Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • Söylentiler iPhone 13 yükseltmeleri harika görünüyor - ama işte bu yüzden benim için çok az geç kalacaklar

Söylentiler iPhone 13 yükseltmeleri harika görünüyor - ama işte bu yüzden benim için çok az geç kalacaklar

Yani, bir başkaiPhone 13söylenti ortaya çıkıyor ve bir kez daha, telefonun alabileceğini öneren bilgilerle karşılaştık. bazı gerçekten heyecan verici sondaj yükseltmeleri.


Yeni iPhone'un son derece canlı olabileceğine dair spekülasyonları zaten duyduk.120Hz yenileme hızı ekranı, bir sınır zorlamasıA15 Biyonik yonga setive birher zamankinden daha küçük çentik.

Ama şimdi, birAsya dışı rapor'Yeni nesil iPhone'ların Face ID için kamera modüllerinde ve 3D sensörlerde güncellemelere sahip olması bekleniyor' ve bu görünüşe göre kısmen daha fazla VCM'nin (ses bobini motorları) kullanılmasıyla sağlanacak.

Görünüşte oldukça önemsiz olsa da, bu doğruysa gerçekten heyecan verici, çünkü VCM'ler, sistemin farklı bileşenlerinin hassas hareketlerini sağlamak için mıknatıslar kullanarak kameralarda gelişmiş odak kontrolü sağlamak için kullanılıyor. Basitçe söylemek gerekirse, onlarçokkullanışlı ve iPhone 13'ün Face ID sensör sisteminden yepyeni bir periskop kamerasına kadar her şeyde kullanılabilir.

Bunların hepsi bana harika geliyor. Tüm bunları bir araya getirin ve iPhone 13, muhtemelen iPhone 13 Pro Max formunda büyük bir 120Hz ekran, sigara içen bir işlemci sunacak olan çarpıcı bir cep telefonu olarak şekilleniyor.her şeykilometrelerce pazarda, gelişmiş ve yükseltilmiş bir kamera ve Face ID sistemi ve bugüne kadarki en güzel tasarım ne olacak. Apple için kesinlikle kesin bir yangın olacak gibi görünüyor.


Mesele şu ki, bir tane almayacağım.

Son beş yılda pek çok kez Android'i durdurduğum yerlerden iPhone'a geçmeyi onayladım, ancak her seferinde Apple'ın telefonlarının Android'in amiral gemilerinin bir veya iki yıl gerisinde olma eğiliminde olması, geçiş yapmamı engelledi.


Aslında ben bir teknoloji tutkunuyum ve mümkün olan her yerde piyasadaki en iyi, en öncü teknolojiyi kullanmak istiyorum. Ve Apple, telefon tasarımının birçok alanında usta ve Dünya'daki en çok satan telefonların yapımcısı olsa da ve ben bile nasıl olduğuna hayret ediyorum.kolayiPhone ekosisteminde (çoğu zaman) harika bir deneyim yaşamamı sağlıyorlar, bunun dışında bir iPhone kullansaydım birçok akıllı telefon teknolojisinin ön saflarında olmayacaktım. atlamadan durayım.

Asıl üzücü olan şey, en azından görebildiğim kadarıyla, iPhone 13, bir yıl önce piyasaya sürülseydi, bu sıçramayı yapmama yardımcı olabilecek bir telefona benziyor. Cebimde, yalnızca dünyanın en iyi yazılım ekosistemine sahip olmakla kalmayıp, aynı zamanda teknik olarak etkileyici (ve rekabetçi) 120 Hz ekrana, sınıfının en iyisi işlemciye ve gerçekten güçlü ve rafine kamera sistemine sahip, potansiyel olarak periskop yakınlaştırmaya sahip bir telefonum olurdu. çekim modu ile rekabet edeceken iyi Android telefonlar.


Ama bunun yerine Apple yayınladıApple iPhone 12A14 Bionic işlemcinin yanı sıra, pil ömründen kamera sistemine, ekran yenileme hızından RAM'e kadar her yerde Android amiral gemileri tarafından rahatça dövüldü.

Ve şimdi,son zamanlarda yazdığım gibi, çok kısa bir süre içinde tek ekranlı telefonların dünyasından telefonların dünyasına geçmeye karar verdim.en iyi katlanabilir telefonlar, gelen ileSamsung Galaxy Z Katlama 3(iPhone 13 serisinden sadece haftalar önce piyasaya sürülmesi planlandı) beni vaat edilen topraklara götürecek cihaz olarak hedeflendi.

Görünüşe göre Apple, iPhone'a geçiş yapacak telefonu teslim ederken, ben de katlanabilir bir telefona atlayacağım.

Yine de, 2'si 1 arada telefon ve tablet işlevselliğinin baştan çıkarıcı dünyasından vazgeçmemi sağlayabilecek bir şey var, ki bu da yakın zamanda yazdığım gibi,ekran altı kamera sistemi. Ne yazık ki, yeni donanım özellikleriyle her zaman olduğu gibi, görünüşe göre Apple bu noktada bir kez daha Android'e yetişmeye çalışacak gibi görünüyor.


Ancak iPhone 13 şu anda çok güçlü görünüyor ve umarım doğru seçimi yapmışımdır!