Close

Robomow RC 308u vs Flymo 1200R: hangi robot çim biçme makinesi daha iyi?

Kendi çiminizi kesmekten bıktıysanız, sizi dinliyoruz. Bu yüzden bulmak için çok zaman harcadık.en iyi robot çim biçme makinesi, işi bir sandalyede oturmak kadar kolay hale getirmek, içkinizi yudumlamak, cihazın işini yapmasını izlemek. Bugün, doğru robot çim biçme makinesini almanıza yardımcı olmak için Robomow RC 308u ve Flymo 1200R'yi karşılaştırıyoruz.

Hava güzelleştikçe ve hepimiz ev sahipliği yapmaya geri dönebiliriz, güzelce budanmış çimlere sahip olmak bir zorunluluktur, ancak genellikle çok çaba gerektirir. Bir robot çim biçme makinesi tüm bunları halleder ve çimlerinizi sadece birkaç dakika içinde mükemmel bir şekilde keser.

Testlerimizde robot çim biçme makineleri, insan ve benzinle çalışan makineler kadar iyi çalıştı; temel fark, şeyi şarj etmeyi ve yağmurdan uzak tutmayı hatırlatmanın yanı sıra herhangi bir çaba harcamanıza gerek olmamasıdır (bazı modeller bunu kendileri yapsa da).

Herhangi bir nedenle kendiniz yapmayı tercih ederseniz, kılavuzumuza göz atın.en iyi çim biçme makineleriveen iyi benzinli çim biçme makineleri, çiminizin boyutuna bağlı olarak. Diğer herkes için, şu anda piyasadaki en iyi robot çim biçme makinesinin hangisi olduğunu öğrenmek için okumaya devam edin.


Günümüzün en iyi FLYMO 1200R LİTYUM-İYON ROBOTİK ÇİM BİÇME MAKİNESİ fırsatları Benzer Amazon ABD'yi Görüntüleyin Amazon Fiyat bilgisi yok Amazon'u kontrol edin En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz Bugünün en iyi Robomow RC308u fırsatları Benzer Amazon ABD'yi Görüntüleyin Amazon Fiyat bilgisi yok Amazon'u Kontrol Ediyoruz Kontrol ediyoruz En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürün

Robomow RC 308u

(Resim kredisi: Robomow)

Robomow RC 308u ve Flymo 1200R: özellikler

Bu iki çim biçme makinesi arasındaki en büyük fark oldukça basittir: Robomow'unki daha üst düzeydir, büyük bir alanı kaplar, Flymo'nunki ise daha erişilebilir, daha az alanı kaplar ama aynı zamanda önemli ölçüde daha az maliyetlidir, bu da onu daha fazla insanın kullanımına sunar.


Ham sayılarda, Robomow'un RC 308u, 70 dakikalık bir çalışma süresi boyunca 28 cm'lik bir bıçak genişliği ile 1.500 m2'ye kadar kesim yapabilir. Flymo'nun daha mütevazı 1200R'si, 17 cm bıçak genişliği ve 65 dakikalık çalışma süresi ile 400 m2'ye kadar kesim yapabilir.

Hemen Robomow'a gitmeye meyilli olsanız da, özellikle kentsel bir bölgede yaşıyorsanız, 400 m2'nin hala makul büyüklükte bir bahçe olduğunu unutmayın. İlk önce bahçenizin boyutunu kontrol etmeye ve potansiyel olarak yolda biraz para biriktirmeye değer olabilir.


Diğer alanlarda da, Robomow, Flymo'daki 50 mm'nin aksine, daha büyük açılarda keserek ve 60 mm'ye hareket ederek, ikisi arasında daha sofistike ve yeteneklidir. Gürültü söz konusu olduğunda, tablolar dönüyor: Robomow 69db yayar, Flymo ise 45-58db'de daha sessizdir.

Söylediğimiz gibi, hangi modeli tercih edeceğiniz, (a) bahçenizin ne kadar büyük olduğuna ve (b) ne kadar harcamak istediğinize bağlıdır. Büyük bir bütçeniz ve bahçeniz varsa, Robomow yenmek için bir seçimdir ve tam tersi.

Flymo 1200R

(İmaj kredisi: Flymo)

Robomow RC 308u vs Flymo 1200R: tasarım ve kullanım

Diğer bazı robot çim biçme makinelerinin aksine Flymo 1200R ve Robomow RC 308u oldukça farklı ve farklı tasarımlara sahiptir. Flymo, ana tekerlekleri öne, arkaya doğru kontroller, çim depolama vb. Robomow ise Flymo'nun tersini yaratan ana tekerleklere sahip.


Her iki tasarımı da önemsemiyoruz ve bu çoğunlukla işlevsel bir ekipman parçası olduğu için - en azından çoğu için öyle olacak - estetik o kadar önemli değil. Belki de en büyük fark renk şemalarından kaynaklanmaktadır: Flymo için turuncu/siyah, Robomow için yeşil/siyah.

Kullanım açısından, Robomow, her ikisi de biraz zaman alan, yerleştirilmesi veya gömülmesi gereken özel çevre telini içeren belki de en zorlu kurulum sürecine sahiptir. Ancak bu bir kez yapıldıktan sonra, RC 308u mükemmeldir, en güzel kesim için her türlü çim üzerinde zikzak çizer.

Flymo'nunki de aynı derecede basittir ve hiçbir lastik izi bırakmaz. Şirkete göre bıçağı, özellikle dağınıklığı azaltmak için tasarlandı ve onu kullandığımızda çok etkilendik. 1200R ile ilgili belki de en çarpıcı şey, ne kadar sessiz olduğudur: 58db, sözlü bir konuşma ile kabaca aynı miktarda gürültüdür.

En iyi robot çim biçme makineleri

(Resim kredisi: Robomow)

Robomow RC 308u vs Flymo 1200R: karar

Robomow ve Flymo arasında seçim yapmak aslında oldukça kolaydır ve tamamen çiminizin boyutuna bağlıdır. 1.500 m2'ye varan kapsama alanıyla Robomow, çok fazla çimi olan herkes için açık bir kazanan olurken, Flymo'daki 400 m2'lik saygın alan onu daha fazla şehir bahçesiyle sınırlandırıyor.

Yaz gelip çatarken akıllıca bir seçim olan, çimleri kesmek için zaman ve enerji harcamaktan kurtulmak isteyen herkese hem Robomow RC 308u hem de Flymo 1200R'yi yürekten öneriyoruz.

Günümüzün en iyi FLYMO 1200R LİTYUM-İYON ROBOTİK ÇİM BİÇME MAKİNESİ fırsatları Benzer Amazon ABD'yi Görüntüleyin Amazon Fiyat bilgisi yok Amazon'u kontrol edin En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz Bugünün en iyi Robomow RC308u fırsatları Benzer Amazon ABD'yi Görüntüleyin Amazon Fiyat bilgisi yok Amazon'u Kontrol Ediyoruz Kontrol ediyoruz En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürün