Close
  • Ana
  • /
  • Açık Havada
  • /
  • Ryze Tello vs Eachine E58 Pro: önde gelen oyuncak drone, değerli bir rakiple karşılaşıyor

Ryze Tello vs Eachine E58 Pro: önde gelen oyuncak drone, değerli bir rakiple karşılaşıyor

2018'de piyasaya sürülmesine, hassas uçuş, stabilize video ve bir dizi ekstra uçuş modu ve uçuş içi hareket kombinasyonuna rağmen, Ryze Tello halaen ucuz dronepiyasada. Bizimkilerde tam beş yıldız verdikRyze Tello incelemesi.


İki yıl sonra, Eachine E58 Pro çıktı – bu Pro modeli, Tello ile aynı yıl piyasaya sürülen orijinal E58'in yükseltilmiş bir versiyonuydu. Bir RRP, Tello'nunkinden önemli ölçüde daha düşük, ancak daha yeni teknoloji ile, E58 Pro para için daha iyi bir değeri temsil ediyor mu ve Tello'dan daha iyi performans göstermesi için test ettiğimiz ilk drone olabilir mi?

Bu iki model devreye girmeden önce, drone uçuş kurallarındaki oldukça yakın tarihli bir değişikliğin, Birleşik Krallık'ta herhangi bir kamera donanımlı drone'u açık havada uçurmadan önce bir Operatör Kimliği almanız gerektiği anlamına geldiğini belirtmeliyiz. Ek bilgi için kontrol edinİngiltere drone düzenlemeleriaçıklayıcı ve bir kimlik satın almak,CAA web sitesine gidin. Daha ciddi bir insansız hava aracının peşinde olan daha derin ceplere sahip olanlar için, genel bakışımıza göz atın.en iyi dronlarcivarında veya daha temel bir şey istiyorsanız,en iyi çocuklar dronerehberlik etmek.

Ryze Tello vs Eachine E58 Pro: tasarım ve özellikler

E58 Pro, 255L x 220W x 50D (mm) ölçülerinde ve 96g ağırlığındadır, ancak katlandığında boyutunu büyük ölçüde azaltan katlanabilir kolları vardır. Tello, 180L x 170W x 40D (mm) boyutlarında daha küçük ve 86g'da daha hafiftir.

Tello'nun yapı kalitesi, bu sınıftaki bir drone'da gördüğümüz en iyisidir. E58 Pro iyi yapılmış ve testlerde herhangi bir sorun yaşamamış olsak da, plastik gövde Tello'lar kadar sağlam gelmiyor.


Her iki drone da buruna monte edilmiş kameralara sahip. Tello'nun kamerası yerinde sabitlenmiştir, ancak E58'deki kamera konumu manuel ayarlarla dikey olarak hareket ettirilebilir. E58 Pro ayrıca uçağın ön tarafında boyutlarına göre oldukça güçlü olan ve drone'u özellikle belli bir mesafeden yönlendirmede büyük bir yardımcı olan ikiz LED ışıklara sahiptir.

E58 Pro standart olarak bir kontrolör ile birlikte gelirken Tello'da yoktur. Bu nedenle, 30 £ daha ödemek istemiyorsanız, ücretsiz cihaz uygulamasında bulunan ekran kontrollerini kullanarak Tello'yu uçurmanız gerekir.


Her iki modelde de uygulama desteği, dronların kameraları aracılığıyla bir görünüm elde etmenize ve telefonunuza video ve hareketsiz görüntüler kaydetmenize olanak tanır. Uygulamalar ayrıca Tello durumunda döndürmeler ve daireler gibi ekstra uçuş içi işlevler sunarken, E58 uygulaması dokunmatik ekranınızda uçuş yollarını izlemenize ve telefonunuzu hareket ettirerek drone'u uçurmanıza olanak tanır.

Kazanan: Eachine E58 Pro


Everyine E58 Pro

(İmaj kredisi: Zengin Owen)

Ryze Tello vs Eachine E58 Pro: uçuş ve stabilite

Tello'nun küçük alt kamerası ve kızılötesi sensörü, iç mekanlarda veya rüzgarsız koşullarda sabit bir havada durma konusunda mükemmel bir iş çıkarmasına yardımcı olur. Oldukça düz kalmasına yardımcı olan 'irtifa tutma' sistemine rağmen, E58 Pro, içeride uçarken bile düzenli olarak konumundan kaydığı için havada süzülürken sürekli ayar gerektirir.

Manevra yaparken, Tello havada etkileyici bir şekilde hassas hareketler yapar ve kontrolü kolaydır. E58 Pro'nun uçuşta hassas rota değişiklikleri yapmasını sağlamak, pilottan gelen komutlara yanıt vermek çok daha yavaş olduğundan çok daha zordur.

Tamamen rüzgarsız koşullarda uçmadığınız sürece, her iki drone da açık havada kötü performans gösterir. Çok hafif rüzgarlar bile herhangi bir komuta yanıt vermekte zorlandıkları anlamına gelirken, daha güçlü rüzgarlar onları yüzlerce metre uzağa taşıyabilir.


Kazanan:Ryze tello

Ryze Tello insansız hava aracı

Ryze Tello dronları

(Resim kredisi: Ryze)

Ryze Tello vs Eachine E58 Pro: video ve fotoğraflar

Kağıt üzerinde, E58 Pro'nun 1080P kamerası Tello'nun 720P versiyonundan daha iyi bir seçenek olsa da, Tello'nun video görüntüleri çok daha izlenebilir. Bu kategorideki çoğu drone'dan farklı olarak Tello, süper pürüzsüz sonuçlar veren dahili yazılım stabilizasyonuna sahiptir. Yine de fotoğrafları karşılaştırmak söz konusu olduğunda, Eachine drone'nun daha yüksek çözünürlüklü kamerası biraz daha iyi sonuçlar veriyor.

Kazanan: Ryze Tello

Ryze Tello vs Eachine E58 Pro: fiyat ve karar

65,99 £ RRP ile E58 Pro, paranızın tam karşılığını sunar. Buna karşılık, Tello için özel bir denetleyici olmadan 99 £ biraz pahalı görünüyor. Bununla birlikte, Ryze drone, neredeyse her kategoride - özellikle en önemli iki alanda - kullanım kolaylığı ve video performansında E58 Pro'yu daha iyi hale getiriyor.

Peki, hangisini seçmelisiniz? Üç yıldır piyasada olmasına rağmen, Tello hala sınıfında olağanüstü bir drone ve ekstra harcamaya değer. Ancak bütçeniz daha düşükse, E58 Pro yine de iyi bir seçimdir.

Genel kazanan: Ryze Tello