Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • Roccat Vulcan 120 Aimo incelemesi: tek kelimeyle çarpıcı bir mekanik oyun klavyesi

Roccat Vulcan 120 Aimo incelemesi: tek kelimeyle çarpıcı bir mekanik oyun klavyesi

Roccat Vulcan 120 AIMO fırsatları

Pingtwitter'ün Roccat Vulcan 120 Aimo incelemesine hoş geldiniz. Geçtiğimiz ay boyunca Roccat'in en son mekanik oyun klavyesini adım adım uyguladım ve bunu takip eden şey, çevre birimindeki deneyimsel yaklaşımım.


Ve Roccat Vulcan 120 Aimo'nun da kanıtladığı gibi, hemen Pingtwitter'ün prestijlien iyi oyun klavyesiiki numaralı konumdaki rehber, bu incelemeden hızlı bir şekilde çıkarılması, Vulcan'ın gerçekten çok yönlü bir deneyim sunan çok, çok iyi bir oyun klavyesi olmasıdır.

GÜNCELLEME:Pingtwitter Ödülleri 2020jüri heyeti, Roccat Vulcan 120 Aimo'nun çok yönlü birinci sınıf bir deneyim sunduğunu ve ona En İyi Oyun Klavyesi ödülünü verdiğini kabul etti.

Roccat Swarm'da güzel, hiper modern bir tasarımı amiral gemisi sınıfı yapı kalitesi, zarif 'Titan' mekanik anahtarlar, birçok üst düzey özellik ve hepsini kontrol etmek için çok yetenekli bir yazılım parçasıyla birleştiriyor.

Piyasanın premium ucunda alışveriş yapıyorsanız, şüphesiz, bir sonraki yükseltmenizde tetiği çekmeden önce, Vulcan'ın aklımda sadece küçük bir avuç rakip tarafından eşleştirilmesi ile görülmesi gerekir.


Roccat Vulcan 120 Aimo incelemesi

Doğal olarak, tercih ettiğiniz web tarayıcısına 'Pingtwitter.com' yazmak için Vulcan 120 Aimo'yu kullanabilirsiniz.


Daha fazla ayrıntı isteyenler için okumaya devam edin, çünkü bu Roccat Vulcan 120 Aimo incelemesi, fiyatı ve kullanılabilirliği, tasarım ve yapım kalitesi, performans ve özellikleri hakkında daha fazla bilgi veren bir dizi kategoriye ayrıldı.

Roccat Vulcan 120 Aimo incelemesi: fiyat, bulunabilirlik ve kutuda neler var

Roccat Vulcan 120 Aimo incelemesi


Roccat Vulcan 120 Aimo artık çeşitli perakendecilerden temin edilebilir.

Roccat Vulcan 120 Aimo şu anda piyasada ve klavyeden alınma özelliğine sahip.Roccat'in kendi resmi mağazasıve Amazon gibi çevrimiçi perakendecilerde çeşitliDoğrudan Dizüstü Bilgisayarlarve Hız Aşırtmacılar.

Mekanik oyun klavyesi yeni 149,99 £ fiyatla satılıyor.

Belirli bir klavye düzeni arıyorsanız, Roccat'in resmi mağazasından sipariş verirseniz, 20'den fazla farklı düzen ile hangisinin mevcut olduğunu belirtebileceğinizi unutmamak önemlidir.


Kutuda Roccat Vulcan 120 Aimo klavyenin yanı sıra çıkarılabilir bir bilek desteği ve kurulum kılavuzu bulunur.

Roccat Vulcan 120 Aimo incelemesi: tasarım ve yapım kalitesi

Roccat Vulcan 120 Aimo incelemesi

Eloksallı alüminyum levha, mükemmel yapısal sağlamlık ve yoğunluk sağlayarak Vulcan'a birinci sınıf bir his verir.

Roccat Vulcan 120 Aimo'yu kutusundan çıkarın ve parlak selofan çıkarıldığında ilk fark ettiğiniz şey fırçalanmış alüminyum üst plakadır. Alın ve anodize metalin ağırlığı, pano bir yoğunluk ve sertlik hissi iletirken hemen görünür.

