Close
  • Ana
  • /
  • Internet
  • /
  • Yönlendirici VPN: Nedir, neden birine ihtiyacım var ve nasıl kurulur?

Yönlendirici VPN: Nedir, neden birine ihtiyacım var ve nasıl kurulur?

Birçoken iyi VPNhizmetler, yönlendiriciler için uygulamalar ve ürün yazılımı sağlar. Yönlendiricinize bir VPN kurarak evinizdeki her cihazın güvenliğini artırabilir ve Wi-Fi bağlantınızın günün her saati korunmasını sağlayabilirsiniz.


Yönlendirici VPN, çok çeşitli güvenlik ve gizlilik avantajları sunmanın yanı sıra, bağlı tüm cihazlarınızda coğrafi kısıtlamaları atlamanıza ve web sitelerinin engellemesini kaldırmanıza da olanak tanır. Bunun yanı sıra, bir yönlendirici VPN, akıllı TV'lerde, oyun konsollarında ve özel VPN uygulamaları olmayan diğer cihazlarda (VPN yönlendiricinize bağlı oldukları sürece) kullanılabilir.

Daha önce bir yönlendirici VPN kullanmadıysanız, bunun ne olduğunu, nasıl çalıştığını, neden bir VPN'e ihtiyacınız olduğunu ve nasıl kurulacağını sorguluyor olabilirsiniz. Bu soruların tüm cevaplarını öğrenmek için okumaya devam edin.


ExpressVPN -Yönlendiriciniz için 1 numaralı VPN önerimizi indirin
Hız, güvenlik özellikleri ve favori akış hizmetlerimizin kilidini açma yeteneği söz konusu olduğunda en iyi performans gösteren ExpressVPN, genel olarak en iyi VPN olarak üstündür. ile tamamlayın30-gün para iade garantisi, yeni müşteriler de keyfini çıkarabilirbir yıllık planlarına ücretsiz olarak eklenen üç ay, size %49 tasarruf sağlar.Fırsatı Görüntüle


Yönlendirici VPN nedir?

Her şeyden önce... yönlendirici VPN nedir ve nasıl çalışır? Yönlendirici VPN'ler, VPN istemcilerinin akıllı telefonlarda, tabletlerde ve bilgisayarlarda yaptığının aynısını yapar. İnternet trafiğinizi uçtan uca şifreli sunucular üzerinden yönlendirerek internet servis sağlayıcıları tarafından işletilen sunuculardan uzaklaştırırlar.

Bunu yaparken, yönlendirici VPN'ler, İnternet trafiğinize ISS'ler, şirketler, siber suçlular ve diğer üçüncü taraflar tarafından erişilme tehdidi olmadan internette gezinmenize ve çevrimiçi hizmetleri kullanmanıza olanak tanır. Aynı zamanda, coğrafi konumunuz ne olursa olsun, coğrafi kısıtlamaları aşmanıza ve web sitelerinin engellemesini kaldırmanıza olanak tanır.


Adından da anlaşılacağı gibi, internet yönlendiricinize bir yönlendirici VPN kuruludur. Bir VPN hizmetinin birçok özelliğini, akıllı TV'ler ve oyun konsolları dahil olmak üzere internet yönlendiricinize bağlı tüm cihazlara genişletecektir. Öte yandan, yönlendirici olmayan VPN'lerin ayrı cihazlara yüklenmesi, ayarlanması ve kullanılması gerekir.

Neden bir yönlendirici VPN'e ihtiyacınız var?

Artık yönlendirici VPN'leri ve nasıl çalıştıkları hakkında daha fazla bilgi sahibi olduğunuza göre, muhtemelen neden bir VPN'e ihtiyacınız olduğunu merak ediyorsunuzdur.


Yönlendirici VPN kullanmanın en büyük yararı, sahip olduğunuz kaç cihaza sahip olursanız olun, tüm bağlı cihazlarınızı korumanıza izin vermesidir. Bu, birçok premium VPN sağlayıcısının sunduğundan daha fazla sayıda cihazda bir VPN'nin avantajlarından yararlanmak isteyenler için harika bir haber.

Çok sayıda cihazınız varsa, bireysel VPN istemcilerine kıyasla kurulumu daha hızlı bir yönlendirici VPN de bulacaksınız. VPN'yi yönlendiricinize yüklemeniz yeterlidir ve ardından yönlendiriciye bağlı her cihaz, her bir gadget'a bir uygulama yüklemek yerine otomatik olarak VPN hizmeti tarafından korunacaktır.

