Close

1 incelemede Combi Wave 3'ü adaçayı: güçlü bir fritöz ve akıllı fırın

Spoiler: Sage the Combi Wave 3 in 1, yaptıklarının bir kısmını ele veren bir isme sahip. Daha fazla spoiler: '3'ü 1 arada' yaptığı şeyler bir hava fritözü, küçük bir konveksiyon fırını ve… bir akvaryum. Pek sayılmaz! Yaptığı üçüncü şey bir mikrodalga olmaktır. Acele lezzetli yemek istiyorsanız yanlış gidemezsiniz.


büyük hayranı olduken iyi hava fritözleri, çünkü patates kızartması, tavuk kanadı ve börek gibi şeyleri hızlı ve verimli bir şekilde pişirebilirler. Daha da önemlisi, daha az yağ kullanarak veya hiç yağ kullanmadan yemek pişirebilirler, bu da normalde yağlı olduğu için hoş karşılanmayan ve belinize uygun olmayan gıda maddelerinin bile neredeyse saygın gibi görünmeye başladığı anlamına gelir.

Bununla birlikte, geleneksel hava fritözü biraz sınırlıdır, çünkü her şeyi pazarlığa sokacak olsa da, yemeğinizi hemen hemen kızartır. Süper çıtır çıtır patates kızartması veya belki de kızarmış tavuk kanadı peşindeyseniz bu mükemmel, ancak yemek zamanı ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek bir mutfak aleti arıyorsanız biraz boşluk bırakıyor.

O zaman Sage the Combi Wave 3'ü 1 arada girin. Veya Amerika ve Avustralya'da Breville The Combi Wave 3'ü 1 arada girin. Adı ne olursa olsun, bu sadece patates kızartmanızı değil, akşam yemeği için diğer her şeyi pişirebilen güçlü bir makinedir. . Bunun nedeni, mikrodalga, konveksiyonlu fırın ve fritöz olarak da işlev gören bir kombinasyon cihazı olmasıdır. Muhtemelen zaten bir fırınınız olsa da, Sage the Combi Wave 3'ü 1 arada, bunu değiştirme potansiyeline sahiptir veya birçok yemek için daha verimli olabileceğinden kesinlikle daha az kullanmanızı sağlar.

3'ü 1 arada Combi Wave: Nedir?

Combi Wave 3


Sage the Combi Wave 3'ü 1 arada, her şeyi pişirmek için idealdir.

(İmaj kredisi: Adaçayı)

Sage'in Combi Wave 3'ü 1 arada, çok önemli bir şekilde bol miktarda alana ihtiyaç duyan büyük ve kesinlikle etli bir tezgah üstü cihazdır. Bu kısmen, arkadan çıkıntı yapan fan ünitesi tarafından daha da kötüleştirilen 51,9 x 51,3 x 31,6 cm'lik geniş ayak izinden kaynaklanmaktadır, ancak aynı zamanda, normal mikrodalgadan çok daha fazla ısınacağı gerçeğinden kaynaklanmaktadır. elektrikli fırın kimlik bilgileri.


Dış hacmiyle ilgili iyi haber, Sage the Combi Wave 3'ü 1 Arada'nın iç kısmında bolca alana sahip olmasıdır. Yiyecek ve içecek sağlanması gereken bir aileniz varsa, bu cihaz aynı zamanda mikrodalga için 1100 watt ve konveksiyon fırın elemanı için 1550 watt ile bol miktarda güçle donatılmış olarak gelir. Kapasiteye gelince, iç kısımlar yemek zamanı ne olursa olsun bol miktarda yiyecek hazırlamak için yeterince büyük olan 32 litreyi işleyebilir.

Sage the Combi Wave 3 in 1'in sunduğu tasarım ve yapı kalitesinin, fiyat etiketini haklı çıkarmaya yardımcı olduğuna şüphe yok. Ünite, hem içeride hem de dışarıda bol miktarda fırçalanmış paslanmaz çelik ile çok güzel bir şekilde bir araya getirilmiştir. Bu, kapıyı açtığınızda yemeğinizin daha da çekici görünmesine yardımcı olan dahili bir ışıkla tamamlanır.


