Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • Samsung Galaxy Book Pro 360 incelemesi: Samsung Galaxy kullanıcıları için en iyi 2'si 1 arada dizüstü bilgisayar

Samsung Galaxy Book Pro 360 incelemesi: Samsung Galaxy kullanıcıları için en iyi 2'si 1 arada dizüstü bilgisayar

Samsung Galaxy Book Pro 360 fırsatları

Bu Samsung Galaxy Book Pro 360 incelemesini özetlemek gerekirse: aynı derecede akıllı özelliklere sahip akıllı görünümlü bir dizüstü bilgisayar.en iyi 2'si 1 arada dizüstü bilgisayarlarhemen satın alabilirsiniz.


düşündüğündeen iyi dizüstü bilgisayarlar, Samsung akla gelen ilk üretici olmayabilir. Aslında, muhtemelen ikinci veya üçüncü de değil. Pingtwitter'te, daha önceSamsung Galaxy Kitap Saslında birinci sınıf bir tasarıma ve eşit derecede üstün performansa sahip 5 yıldızlı bir ürün olduğu ortaya çıktı.

Samsung, konu bilgi işlem olduğunda tam olarak ne yaptığını biliyor, bu yüzden 2021 için yeni olan ve oldukça ciddi özelliklere sahip olan Samsung Galaxy Book Pro 360'ı denemekten heyecan duydum. S Pen kalemi dahil hafif bir 2'si 1 arada dizüstü bilgisayardır ve klavyede ayrı bir sayısal tuş takımı vardır, bu nedenle yaratıcı görevlerden veri girişine kadar her şeyin ihtiyaçlarını karşılar.

15,6 inç veya 13,3 inç ekran seçeneğine sahip oluyorsunuz ve buna güç sağlamak için de farklı depolama seçeneklerine sahip 11. Nesil Intel Core i5-1135G7 veya i7-1165G7. 16GB RAM ve 512GB depolama alanına sahip dizüstü bilgisayarın 15.6 inç, i7 sürümünü test ettim.

Hepsi kulağa oldukça etkileyici geliyor, değil mi? Denediğimde nasıl başarılı olduğumu öğrenin, işte tam Samsung Galaxy Book Pro 360 incelemesi.


Samsung Galaxy Book Pro 360 incelemesi: videoya genel bakış

Samsung Galaxy Book Pro 360 incelemesi: özellikler ve yenilikler

Samsung Galaxy Book Pro 360 tamamen yeni, doğrudan karşılaştırılacak bir önceki model yok - bunun yerine Samsung, önceki Galaxy Books'un en iyi özelliklerinden bazılarını, özellikle AMOLED ekran ve hafif yapı olmak üzere dönüştürülebilir bir dokunmatik ekranlı cihazda birleştirdi. Lansmanda, Samsung da duyurduSamsung Galaxy Kitap Pro, tablete dönüşmeyen ve dokunmatik ekranı olmayan kapaklı bir dizüstü bilgisayar.

Samsung Galaxy Book Pro 360'ın diğer önemli özellikleri arasında parmak izi sensörü, klavyedeki ayrı sayısal tuş takımı ve kutuya dahil olan S Pen yer alıyor. Ayrıca, akıllı ev cihazlarınızı kontrol etmek için Samsung SmartThings'e bağlanır ve konumunuzun tam olarak belirlenmesine yardımcı olmak için 68 milyon başka Galaxy cihazından oluşan bir ağ kullanan SmartThings Find ile çalışır.


Samsung Galaxy Book Pro 360 incelemesi: fiyat ve bulunabilirlik

Nisan 2021'de başlatılanSamsung Galaxy Ambalajsızetkinlik, Samsung Galaxy Book Pro 360 şimdi doğrudan Samsung'dan satın alınabilir.