Bu aynı zamanda gelecekteki güncellemelerin yüklenmesini de hızlandıracaktır.

Ayrıca bazı VPN sağlayıcıları yalnızca Android, iOS, Windows, Mac ve Linux gibi büyük işletim sistemleri için uygulamalar sağlar. Yönlendirici VPN ile, oyun konsolunuzu aşağıdakilerle donatarak herhangi bir cihazı veya işletim sistemini ona bağlayabilirsiniz.en iyi oyun VPN'iyüksek puanınızı korumak veyaen iyi akış VPN'iAkıllı TV'nizde.


Bağımsız bir hizmetle aynı avantajları da sağlayan bir yönlendirici VPN, internet trafiğinizi şifreler, web sitelerinin engellemesini kaldırır, Wi-Fi güvenliğini artırır, bant genişliği kısıtlamasını durdurur, siber saldırılara karşı korur ve başka birçok avantaj sunar.

yönlendirici vpn nedir

(İmaj kredisi: Shutterstock)

Yönlendirici VPN'nin herhangi bir dezavantajı var mı?

Yönlendirici VPN'lerin birçok avantajı olsa da, yönlendirici VPN'leri söz konusu olduğunda akılda tutulması gereken bazı yönler vardır.

Yeni başlayanlar için, her yönlendirici, üzerine VPN yazılımı yüklemenize izin vermez. Bir VPN ile kullanmak için belirli bir yönlendiriciye ihtiyacınız olabilir.

Genel olarak konuşursak, kurulumu ve kurulumu tek cihazlı VPN'lerden daha zahmetlidir. Yönlendiricilerin ekranları olmadığından, bir bilgisayar veya mobil cihaz aracılığıyla yönlendiricinin hantal panosunu kullanarak VPN'yi yapılandırmanız ve kontrol etmeniz gerekir.

Yönlendirici VPN nasıl kurulur

Yönlendirici VPN'lerin birçok etkileyici özelliği vardır, ancak yönlendiricinize bir VPN hizmetini nasıl kurar ve kurarsınız? Bir yönlendirici VPN kurmanın en basit yöntemi, kapsamlı ve kullanımı kolay bir yönlendirici uygulamasına sahip bir VPN seçmektir. her zaman tavsiye ederizExpressVPNveNordVPN, satın alma rehberlerimizde üstün gelen iki hizmet.

Bir ürün seçip satın aldığınızdaherhangi bir ExpressVPN'e abonelik veya go.nordvpn.net/aff_c, tüm VPN istemcilerine erişiminiz olacak (yönlendiriciler için özel bir VPN uygulaması dahil). Ayrıca, seçtiğiniz VPN istemcisinin yönlendiricinizle uyumlu olduğundan emin olmanız gerekir; çoğu VPN sağlayıcısı, yardım forumlarında birlikte çalıştığı modellerin bir listesini sunar.

Bunu belirledikten ve bellenimi indirdikten sonra, VPN yönlendiricinizi açın ve seçtiğiniz VPN tarafından sağlanacak talimatları kullanarak uygun bellenimi yükleyin. Sıkışırsanız, 7/24 canlı sohbet sunan ExpressVPN ve NordVPN gibi müşteri desteğini her zaman başlatabilirsiniz.

Aygıt yazılımını yönlendiricinize yükledikten sonraki adım, bilgisayarınızı Wi-Fi veya fiziksel bir kablo kullanarak VPN yönlendiricisine bağlamaktır.

Cihazınızı VPN yönlendiriciye başarıyla bağladığınızda, ekranda VPN panosu otomatik olarak görünmelidir. Burada VPN hesabınıza giriş yapabilirsiniz. İşiniz bitti.

Seçtiğiniz VPN hizmeti tarafından desteklenmeyen bir yönlendiriciniz varsa veya birkaç farklı VPN sağlayıcısı seçtiyseniz, temel adımlar hemen hemen aynı kalsa da süreç büyük olasılıkla farklılık gösterecektir.

Genel olarak konuşursak, en iyi VPN sağlayıcılarının büyük çoğunluğu yönlendiricileri destekler ve bir yönlendirici VPN'nin nasıl kurulacağına dair net talimatlar sağlar. Hangi sağlayıcıyı seçerseniz seçin, yönlendirici VPN kurulum kılavuzlarını bulmanızı ve okumanızı öneririz.