Paneli esnetmeye çalışın ve şaşırtıcı olmayan bir şekilde, plastik plakalı tahtalarla ilgili sık sık karşılaştığım bir şikayet olan, hiç eğilme ya da bükülme yok. Bu, Vulcan 120 Aimo'ya da mevcudiyet kazandırır ve parmak uçlarının altında bir güven verir - bu şeyin, çarpışmanın sıcağında hareket etmesine veya bükülmesine ve tuşlara basılmamasına neden olmasının hiçbir yolu yoktur.

Denklemden çıkan tuşlar, klavye tabanı aslında çok abartısız ve düzenli, üç küçük kauçuk kısayol düğmesi ve sağ üst köşeye yerleştirilmiş kompakt bir ses düğmesi ve sağ altta bir dizi yerleşik LED ışıktan başka bir şey yok. .

Kartı döndürün ve klavyenin patlama merkezine giren örgülü güç kablosunun dışında görülecek başka bağlantı noktası yok. Baş aşağı çevirdiğinizde, her iki yönde de kavrayabilen lastik ayakları olan iki geniş ayaklı ayakla karşılanırsınız.

Roccat Vulcan 120 Aimo incelemesi

Ultra hafif tuş kapaklarıyla tamamlanan, Vulcan'ın Titan anahtarlarından birinin bozulması.

Vulcan 120 Aimo'nun daha anlamlı hale geldiği yer, anahtarlarıdır, bu da kesinlikle çarpıcı görünmesini sağlar. Bu mekanik anahtarlar Roccat'inkini kullanırTitan anahtarları3,6 mm hareket mesafesiyle 1,8 mm çalıştırma noktası sağlayan ve hem inanılmaz derecede hızlı hem de parmakların altında hafif.

Ek olarak, Roccat'e göre bu Titan anahtarları, elektriksel kontak sıçramasını (girişlerin düşmesine veya birden fazla girişe neden olabileceğinden, bunu istemezsiniz) minimuma indirirken, aynı zamanda aygıt yazılımının girişi daha hızlı tanımasına izin verir. rakip anahtarlar.

Titan anahtarlarından bahsetmişken, bu panodaki her bir tuşa, Roccat'in masaüstü Swarm yazılımı ile kontrol edilebilen Aimo teknolojisi ile senkronize edilen klavye sayesinde 16,8 milyon renk görüntüleyebilen ayrı ayrı yapılandırılabilir bir LED takılmıştır. desenler ve ışıklandırma konfigürasyonlarından oluşan teknik bir süvari alayı çalıştırın.

Titan anahtarının şeffaf, alüminyum taban plakasının yükseltilmiş konumu ile ortaklaşa her bir anahtarın ayrı ayrı aydınlatılması, aynı zamanda Vulcan'ın aydınlatmasının çok parlak olduğu anlamına gelir ki bu geçen yılki bir şeydi.Roccat Horde Aimoskor açısından düştü.

Aydınlatma açısından bakıldığında, Vulcan 120 Aimo RGB nirvana sunar.

Son olarak, tasarım ve yapım kalitesi açısından, Vulcan ayrıca çıkarılabilir bir bilek güreşi olacak. Bu klavye tabanına manyetik olarak bağlanır ve inanılmaz derecede kolay takılıp çıkarılabilir. Yine de klavyenin aksine, bilek güreşi plastikten yapılmıştır ve tabanına yardımcı olan tutacağına iki lastik şerit yapıştırılmıştır.

Bilek güreşi akıllı görünse de, birinci sınıf bir oyun klavyesinde test ettiğim en rahat olanı olmadığını iddia ediyorum.

Roccat Vulcan 120 Aimo incelemesi: performans ve özellikler

Roccat Vulcan 120 Aimo incelemesi

Mükemmel mekanik tuşlar ve çok etkileyici bir aydınlatma motoru, Vulcan için büyük nimettir.