Ünitenin sağ tarafındaki ana düğmeler, dokunuşa çok iyi geliyor ve gerçekten güzel LCD ekranla birleştiğinde, mükemmel bir kullanıcı dostu deneyim sunuyor. Menüler net ve mantıklıdır ve örneğin bir şeyi havayla kızartmak için verilen yapışmaz tavayı kullanmanın söylenmesi gibi şeyleri doğru pişirmenize yardımcı olacak istemler bile alırsınız.

LCD ekran ve iki büyük düğme arasına sıkıştırılmış, Hızlı Kombi, Dondurulmuş, Havada Kızartma, Fırın, Mikrodalga ve Yemek Menüsünü içeren altı işlev düğmesi bulunur. Bu büyük düğmeler zamanlamaları, sıcaklık ve ağırlık ayarlarını aramanıza izin verir ve başlatma ve durdurma kolaylığı sunar. Çalışma sırasında soğuk maviden turuncuya değişen LCD ekranda görüntülenen menü sistemiyle birleştiğinde, hepsi oldukça sezgiseldir.

Kapının iç kısmında, Izgara, Sıcak Tutma, Çikolatayı Erit ve Tereyağı Yumuşatma gibi ek işlevleri seçmenize olanak tanıyan dikey bir kısayol düğmeleri koleksiyonu vardır. Patlamış Mısır için de bir tane var. Ek düğmeler, ölçü birimlerini değiştirme, saati ayarlama ve ayrıca çocuk kilidini ayarlama özelliğini içerir.

Sage the Combi Wave 3'ü 1 arada: İyi mi?

Combi Wave 3


Yavaş kapanan kapağı açın ve aralarından seçim yapabileceğiniz daha da fazla ayar bulacaksınız

(İmaj kredisi: Adaçayı)

Sage the Combi Wave 3'ü 1 Arada'yı ilk kez çalıştırırken, menü sisteminin Sage'in mükemmel aygıtı Fast Slow Pro düdüklü tenceresinden farklı olmadığını gördük. Başka bir deyişle, düzen net, net ve büyük ölçüde mantıklı. Bu cihaz birçok farklı şey yaptığından, verilen kılavuzu incelemeye değer. Düğmelere amaçsızca basmaya başlayın ve çok gecikmiş bir akşam yemeğine bakıyor olabilirsiniz.

Combi Wave 3'ü 1 arada, birlikte verilen cam mikrodalga tabağına oturtarak yiyecekleri daha eşit pişirmek için üzerine yerleştirmek için kullanılabilen, ızgara tepsisi gibi sağlanan dairesel bir nihale ile birlikte gelir. Ayrıca yapışmaz malzemeden yapılmış ve üç katlanır metal ayakları olan tıknaz çıtır tava da var. Pişirme sırasında ne ısıtmak istediğinize bağlı olarak cam mikrodalga tabağı üzerinde düz olarak kullanabilir veya ayakları üzerinde kaldırabilirsiniz. Bunun üç bacak nedeniyle devrilme eğilimi olduğunu gördük, bu nedenle özellikle sıcakken kullanım sırasında dikkatli olunması gerekiyor.

Combi Wave 3'ü 1 arada adaçayı: performans

Combi Wave 3

Tek küçük olumsuz, biraz güvencesiz üç ayaklı bir tavadır.

(İmaj kredisi: Gelecek)

Optimum performans sağlamak için Sage'in Combi Wave 3'ü 1 Arada ürününü elde etmenin, özellikle özel ayarlara gidiyorsanız, biraz pratik gerektirdiğini gördük. Elbette, genellikle beklendiği gibi çalışan birçok ön ayarı kullanabilirsiniz. Üç temel pişirme seçeneği; hava fritözü, konveksiyonlu fırın ve invertör mikrodalga, tümü varsayılanlar sırasında öngörülebilir şekilde çalıştı.

Bununla birlikte, özellikle Hızlı Kombi ayarının, fırında pişirme sürelerini kısaltmak için gerçekten kullanışlı olduğu kanıtlandı. Sage bunu, görünüşe göre ısıyı en çok ihtiyaç duyulan yere ileten Element IQ sistemine bağlıyor ve havada kızartma ve kavurma sırasında çok etkili olduğunu gördük, ancak aynı zamanda pişirme görevleri için de kullanılabilir. Etkili bir şekilde elde ettiğiniz şey, hızlı ve verimli pişirme üretmek için konveksiyonlu fırın ısısı, ızgara ve mikrodalga fırın karışımıdır. Bizim için çalıştı.

