Close
  • Ana
  • /
  • Giyilebilir Cihazlar
  • /
  • Samsung, Gear VR'ye bir kontrolör ekler; daha kolay etkileşim için bir dokunmatik yüzey içerir

Samsung, Gear VR'ye bir kontrolör ekler; daha kolay etkileşim için bir dokunmatik yüzey içerir

İkenSamsung Gear VRSamsung akıllı telefonunuzu kullanarak sanal gerçekliğin keyfini çıkarmanın ekonomik bir yolu olarak harika, aynı ligde değilHTC Viveveyagöz yarığı. Ve şimdi Google'ın Daydream Görünümü de var ...

Şimdi Samsung, uygulamalarla daha kolay ve daha iyi etkileşimler sağlamak için dokunmatik yüzeyli bir denetleyici ekledi (sürükleyip bırakmanın yanı sıra işaret etme yeteneği gibi).

Bir bilek kayışının yanı sıra, rahatlık için ev, ses ve geri tuşları da vardır. Bazı ipuçlarını alırDaydream View işaretçisi. Samsung, denetleyicinin kullanımının kafa hareketlerini de en aza indireceğini söylüyor.

Denetleyicili Gear VR, hareket hastalığını en aza indirgemek için 101 derecelik FOV (Görüş Alanı) ve gelişmiş bozulma düzeltme teknolojisine sahip 42 mm lensler sunar - Gear VR'yi ilk kez kullandıktan sonra midemiz rahatsızlık duyduğumuz için bunu memnuniyetle karşılıyoruz.


Gear VR artık kontrol cihazını saklamak için başlıkta bir kayışa sahip.

Haberler,Aralık ayında söylentiSamsung, bir patent başvurusunda tespit edilen, yüz yüze ve göz takip eden yeni bir VR başlığı üzerinde çalışıyordu.


Tam donanımlı bilgisayarlarla çalışan mevcut HTC Vive ve Oculus Rift kulaklıkları, odaya göre konumlarını algılayan sensörlerle tamamlanıyor. Vive durumunda, kullanıcı gerçekte odanın içinde dolaşabilir ve kulaklığın içindeki sanal bir oda içinde hareket edebilir. Şu anda Samsung Gear VR deneyimi, yalnızca o tek konumdan kafaya dayalı hareketlerle sabit eylemlerle sınırlıdır.

Samsung Gear VR'nin en son sürümü, Galaxy S7, S7 Edge, Note5, S6 Edge +, S6 ve S6 Edge ile uyumludur.


Bunu beğendin mi?Neden kontrol etmiyorsunOculus Rift, HTC Vive ve Samsung Gear VR için en iyi VR uygulamaları