Close
  • Ana
  • /
  • Ses
  • /
  • Roccat Elo 7.1 Air incelemesi: çekici bir bütçe PC oyun kulaklığı

Roccat Elo 7.1 Air incelemesi: çekici bir bütçe PC oyun kulaklığı

Roccat Elo 7.1 Air oyun kulaklığı ile daha orta seviye bir fiyat için üst düzey, kablosuz oyun ses çözümüne sahip olursunuz – ya da en azından teori bu. Kağıt üzerinde, bu rekabet edebiliren iyi kulaklıklarşu anda piyasada banka bozmadan.


Bu Roccat Elo 7.1 Air incelemesinde size tam olarak nasıl bir kullanım olduğunu anlatacağız – beklediğiniz ses kalitesi, beraberindeki yazılım aracılığıyla uygulanabilecek ince ayarlar ve bunu herhangi bir şeye tercih etmenize neden olabilecek özellikler. diğer kulaklık.

Yeni bir oyun kulaklığı için pazardaysanız, incelememizin sonunda Roccat Elo 7.1 Air'in karşılayabileceğiniz bir fiyata istediğiniz özelliklere sahip olup olmadığını veya başka bir yere bakmanız gerekip gerekmediğini bilmelisiniz. PC oyun kurulumunuz için doğru yükseltme.

Roccat Elo 7.1 Hava incelemesi: tasarım ve kurulum

Resim 1 / 2

Roccat Elo 7.1 Hava

(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 1 / 2

Roccat Elo 7.1 Hava


(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 2 / 2

Roccat Elo 7.1 Hava

(İmaj kredisi: Gelecek)

Roccat Elio 7.1 Air kulaklığı kutusundan çıkarır çıkarmaz, kaliteli bir kitin olduğunu anlayabilirsiniz: koyu gri plastik, üstte bir deri ve köpük ped bulunan metal bir kafa bandıyla birleşir. Kulak yastıklarında suni deri kaplı bellek köpüğü var, karşı tarafta RGB aydınlatma var – sol kulağınızda Roccat logosu ve sağ kulağınızda Roccat kelimesi. Kulaklıklı mikrofon setini piyasanın en üst düzey ucundaki bir şeyle karıştırmayacağınızı söylemek doğru olsa da, estetiği açısından oldukça iyi durumda.


Kulaklığı takmak da çoğunlukla rahat bir deneyimdir, 345 gram ağırlık sorun değildir ve dolgulu kutular sıkı ancak kulakları yormaz. Üst bant kendi kendini ayarlayan bir banttır, bu nedenle dokunmanız gerekmez - sadece başınızın üzerinden çekmeniz yeterlidir. Roccat Elo 7.1 Air'i herhangi bir yapışkanlık veya kulak ağrısı sorunu yaşamadan birkaç saat boyunca takabildiğimizi gördük ve bu, böyle bir kulaklık söz konusu olduğunda isteyebileceğiniz en iyi şey.

Düğmeler ve bağlantı noktaları açısından, ses düzeyi (hem kulaklık hem de mikrofon), güç ve sessize alma için yerleşik anahtarların yanı sıra aygıtı şarj etmek ve Windows'tan aygıt yazılımı güncellemelerini uygulamak için bir USB-C bağlantı noktasına sahipsiniz. Pakette bir USB-A - USB-C kablosu vardır, ancak kulaklıklar için kablolu bağlantı olarak ikiye katlanamaz - dinlemek (ve konuşmak) için 2.4Ghz USB-A kablosuz alıcıyı kullanmanız gerekir. kulaklık.


Roccat Elo 7.1 Air pazarlama materyallerinden 'sorunsuz' bağlantı sözü verildiğinden, kulaklığı Windows'a bağlamanın gerçekten basit bir işlem olduğunu görmekten memnun olduk: USB kablosuz alıcıyı takın, kulaklıkları açın ve siz gitmeye hazırız. RGB aydınlatma özelleştirme seçenekleri ve ekolayzer paneli gibi ekstralara, Roccat web sitesinde bulunan yardımcı yardımcı program aracılığıyla erişilebilir.

Roccat Elo 7.1 Air incelemesi: özellikler ve performans

Resim 1 / 2

Roccat Elo 7.1 Hava

(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 1 / 2

Roccat Elo 7.1 Hava

(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 2 / 2

Roccat Elo 7.1 Hava


(İmaj kredisi: Gelecek)

Roccat Elo 7.1 Air kulaklığın pompaladığı sesin zenginliği ve canlılığı konusunda gerçekten kusur bulamayız – en sessiz ve en hassas seslerden en yüksek ve en derin baslara kadar, kulaklarınızı etkileyecektir. Oyunlarda, müzikte ve filmlerde test ettik ve ses performansının baştan sona çok yetenekli olduğunu gördük: ses seviyesi yükselse bile aslına uygunluk devam ediyor.

