Close
  • Ana
  • /
  • Ev
  • /
  • Ring Stick Up Cam Battery incelemesi: etrafındaki en çok yönlü güvenlik kameralarından biri

Ring Stick Up Cam Battery incelemesi: etrafındaki en çok yönlü güvenlik kameralarından biri

Evinize göz kulak olmak söz konusu olduğunda,Halka güvenlik kamerasıen iyi bilinen seçeneklerden bazılarını sunuyor, en azından Ring'in 2018'de Amazon tarafından satın alınması değil. Burada Ring'in amiral gemisi kameralarından birine bakıyoruz: Stick Up Cam Battery.


İsmin bu 'Pil' kısmı size bu güvenlik kamerasının bir güç kablosuna ihtiyaç duymadığını söyler: İçeride veya dışarıda istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz ('elementlere dayanacak şekilde tasarlanmıştır' diyor Ring). Şebekeye bağlanan kablolu bir versiyonu da mevcuttur.

Yerleştirebileceğiniz bu çok yönlülüğün yanı sıra, kamera etkileyici bir özellik listesi de getiriyor: 1080 HD video akışı, iki yönlü ses (böylece hırsızlara meydan okuyabilir veya evcil hayvanları susturabilirsiniz), gece görüşü ve sireni telefonunuzdan açabilirsiniz.

Piyasadaki diğer akıllı güvenlik kameralarına bakarsanız ve tabii ki Ring markasının huzurunu elde ederseniz, zirveye çıkması zor bir özellik listesi - ancak Stick Up Cam Bataryası gerçekten iyi mi? Bulmak için birkaç gündür deniyoruz.

Ring Stick Up Cam Pil incelemesi: kurulum ve tasarım

Ring Stick Up Cam Pil incelemesi


(İmaj kredisi: Gelecek)

Ring Stick Up Cam Pilini kurmak, neyse ki, çok basittir. Pili şarj edersiniz (bir microUSB kablosuyla birlikte verilir), cihaza yerleştirirsiniz, uygulamayı çalıştırırsınız ve dakikalar içinde çalışmaya hazırsınız. Uygulama aracılığıyla hareket algılamanın ne kadar hassas olacağını yapılandırabilir ve hatta hareket algılamayı kameranın görüş alanının merkezine, soluna veya sağına odaklayabilirsiniz.

Uygulama aynı zamanda günün veya gecenin belirli saatlerinde hareket bildirimlerini kapatmanıza da olanak tanır; bu, pil ömrünü korumak veya gün içinde telefonunuzun vızıltı ve çalma sayısını azaltmak açısından yardımcı olabilir. İsterseniz, bildirimleri belirli bir süre için manuel olarak da erteleyebilirsiniz ve bunların tümü yapılandırılması çok kolaydır.

Kamerayla birlikte verilen vidalar ve hatta küçük bir tornavida alırsınız, bu nedenle Halka Çubuk Yukarı Kam Pili, birlikte verilen aksesuarlar açısından kesinlikle bir başparmak kazanır. Kameranın altındaki montaj, ister oturma odasındaki şöminenin üzerinde durmak ister arka bahçedeki bir tuğla duvara sabitlemek isteyin, her türlü kullanım senaryosuna izin verir.


O zaman çok yönlülük için puanlar, ancak stil için çok fazla değil - bu, Nest ve Arlo gibi rakip ürünlere kıyasla donuk görünümlü, kalın bir güvenlik kamerasıdır. Muhtemelen güvenlik kameranızın neye benzediğini umursamıyorsunuz, ancak kayda değer ve stand da oldukça çürük hissediyor (yine de kırılacağını düşündüğümüz ölçüde değil). Ring Stick Up Cam Battery'nin siyah beyaz versiyonları mevcuttur.

