Close

Robomow RC 308u vs Bosch Indego M+ 700: hangi robot çim biçme makinesi daha iyi?

Sürekli çim biçmekten bıktınız mı? Sizin için heyecan verici bir şeyimiz var: saatlerce süren testlerden sonra,en iyi robot çim biçme makinelerive bugün bu kılavuzdaki en iyi iki modeli karşılaştırıyoruz, Robomow RC 308u ve Bosch Indego M+ 700.


Tıpkıen iyi robotlu süpürgeler, bir robot çim biçme makinesi, süreçteki tüm zor işleri ortadan kaldırır, başka şeyler yapabilmenizi veya çimleriniz çok ihtiyaç duyulan tazelenirken arkanıza yaslanıp rahatlamanızı sağlar. Sadece çim biçme makinesini yola koyun ve birkaç dakika sonra çimleriniz harika görünecek.

Hava şu anda özel bir şey yapmıyor olsa da, yakında işler kesinlikle tersine dönecek ve bu yaz aileniz ve arkadaşlarınız geldiğinden çimlerinizi mükemmel bir şekilde biçmek büyük bir kazanç olacaktır.

Robomow ve Bosch, robot çim biçme makineleri söz konusu olduğunda önde gelen markalardan ikisidir, bu nedenle çiminizin emin ellerde olduğundan emin olabilirsiniz. Hadi hadi bakalım.

Robomow RC 308u


(Resim kredisi: Robomow)

Robomow RC 308u ve Bosch Indego M+ 700: özellikler

Büyük olasılıkla ilgileneceğiniz ana özellikler oldukça basittir: kapsama alanı (özellikle büyük bir çiminiz varsa) ve biçme genişliği. Robomow, Bosch'un 700 m2'lik alanına 1.500 m2'lik bir alanı kaplayan ve Bosch'taki 19 cm'ye kıyasla 28 cm genişliğindeki bir alanı biçerek bu alanlarda daha iyi özelliklere sahip olanıdır.

Robomow'un RC 308c'si, 70-90 dakikalık doyurucu bir şarj cihazından sonra ortalama 70 dakika civarında çalışırken, Bosch'un Indego'su 60 dakikalık bir şarjla 75 dakika çalışarak Bosch'a hafif bir avantaj sağlıyor.


Zorlu arazi açısından, Robomow 20°'ye kadar olan eğimler için iyidir, Bosch ise 15°'ye kadar kaldırabilir. Özellikle tepelik bir bahçeniz varsa, Robomow'un güvenli tarafta olması için dolgunlaştırmaya değer. Ya da koruyucuyu çıkarmak!

Her iki model de çimleri zikzak şeklinde biçer, sinir bozucu bıçakların dışarıda kalmamasını sağlar ve ya üsse geri dönerek (Robomow) ya da çim biçme işlemini yağmur yağmadığı zamana yeniden planlayarak (Bosch) yağmurdan akıllıca kaçınabilir.


Sonuç olarak, Robomow ve Bosch robot çim biçme makineleri arasındaki en büyük fark kapsama alanına geliyor: 700 m2'yi aşan bir bahçeniz varsa, daha geniş kapsamlı Robomow modeline gitmeniz gerekecek.

Bosch Indego M+700

(İmaj kredisi: Bosch)

Robomow RC 308u ve Bosch Indego M+ 700: tasarım ve kullanım

Robomow ve Bosch modellerinin dışı oldukça benzer görünüyor. Her ikisi de aynı büyük arka tekerleklere ve kesilen çimlere kolay erişim için eğimli tasarıma sahiptir. Bosch'un biraz daha köşeli tasarımını tercih ediyoruz, ancak dürüst olmak gerekirse, içinde fazla bir şey yok ve sonunda, makinenin özellikle güzel görünmesini değil, sizin için çalışmasını istiyorsunuz.

Robot çim biçme makinelerinin kullanımı söz konusu olduğunda, her ikisi de beklediğiniz gibi kullanımı kolay bir uygulama aracılığıyla kontrol edilir; bu da kurulum sürecinde gezinmenize, çimlerin kapsamını belirlemenize ve daha pek çok şeye yardımcı olur. Bosch, Indego kullanıcılarına cihazı Alexa destekli bir akıllı hoparlörden kontrol etme yeteneği vermek için Amazon ile de ortaklık kurdu.


Gerçekte çim biçme açısından, Robomow ve Bosch'un çok benzer olduğunu gördük, mümkün olan en iyi açıları ve başlangıç ​​noktalarını akıllıca seçerken, olaydan sonra neredeyse hiç iz bırakmadık. Her birinin belirli özellikleri vardır, ancak genel olarak deneyim aynıdır, umarım sizi bitmiş biçme işleminden memnun bırakır.

Robomow RC 308u

(Resim kredisi: Robomow)

Robomow RC 308u vs Bosch Indego M+ 700: karar

Daha önce de söylediğimiz gibi, bu iki istisnai robot çim biçme makinesi arasındaki en büyük fark, biçilmesi gereken gerçek çimdir. Bosch, küçük, kentsel çimler için idealdir, Robomow ise 1.500 m2'ye kadar olan küçük ve orta boy çimler için mükemmeldir.

Bunun yanı sıra, ikisi çok benzer ve her ikisinde de iyi fırsatlar aramanızı tavsiye ederiz. Her ikisi de gerçekten kolay bir kurulum ve bakım sunar, bahçenizi ve biçmenin en iyi yollarını akıllıca bulabilir, hızlı bir şekilde şarj edebilir, kulübenizde fazla yer kaplamaz, yağmurdan kaçınabilir ve daha fazlasını yükleyebilir.

Bu yaz nihai robot çim biçme makinesini almak isteyen herkese tavsiye etmekten mutluluk duyuyoruz ve mükemmel çime sahip olmak için parmağınızı bile kıpırdatmanıza gerek kalmıyor.