Close
  • Ana
  • /
  • Giyilebilir
  • /
  • Koşu saati: Suunto, 'en ince, en küçük ve en sağlam' saati olan Suunto 9 Peak'i duyurdu

Koşu saati: Suunto, 'en ince, en küçük ve en sağlam' saati olan Suunto 9 Peak'i duyurdu

Bu, en azından benim için sol alandan geldi, ancak Suunto en sonkoşu saati/açık hava izle, Suunto 9 Peak. Adından da anlaşılacağı gibi, yeni Suunto 9 Peak, Suunto 9 ve 9 Baro tarafından atılan temel üzerine inşa edilmiştir, ancak yeni saat, mega hacimli Suunto 9 Baro'dan nispeten daha küçük ve daha incedir.


Suunto 9 Peak ince olabilir ama kesinlikle çürük değil: 'titanium Grade 5' çerçeveye, safir kristal lense ve 'titanium Grade 5'e ve cam elyafı ile güçlendirilmiş poliamid kasaya sahiptir. Ayrıca pil tasarrufu modunda etkileyici bir pil ömrüne sahiptir, kuşkusuz ortalama bir eğlence koşucusunun çok sık kullanacağı bir şey değildir, ancak seçeneklerin olduğunu bilmek güzel.

En iyi Suunto saatgelen?

Suunto 9 Peak: fiyat ve stok durumu

Suunto 9 Peak şu anda şu adreste ön siparişlerde mevcuttur:Suunto Türkiye629 £ tavsiye edilen perakende satış fiyatı için. Ürünler 17 Haziran 2021'de gönderilmeye başlayacak.

Granite Blue Titanium, Birch White Titanium, All Black ve Moss Grey dahil olmak üzere dört renkte gelir.


ABD/AUS fiyatları TBC.

Suunto 9 Peak: özellikler

Hepinizin pil ömrü hakkında daha fazla bilgi edinmek için burada olduğunuzu biliyorum, bu yüzden bunu aradan çıkaralım: Suunto 9 Peak akıllı saat modunda iki haftaya kadar (oHR kapalıyken) ve bir haftaya kadar sürebilir. kalp atış hızı izleme modu. GPS pil ömrü 25 saattir (çok eski püskü değil), ancak farklı pil tasarrufu modlarıyla 170 saate kadar çıkabilir. Verilmiş, 'Tur' modunda, muhtemelen zaman dışında pek bir şey ölçmez.


Diğer Suunto saatleri ve özellikle Suunto 9 Baro gibi, Suunto 9 Peak oldukça dayanıklıdır ve birinci sınıf malzemeler içerir ve ayrıca 100 ATM'ye kadar su derecesine sahiptir. Yeni 9 Peak, aşağıdaki resimde de görebileceğiniz gibi, 9 Baro'dan çok daha ince. Saat kadranı 43 mm çapında ve sadece 10,6 mm inceliğinde. Suunto 9 Peak 52 gram ağırlığındadır.

Suunto 9 Peak fiyat yayın tarihi


(Resim kredisi: Suunto)

Bunun nedeni daha ince gövde olabilir ancak 9 Peak'teki ekran, 9 Baro'dakinden daha düşük çözünürlükte. Bununla birlikte, 240 x 240 piksel çözünürlük, çalışan bir giyilebilir cihaz için çok düşük çözünürlüklü olmaktan uzaktır. Suunto 9 Peak, haftalık antrenmanınızı sergileyen ve Suunto'nun dediği gibi 'yeni rutinlere ilham veren' yeni bir saat kadranı sunar. Diğer Suunto 9 saat yüzleri de Suunto Uygulaması aracılığıyla kullanılabilir.

Kan oksijen izleme, diğer giyilebilir cihazlarda görmüş olsak da, Suunto 9 Peak'teki yepyeni bir özelliktir. Kan oksijen monitörü, irtifa değişiklikleri sırasında ne kadar iyi uyum sağladığınızı görmek için kullanılabilir. Yine, şehirde sıradan bir 5k koşarken kullanacağınız bir şey değil ama OG Suunto 9 Baro'yu seven kişiler için bu özellik kullanışlı olabilir.

Suunto 9 Peak, adım adım navigasyona sahiptir ve aynı zamanda aşağıda gördüğümüz harika koşu ve bisiklet ısı haritalarına sahiptir.Suunto 7. Kutudan çıkar çıkmaz gemide 80 spor modu vardır.

Son olarak, Suunto 9 Peak, güncellemeler için bilgisayarınıza takılması gereken önceki Suunto saatlerinin aksine 'havadan' güncellenebilir.