Ring Stick Up Cam Pil incelemesi: özellikler ve performans

Ring Stick Up Cam Pil incelemesi

(Resim kredisi: Yüzük)

Ring Stick Up Cam Battery'den hareket algılama, genel olarak çok iyiydi - hafif hareketi görmezden gelmek ile daha geniş hareket alanlarını tespit etmek arasında iyi bir denge kuruyor gibiydi (en azından arka bahçedeki yürüyüşlerimize dayanarak). Gerekirse bu ayarları değiştirebileceğinizi unutmayın.

Zaman zaman kendimizi kameranın canlı yayınına bağlanamadığımızı ya da siyah bir ekranla karşılaştığımızı bulduk, ancak bu çok sık olmadı - ve tesisimizdeki kesintili Wi-Fi'ye bağlı olabilir. her şey gibi. Tespit edilen olayların kayıtlarını gerçekleştikleri anda görmek yerine tutabilmek istiyorsanız, Ring Protect hizmeti için ayda 2,50 £ (veya yılda 25 £) ödemeniz gerekir.


Halka Takılan Kam Pili örneği

Ring Stick Up Cam Pil örneği: gündüz

(İmaj kredisi: Gelecek)

Halka Takılan Kam Pili örneği

Halka Takılan Kam Pil örneği: gece

(İmaj kredisi: Gelecek)

Alexa kontrolü de dahildir, ancak bir sesli komutun gücüyle bir Fire TV cihazında canlı bir yayın görüntülemek dışında yararlı olan pek bir şey yapmanıza izin vermez. Gündüz ve gece keskin ve net olan video kalitesinden daha çok etkilendik. Olumsuz tarafı, 115 derecelik görüş alanı bazı rakip kameralardan daha dardır, ancak tüm odayı kaplamak için yeterliydi.

Pil ömrü açısından haftada yüzde 5-10 arasında düşüşler görüyoruz, bu nedenle pili çok sık şarj etmek zorunda kalmamalısınız. Yedek bir bataryaya yatırım yaparsanız (çevrimiçi olarak yaklaşık £ 20'dir), kameranın içine takılan bataryanın şarjı biter bitmez bir bataryayı hazır tutabilirsiniz.

Ring Stick Up Cam Pil incelemesi: Karar

Ring Stick Up Cam Pil incelemesi

(İmaj kredisi: Gelecek)

Uygulamanın kullanım kolaylığından sahip olduğunuz montaj seçeneklerinin esnekliğine kadar, Ring Stick Up Cam Battery, şu anda piyasadaki en iyi güvenlik kameralarından biridir. Yine de en iyisi mi? Deneyimlerimize göre, beğeniler veya Arlo veya Nest'in kameralarının cilasına (yazılım ve donanım tarafında) sahip değil.

Halihazırda kurulu halka kameralarınız veya video kapı zilleriniz varsa veya Alexa ekipmanıyla çok sayıda çalışıyorsanız, yeni bir güvenlik kamerasına yatırım yapıyorsanız, bunu kısa listenizin en üstüne yakın tutmanız mantıklı olacaktır. Sıfırdan başlıyorsanız, önce diğer tüm seçenekleri dikkatlice tartarız.

Evden çıktığınızda veya eve döndüğünüzde harekete geçebilecek kurallar ve yabancılar ve aile üyeleri arasındaki farkı söyleyebilme gibi başka yerlerde bulabileceğiniz daha gelişmiş özelliklerin bazılarından yoksundur (bu ekstra özellikler gelse de) premium bir fiyat iliştirilir ve bunlara ihtiyacınız olmayabilir).

Her zaman olduğu gibi, herhangi bir gadget'ın çekiciliğini tartarken fiyatı hesaba katmalısınız (Ring Stick Up Cam Battery ile ilgili en son fırsatlar için bu sayfadaki widget'lara bakın) ve burada paranızın karşılığını gerçekten iyi bir şekilde alırsınız. - birkaç dezavantaj, ancak genel olarak, hemen hemen herkesin ayarlayabileceği ve kullanabileceği sağlam, güvenilir, çok yönlü bir güvenlik kamerası.