Close
  • Ana
  • /
  • Oyun Oynamak
  • /
  • Roccat Vulcan TKL Pro incelemesi: Bir oyun klavyesinin mini harikası

Roccat Vulcan TKL Pro incelemesi: Bir oyun klavyesinin mini harikası

Roccat'ın anahtarsız yaşamla ilgili son araştırmasını incelediğimiz Pingtwitter'ün Roccat Vulcan TKL Pro incelemesine hoş geldiniz. Son zamanlardaki TKL trendi, oyun klavyelerimizi istemeyen bizler için özellikle tatmin edici.bakmakoyun klavyeleri gibi. Bu yeni minimalist düşünce, dokunsal bir RGB deneyiminin avantajlarından hâlâ keyif alabileceğimiz ama aynı zamanda masalarımıza baktığımızda kendimizden nefret etmek zorunda kalmadığımız bir dünyanın habercisi.


Anahtarsız gitmek, klavyenizdeki sayısal tuş takımını kaybetmek ve işleri minimalist tutmak anlamına gelir. TKL yaklaşımı herkes için değildir. Çalışma gününüzü sayısal tuş takımı üzerinde dengede tutarak geçiriyorsanız, doğal olarak, Roccat Vulcan TKL Pro kesinlikle ideal klavyeniz değildir. bulmaken iyi oyun klavyesitamamen çalışma ve oyun ihtiyaçlarınız için aynı anda doğru kuruluma sahip olduğunuzdan emin olmakla ilgilidir. Ancak, daha minimalist ve şık bir kurulum arayanlar için - özellikle oyun istasyonları olarak ikiye katlanan kısıtlı ev ofisleri için - bu, kesinlikle Instagramlanabilir ve akış alanına girer.

Geleneksel mekanik anahtarlar yerine, Roccat burada kendi tescilli optik çeşitlerini seçti, bu da geleneksel fiziksel alternatifler yerine ışık huzmelerini kullandığı anlamına geliyor. Mekanik bir anahtarın dokunma hissi kopyalanır, ancak teknoloji daha da hızlı tepki süreleri anlamına gelir. Bakalım nasıl ölçecek.

Roccat Vulcan TKL Pro incelemesi: Fiyat

Vulcan TKL Pro, fiyatı gördüğünüzde kesinlikle bir kaşınızı kaldırıyor. Evet, daha az anahtar var, ancak TKL Pro hala 149 £/159 $/239 $'da oturuyor.

Bu, TKL muadillerine kıyasla pahalı tarafta. Logitech G'nin TKL Pro'su 100 doların biraz üzerinde ve Razer Blackwidow V3 TKL yaklaşık olarak aynı.


Bugünün en iyi Roccat Vulcan TKL Pro fırsatları İndirimli Fiyat ROCCAT Vulcan TKL Pro Compact... Amazon Prime $159,99 $129,99 İndirimli Fiyatı Görüntüle ROCCAT - Vulcan TKL Pro... Best Buy $159,99 $129.99 İndirimli Fiyatı Görüntüle ROCCAT Vulcan TKL Pro... Amazon Prime $289.98 $259.98 Görüntüle En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Roccat Vulcan TKL Pro incelemesi: Tasarım ve kurulum

Roccat Vulcan TKL Pro oyun klavyesi

(Resim kredisi: Roccat)

Kutunun dışında, bir şey çok açık. Vulcan TKL Pro çok güzel. 36 cm'ye 13,33 cm'lik çok küçük bir ayak izi ile, ekstra medya tuşları raflarına sahip devasa oyun klavyelerine daha alışkınsanız, bir masa üzerinde olumlu bir şekilde küçülür. Bunun yerine, TKL Pro tam bir minimalizmi tercih ediyor. Tatmin edici bir dokunsal ses düğmesi, hızlı dönme mesafesi içinde oturur ve yanan bir medya sesini kapatma düğmesi vardır. Ve klavye sadece 660g ile şaşırtıcı derecede hafif olsa da, fırçalanmış alüminyum tabakası gözleri yormaz ve klavyenin oyunun ortasında herhangi bir yere gittiğini hiçbir zaman hissetmeyeceğiniz anlamına gelir.


Kurulum tamamen ağrısızdır. Birlikte verilen örgülü USB kablosunu takın ve gitmeye hazırsınız. Her zamanki gibi, neredeyse gülünç derecede parlak LED tuşların RGB özelleştirmesi için Roccat'ın tescilli yazılımını indirmeniz gerekiyor. Roccat Swarm biraz hantal bir performans sergiliyor ama yeterince iyi çalışıyor. Vulcan TKL Pro'nun Windows'ta belirli bir güncellemeye ihtiyacı vardı, ancak bu bir kez yapıldığında, düz seyir oldu. Bununla birlikte, bir sorun, ayarlarda Otomatik Uygula'yı açmak istemenizdir, böylece test ederken her bir aydınlatma seçeneğini ayrı ayrı uygulamanız gerekmez.