Eklenen yazılım, genel paketi daha da çekici hale getirir, çünkü duyduğunuz sesin özelliklerini değiştirebilir ve hatta birden çok profili kaydedebilirsiniz. 7.1 surround ses, desteklendiğinde de bir zevktir – aynı odaya kurulmuş yedi hoparlör ve bir subwoofer'a sahip olmakla aynı seviyede olmasa da, yine de bir çift kulaklık için çok iyidir.

Mikrofonla ilgili de bir şikayetimiz olmadı: Test etmek için çok fazla zaman harcamadık, ancak gerektiğinde sesimiz yüksek ve net çıktı. Testlerimizde de kablosuz bağlantının gücü veya kararlılığı ile ilgili herhangi bir sorun ve fark edebileceğimiz bir gecikme olmadı - bu gerçekten kablosuz olarak güvenebileceğiniz bir kulaklıktır. Bir başka güzel özellik de, pil ömrünü korumak için uzun bir sessizlik süresinden sonra kulaklığın otomatik olarak kapanmasıdır.

Roccat, tek bir pil şarjıyla 24 saat sürekli kullanım sözü veriyor, ancak elbette Elo 7.1 Air'i ne kadar kullandığınıza bağlı olacak. Testlerimizde o noktaya ulaşamadık, ancak çok da geri kalmadık. Kuşkusuz RGB aydınlatmasını yoğun bir şekilde kullanmadık ve bir süreliğine kapalı tuttuk, ancak genel olarak, kulaklığın bir şarj gerekmeden önce sizi en az üç veya dört oyun seansından geçirebileceğini söyleyebiliriz. Başka bir deyişle, bu kutuları kullanmayı her bitirdiğinizde yeniden şarj etmeyi hatırlamanız gerekmez.

Roccat Elo 7.1 Hava incelemesi: fiyat ve karar

Resim 1 / 2

Roccat Elo 7.1 Hava

(Resim kredisi: Roccat)
Resim 1 / 2

Roccat Elo 7.1 Hava

(Resim kredisi: Roccat)
Resim 2 / 2

Roccat Elo 7.1 Hava

(Resim kredisi: Roccat)

Bu sayfaya yerleştirilmiş widget'lara bir göz atarsanız, Roccat Elo 7.1 Air'in çevrimiçi olarak alacağı en son fiyatları görürsünüz, ancak yazarken bunları 80 £ / 100 $ işareti civarında alabilirsiniz – bu tam olarak ucuz değil, ancak bazı rakip kulaklıkların istediği türden bir premium fiyat da değil. Testlerimize dayanarak, bunun paranızın karşılığını fazlasıyla veren bir donanım olduğunu söyleyebiliriz ve gerçekten de bir gadget'ın yapabileceği tek şey bu.

Ayrıca (Roccat sahibi) Turtle Beach'in diğer kulaklıklarında gördüğümüz Superhuman Hearing özelliği de var: oyunlardan önemli ses parçalarını (yaklaşan ayak sesleri gibi) seçmek için 50 mm ses sürücülerini ve 7.1 surround sesi dağıtıyor. Düşmanları vururken ve sanal dünyadaki seviyeleri tamamlarken biraz anonimlik arıyorsanız, bu işlevi sesinizi bozmak için de kullanabilirsiniz.

Roccat Elo 7.1 Air, etkileyiciliğinde devrim niteliğinde bir ses kalitesi sunmasa da, çoklu kullanımları çok iyi ve baştan sona çok iyi bir aslına uygunluk seviyesi ile karşılıyor. Bunu iki veya üç kat daha pahalı bir kulaklık seti için karıştırmayacaksınız, ancak ödediğiniz fiyatı göz önünde bulundurarak, kesinlikle burada ve sonra bazılarının karşılığını alıyorsunuz. Hemen her senaryoda kutulardan gelen ses bizi çok memnun etti.

Sonuç olarak, kulaklık size uygun bir fiyata çok şey veriyor - çok iyi ses kalitesi, surround ses desteği, kablosuz bağlantı ve hatta özelleştirilebilir RGB aydınlatma. Fiyatına göre bu kadar çok şey sığdırabilecek çok fazla kulaklık yok, ancak bu rekabetçi bir pazar, bu nedenle Roccat Elo 7.1 Air'e karar vermeden önce size sunulan diğer tüm seçenekleri kontrol ettiğinizden emin olun. .