Gerçek dünyada, Vulcan'ın ağır, sağlam tabanı ve Titan anahtarları benim için kesinlikle hızlı ve doğru oyun girişlerini ve yazmayı aydınlatmaya çevrildi. Geçim için yazan birinden beklediğiniz gibi, kanlı bir hızla yazabiliyorum ve hiçbir noktada, en yoğun kahve yakıtlı kopya üretimi sırasında bile, yönetim kurulunun hız veya istikrar istediğini görmedim.

Oyun açısından, Battlefield V veya DOOM gibi hızlı, kaotik oyunları oynarken, kendimi Vulcan 120'nin doğrusallığı ve hızıyla, tuşlara bastığımda ve yanıt alamadığımda veya görünüşte tek bir basıştan birden fazla girdi alamadığımı hiç görmedim Aimo'nun bu oyunlardaki çılgın oynanışa mükemmel bir şekilde uyan anahtarları.

Roccat Vulcan 120 Aimo incelemesi

Roccat'in Swarm yazılımı, Vulcan'ın her unsurunu aydınlatmadan anahtar atamalara ve ses yazma ve tekrarlama oranı gibi daha fazla niş seçeneğe kadar özelleştirmenize olanak tanır.

Vulcan'ın Swarm masaüstü yazılımından da (bu, Roccat'in tüm Aimo serisiyle çalışır), yukarıdaki görüntüden de görebileceğiniz gibi, bağlı tüm Roccat ürünlerini otomatik olarak algılayan, otomatik olarak yapılandıran ve ardından özelleştirmenize izin veren yazılımdan da aynı derecede etkilendim. kalbinizin içeriğine.

Yukarıda belirtilen anahtar aydınlatma ve desenlerden (dalga, yılan, kalp atışı, dalgalanma, solma ve doğal olarak Aimo desenleri mevcuttur, ikincisi kullanım davranışınıza göre aydınlatmanızı otomatik olarak ayarlar), tuş ve makro atamalarına (F1, F2, F3 ve F4 makrolara atanabilir) ve sesleri yazmak gibi daha fazla niş seçeneğe (bir daktilo gibi şeyleri simüle edebilirsiniz), Swarm size Vulcan'ı kontrol etmek ve ince ayar yapmak için erişilebilir bir yol sunar.

Roccat Vulcan 120 Aimo incelemesi: Karar

Roccat Vulcan 120 Aimo incelemesi

Basitçe söylemek gerekirse, Roccat Vulcan 120 AIMO bugün piyasadaki en iyi oyun klavyelerinden biridir.

Genel olarak, umarım bu Roccat Vulcan 120 Aimo incelemesinden bunun gerçekten en üst düzey, birinci sınıf bir oyun klavyesi olduğunu görmek kolaydır.

Testte, bir aylık kullanım süresi boyunca klavyenin temel olarak her yönünden etkilendim ve anahtar kurulumunuz açısından çok özel bir şeye ihtiyacınız olmadığı sürece, bu kartın kime uymayacağını dürüstçe bilmiyorum.

Hiper modern tasarımıyla ortaklaşa oluşturduğu yapı kalitesi ve malzemeleri, Vulcan'ın çok resmi bir ortamda bile harika göründüğü anlamına gelirken, mükemmel çok yönlü mekanik Titan anahtarları ve süper hafif tuş kapakları hem oyun oynamayı hem de yazmayı tavizsiz hale getirir. deneyim.

Roccat Vulcan 120 Aimo incelemesi

Vulcan 120 Aimo üzerindeki çıkarılabilir bilek desteği, klavyenin tabanına manyetik olarak sabitlenir.

Evet, bugün en üst düzey klavyelerde olduğu gibi, Vulcan 120 Aimo kesinlikle pahalı bir teklif ve piyasada ortalama bir oyuncu için benzer bir deneyim sunan klavyeler olduğunu söylemeseydim ama daha ucuza yalan söylemiş olurdum. para (sana bakıyorum HyperX Alloy Elite).

Ama en iyisini istiyorsanız ve bu klavye Das Keyboard X50 ile birliktevardırşu anda piyasadaki en iyisi, o zaman bunun bedelini ödemek zorundasın. Gerçekten bu kadar basit.

Roccat Vulcan 120 Aimo'yu,en iyi oyun fareleribugün piyasada ve hayal kırıklığına uğramayacaksınız.