Close
  • Ana
  • /
  • Açık Havada
  • /
  • Salomon Kadın X Ultra 4 yürüyüş ayakkabısı incelemesi: mükemmel tutuş ve sağlam bir taban

Salomon Kadın X Ultra 4 yürüyüş ayakkabısı incelemesi: mükemmel tutuş ve sağlam bir taban

Salomon X Ultra 4 GTX kadın yürüyüş ayakkabısı fiyatları

Salomon Kadın X Ultra 4, adından da anlaşılacağı gibi, bu popüler dayanıklı yürüyüş ayakkabısının dördüncü yinelemesidir. Kadınlar için tasarlanmış, kadınlara özel bir son model etrafında inşa edilmiştir ve çeşitli koşullarda yürüyüşler, doğa yürüyüşleri ve koşular için ihtiyacınız olan tüm özelliklere sahiptir. Metnimizde onlardan çok etkilendik, onlara 2021 Pingtwitter Ödülü verdik - onlar en iyilerden bazıları.en iyi kadın yürüyüş ayakkabısıdenedik. Tam Salomon Kadın X Ultra 4 yürüyüş ayakkabısı incelememiz için okumaya devam edin.

Not: Bunlar aynı zamanda erkeklere uygun olarak da mevcuttur – şuraya göz atın:Salomon erkek X Ultra 4 incelemesionlar hakkında ne düşündüğümüzü görmek için veyaen iyi erkek yürüyüş ayakkabısıorada daha fazla seçenek için toplama.

Salomon Kadın X Ultra 4 yürüyüş ayakkabısı incelemesi: tasarım

Kadınlar için tasarlanan,Salomon Kadın X Ultra 4ayakkabının erkek versiyonundan farklı kılan bir takım spesifik özelliklere sahiptir. Spesifik olarak, dış mekan ayakkabı pazarında şaşırtıcı derecede nadir görülen bir dişi sonuncusu etrafında inşa edilmiştir, bu da daha dar topuklara ve ön ayak bölgesinde daha geniş bir şekle sahip oldukları anlamına gelir. Diğer özel unsurlar arasında, ayak bileği ve topuk kısmı çevresinde daha yumuşak malzeme ve daha hafif, daha düşük yoğunluklu bir şasi bulunur.

Salomon Kadınlar


(İmaj kredisi: Aoife Glass)

Üst kısımda kaynaklı dikişler, Gore-Tex su geçirmez membran ve dengeyi artırmak için ayakkabının dış kenarı boyunca ve çevresinde ek destek sağlayan Salomon'un yeni ADV-C şasisi bulunur.

Bağcıkların altında ve dilin üstünde ek bir ağ katmanı, kalıntıların ayakkabının içine girmesini önler ve Gore-Tex membranın yanı sıra su itici bir işlem, kumaşın ıslak koşullarda çok fazla su emmemesini sağlamak için tasarlanmıştır. ağırlık ekleyebilir ve kurumasını yavaşlatabilir.


Salomon Women's X Ultra 4 incelemesi: performans ve konfor

Salomon Women's X Ultra 4, test ettiğimiz en hafif yürüyüş ayakkabılarından biridir, ancak daha az dayanıklı değildir. Gore-tex su yalıtımı, yağmur ve su birikintilerinin içeri girmesini önleme konusunda birinci sınıf bir iş çıkarırken, üst kısımdaki daha ince kumaş, ayağın nefes almasına izin verirken yapısal bütünlüğünü korur.

Salomon Kadınlar


(İmaj kredisi: Aoife Glass)

Uyum, çoğunlukla harika, ancak burada anlaşamadığımız kadınlara özel tasarım öğesi, ayakkabıları giyerken kendi üzerine katlanan daha yumuşak bilek manşet malzemesidir. Bir topuk çekme tırnağı var ama bu kumaşın üzerinde değil, bu yüzden ayakkabıyı giymeye yardımcı olurken, bu malzemeyi yoldan çekmiyor, bu yüzden tekrar denemek ve çıkarmak için etrafta balık avladık. Bununla birlikte, bir zamanlar ayak bileğine karşı hoş ve yumuşaktı ve ovma ya da sert hissetmedi.

Dil, test ettiğimiz diğer yürüyüş ayakkabılarının çoğundan daha kısadır ve ayakkabının yalnızca tabanından sabitlenmiştir, bu da yürürken rahatsız edici olan bir tarafa kayma eğiliminde olduğu anlamına gelir. Kısalık aynı zamanda dantel çekme kulpların istiflenmek üzere tasarlandığı file cebe erişmek anlamına da geliyordu. Burada birkaç milimetre daha uzunluk, tüm farkı yaratacaktır.

Salomon Kadınlar

(İmaj kredisi: Aoife Glass)

Keskin kenarlı zikzak şeklindeki çıkıntılar, kaygan koşullarda mükemmel bir tutuş sağlarken, güçlendirilmiş burun tamponu ve topuk pedi, ayağı sert zeminden ve kaya darbelerinden korur.


Bağcık kapatma sistemi, özellikle elleriniz soğuk, ıslak veya eldivenliyken ayakkabıyı güzel ve kolay bir şekilde sıkmayı sağlayan sürgülü kilitli bir çekme kordonu tasarımı kullanır. İnce bağcıklar, bağcıklarla uğraşmak zorunda kalmadan ayağın üzerinde iyi ve eşit bir baskı dağılımı sağlar, ancak üst bağcıklar, dil üzerindeki ağ cebindeyken tokanın üstüne oturur ve bu da bir baskı noktasına neden olabilir.

Bunlar, taban bölümünde diğer karşılaştırılabilir yürüyüş ayakkabıları kadar anında yastıklama hissi vermese de, güzel bir geri bildirim ve koruma karışımı sağlayan sağlam bir destekleyici iç taban ve tabana sahiptirler. Her zaman olduğu gibi, bir çift eklemenizi öneririz.en iyi yürüyüş çoraplarıek bir koruma katmanı için.

Salomon Kadın X Ultra 4 incelemesi: karar

Kadınlar için tasarlanmış rahat, sağlam ve su geçirmez yürüyüş ayakkabısı, bu ayakkabıyı dört mevsim ve çeşitli arazilerde yürüyüşler ve yürüyüşler için mükemmel bir seçim haline getiren birçok harika özellik var. Çimen, çamur ve kaygan koşullarda tutuş kendinden emin ve güvenilirdir ve ayakkabılar suyu etkileyici bir şekilde tutar. Ayrıca üzeri pislik kapladığında da iyi temizlerler; aşağı bir hortum, fırçalamaya gerek kalmadan pisliğin çoğunu temizledi.

File kaplama, ayakkabının içine taş ve kum girmesini önleme konusunda harika bir iş çıkarsa da, testlerimizde en önemli sorunlardan biri olduğu kanıtlanan dil üzerinde daha fazla çalışma yapıldığını görmek isteriz. Aynı şekilde, daha yumuşak olan ayak bileği ve topuk manşeti rahat bir şekilde giyilirken, gerçekten takmak rahatsız ediciydi ve belki de arka çekme tırnağını bu bölümün üstüne taşımak veya uzatmak yardımcı olabilir. (Not: bizimbu ayakkabıların erkek versiyonunu test eden yorumcuaynı sorun yoktu, bu nedenle bu, ayağınızın belirli şekline bağlı olabilir.)

Fiyatlar - Salomon X Ultra 4 GTX kadın yürüyüş ayakkabısı:▼