Close
  • Ana
  • /
  • Açık Havada
  • /
  • Salomon X Ultra 4 GTX erkek arazi ayakkabısı incelemesi: hibrit bir trekking tankı

Salomon X Ultra 4 GTX erkek arazi ayakkabısı incelemesi: hibrit bir trekking tankı

Salomon X Ultra 4 GTX erkek yürüyüş ayakkabısı fiyatları Amazon Türkiye

Salomon, yürüyüşün açık havada bir hareket aracından, hareketlilik ve hızın ödüllendirildiği başlı başına bir spora evrimini gördü. Bu ayakkabı, yürüyüş yaralanmalarının %80'inin ayak bileği burkulması olduğunu akılda tutarak, yürüyüş ayakkabılarının ağırlığını azaltmak, ancak koruma ve ayak bileği stabilitesini artırmak isteyen herkese yöneliktir.

Salomon X Ultra 4 GTX, aşağıdakiler arasındaki o tatlı noktayı hedefliyor.en iyi koşu ayakkabısıveen iyi erkek yürüyüş ayakkabısıve hedefi o kadar iyi vurur ki,2021 Pingtwitter Ödülüyürüyüş ayakkabısı kategorisinde. Tam Salomon X Ultra 4 GTX yürüyüş ayakkabısı incelememiz için okumaya devam edin.

Salomon X Ultra 4 GTX erkek: tasarım ve özellikler

Salomon X Ultra 4 GTX erkek incelemesi

(İmaj kredisi: Salomon)

Çoğu yürüyüş ayakkabısı ayak bilekleri için iyi bir destek sağlamakta zorlanıyor (bu yüzden orta kesim veya bot tercih edebilirsiniz), ancak Salomon bunu X Ultra 4 GTX'deki ADV-C Şasi ile çözmeye çalışıyor. Hareket kabiliyetini sınırlamadan dengeyi optimize etmek için dış ayaktaki eklemleri hedefler.


Contagrip MA dış taban zemine kilitlenirken büyük burun kısmı önde iyi koruma sağlar. Üst kısım, ağırlık eklemeden daha da fazla denge sağlamak için bağcık sistemini şasiye bağlayan Activesupport 'kanatlar' özelliğine sahiptir. Quicklace bağlama sistemi, korkunç yağışlı havalarda bile bağcıkların hızlı ve verimli olmasını seven herkes için harika bir ektir.

Salomon X Ultra 4 GTX erkek: performans ve konfor

Salomon X Ultra 4 GTX erkek incelemesi


(İmaj kredisi: Salomon)

Salomon X Ultra 4 GTX ile ilgili öne çıkan şey, bir tank gibi inşa edilmiş gibi görünmesi ve hissettirmesi, aynı zamanda çok hafif ve kolay giyilebilir olmasıdır. Bunların arasında yığılmış gibi hissetmiyorsun asla. Aslında, ben onlarla hiç koşmasam da, sizi patikalarda tüm 'dağ keçilerini' almaya teşvik eden patika koşu ayakkabısı özelliklerinden bazılarını kullanıyorlar.

Kısacası, bu ayakkabı, her zaman ayağınızı tahmin etmek yerine, kendi içinde sizi istikrarsızlık sorunlarına götürebilecek olan, daha engebeli arazilere adım atma konusunda size güven verir. Bir ayakkabının size gerçekten bir orta veya botun ayak bileği korumasını sağlayıp sağlayamayacağından şüpheliyim, ancak kullanımda, bu ayakkabı en azından bu akılda tutularak tasarlanmış gibi hissettiriyor.


Topuk kapağının sağlam ve topuğunuza kilitlenecek şekilde iyi şekillendirilmiş olması, kesinlikle denge sağlamaya yardımcı olur. ADV-C Şasisinde, geleneksel olarak bu tür şeyleri ortaya çıkaran daha dik inişlerde bile ayağımın gevşek veya kaydığını hiç hissetmedim.

Salomon X Ultra 4 GTX erkek incelemesi

(İmaj kredisi: Salomon)

Birçok Salomon ayakkabı ve botu kullandığım için genellikle oldukça dar olduğunu düşünüyorum. Bu nedenle, X Ultra 4 GTX'in geniş parmak kutusu beni hoş bir şekilde şaşırttı, bu da uzun miller boyunca rahatsızlık oluşturacak hiçbir baskı noktası olmadığı anlamına geliyordu. Elbette herkes farklıdır, ancak benim için kemerin etrafındaki sıkı uyum, ayak tabanı ve topuk, başka bir yerdeki ek odayı dengeliyor.

Kronik bir kaya tırmanıcısı olarak, bu ayakkabının hafif olmasına (390g) rağmen, etli bir burun koruyucusuna ve çok sağlam arka şasiye sahip olmasını da takdir ettim. Bu nedenle, ayaklarınızı zırhla kaplamaktan daha fazlasını yapan bir yürüyüş ayakkabısı arıyorsanız, Salomon X Ultra 4 GTX aradığınız ayakkabı olabilir.


Salomon X Ultra 4 GTX erkekler: karar

Hafiflik ve iyi yastıklama ile birleşen sağlamlık ve dengenin kurnaz dengesi, Salomon X Ultra 4 GTX'in yürüyüş parkurunda harekete ve hıza öncelik vermek isteyen herkes listesinde olması gerektiği anlamına gelir. Su geçirmezlik güzel bir eklenti, ancak suyun ayak bileklerinizi aşmasını önlemek için tozluklara ihtiyacınız var - ya da benim yaptığımı yapın ve su geçirmez çorapları sallayın! Bu yürüyüş ayakkabısı kesinlikle dayanıklı çeviklik vaadini yerine getiriyor…

Fiyatlar - Salomon X Ultra 4 GTX erkek yürüyüş ayakkabısı:▼