Close
  • Ana
  • /
  • Koşma
  • /
  • Salomon S/LAB Phantasm incelemesi: Minimalist koşucu için mükemmele yakın koşu ayakkabısı

Salomon S/LAB Phantasm incelemesi: Minimalist koşucu için mükemmele yakın koşu ayakkabısı

Salomon S/Lab Phantasm – Temel Özellikler

Salomon S/LAB Phantasm incelemesi


(İmaj kredisi: Salomon)

Ağırlık: 212 gram (erkekler UK10)
Düşürmek: 6 mm
Fiyat: £ 165
Renk: Yarış Kırmızısı
özellikleri: hızlı geçiş, minimum dolgu, zemin teması

Salomon S/LAB Phantasm incelemesi TL;DR: Adımları üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmayı tercih eden orta ila profesyonel koşucular için su geçirmez olmayan minimalist koşu ayakkabısı.

NSen iyi koşu ayakkabılarıkelimenin tam anlamıyla birçok şekil ve boyutta gelir. Bazıları tamamen yastıklıdır ve olabildiğince hızlı gitmenizi sağlar.Nike ZoomX Vaporfly NEXT%veyaASICS Novablast, diğerleri ise kontrolü size verir ve nasıl koşmak istediğinize karar vermenize izin verir. Bu ikinci kategoride mükemmel Salomon S/LAB Phantasm'ı bulacaksınız.

Salomon, arazi ayakkabılarıyla daha ünlü olabilir, ancak şaşırtıcı olmayan bir şekilde,en iyi koşu ayakkabısıayrıca parlak koşu ayakkabıları üretme eğilimindedir. Konseptin kanıtı, nefes alabilirliğe, hızlı geçişlere odaklanan ve hoş, 'minimalist' bir his sağlayan 'yalnızca yarış' bir yol ayakkabısı olan Salomon S/LAB Phantasm'dır.


Salomon S/LAB Phantasm: fiyat ve bulunabilirlik

Salomon S/Lab Phantasm şimdi doğrudan şuradan satın alınabilir:somon165 £ tavsiye edilen perakende satış fiyatı için.

ABD ve AUS fiyatları TBC.


Salomon S/LAB Phantasm incelemesi

(İmaj kredisi: Salomon)

Salomon S/LAB Phantasm incelemesi: teknoloji

Salomon S/LAB Phantasm'da kullanılan her malzeme tek bir amaca hizmet eder: engelleri ve toplam ağırlığı azaltmak. Energy Surge orta taban köpüğü, Salomon'un dediği gibi 'uzun ömürlü yastıklama ve esnek enerji dönüşü sağlamak' için EVA ve Olefin [OBC] birleştirilerek oluşturulur. Phantasm kesinlikle duyarlıdır ancak aldanmayın: Bu koşu ayakkabısı içinde zıplamayacaksınız. Yastıklama, ayakların altında neredeyse hiç dolgusu olmayan Vivobarefoot Primus Lite III gibi tamamen yalınayak ayakkabılar dışında olabildiğince minimalisttir.


Yukarıda bahsedilen hızlı geçiş, Salomon'un kayak mirasından ilham alan R.Camber teknolojisi tarafından teşvik edilmektedir. Ayakkabılarla ilgili diğer her ayrıntıda olduğu gibi, bu kavisli orta taban geometrisi inceliklidir. Dış taban eğrisi, ayakkabılar giyildiğinde açıkça görülebilir ve hissedilir, ancak bu, ayakkabının hilal şeklindeki dış tabanının sağladığı yuvarlanma deneyiminden çok uzaktır.ASICS Metaridveya kullanılan SpeedRoll teknolojisiSaucony Endorfin Pro. Dış taban Contagrip FA teknolojisine sahiptir: Bu, daha fazla tutuş için düz, geniş pabuçlardan oluşan bir sistemdir. Contagrip FA'nın dayanıklı ve uzun ömürlü olduğu da söyleniyor.

Tek katmanlı file saya neredeyse şeffaftır ve sıkı bir 'yarış hissi' verir. Bana dükkânlarda bulunabilecek ince süzgeçleri hatırlattı ama kötü anlamda değil. Ayakkabının arka kısmındaki 'tüy ışığı yaka' yapısı, ayak bileği çevresinde minimum düzeyde tıkanma sağlar. Şaşırtıcı bir şekilde ve yakanın bıçak ucu kadar inceliğine rağmen, herhangi bir sürtünme izi yok. Saf büyü.

Salomon S/Lab Phantasm incelemesi

(İmaj kredisi: Salomon)

Salomon S/LAB Phantasm incelemesi: ergonomi

Salomon S/LAB Phantasm'ın ne kadar iyi uyduğuna gerçekten şaşırdım. Boyut olarak doğrudur ve gerçekten daha sıkı, yarışa hazır bir oturmaya sahiptir, ancak rahatsız edici derecede rahat olmaktan çok uzaktır. Aksine: ayakkabılar, biçim ve işlev arasında son derece hassas bir denge kurar ve bu, ayakkabılarda kullanılan minimum malzeme miktarı göz önüne alındığında daha da büyük bir başarıdır.


Salomon, koşucu yanlısı Kilian Jornet'i çalıştırmaya bile çalıştıNorveç'te bir pistte 24 saat üst üste ayakkabılar, ayakkabıların ne kadar işlevsel olduğunu kanıtlamak için (viral pazarlama potansiyelinden bahsetmiyorum bile). Ne yazık ki, 10 saat 20 dakikada 134.8 kilometre (338 tur) koştuktan sonra başlayan keskin göğüs ağrıları ve baş dönmesi Jornet'i yaklaşık bir yıldır hedeflediği projeden çekilmeye zorladı.

Bununla birlikte, özellikle ayakkabılarda bulunan minimum miktarda yastıklama göz önüne alındığında, oldukça şaşırtıcı olan ayakkabılarda 134 km koştu. Adil olmak gerekirse, koştuğu pist oldukça soğuktu ki bu, bu kadar uzun süre koşmak için en ideal koşul değil. Hızlı eğlenceli gerçek: Kilian'ın yanı sıra, beş Norveçli ultramaratoncu da 24 saatlik mücadeleyi denedi ve üçü de tüm süre boyunca ayakkabılarla koştu.

Phantasm'ı kutudan ilk çıkardığımda itiraf etmeliyim ki, bu topuk yapısının koşular sırasında rahat olmasının hiçbir yolu olmadığını düşünmüştüm. Genellikle koşu ayakkabılarında ayak bileklerini sıkıca tutan kalın, dolgulu bir yaka bulunur. Elbette, file üst kısma kaynaklanmış biraz fazla kumaş işi yapmayacak mı? Evet, öyle.

Salomon S/LAB Phantasm'da koşmayı ASICS Metaracer'da koşmaya, ASICS'in daha yumuşak ve iradenize daha fazla eğilmesine benzetirim. Phantasm, özellikle topuktan önce iniş düzenini takip ediyorsanız, sizi ileriye taşımak için R.Camber geometrisine güvenir. İlginçtir ki, Salomon, ayakkabıların 'biyomekanik uyumu'nun aslında ön ayak forvetlerini desteklediğini belirtiyor.

Ben daha çok topuk vuruşlu bir adamım ama ayakkabılarla koşmaktan çok keyif aldım. Kuşkusuz, sertlik ve minimum miktarda dolgu göz önüne alındığında, S/LAB Phantasm, eklemleri/koşu formları daha güçlü olduğu için daha deneyimli koşucular için daha uygundur, bu da adımları üzerinde daha fazla kontrolden daha fazla yararlanmalarına izin verir.

Salomon S/Lab Phantasm incelemesi

(İmaj kredisi: Salomon)

Salomon S/LAB Phantasm incelemesi: estetik

Salomon S/LAB Phantasm'ın tasarımı, ayakkabıların genel tonuyla uyumludur ve 'formdan çok işlev' yaklaşımını izler. Ne olursa olsun ve belki de ayakkabıların parlak rengi nedeniyle, Phantasm'ın buna uygun bir kişiliği var. Genel kızarıklık kesinlikle buradaki ana çekicilik: her şey kırmızı, file saya, bağcıklar, taban astarı, orta taban, dış taban, adını siz koyun. Ve sadece herhangi bir kırmızı değil, baştan sona aynı kırmızı.

Dikişsiz, kaynaklı üst kısım, Phantasm'ın temizliğini daha da güçlendirir. Kaynak işlemi sayesinde ayakkabı üzerinde herhangi bir fazla yapıştırıcı veya dikiş bulamayacaksınız. Salomon S/LAB Phantasm, ince ayrıntıları takdir eden insanlar için gerçekten minimalist bir koşu ayakkabısıdır.

Salomon S/Lab Phantasm incelemesi

Kredi: Vegard Breie

Salomon S/LAB Phantasm incelemesi: karar

Salomon S/Lab Phantasm, her tür koşucu için önerilebilecek koşu ayakkabılarından biri değil. Phantasm yarış ayakkabılarını giymekten en fazla fayda sağlayabilecek kişiler, nasıl koştuklarını kontrol edebilen orta ila profesyonel koşuculardır: Phantasm, formları üzerinde daha fazla otorite iddia etmelerini sağlayabilir. Bununla birlikte, daha az deneyimli ön ayak forvetleri de ayakkabıları kullanmaktan yararlanabilir.

Ayakkabılar genel olarak mükemmel bir geometriye ve mükemmel bir yapıya sahiptir. File üst kısım bol hava alır, ayakların şişmesini önler ve aksi halde sıkı olan üst kısmı oldukça tolere edilebilir hale getirir.

Energy Surge orta taban, R.Camber dış taban ve Contagrip FA teknolojisinin birleşimi, ister ön ayak ister topuk oyuncusu olun, hızlı tepki veren bir sürüş sağlar. Taban, ortalama koşu antrenörünüzden kesinlikle daha sıkıdır, ancak rahatsız olacağı bir seviyede değildir.

Salomon S/Lab Phantasm'ı satın almalı mısınız? Eğer bulabilirseniz (Salomon stoklarının Şubat ayında geldiğini iddia ediyor) ve ayakkabının minimalist yaklaşımını seviyorsanız, kesinlikle.

ASICS Metaracer

(Resim kredisi: ASICS)

Salomon S/Lab Phantasm incelemesi: ayrıca düşünün

ASICS Metaracer, Phantasm'dan daha ağır ve daha pahalıdır, ancak aynı zamanda üstün zemin teması hissi, darbe kuvveti azaltma ve dinamik itişi birleştiren mükemmel bir yol koşu ayakkabısıdır.

Hoka One One Carbon X 2, 2019'un en iyi koşu ayakkabılarından biri olan mükemmel Carbon X'in temelleri üzerine inşa edilmiştir. X 2, uzatılmış bir topuk yapısına ve yumuşak bir köpüğe ve tahrik için entegre bir karbon fiber plakaya sahiptir. Tam bir yarış ayakkabısı canavarı.

Hoka One One Rocket X incelemesi: hafif zevk karbon destekli uzun mesafe koşu antrenörleri