Close
  • Ana
  • /
  • Eğlence
  • /
  • Roku Streaming Stick + incelemesi: Bütçeyle süper akıllı 4K HDR akışı

Roku Streaming Stick + incelemesi: Bütçeyle süper akıllı 4K HDR akışı

Roku Streaming Stick Plus, 13 Amazon müşteri yorumu sunuyor

Roku, akıllı TV yazılımı ile eşanlamlı bir isimdir, bu yazılım ister televizyonun kendisinde ister ekstra bir dongle veya kutu olarak gelir. Streaming Stick + şu anda Roku'nun birinci sınıf akıllı çubuğu ve uyumlu uygulamalarda 4K ve HDR video desteği sunuyor.


Fiyatın iki katı ama Roku Express'ten çok daha gelişmiş, 4K videoya veya ses kontrolüne ihtiyacınız yoksa düşünmek isteyebileceğiniz bir bütçe seçeneği (kablosuz aralığın daha kısa olduğunu ve Wi-Fi hızının daha yavaş olduğunu unutmayın. bütçe Roku Express modeli de).

Roku Streaming Stick + 'ı doğrudan Roku'dan 59,99 £ karşılığında satın alabilirsiniz, ancak etrafta biraz alışveriş yapmaya hazırsanız, daha ucuza çevrimiçi olarak bulabilirsiniz. Roku'nun sunduğu tüm akıllıları bir HDMI bağlantı noktasına sahip herhangi bir televizyon setine getirmek için fişe takılır.

Yazılım açısından, Roku Streaming Stick +, ister dongle ister TV olsun, diğer tüm Roku cihazlarıyla aynıdır. Çeşitli uygulamalar (veya Roku'nun dediği gibi 'kanallar') aracılığıyla, yüz binlerce filme ve şovun yanı sıra diğer içerik türlerine de erişebilirsiniz.

Roku Streaming Stick +: kurulum ve tasarım

Roku Streaming Stick Plus incelemesiRoku Streaming Stick + 'i kurmak hiç de zor değil: Çubuğun kendisi ve kutuda bir ses uzaktan kumandasının yanı sıra bir USB kablosu ve bir güç adaptörü alırsınız. TV'nizde gücü olan yedek bir USB bağlantı noktası yoksa, adaptörü bağlamanız ve Roku Streaming Stick + 'i ana şebekeye bağlamanız gerekir.


Elbette TV'nizin bir USB bağlantı noktası varsa, üzerinde zaten iyi bir akıllı TV yazılımı olması muhtemeldir - bu, bir Roku satın alıyorsanız muhtemelen daha eski bir TV ile kullanacağınız anlamına gelir ve bu, şebeke gücü. Kutuda bulunan kablo oldukça cömerttir, ancak günümüz TV'lerinin boyutu göz önüne alındığında, bazılarınızın başka bir uzantıya ihtiyaç duyabileceğini düşünüyoruz.

Roku Streaming Stick Plus incelemesiGüç kaynağı bir yana, çubuğun kendisi doğrudan yedek bir HDMI yuvasına takılır ve Wi-Fi'nize bağladığınızda kullanıma hazır olur. Tek bir hoş dokunuş, TV'niz için en iyi ayarları otomatik olarak algılayabilmesidir, böylece yapılandırma ekranlarında gezinmek için zaman harcamanıza gerek kalmaz.

Hem Streaming Stick + hem de sesli uzaktan kumanda tıknaz ama tasarımlarında derli toplu - Roku uzaktan kumandası, mor D-pad ve Netflix gibi hizmetler için özel düğmelerle çok tanınabilir (biraz sınırlayıcı olduğunu düşünüyoruz, ama işte gidiyorsunuz) . Yumuşak kauçuk kaplı düğmeler karanlıkta kesinlikle kolayca bulunabilir ve uzaktan kumanda TV'nizin sesini doğrudan kontrol edebilir, bu da yardımcı olur.

Roku Streaming Stick Plus incelemesiAyrıca Android veya iOS için ücretsiz Roku uygulamasını yükleyebilir ve akıllı telefonunuzdan Roku Streaming Stick + 'ı da kontrol edebilirsiniz (ayrıca, gerekirse telefonunuzdan çubuğunuza video, ses veya fotoğraf gönderebilirsiniz) - bu size çok yardımcı olur metin veya rakam girmeniz gerekir ve bu, kullanımı daha kolay ve sezgisel hale getirmek için Roku cihazlarıyla birlikte gelen birçok düzgün dokunuştan birine bir örnektir.

Donanımın tasarımı veya onu kurma kolaylığı söz konusu olduğunda kesinlikle hiçbir şikayetimiz yok. Roku Streaming Stick +, uyanır uyanmaz bir yazılım güncellemesi olup olmadığını kontrol edecek ve bununla ilgilenildikten sonra gitmeye hazırsınız.

Roku Streaming Stick +: yazılım ve özellikler

Roku Streaming Stick Plus incelemesi


Roku cihazları, arayüzlerinin estetik kalitesi için asla ödül kazanmayacak - bu hayırApple TV- ancak Roku Streaming Stick + üzerindeki yazılım işi yeterince iyi yapıyor. Kanallarınız (veya uygulamalarınız) bir ızgara sisteminde düzgün bir şekilde düzenlenmiştir ve bunlar arasında geçiş yapmak ve menülerde dolaşmak çok kolaydır.

Roku yazılımının gerçekten mükemmel olduğu bir alan aramadır: Aradığınız bir filmin veya TV şovunun adını yazın ve tüm kurulu kanallarınızda sonuçları göreceksiniz. Ayrıca, TV şovlarına 'abone olabilmenizi' ve yeni bölümler yayınlanmak veya satın almak için mevcut olduğunda güncellemeler alabilmenizi de seviyoruz.