Roccat Vulcan TKL Pro incelemesi: Özellikler ve performans

Roccat Vulcan TKL Pro oyun klavyesi


(Resim kredisi: Roccat)

TKL Pro'nun bu kadar hoş görünmesinin nedenlerinden biri, belirgin şekilde ayrılmış anahtarlarıdır. Bu, RGB aydınlatmasının tatmin edici şekilde yuvarlatılmış her tuş başlığının çevresinden mutlu bir şekilde parladığı, ancak aynı zamanda ilk başta yazım açısından alışmanın biraz zaman aldığı anlamına gelir.

Burada bir tıklama yerine çok duyulabilir bir tıkırtı var ve çalıştırma hızlı ve tatmin edici olsa da, boşluklara alıştıkça Google Dokümanlarınızı yazmak bir veya iki gün boyunca çok farklı hissedecek. Yine de bu bir kez ortadan kalktığında, TKL Pro'daki yazma deneyimi, yanlışlıkla tuşlara basılmadan ve sezgisel ve duyarlı bir his olmadan aniden mutlak bir keyif haline gelir. Roccat'ın optik anahtarları kesinlikle ortalığı karıştırmaz.

Bu, oyun pirzolalarına mükemmel bir şekilde dönüşür. Yukarıdaki gökyüzünü yakınlaştıran nispeten sakin manzaraları çekmekİki Noktalı HastaneveyaSimler 4, ateş etmekkader 2veya cehennemdeki düşmanlardan kaçmakIsaac'in Bağlanması: Yeniden Doğuş, TKL Pro'nun tepkiselliği etkileyici. Burada harika hissettiren bir dolaysızlık ve tatmin edici bir dokunsallık var.

Ayrıca W tuşunda hoş bir küçük çentik var; bu, beyniniz başka bir yere bağlandığında ve WASD'yi düşünmediğinizde parmaklarınızın yerinde olduklarını bileceği anlamına geliyor. Küçük ama hoş bir dokunuş.


Roccat Swarm yazılımı, yerleşik profiller oluşturmanıza ve RGB aydınlatmasını özelleştirmenize olanak tanır. Standart dalgalar ve kalp atışları iyi, ancak bu neredeyse delice parlak LED'lerden en iyi şekilde yararlanmak için özel bir kurulum tasarlamak isteyeceksiniz ve bu, hantal ama oldukça sezgisel. Swarm'a garip bir ek olarak, yazarken ses efektleri bile kurabilirsiniz. Bunlar arasında, her tuşa basış sesini bir atari salonu gezisi gibi yapmak için bilimkurgu lazerleri ve gününüzün o çok önemli 'Hepsi iş ve oyun yok' kısmı için bir daktilo efekti bulunur.

Roccat Vulcan TKL Pro incelemesi: Karar

Roccat Vulcan TKL Pro oyun klavyesi

(Resim kredisi: Roccat)

Vulcan TKL Pro, bu optik anahtar anahtarları için ciddi bir fiyat talep ediyor, ancak Roccat'ın teklifi, şık bir tasarım ve son derece tatmin edici bir tepkisellik avantajına sahip. Bir oyun klavyesine daha minimalist bir yaklaşım için onu önemli ölçüde daha az acı verici hale getiren her yatırımı hissediyor. 100$/100£ üzerinde harcama yapmayı düşünüyorsanız, bu imkansız bir fiyat değildir.

Genel olarak, Roccat Vulcan TKL Pro, hem 80'lerin uzay gemisinden düşmüş gibi görünmeyen hem de hem iş hem de oyun için harika hissettiren bir şeye olan arzumuzu gidermeyi başaran etkileyici bir kit parçasıdır. Minimalist tasarım, küçük ayak izi ve sağlam performans, biraz garip oyun yazılımının bile zayıflatamayacağı kazanan bir kombinasyon oluşturur.

Bugünün en iyi Roccat Vulcan TKL Pro fırsatları İndirimli Fiyat ROCCAT Vulcan TKL Pro Compact... Amazon Prime $159,99 $129,99 İndirimli Fiyatı Görüntüle ROCCAT - Vulcan TKL Pro... Best Buy $159,99 $129.99 İndirimli Fiyatı Görüntüle ROCCAT Vulcan TKL Pro... Amazon Prime $289.98 $259.98 Görüntüle En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz