Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • Samsung Galaxy A5 incelemesi: Samsung’un orta menzili yenileniyor

Samsung Galaxy A5 incelemesi: Samsung’un orta menzili yenileniyor

Samsung Galaxy A5 fırsatları Samsung Galaxy A5 A510M 16GB ... Amazon Prime 164,97 $ Samsung Galaxy A5 A510M'yi görüntüleyin ... Amazon Prime 164,97 $ Samsung Galaxy A5 (2017) A520'yi görüntüleyin ... Amazon Prime 219 $ Görüntüle Her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz tarafından sağlanan en iyi fiyatlar

Yeni Samsung Galaxy A5 tuhaf bir teklif. Bir amiral gemisi telefona benziyor, ancak o kadar pahalı değil; bir orta sınıftan daha pahalıdır, ancak çok orta seviye bir teknik özelliğe sahiptir. Lansman sonrası fiyat indirimlerinden bu yana daha çekici hale geldi, ancak OnePlus 3T ve Moto G5 Plus biçiminde zorlu bir muhalefetle karşı karşıya.


Samsung Galaxy A5 İnceleme: tasarım

Tasarım 2016 modelinden bu yana pek değişmedi: Önde ve arkada cam ve yanları renk uyumlu alüminyum. Gorilla Glass beşinci değil dördüncü nesildir, bu yüzden omuz hizasından düşürmeyin.

Siyah, altın, pembe ve açık mavi renklerinde güzel görünüyor ve daha çok bir iPhone 7 veya Galaxy S7 gibi görünüyor ve hissediyor: premium ve 5.5 inç ekranlı bazı telefonların olabileceği gibi domuz eti değil. Bu 5,2 inç.

Başka bir Samsung'dan geliyorsanız sadece ekran tuşlarını izleyin: alışık olduğunuzdan farklı bir yoldurlar, sağ elini kullanan çoğunluk için mantıklı olan bir hareket, ancak alışkınsanız bir kıkırdama. eski yollar.

Hoparlör tuhaf bir yerde, ön ya da alt yerine sağ üstte. Bu, kazayla engellemenin oldukça kolay olduğu anlamına gelir, ancak telefonu dikey olarak tuttuğunuzda hoparlörü engellemediğiniz için oyun oynamak için de oldukça iyidir.


Üst düzey Samsung'larda olduğu gibi A5, IP68'e kadar suya ve toza dayanıklıdır. Bu, yüzmeye dayanamayacağınız anlamına gelir, ancak plaj veya banyo için sorun olmaz.

Samsung Galaxy A5 İnceleme: özellikler ve kullanılabilirlik

Samsung Galaxy A5 incelemesi


Diğer Samsung'larda olduğu gibi, ekranda çok büyük bir fark yaratan farklı renkli fotoğraflar seçebilirsiniz. Uyarlanabilir Ekran, TV'nin Perakende Modu gibidir ve bu nedenle biraz OTT, ancak sinema ve fotoğraf modları çok daha sakindir. Her zaman Açık bir ekran görmekten her zaman mutlu oluruz, bu nedenle önemli bilgileri görmek için tüm ekranı uyandırmanıza gerek kalmaz.

5,2 inç ekran, tipik olarak canlı renkler ve mükemmel kontrast ile 1080p Süper AMOLED'dir. Galaxy S7 ile karşılaştırıldığında biraz belirsiz, ancak içinde fazla bir şey yok. Üç çekirdekli Mali-T830 GPU'nun önemli ölçüde yardım ettiği oyun ve filmler için mükemmeldir. Yine de ses o kadar iyi değil: ne çok iyi ne de özellikle kötü, özellikle yüksek veya özellikle sessiz.


Kamera özellikleri hikayenin tamamını anlatmıyor. Kağıt üzerindeki 16MP, mevcut 12MP modellerinden daha kötü fotoğraflar sağlar ve en iyi 13MP'lerden bazıları oldukça kalitesiz görünmesini sağlar. Bu utanç verici çünkü kamera çok hızlı ve diğer bazı telefonların başına gelen gecikmeden uzak. Yine de istikrar eksikliği gerçekten olumsuzdur.

Samsung Galaxy A5 İnceleme: performans

Burada performans için bir prim ödemiyorsunuz: sekiz çekirdekli Exynos 7880 yonga seti rakiplerin işlemcilerinden daha yeniyken, Galaxy A5 daha eski ve daha ucuz Moto G4 Plus'a oldukça benzer bir performans sunuyor. Bunun nedeni, 7880'in çekirdeklerinin tümü, bütçe cihazlarında bulduğunuz türden Cortex-A53'lerdir. Bir Cortex-A53 telefonu için hızlıdır, ancak bu aynı sektördeki diğerlerine kıyasla hızlı olduğu anlamına gelmez.

A5, Samsung’un kendi arayüzü üstte olacak şekilde Android 6.0.1 ile birlikte gelir. 2016'dan beri önemli ölçüde değişmedi: Stok Android'e kıyasla biraz yavaş ve parmak izi tarayıcı kullanmak gibi günlük etkileşimlerde gözle görülür şekilde daha yavaş.

Pil 3.000 mAh'dir ve bir günlük tipik kullanım için iyidir: Oldukça yoğun bir günün bile yatmadan önce pilin yaklaşık% 40'ını bıraktığını gördük. Hızlı şarj olan bir pildir ve bir saatten biraz daha uzun bir sürede tam şarja ulaşır.


Samsung Galaxy A5 İnceleme: Karar

Samsung Galaxy A5 incelemesi

OnePlus 3T, burada Galaxy A5'in önüne geçiyor: benzer bir fiyat ama çok daha iyi performans gösteriyor ve kamerası da daha iyi. Burada güçlü bir marka sadakati unsuru var: İnsanlar A5'i satın alacak çünkü bir Samsung istiyorlar, bu sektördeki en iyi telefonu istedikleri için değil - bu yüzden OnePlus, HTC U Play veya Honor 8'i düşünmeyebilirler. fena bir telefon değil, ama harika olabilirdi.