Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • Samsung Galaxy Book Flex2 5G incelemesi: birinci sınıf bir fiyata birinci sınıf bir dizüstü bilgisayar

Samsung Galaxy Book Flex2 5G incelemesi: birinci sınıf bir fiyata birinci sınıf bir dizüstü bilgisayar

Samsung Galaxy Book Flex2 5G, Samsung'un en iddialı dizüstü bilgisayarlarından biri olarak iddiada bulunmak isteyen bir başka iddialı dizüstü bilgisayarı.en iyi dizüstü bilgisayarlaretrafında – ve 5G bağlantısı, hemen katlanabilen bir ekran ve yerleşik bir ekran kalemi ile, bu amaç için hemen hemen başarılı olduğunu söyleyebiliriz.

Book Flex2 5G, onu standart dizüstü bilgisayar fiyatından ayıran özelliklerinin yanı sıra etkileyicidir. Burada, örneğin ciddi oyuncular dışında çoğu kullanıcıyı memnun etmek için yeterli güce ve harika görünümlü bir ekrana sahibiz (Samsung'dan beklediğimiz gibi).

Bu, cihazın biraz değiştirilmiş 5G özellikli sürümüdür.Galaxy Kitap Flexbu dizüstü bilgisayarın gerçek bir ardılı değil, bu nedenle her zaman açık bağlantıya ihtiyacınız yoksa standart Flex bir seçenektir. İncelememizin tamamı ve bilmeniz gereken tüm ayrıntılar için okumaya devam edin.

Samsung Galaxy Book Flex2 5G incelemesi: ekran ve tasarım

Resim 1 / 3

Samsung Galaxy Kitap Flex2 5G


(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 1 / 3

Samsung Galaxy Kitap Flex2 5G

(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 2/3

Samsung Galaxy Kitap Flex2 5G


(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 3 / 3

Samsung Galaxy Kitap Flex2 5G

(İmaj kredisi: Gelecek)

Galaxy Book Flex2 5G'nin tasarımı ve yapısıyla yapmayı başardıkları için Samsung'a tam not, çünkü bu ciddi anlamda iyi yapılmış küçük bir dizüstü bilgisayar - ve elbette bu çok yönlü esnek özelliği elde edersiniz, böylece ekranı doğru katlayabilirsiniz ve arkada (klavyede, başka bir deyişle) 13MP kamera ile tamamlanmış (oldukça hantal) bir tablet olarak kullanın. Microsoft'un işletim sistemi artık hem tablet hem de dizüstü bilgisayar form faktörleriyle başa çıkmak için çok rahat olduğundan, Windows'un çok yönlülüğü burada yardımcı olur.


Samsung'un burada kullandığı fırçalanmış metal kaplamayı seviyoruz ve kalem, kullanacağınızı düşündüğünüz sürece başka bir artı noktadır (klavyeye oldukça rahat bir şekilde oturur). Yazma deneyimi biraz süngerimsi tarafta ama gayet iyi ve hızlı yazma veya izleme dörtgenini kullanma konusunda hiçbir sorun yaşamadık. İzleme paneli biraz daha büyük olsaydı iyi olurdu, ancak o zaman genel taşınabilirliği kaybedersiniz ve genel olarak tasarım açısından şikayet edecek çok az şeyimiz olur.

13,3 inç, 1920 x 1080 piksel QLED ekran da güzel görünümlü bir paneldir - bir Samsung ekranından beklediğiniz kadar parlak, keskin ve canlı. Görüntülerin ayrıntıları üzerinde çalışmak veya arkanıza yaslanıp bazı filmler izlemek için mükemmeldir ve videolar canlı ve pürüzsüz görünür (AKG tarafından tasarlanmış hoparlörler de oldukça iyi ses verir). Çerçeveler çok ince değiller, ancak tamamen kabul edilebilirler ve en üstte, görüntülü aramalarınız için kullanabileceğiniz yerleşik bir 720p web kamerası var.

Bu şimdiye kadar test ettiğimiz en ince dizüstü bilgisayar değil, ancak tam olarak hantal diyemezsiniz - ve tam bir HDMI çıkış bağlantı noktasının yanı sıra bir Thunderbolt 4 bağlantı noktası, bir USB-C bağlantı noktası, bir USB için yer buluyor. -Bir bağlantı noktası ve bir kulaklık çıkışı/mikrofon girişi birleşik jakı. Size uzun süre dayanacağını düşündüren hafif bloklu bir his ile iyi inşa edilmiş, sağlam bir dizüstü bilgisayar hissi veriyor. 1,26 kg (2,78 lbs) ağırlığıyla da çok ağır değil.

Samsung Galaxy Book Flex2 5G incelemesi: performans ve özellikler

Resim 1 / 3

Samsung Galaxy Kitap Flex2 5G


(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 1 / 3

Samsung Galaxy Kitap Flex2 5G

(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 2/3

Samsung Galaxy Kitap Flex2 5G

(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 3 / 3

Samsung Galaxy Kitap Flex2 5G

(İmaj kredisi: Gelecek)

İnceleme birimimiz, alternatif bir i5-1135G7 seçeneği olmasına rağmen, 11. nesil Intel Core i7-1165G7 işlemci ile geldi. 8GB RAM ve 256GB veya 512GB dahili depolama alanı da elde edersiniz. Bunlar günlük bir dizüstü bilgisayar için çok iyi özellikler ve bir oyuncu (Intel Iris Xe grafik kartı var) veya ciddi bir video düzenleyici değilseniz, Galaxy Book Flex2 5G muhtemelen ihtiyacınız olan tüm gücü sunacaktır. Kolay Windows oturum açma erişimi için klavyede yerleşik bir parmak izi sensörü vardır.

