Close
  • Ana
  • /
  • Akıllı Ev
  • /
  • Ring Video Kapı Zili Kablolu vs Ring Video Kapı Zili 2. Nesil

Ring Video Kapı Zili Kablolu vs Ring Video Kapı Zili 2. Nesil

Görüntülü kapı zilleri, kısmen son birkaç yılda fiyatlarının çok düşmesi sayesinde şu anda en sıcak akıllı ev satın alımlarından biridir - ve ucuz bir görüntülü kapı zili arıyorsanız, Ring Video'yu merak ediyor olabilirsiniz. Kapı Zili Kablolu vs Ring Video Kapı Zili (2. nesil).


Ring kendinien iyi video kapı zilleri, ve bunlar onun en düşük fiyatlı iki seçeneğidir. İkisi de uygun fiyatlı, ancak aralarında hala büyük bir fiyat farkı var, bu yüzden muhtemelen onları tam olarak hangi özelliklerin ayırdığını bilmek istersiniz.

Bu iki model hakkında bilmeniz gereken her şeyi burada açıklayacağız, ancak Ring'in daha pahalı modellerini merak ediyorsanız, kılavuzumuza bakın.Ring Video Kapı Zili 2. Nesil vs Ring Video Kapı Zili 3, ve bizimRing Video Kapı Zili 3 Plus incelemesi.

Ring Video Doorbell Wired vs Ring Video Doorbell 2. Nesil: Fiyat ve çıkış tarihi

Ring Video Doorbell Wired, şirketten şimdiye kadarki en ucuz kapı zili ve sadece 59 £ / 59 $ maliyeti. Yepyeni – çıkış tarihi Mayıs 2021.

Ring Video Doorbell 2. nesil 2020'de piyasaya sürüldü ve maliyeti 89 £ / 99 $ / 149 $ 'dır. oNSRing'in en ucuz kapı zili, ama şimdi baltalandı.


Her ikisi de Ring'in kablosuz iç Chime ünitesiyle birlikte paketler halinde mevcuttur ve durumunuza bağlı olarak (birazdan açıklayacağımız gibi) Kablolu Video Kapı Zili'ne Ring'in Plug-In Adaptörünü eklemeyi de düşünmeniz gerekebilir.

Her iki kapı zili de temel kullanım için bir Ring Protect aboneliği gerektirmez (yani, biri düğmeye bastığında veya hareket algılandığında bildirim almak ve video yayınlarını canlı izlemek). Ancak, videoları videodakiyle aynı şekilde kaydetmelerini istiyorsanız,en iyi güvenlik kameraları, o zaman bir aboneliğe ihtiyacınız olacak. Bir kapı zilini karşılamak için aylık 2,50 Sterlin/3 ABD Doları/ 4 ABD Doları veya yılda 24,99 ABD Doları/30 ABD Doları/40 ABD Doları tutarındadır.


Ring Video Kapı Zili Kablolu

Ring Video Doorbell Wired, doğru kablolamaya ihtiyaç duyar, ancak küçük ve nispeten gizlidir.


(Resim kredisi: Yüzük)

Ring Video Doorbell Wired vs Ring Video Doorbell 2. Nesil: Kurulum ve kurulum

Tam burada, bu iki ürün arasındaki büyük farkı görüyoruz ve adında da ima ediliyor: Ring Video Doorbell Wired kablolu güç gerektirirken Ring Video Doorbell (2. nesil) pil gücüyle veya kablolu güçle çalışabilir.

Ring Video Kapı Zili Kablolu fikri, mümkün olduğunda mevcut kapı zili kablolarınıza bağlamaktır - Ring, resmi olarak 8-24 VAC, 40VA maks, 50/60Hz veya 24VDC, 0,5A, 12W'ye ihtiyaç duyduğunu listeler.

Kapı zili kablonuz yoksa veya uygun değilse, güç sağlamak için standart bir fiş ve 6m kablo kullanan Ring's Plug-In Adapter'ı alabilirsiniz - ancak kabloyu çalıştırmak için bir yola ihtiyacınız olacak evinizin içinden dışarıya ve gerçekten, ekstra maliyetle, pille çalışan versiyonu için ödeme yapabilir ve bu sorunu önleyebilirsiniz.

Ayrıca, kablolu olmasına rağmen, bunun mevcut kapı zili zilleriyle çalışmayacağını da belirtmeliyiz. Ring kapı zillerinin çalıştığı tek çan, şirketin kendi kablosuz modelleridir veya Alexa'yı kullanabilirsiniz.akıllı hoparlörlerçanlar olarak.


Ring Video Kapı Zili (2. nesil) ayrıca kabloya sahipseniz ve bu şekilde güç sağlamak istiyorsanız kablolanabilir, ancak en büyük avantajı, tipik olarak yaklaşık bir ay süren (ancak bağlı olacaktır) yerleşik bir şarj edilebilir pile sahip olmasıdır. kapı zilinizin ne kadar aktif olduğuna bağlıdır - yoğun bir caddede her hareketi kaydettirirseniz, sadece uzak bir kapı zili olarak hareket ettirdiğinizden daha hızlı bitecektir).

Şarj etmek için tüm üniteyi duvardan (bazı güvenlik vidaları kullanarak) çıkarmanız gerekir, bu biraz uygunsuzdur, ancak genel olarak sorun değildir ve birkaç saat içinde şarj olur. (Ring Video Doorbell 3 ve yakında çıkacak olan Ring Video Doorbell 4, değiştirilebilir pil takımlarına sahiptir, bu nedenle sökülmeleri gerekmez.)