Roku Streaming Stick Plus incelemesi


Çoğu durumda hesaplarınızda oturum açmak basittir - bazı kanallar oturum açmak için telefonunuzda eşleşen uygulamayı açmanızı ister, böylece her seferinde kullanıcı adınızı ve şifrenizi yazmanıza gerek kalmaz. Denediğimiz çoğu kanal (Netflix ve Google Play Movies & TV dahil) aynı zamanda Roku Streaming Stick + ve diğer cihazlarda oynatmayı senkronize edebildi, böylece (örneğin) telefonunuzda izlemeye başlayabilir ve TV'nizde devam edebilirsiniz.

Genel olarak, Roku yazılımı sadece yoldan çekilir, böylece içeriğinize ulaşabilirsiniz, ki istediğiniz şey budur. Kanallar kararlı ve duyarlıdır ve gösterdikleri video (veya oynattıkları ses) de öyle. Uzaktan kumanda, size dağınıklık olmadan kullanışlı olmanız için yeterli işlevsellik sağlar ve sesli arama, bir yazılım klavyesiyle yazmak istemediğiniz zamanlar için mükemmel şekilde kullanılabilir.

Roku Streaming Stick Plus incelemesi


Netflix gibi 4K ve HDR'yi destekleyen uygulamalarda, görüntü kalitesi mükemmeldir - elbette bu, televizyonunuzun yanı sıra Roku Streaming Stick + 'e de bağlıdır. Amazon Prime Video ve Netflix'ten şovları 4K HDR'de izlemeyi denedik ve kalite, diğer tüm UHD kaynaklarındakiler kadar iyiydi ve mükemmel bir şekilde kararlıydı.

Roku Streaming Stick + üzerindeki ayarlar merhametli bir şekilde azdır: aralarından seçim yapabileceğiniz bir avuç temel tema ve ekran koruyucusu, az sayıda ses ve video seçeneği elde edersiniz ve hepsi bu. Cihaz, konfigürasyonun çoğunu kendisi hallediyor, böylece sadece aşırı izlemeye başlayabilirsiniz.

  • Video görüntülemeniz için başka bir seçenek de akıllı Now TV kutusu

Roku Streaming Stick +: içerik

Roku Streaming Stick Plus incelemesi


Aklınıza gelebilecek her tür akış uygulaması Roku Streaming Stick + 'da mevcuttur - içerik seçimi, herhangi bir Roku cihazının en büyük satış noktalarından biridir. Netflix, Amazon Prime Video, Plex, Spotify, YouTube, Google Play Movies & TV, Now TV, Deezer ve çok daha fazlası.

Birleşik Krallık'taki tüm ana karasal kanallar kapsanmaktadır, böylece BBC, ITV, Kanal 4 ve Kanal 5'teki programları takip edebilirsiniz. Bu uygulamalar, telefonunuzda veya dizüstü bilgisayarınızda bulacağınız uygulamalara çok benzer şekilde çalışır. Aynı hesabı kullanarak farklı cihazlarda oynatmaya devam edebilirsiniz. Ayrıca Dave ve Dün gibi Freeview kanallarını kapsayan bir UK TV Play uygulaması da var.

Roku Streaming Stick Plus incelemesi


Virgin Media, Sky veya BT gibi kanallar yoktur, ancak muhtemelen bu hizmetlere aboneliğiniz varsa, televizyon setinize bağlı kutunuz zaten vardır. Artık TV mevcut, ancak bu Sky'a ayrı bir abonelik kullanıyor (aslında Now TV kutuları değiştirilmiş Roku cihazlarıdır). Sky News, ücretsiz bir kanal olarak mevcuttur.

Bir eksiklik, 2015'te başlatılan YouTube Müzik'tir, ancak gerekirse YouTube uygulaması aracılığıyla müzik çalma listelerinize erişebilirsiniz. Bu bir Apple cihazı değil, iTunes Store'dan da hiçbir şey alamazsınız, ancak hemen hemen her şey için, onu Roku Streaming Stick + üzerinde bulabilmelisiniz.

Roku Streaming Stick Plus incelemesi


Büyük isim akış kanallarının yanı sıra, keşfedilecek çok şey var. Örneğin Bloomberg, Financial Times ve Red Bull'dan ücretsiz kanallar, artı daha şüpheli kalitede bir sürü ekstra kanal. Şöyle söyleyelim: asla izleyecek eşyalarınız bitmeyecek.

Hatta oynayabileceğiniz bir avuç oyun ve Firefox web tarayıcısı gibi ekstra uygulamalara sahip oluyorsunuz. Yine bunların kalitesi biraz vurulabilir ve ıskalayabilir, ancak Roku Streaming Stick + 'in çok yönlülüğünü gösterir.

Roku Streaming Stick +: karar

Roku Streaming Stick Plus incelemesi


TV'nize bir dizi akıllı uygulama eklemek istiyorsanız, aralarından seçim yapabileceğiniz birçok seçeneğiniz vardır, ancak Roku Streaming Stick + yine de öne çıkmayı başarır: çok çeşitli uygulamalar (kanallar) için erişebilirsiniz. Chromecast ve Amazon Fire TV Stick bölgesinde kullanım kolaylığı ve tabii ki fiyatı için.

Bu, tüm TV'nizin akış ihtiyaçları için tek noktadan bir mağazadır ve bunun yerine setinizin altında bir kutu olmamasıyla kurtulabileceğiniz anlamına gelir. TV'nizde yerleşik akıllı uygulamalarınız olsa bile, Roku Streaming Stick + ile birlikte gelen özellikler ve işlevler (evrensel arama gibi) onu dikkate almaya değer kılar.