Galaxy Book Flex2 5G, ağır hizmet tipi görüntü düzenlemeden düzinelerce açık tarayıcı sekmesiyle aynı anda çalışmaya kadar, koyduğumuz hemen hemen her zorluğun üstesinden geldi. çok sessiz. Fanların düşük seviyeli vızıltılarına rağmen ısı hiçbir zaman sorun olmadı. Ayarlar aşağı çevrilmiş eski oyunlarda da bazı gündelik oyunlardan kurtulabilirsiniz, ancak bu o bölümdeki bir güç merkezi değil.

Ardından, bir SIM kart takarsanız 5G bağlantısı var: yeni nesil teknolojiyle gördüğümüz ilk dizüstü bilgisayar ve bölgenize 5G geldiyse, ondan alacağınızdan daha iyi hızlar elde edebilirsiniz. evinizin geniş bant ağı (etrafta 5G yoksa, elbette 4G'ye geri dönecektir). Wi-Fi olmadığında hücresel ağlara bağlanabilmek, hareket halindeyken çalışmak için gerçek bir yardımdır ve en son Wi-Fi 6 ve Bluetooth 5.1 seçenekleri için destek verirseniz, söz konusu olduğunda iyi bir güvenceye sahipsiniz demektir. bağlantı.

İki saatlik video akışı pil testimiz - maksimum ekran parlaklığı, düşük ses seviyesi - pil seviyesini yüzde 100'den yüzde 81'e düşürdü ve toplamda 10 veya 11 saatlik etkileyici bir akış olduğunu gösterdi. Daha genel olarak, bu, bir güç kaynağından uzakta bir iş günü boyunca rahatça dayanacak bir dizüstü bilgisayardır, bu nedenle her gece şarjlı tutmayı (veya gerçekten sürekli takılı) tutmayı başardığınız sürece, endişelenecek bir şeyiniz olmayacak. pil ömrü bölümü.

Samsung Galaxy Book Flex2 5G incelemesi: fiyat ve karar

Resim 1 / 2

Samsung Galaxy Kitap Flex2 5G

(Resim kredisi: Samsung)
Resim 1 / 2

Samsung Galaxy Kitap Flex2 5G

(Resim kredisi: Samsung)
Resim 2 / 2

Samsung Galaxy Kitap Flex2 5G

(Resim kredisi: Samsung)

Samsung Galaxy Book Flex2 5G'nin bazı ilginç özellikleri var: 5G, entegre ekran kalemi, 360 derecelik ekran menteşesi, parmak izi sensörü ve klavyede yerleşik bir kamera (tablet modundayken arka kameraya dönüşüyor) ). Bu dizüstü bilgisayar, tüm bu özellikleri bir arada ve bir kez sunma konusunda oldukça benzersiz ve bunlardan ciddi şekilde faydalanacağınızı düşünüyorsanız, o zaman Galaxy Book Flex2 5G, tavsiye etmekten mutluluk duyduğumuz taşınabilir bir bilgisayardır.

Yine de 5G'yi, ekran kalemini veya dönen menteşeyi kullanmayacaksanız, başka bir yere bakmanız daha iyi olabilir - bu bonus özellikleri ortadan kaldırın ve bu dizüstü bilgisayarın yüksek fiyatını haklı çıkarmak zorlaşıyor. Elbette, bazı çok iyi özelliklere, mükemmel bir ekrana, iyi bir pil ömrüne ve çekici bir tasarıma sahip, ancak daha uygun fiyatlı birçok dizüstü bilgisayar da var. Galaxy Book Flex2 5G fiyatına değer, ancak yalnızca ondan en iyi şekilde yararlanacaksanız.

Dizüstü bilgisayarı kullanma deneyimimiz, klavyenin yastıklama hissinden arkanıza yaslanıp QLED ekranda film izleme deneyimine kadar genel olarak çok olumluydu. Dizüstü bilgisayar estetiği biraz öznel bir seçim, ancak Galaxy Book Flex2 5G'nin tasarımını da beğendik ve onunla yapabilecekleriniz açısından kesinlikle çok yönlü – ekranın da bir dokunmatik ekran paneli olduğunu unutmayın.

söz konusu olduğundaen iyi dizüstü bilgisayarlarŞu anda, Samsung Galaxy Book Flex2 5G kesinlikle bu listedeki bir yeri hak ediyor. Sizin için mükemmel bir dizüstü bilgisayar olup olmadığı, gerçekten ekrana bir ekran kalemi takmak isteyip istemediğinize ve (menzilde bir kule varsa) inanılmaz yüksek 5G hızlarına ulaşabilen her zaman açık bağlantıya bağlıdır. Pek çok artı ve çok az eksi ile, bu harika - pahalı olsa da - bir Samsung dizüstü bilgisayar.