Close
  • Ana
  • /
  • Oto
  • /
  • Yol Gezisi: Birleşik Krallık'ta her zamankinden daha popüler olan konaklamalarla, ne hakkında olduğunu görmek için arabaya atladım

Yol Gezisi: Birleşik Krallık'ta her zamankinden daha popüler olan konaklamalarla, ne hakkında olduğunu görmek için arabaya atladım

Bir konaklama planlıyor musunuz? Veriler, Bridgestone Potenza tarafından gerçekleştirilen ve insanların yüzde 75'inin Covid-19 nedeniyle kalma olasılığının daha yüksek olduğunu gösteren bir ankete göre öyle olduğunuzu gösteriyor. Sizi suçlayamam – küresel seyahat yasakları kalkmaya başladıktan ve yerel karantinalar gevşetildikten sonra bile, yabancılarla dolu bir uçağa atlama fikri bana pek çekici gelmiyor. Bunun yerine, arabayı yüklemenizi ve çoğu doğa, macera ve lüksün mükemmel bir karışımını sunan Birleşik Krallık'taki en iyi sürüş yollarına gitmenizi öneririm.

Bilim adına, Bridgestone bana bir araba, yeni bir Potenza Sport lastik seti ve Birleşik Krallık'ın sunduğu şeyleri keşfetmem için bir güzergah sağladı. Sonunda nereye gittim? Yüksek sıcaklıklar ve güneşli hava ile, yalnızca çeşitli uçurumlar, koylar, kumlu plajlar ve kaya havuzlarıyla değil, aynı zamanda ülkedeki en iyi sürüş yollarından bazılarına sahip olan Wight Adası'ndan daha iyi bir ziyaret yeri olamazdı. .

Tabii ki, adaya gitmeden önce Güney Sahili'ndeki feribot terminaline inmeniz gerekiyor ve otoyolu bombalamak yerine, Kuzey Wessex Downs ve South Downs üzerinden manzaralı bir rota izlemenizi öneririz.

White Horse Hill'de kısa bir dairesel yürüyüş için durdum, ardından 17. yüzyıldan kalma bir aile evine dönüşen eski bir Tudor santrali olan The Vyne National Trust Estate'de tekrar durdum. Site kafesinde öğle yemeği molası vermek ve ardından bahçeler, ormanlık alanlar ve sulak alanlardaki ev setini keşfetme şansı için mükemmel bir yerdir.


Yola geri dönerken, ‘Hidden Hampshire' rotaları (A283 & A285) boyunca Godalming üzerinden küçük bir sapma yapmanın zamanı geldi. Bu dalgalı ve kıvrımlı yollar sizi Petworth'e ve Wight Adası'na giden arabalı vapura binebileceğiniz Portsmouth'a götürür. 30 dakikalık kısa yolculuktan sonra ertesi gün için yeniden şarj olmak için doğrudan otele gittim.

kaldımGöl Kenarı Parkı, spa tesisleri, dış termal spa bahçesi ve arazide işaretlenmiş yürüyüş ve bisiklet parkurları ile çağdaş bir üst düzey otel. Bu, Wight Adası'ndaki lüks seçeneklerden sadece bir tanesidir, ayrıca şık olanı da deneyebilirsiniz.George Otelya da zengincennet salonu.


Wight Adası Yol Gezisi

Wight Adası'ndaki Askeri Yol, Birleşik Krallık'taki en doğal yollardan biridir.


(İmaj kredisi: Getty)

Ertesi güne sakin bir başlangıç ​​yaptıktan sonra, Bridgestone'un yeni lastiklerini test etme zamanı gelmişti. Yeni nesil Potenza Sport, kuru zeminde en iyi performansı ve ıslak zeminde olağanüstü kontrol sağlamayı amaçlayan birinci sınıf yüksek performanslı bir spor lastiğidir.

Yolculuğum, Ryde'dan deniz manzarası alarak, kuzeye doğru Solent üzerinden Portsmouth'un silüetine bakarak, ardından sahil yolunu takip ederek Bembridge üzerinden Shanklin Chine'a doğru başladı. Bu, kısa bir mola vermek için mükemmel bir yerdi, kıyı şeridinde gizlenmiş Bali-esque doğal geçidine girmek için zamanında inşa edildi.

Arabaya döndüğümde, adadaki yolculuğum 2. Dünya Savaşı sırasında savaş esirleri tarafından inşa edilen Askeri Yol boyunca devam etti. Burada, sahil şeridinin nefes kesen manzarasına sahip, akan, dalgalı sahil yolu boyunca lastiğin tutuşunu gerçekten keşfedebildim.

Askeri Yol boyunca biraz heyecanlı bir sürüşten sonra, Needles kaya oluşumlarını, Trinity Deniz Feneri'ni ve Alum Körfezi'nin uçurum yüzlerinin çok renkli kumlarını görmek için adanın en batı ucuna gittim.


Oradan sahil boyunca biraz daha ilerledim ve öğle yemeğini burada yedim.kulübeİngiltere'den çok Akdeniz'e benzeyen bir ortamda taze deniz ürünleri sunan Compton Bay'de.

Öğle yemeğinden sonra, Middle Road'un etkileyici, kavisli ormanları ve inanılmaz inişli çıkışlı tepeleri arasında yavaş yavaş geri dönmenin tadını çıkardım.

Wight Adası'na gitmen için sana ilham verdik mi? kullanarak seyahatinizi planlayabilirsiniz.Wight Adası web sitesini ziyaret edinve yolculuğunuz için yeni lastiklere ihtiyacınız varsa,Bridgestone Potenza Sporbize çok iyi hizmet etti.

Bunu beğendin mi?