Close

Ryze Tello vs Potensic Elfin: etrafındaki en iyi oyuncak dronlardan ikisi kafa kafaya gidiyor

Günümüzün en iyi Ryze Tech Tello ve Potensic Elfin drone fiyatları Tello Quadcopter Drone ile... Ryze Tech Tello Amazon £ 159 GörüntüleTüm fiyatları görPotensic Elfin FPV Drone ile... Potensic Elfin drone Amazon £ 79,99 GörünümTüm fiyatları görEn iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Hassas uçuş yeteneği, yazılımla düzeltilmiş video ve bir dizi kullanışlı ve eğlenceli ekstra yetenek ile 2018'de piyasaya sürülen Ryze Tello, kısa sürede kendini en iyi oyuncak drone olarak kabul ettirdi. İki yıl sonra Potensic, Elfin'i piyasaya sürdü. Çok benzer bir görünüme ve fiyat noktasına sahip olan bu yeni model, Tello'ya doğrudan meydan okuyor gibiydi.

Bugünlerde çok sayıda kameralı oyuncak drone bulunsa da Tello ve Elfin kesinlikle en iyilerinden ikisi. Ama yeni Elfin, Tello'ları ele geçirmek için gerekenlere sahip mi?en ucuz dronetaç? Her bir drone hakkında bilmeniz gereken her şeyi yazımızı okuyarak öğrenebilirsiniz.Ryze Tello drone incelemesivePotensik Elfin drone incelemesi; aksi takdirde nasıl karşılaştırıldıklarını öğrenmek için okumaya devam edin.

Daha ileri gitmeden önce, Birleşik Krallık'ta uçan drone hakkında bir not. Yeniİngiltere drone düzenlemeleriBu, kameralı herhangi bir drone'u açık havada uçurmak için önce bir Operatör Kimliği almanız gerektiği anlamına gelir. şuraya git:CAA web sitesiDaha fazlasını öğrenmek ve bir kimlik satın almak için.

RYZE TELLO VS POTENSIC ELFIN: TASARIM VE ÖZELLİKLER

Potensik Elfin


(İmaj kredisi: Zengin Owen)

250 gr'dan daha hafif olan her iki dron da 'oyuncak dron' kategorisine giriyor, ancak Tello (80g) Elfin'den (95g) biraz daha hafif - her iki ağırlıkta da pil takılı. Elfin, Tello'nun 180L x 170W x 40D (mm) modelinin aksine 200L x 190W x 40D'de biraz daha büyük olsa da, iki model de çok benzer boyuttadır. Bununla birlikte, katlanabilir pervane kolları, Elfin'in daha küçük bir boyuta sığmasını sağlar.

Ryze Tello insansız hava aracı


(İmaj kredisi: Zengin Owen)

Her iki dron da sağlam plastik gövdelerle inşa edilmiştir ve testlerde ciddi bir hasar olmadan bazı ağır darbeleri alabildiği kanıtlanmıştır. İHA'ların büyük çoğunluğunda olduğu gibi Tello ve Elfin'deki kameralar da burunlarının üzerine yerleştirildi. Bununla birlikte, Elfin'in kamerasının dikey konumunu manuel olarak ayarlayabilseniz de, Tello'lar yerinde sabitlenmiştir.

İkisi arasındaki tek önemli fark, Elfin bir kontrolör ve saklama kutusu ile birlikte gelirken Tello ile hiçbirini alamamanızdır. Drone için bir kontrolör mevcuttur ve maliyeti yaklaşık 40 sterlindir.


Kazanan:Potensik Elfin

RYZE TELLO VS POTENSİK ELFIN: UÇUŞ VE KARARLILIK

Ryze Tello insansız hava aracı

(İmaj kredisi: Zengin Owen)

Küçük bir alt kamera ve bir kızılötesi sensörün bir kombinasyonunu kullanan Tello, iç mekanlarda veya sıfır rüzgarda sabit bir havada durmayı sürdürmek için mükemmel bir iş çıkarır. Elfin ayrıca havadayken sabit bir pozisyon tutmak için minyatür bir kamera kullanır, ancak çoğu fiyat rakibinden daha iyi olsa da Tello'nun teknolojisi kadar etkili değildir.