ABD'de, Samsung Galaxy Book Pro 360'ın 15.6 inçlik sürümü, 1.299,99 ABD Doları karşılığında 8 GB RAM / 512 GB depolama veya 1.499,99 ABD Doları karşılığında 16 GB RAM / 1 TB depolama seçeneğiyle Intel Core i7-1165G7 işlemciyle birlikte gelir.


İngiltere'de Samsung Galaxy Book Pro 360'ın 15.6 inçlik versiyonu Intel Core i7-1165G7 işlemci, 16GB RAM ve 512GB depolama ile 1.499 £ karşılığında geliyor. Veya daha ucuz bir seçenek için, Intel Core i5-1135G7 işlemci, 8GB RAM ve 512GB depolama almak için 1.249 £ ödeyebilirsiniz.

Samsung Galaxy Book Pro 360 henüz Avustralya'da mevcut değil.

Samsung Galaxy Book Pro 360 incelemesi: ekran ve tasarım

Samsung Galaxy Book Pro 360 incelemesi

(İmaj kredisi: Gelecek)

15.6 inçlik büyük bir FHD (1920 x 1080) ekrana sahip olan Samsung Galaxy Book Pro 360, teknoloji devinin OLED dizüstü bilgisayar trendini sürdürüyor. Bu sefer Super AMOLED ekran kullanıyor, bu da dokunmatik ekran özelliklerinin ekstra bir katman kullanılarak eklenmesinin aksine panele entegre edildiği anlamına geliyor. Sonuçta bu toplu olarak tasarruf etmeye yardımcı olur. Karmaşık ayrıntılar, keskin çizgiler ve inanılmaz derecede derin, koyu siyahlar ile canlı renkler ile çarpıcı görüntü kalitesi sunar.


Fotoğraf düzenleme gibi daha yaratıcı görevler için kolayca kullanabileceksiniz ve dürüst olmak gerekirse, bundan daha iyi görünen birçok FHD ekranı görmeyeceksiniz. Ultra yüksek çözünürlüklü 4K'da mevcut olmamasına rağmen, ekran bir mucize. Ancak 16:9 en boy oranı ile geniş ve kısa hissettiriyor, bu da web sayfalarında daha fazla genişlik elde ettiğiniz, ancak yeterince uzun olmadığı anlamına geliyor. Bazı görevler için, diğerleri için çok fazla olmasa da, iyi bir şey gibi geliyor.

Samsung Galaxy Book Pro 360 inanılmaz derecede ince ve hafif, yalnızca 11,9 mm kalınlığında ve yalnızca 1,39 kg ağırlığında. Bu kadar büyük bir ekrana sahip bir bilgisayar için bu çok küçük! Yani bu dizüstü bilgisayar, dışarıda kullanım için mükemmeldir. Trende, kafelere ve odadan odaya, çok fazla bagaj alanı kaplamadan veya hareket etme zahmetine girmeden götürebilirsiniz. Sadece bu değil, bu dizüstü bilgisayarın bu kadar şık görünmesinin nedenlerinden biri de bu. İnce alüminyum kasası akıllı, parlak bir yüzeye sahiptir ve Mystic Navy veya Mystic Silver renklerinde sunulur. Lacivert versiyonda çok bariz göründükleri için kendimi sürekli olarak inatçı parmak izi izlerini silmeye çalışırken buldum.

Samsung Galaxy Book Pro 360 incelemesi

(İmaj kredisi: Gelecek)

Ekranı 360 derece geri iterek Samsung Galaxy Book Pro 360'ı tablete dönüştürebilirsiniz. Çok ince ve hafif olduğu için tablet modu, diğer 2'si 1 arada dizüstü bilgisayarlar kadar hantal ve garip hissettirmez ve menteşe sağlam hissettirdiği için kırılabileceğinden endişe duymazsınız.