Bu cihazla ilgili etkileyici olan şey, yeniden ısıttığınızda genellikle oldukça çekici hale gelen yiyeceklere yeniden hayat verebilmesidir. Pizza, geleneksel bir mikrodalga fırında korkunç derecede ıslak olabilen klasik bir yemektir. Sage'in Combi Wave 3'ü 1 arada ürünü bu sorunu çözebilir ve yiyecekleri gerektiği yerde gevrek ve gevrek tutarken gerçekten yeniden ısıtır. Sarkık artıkları diriltmek için gerçekten yararlı bulduk.

Bu arada, yemeğinizin beklediğiniz kadar sıcak veya gevrek olmadığını düşünüyorsanız, hangi modda olursanız olun size ekstra bir sıcaklık artışı sağlayan 'Biraz daha fazla' düğmesi vardır. . Sage tasarımcılarının detaylara verdiği önemi vurgulayan bir dokunuş. 19 yerleşik akıllı ön ayar, bu cihazın tembel yiyiciler için mükemmel olduğu anlamına da gelir. Bununla birlikte, pratikle birlikte, Sage the Combi Wave 3 in 1'in gerçek çekiciliğinin süper esnek manuel ayarlarında olduğunu gördük.

Combi Wave 3

Fast Combi seçeneğinin de yiyecekleri mükemmel ve hızlı bir şekilde pişirdiğini gördük

(İmaj kredisi: Gelecek)

Combi Wave 3'ü 1 arada adaçayı: karar

Bu gerçekten her şeyi biraz yapabilen bir makine. Elbette, büyük ve hantal bir şey, ama yerine oturtun ve tüm bu ayarları keşfetmeye başlayın ve yakında onsuz nasıl başardığınızı merak etmeye başlarsınız. Bakması çok iyi bir şey ürettiği ve sezgisel kontrollerden oluşan bir tampon koleksiyonuna sığdırmayı başardığı için Sage'e en iyi notlar.

Sage the Combi Wave 3'ü 1 arada kesinlikle fırınınızın ve belki de mikrodalga fırınınız ve fritözünüz de dahil olmak üzere birkaç başka mutfak aletinizin yerini alabilir. Muhtemelen, zaten yerleşik bir fırınınız var, bu nedenle normal fırınınızı daha az kullanacağınız ve bunu çok daha fazla kullanacağınız anlamına gelebilir. Sage the Combi Wave 3'ü 1 arada modelinin, özellikle Hızlı Kombi ayarı sayesinde, zamanla daha fazla enerji tasarrufu sağlayabileceğini düşünüyoruz.

Küçük tahrişler olarak sınıflandırılabilecek bir veya iki şey vardır. Belirtildiği gibi, tavayı ayakları aşağı katlanmış halde cihaza koyduysanız, yiyecekleri çıkarmak ve ters çevirmek için tutmak biraz garip olabilir. Üç bacak, beceriksiz biriyseniz devrilme potansiyeline sahip olduğu anlamına gelir. Ve tava somon filetosu için iyi olsa da, bir çift maşası olan bir sihirbaz değilseniz, bir dağ patates kızartması için daha az pratiktir. Bu yüzden kürekEfbe Dahi 2'si 1 aradahava fritözü onu çok parlak bir kit haline getiriyor. Sage'in Combi Wave 3'ü 1 arada, hemen hemen her şeyi pişirme cephesinde yapıyor olsa da, bir dereceye kadar manuel müdahale gerekiyor.

Ayrıca temizlemeden önce cihazın düzgün bir şekilde soğumasına izin vermeniz gerekir. Geleneksel bir mikrodalgadan farklı olarak, bunun içinde bir elektrikli eleman vardır, bu nedenle örneğin konveksiyon ısısıyla yemek pişiriyorsanız, bir bezle uzanmadığınızdan ve buna dokunmadığınızdan emin olun.

Bununla birlikte, Combi Wave 3 in 1'in ince noktalarını keşfetmekle ilgilenmiyorsanız, emrinizde çok fazla kapasite, çok sayıda değişken ısı ayarı ve birden fazla ön ayar var. Tüm bu önemli noktaları bir araya toplayın ve işte bu. 400 £ işaretinin hemen altında para için çok iyi bir değer gibi görünmeye başlayan bir cihaz.