olarak ne kadar işlevsel olacağı hakkında pek bir şey söylemedi - daha fazla bilgi arayacağız ve en kısa sürede güncelleyeceğiz - ancak bazı ilginç güvenlik özelliklerini vurguladı. Çökmeleri algılar ve otomatik olarak acil durum hizmetlerini arayarak videoyu daha sonra incelenmek üzere saklar.

Daha ilginç olanı ise, artık durmanız istenirse 'Alexa, kenara çekiliyorum' diyebilmeniz ve kamera hemen harekete geçerek arabanın içindeki ve dışındaki her şeyi kendi görüş alanında kaydedecek ve aynı zamanda neler olduğunu anlatmak için belirli bir sevilen kişiyle iletişim kurmak.


Ring Car Cam'ın maliyeti 199,99 ABD dolarıdır (İngiltere fiyatı TBC), ancak 4G bağlantısı için aylık olarak ödeme yapmanız gerekir.

Güvenlik dronu ne olacak?

Ve şimdi, gerçekten okumak istediğiniz şey. Ring Always Home Cam, temelde dörtlü bir helikopter olan ve altına bir kamera yapışan küçük bir drone kameradır. Çoğu zaman, yaklaşık bir ekmek kutusu büyüklüğünde görünen bir şarj beşiğine oturur, ancak kullanıcılar onu evin etrafında önceden belirlenmiş yollarda uçarak bakması için tetikleyebilir… peki, orada ne varsa.

Ring'in örnekleri arasında fırının kapalı olup olmadığını veya kapıların kapalı olduğunu vb. Kontrol etmek sayılabilir. Kullanıcı uçabileceği yolları yaratır - hiçbir manuel kontrol yoktur. Ring, kullanılmadığında kamera kızağı tarafından tamamen engelleniyor - kayıt yalnızca uçuşun ortasında başlar, diyor.

Kullanıcı tarafından bir yere uçması için tetiklenebilir veya bir Halka Alarm sisteminden gelen uyarılara otomatik olarak yanıt verebilir.


Ring Always Home Cam 249 $ 'a mal olacak (İngiltere fiyatı TBC) ve 2021'de satışa sunulacak.

Ring ayrıca, videonun artık uçtan-uca şifrelenebileceğini, yani hiçbir zaman kullanıcı dışında kimse tarafından görüntülenemeyeceğini duyurdu. Ring, videoları polise birçok şeyin gizliliği ihlal edecek şekilde teslim ettiği için eleştirilere maruz kaldı ve ayrıca kullanıcıların videolarına erişimin Ring çalışanları için çok kolay olduğuna dair raporlar da var. Uçtan uca şifreleme, videolara erişimi tartışmalı hale getirir, çünkü videolar, reklamı yapıldığı gibi çalıştığı varsayılarak sizin dışınızda kimse tarafından izlenemez.

Ring, uçtan uca şifrelemenin uyumlu cihazlarda çalışacağını söylüyor, ancak bunların ne olduğunu henüz belirtmedi. Yeniden tasarlanan bir video 'Kontrol Merkezi', videolarınızın nasıl şifrelendiğini görmenizi ve yöntemi değiştirmenizi sağlar.