Her iki model de kutuda vidalar ve doğru boyutlu matkap uçları dahil olmak üzere anahtar aletlerle birlikte gelir, böylece montaj oldukça kolay bir işlemdir. Ring ayrıca ek açılı montaj panelleri de yapar, böylece kamerayı en kullanışlı yöne doğrultabilirsiniz – yine de hiçbir model kutuda bunlarla birlikte gelmez.

Aslında, Ring'in görüntülü kapı zillerini çalıştırmak ve çalıştırmak uygulama aracılığıyla gerçekten çok kolay - sadece birkaç dakika sürüyor ve uygulama sizi her şeyi adım adım yönlendiriyor. Tek önemli ipucumuz, yönlendiricinizle olan bağlantısının kalitesini test edebilmeniz için kapı zilini monte etmeden önce ayarlamanız gerektiğidir.önceHerhangi bir sorun olması durumunda herhangi bir sondaj yaparsınız.

Ring Video Kapı Zili 2. Nesil

Ring Video Doorbell 2. Nesil, Kablolu sürümle aynı özelliklerin tümünü sunar, ancak pil gücünün esnekliği ile.

(Resim kredisi: Yüzük)

Ring Video Doorbell Wired vs Ring Video Doorbell 2. Nesil: Özellikler ve tasarım

Bu kararı basitleştirmek için iyi haber, bu iki modelin ne yaptıkları ve nasıl çalıştıkları söz konusu olduğunda pratik olarak aynı olmasıdır. Her ikisi de kablosuz olarak Wi-Fi ağınıza bağlanır, böylece biri kapı ziline bastığında veya isteğe bağlı olarak hareket algıladığında telefonunuza bildirim gönderebilirler.

Hareket aramak için belirli alanları seçebilir ve ayrıca, görünümünüz komşunun penceresinden istediğinizden daha fazlasını yakalarsa, sensörün video yakalama bölümlerini tam anlamıyla engelleyen gizlilik bölgeleri de oluşturabilirsiniz.

Her iki kamera da kapınızda olan her şeyi güzel ve net bir şekilde yakalamak için yeterince geniş olan 155 derecelik bir görüş alanına sahip 1080p HD video çeker.

Bir bildirim aldığınızda, video akışını canlı olarak izlemek için onlara bağlanabilirsiniz ve bu sırada iki yönlü iletişim de mümkündür - böylece bir konuğa bahçeye gelmesini söyleyebilir veya bir kurye isteyebilirsiniz. paketinizi belirli bir yere bırakmak için.

Her iki model de siyah beyazda sağlam görsel netlik sunan gece görüşü özelliğine sahiptir. Yukarıda belirtildiği gibi, varsayılan olarak herhangi bir video saklamazlar, ancak Ring Protect planı bulut depolama alanı ekler, böylece kaydettikleri videolara her yerden erişebilirsiniz.

Ring uygulaması, türünün en iyi örneklerinden biridir. Cihazlarınıza erişmek ve canlı yayınlarını veya ayarlarını görmek çok kolaydır ve bu ayarları değiştirmek genel olarak oldukça sezgiseldir. Seçenekler oldukça ayrıntılıdır, ancak basit bir şekilde sunulur, bu nedenle nasıl davranmasını istediğinizi iyi bir şekilde kontrol etmek kolaydır.

Geçmiş bölümü, hareket algılama olaylarını görmenin kullanışlı bir yoludur veya belirli bir cihazı seçtiğinizde bir 'zaman çizelgesi' görünümü alırsınız - her ikisine de çok erişilebilir. Orada 'belirli bir cihaz' seçmekten bahsediyorum, çünkü Ring herhangi bir sayıda başka ev güvenlik ürünleri ve kameralar üretiyor ve ekosisteme dalmayı seçerseniz hepsi burada barındırılıyor.

Tasarım söz konusu olduğunda iki kapı zili farklıdır. Daha ucuz Ring Video Doorbell Wired daha küçüktür (bir pil takımına sığması gerekmediği için) ve tasarımının biraz daha şık olduğunu söyleyebilirim. Yalnızca siyah renkte gelir (ancak çevrimiçi olarak diğer ön yüz plakalarını satın alabilirsiniz).

Ring Video Doorbell 2. nesil daha tıknaz ve daha tekniktir, ancak gümüş veya bronz kaplama seçeneğiyle birlikte gelir.

Zil Görüntülü Kapı Zili

Sol: Ring Video Kapı Zili Kablolu. Sağda: Zil Görüntülü Kapı Zili 2. Nesil.

(Resim kredisi: Yüzük)

Ring Video Doorbell Wired vs Ring Video Doorbell 2. Nesil: Sonuç

Bu iki ürün arasındaki fiyat farkı yüzde olarak oldukça büyük, ancak gerçek parada o kadar büyük değil, yani aralarında seçim yapmak için ince bir çizgi var.

Ring Video Doorbell Wired için doğru kabloya sahipseniz ve daha küçük ve daha şık tasarımını seviyorsanız, kesinlikle onu seçmelisiniz. Bu durumdaki tek dezavantaj, evi taşırsanız, gelecekte o ev için en iyi seçenek olmayabilir.

Ancak, zaten doğru kabloya sahip değilseniz, bir adaptör satın almanız gerekir, bu da daha pahalı modelle neredeyse aynı fiyatı ödediğiniz anlamına gelir - bu durumda, pilin ekstra esnekliği Ring Video Doorbell 2. Nesil'de, çoğu insan için daha iyi bir seçimdir.