Close
  • Ana
  • /
  • Oyun Oynamak
  • /
  • Roccat Kain 120 AIMO vs Corsair Saber RGB: Hangi oyun faresi en iyisidir?

Roccat Kain 120 AIMO vs Corsair Saber RGB: Hangi oyun faresi en iyisidir?

NSen iyi oyun faresidiğer farelere benzemez. Hafif bir gecikme veya hassasiyet eksikliği, internette gezinirken veya bazı işlerinizi hallederken herhangi bir fark yaratmaz, ancak oyunun ortasındayken önemli bir şutu kaçırmanıza yetebilir. – ve muhtemelen günlük işleri yaparken fareyle oyun oynarken harcayacağınızdan çok daha az zaman harcarsınız. Bu nedenle en iyi oyun fareleri inanılmaz hızlı, inanılmaz hassas ve inanılmaz rahattır.

için rehberimizdeen iyi oyun fareleriEn üstte mükemmel Roccat Kain AIMO 120'yi bulacaksınız – ancak alışverişe giderseniz bizim seçtiklerimizden başka birini bulacaksınız, Corsair Sabre RGB, çok benzer bir paraya satın alınabilir. Ancak fiyatları benzer olsa da boyutlarında ve özelliklerinde bazı önemli farklılıklar vardır. Peki hangisi daha iyi bütçe satın almaktır? Hadi bulalım.

Roccat Kain 120 AIMO vs Corsair Sabre RGB: ÖZELLİKLER

Roccat Kain 120 AIMO vs Corsair Sabre RGB

(Resim kredisi: Roccat)

120 AIMO, sadece 6,5 cm x 12,4 cm x 4,3 cm boyutlarıyla Roccat oyun faresi serisindeki en kompakt modellerden biridir. Bu fiyat aralığındaki diğer farelerden biraz daha küçüktür, ancak daha küçük boyutu, daha küçük elleri olanlar veya daha hafif ve daha az hacimli bir deneyim isteyen kullanıcılar için idealdir - yalnızca 89g ağırlığındadır. Buradaki sensör, 1.000Hz yoklama oranına sahip 16.000 dpi optik bir sensördür ve beş düğme vardır.


Corsair 100g'de biraz daha ağır ve 8cm x 12.4cm x 3.8cm'de biraz daha büyük. 10.000 DPI optik sensöre, 8 programlanabilir düğmeye ve 125Hz ile 1.000Hz arasında seçilebilir bir rapor hızına sahiptir. Buradaki ana fark, daha küçük eller için biraz fazla geniş olabilen genişliktir.

Bu farelerin her ikisi de Omron anahtarları kullanır ve kabloludur.


Roccat Kain 120 AIMO vs Corsair Sabre RGB: TASARIM VE YAPI KALİTESİ

Roccat Kain 120 AIMO vs Corsair Sabre RGB

(İmaj kredisi: Corsair)

Roccat, Roccat'ın oyun serisindeki diğer farelerden çok daha az hacimlidir: hem daha zarif hem de daha küçüktür. Asimetrik tasarım açıkça sağ elini kullanan oyuncular içindir ve uzun süreli kullanım için yeterince rahattır.


Sabre de sağ elini kullanıyor ve bizim gözümüze Roccat'tan biraz daha şık. Corsair fareler sağlam yapılıdır ve Sabre da bir istisna değildir. Pençe veya parmak ucu tutuşları için iyidir, ancak avuç içi tutuş kullanma eğilimindeyseniz, serçe parmağınızın sağ kenardan sarktığını görebilirsiniz.

Roccat Kain 120 AIMO vs Corsair Saber RGB: ÖZELLİKLER VE PERFORMANS

Roccat Kain 120 AIMO vs Corsair Sabre RGB

(Resim kredisi: Roccat)

120 AIMO, 512 KB yerleşik belleğe sahiptir ve Omron anahtarları, çevrimiçi bir maçta baskı altında olduğunuzda net, duyarlı tıklamalar sağlar. Bu anahtarlar, önceki sürümdekilerden biraz daha yükseğe oturur, bu nedenle tıklamalar daha hızlı hissettirir ve hızlı tıklamaların şart olduğu oyunlar için idealdir.

Corsair'in yerleşik bellek özelliği belirtilmemiş ancak AIMO gibi mükemmel Omron anahtarlarına ve programlanabilir aydınlatmaya sahip.


AIMO'nun daha yüksek çözünürlüklü bir sensörü olmasına rağmen, 10.000 dpi ve ötesine ulaştığınızda izleme yeteneklerindeki fark dramatik değildir. Birçok oyuncu için AIMO'nun daha yüksek çözünürlüğü, oynanışta gözle görülür bir fark yaratmayacaktır.

Roccat Kain 120 AIMO vs Corsair Saber RGB: ÖZELLEŞTİRME

Roccat Kain 120 AIMO vs Corsair Sabre RGB

(Resim kredisi: Roccat)

120 AIMO, 16,8 milyon olası renk varyasyonu seçeneği ile Roccat'ın özelleştirilebilir aydınlatmasına sahiptir. Üstten programlanabilir düğme özelleştirmesi olmamasına rağmen, Titan Click düğmeleri harikadır ve 50 milyona kadar temiz tıklama sağlar.

Sabre, 16,8 milyon renkli 4 Bölgeli RGB aydınlatmaya ve ayrıca Corsair Utility Engine (CUE) yazılımı aracılığıyla atayabileceğiniz sekiz programlanabilir düğmeye sahiptir. Farklı DPI ayarlarına farklı bir renk şeması atayabilmenizi seviyoruz: bunun için beş farklı şemanız olabilir.

Roccat Kain 120 AIMO vs Corsair Saber RGB: FİYATLANDIRMA VE KARAR

Roccat Kain 120 AIMO vs Corsair Sabre RGB

(İmaj kredisi: Corsair)

Bu farelerin her ikisi de çok makul fiyatlıdır, harika performans sunar ve mükemmel aydınlatma sistemlerine sahiptir: hangisini seçerseniz seçin, hayal kırıklığına uğramayacaksınız. Ancak aralarında sizinle alakalı olabilecek birkaç önemli fark vardır.

Daha küçük elleriniz varsa, Roccat'ın daha iyi bir fare olduğunu düşünüyoruz. Genişlik farkı yazılı olarak dramatik görünmeyebilir, ancak genişlikteki fark aslında oldukça önemlidir. Ancak Saber'ın daha fazla düğmesi var ve daha esnek, yani boyut önemli değilse, o zaman seçeceğimiz şey bu.