Potensik Elfin


(İmaj kredisi: Zengin Owen)

Benzer şekilde, içeride hareket ederken Elfin'i kontrol etmek biraz daha zorken Tello pilotlarının gerçekten hassas hareketler yapması kolaydır. Her iki drone'u da dışarı çıkarın ve en hafif rüzgarlarda bile, her iki drone da kontrol girdilerine yanıt vermekte zorlanır ve herhangi bir ani rüzgarın onları uzak mesafelere taşıması riskini taşırsınız.

Kazanan:Ryze tello

RYZE TELLO VS POTENSIC ELFIN: VİDEO VE FOTOĞRAFLAR

Ryze Tello insansız hava aracı

(İmaj kredisi: Zengin Owen)

Hem Tello hem de Elfin aynı 720P video çözünürlüğüne sahipken, Tello çok daha iyi sonuçlar veriyor. Tello, video çekimlerini sabitlemek için yerleşik yazılımı kullanır ve bu da etkileyici bir şekilde pürüzsüz çekimler sağlar. Böyle bir olanaktan yoksun olan Elfin'in görüntüleri, uçağın her küçük hareketinden etkilenir ve kıyaslandığında çok titrek görünür.

Aynı (nispeten düşük) video çözünürlüğüne sahip olmasına rağmen, Tello bir kez daha zirveye çıkıyor. Elfin'in görüntüleri Tello'nunkinden çok daha grenli ve daha az canlıdır - bunun Tello'nun daha iyi bir görüntü sensörüne sahip olmasından kaynaklandığını varsayıyoruz.

Potensik Elfin

(İmaj kredisi: Zengin Owen)

Durağanlık açısından, her iki uçak da Tello'nun 5K görüntüler ve Elfin 2K çekimler yapabilmesiyle gelişmiş çözünürlüklere sahip. Videosu gibi, netlik ve renk derinliği eksikliği Elfin'in fotoğraflarından uzaklaşıyor, ancak her iki drone'dan da harika sonuçlar beklemeyin.

Kazanan:Ryze tello

RYZE TELLO VS POTENSİK ELFIN: UYGULAMA DESTEĞİ

Ryze Tello insansız hava aracı

(İmaj kredisi: Zengin Owen)

Her iki uçak da kendi uygulamaları aracılığıyla uçurulabilirken, özel bir kontrolör kullanmak çok daha kolaydır. Tello uygulaması, her uçuş tesisine erişmek için ikincil bir pencereye geçmek zorunda kalmamıza rağmen, bu drone seviyesi için gördüğümüz en iyisidir. Elfin'in uygulamasının kullanımı kolaydır ve çok iyi çalışır, ancak Tello'nunki kadar kaygan değildir.

Her iki uygulama da cihazınıza video ve fotoğraf kaydetmenize olanak tanır ve ayrıca bir dizi ek uçuş işlevine erişmenizi sağlar. Tello, çevirmeler ve daireler gibi önceden ayarlanmış bir dizi manevra yapabilirken, Elfin'in drone'u telefonunuzun jiroskopu aracılığıyla takip etmesi ve kontrol etmesi için dokunmatik ekranınızda bir rota çizebilirsiniz.

Kazanan:Ryze tello

RYZE TELLO VS POTENSİK ELFIN: KARAR

Saf Trello

(Resim kredisi: Ryze)

Tello'nun RRP'si, Elfin'in 89,99 £ ile karşılaştırıldığında 99 £ ve standart olarak bir kontrolör ve saklama kutusu ile birlikte, Elfin kesinlikle para için daha iyi bir değerdir. İkisini tek başına performans açısından karşılaştırdığımızda, Elfin sınıfındaki en iyi dronlardan biri olsa da, Tello onu her açıdan yener ve lansmanından üç yıl sonra şaşırtıcı bir şekilde hala en iyi oyuncak drondur.

Bugünün en iyi Ryze Tech Tello ve fırsatları RYZE Tello Drone - Beyaz,... Currys PC World 99 £ Görüntüle Dji Tello Boost Combo very.co.uk £139 GörüntüleRyze Tello Drone Boost Kombo... Dronlar Doğrudan £ 139 GörünümTello Quadcopter Drone ile... Amazon £ 159 Daha Fazla Fırsat Göster En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz Bugünün en iyi Potensic Elfin drone ve fırsatları Potensic Elfin FPV Drone ile... Amazon Prime £ 79,99 Görüntüle 250'den fazla ürünü kontrol ediyoruz en iyi fiyatlar için her gün milyonlarca ürün