Kutuya dahil olarak, tablet modunda hızlı not almak veya eskiz yapmak için harika olacak S Pen kalemi alırsınız. Küçük bir kusur, kullanmadığınız zamanlarda S Pen'i koyabileceğiniz bir yuva olmamasıdır, bu nedenle onu dizüstü bilgisayar çantanızda ayrı olarak tutmayı unutmamanız gerekir. Veya dizüstü bilgisayara manyetik olarak takılabilir. S Pen harika, baskıya iyi tepki veriyor ve birkaç not almak için kullandığımda hiçbir şeyi kaçırmadı.

Samsung Galaxy Book Pro 360 incelemesi

(İmaj kredisi: Gelecek)

Klavye, çok sayıda elektronik tabloyla çalışan herkesi memnun edecek bir dizüstü bilgisayar nadirliği olan ayrı bir sayısal tuş takımına sahiptir. Yazmaya alışmak biraz zaman alıyor. Tuşlar birbirine çok yakın olduğundan ve sayısal tuş takımına yer açmak için merkezden uzakta olduklarından başlangıçta hatalar yapmaya devam ettim. Buna rağmen, hoş bir yazma deneyimi, tuşlar parlak arka aydınlatma ile sağlam ve pürüzsüz hissediyor.

Güç düğmesine gizlenmiş bir parmak izi sensörü, dizüstü bilgisayarın kilidini açmak için verimli bir şekilde çalışır. Çoğu zaman dokunduğumda, dizüstü bilgisayarın kilidi her seferinde olmasa da, birkaç saniye içinde açıldı. Kızılötesi kamera olmadığından Windows Hello aracılığıyla yüz kilidi açma özelliğinden yararlanamazsınız. Bunun altında büyük bir fare altlığı var ve muhtemelen sadece küçük bir miktarını kullanmama rağmen, gerçekten faydalı olacak yaratıcı görevler için.

Çerçevede, dizüstü bilgisayar çok ince olduğundan, HDMI'lar gibi tonlarca bağlantı noktası için yer yoktur. Samsung Galaxy Book Pro 360'ta sadece üç adet USB-C, bir 3.5mm kulaklık girişi ve bir MicroSD kart yuvası bulunuyor.

Samsung Galaxy Book Pro 360 incelemesi: performans

Samsung Galaxy Book Pro 360 incelemesi

(İmaj kredisi: Gelecek)

Kaputun altında, Samsung Galaxy Book Pro 360, 11. Nesil Intel Core i7-1165G7, 16GB RAM ve 512GB depolamanın yanı sıra, yetenekli bir GPU olan Intel Xe Graphics'e sahiptir.

Birlikte, bu özellikler kesinlikle dizüstü bilgisayar için iyiye işaret ediyor, alabileceğiniz en iyi şey değiller ama oradalar.

3D Mark'ın TimeSpy grafik testinde saygın bir 1.775 puan aldı, bu nedenle hardcore oyunlar için tasarlanmasa da, düşük yoğunluklu oyunlarla kesinlikle iyi başa çıkacaktır. Bu dizüstü bilgisayarın başarılı olduğu yer üretkenliktir. Kelime işlemden biraz fotoğraf düzenlemeye kadar her türle başa çıkacaktır. Aynı anda düzinelerce sekme ve pencere açtığımda, kendi kendine iyi çalıştığını bile buldum. Geekbench 5'te tek çekirdekte 1.240 ve çok çekirdekte 5.334 puan aldı - bu, benzer fiyatlı dizüstü bilgisayarla karşılaştırılabilir.LG Gram 17 incelemesi (2021)ve bundan çok daha yüksekAsus ZenBook Flip S, Pingtwitter'ün en iyi 2'si 1 arada dizüstü bilgisayar kılavuzunun başında yer alır. Samsung Galaxy Book Pro 360'ın performansı oldukça rekor kıran değil, ancak kesinlikle saygın.

WiFi 6E desteği, evinizde en yeni nesil WiFi kurulumuna sahipseniz, dizüstü bilgisayardan mümkün olan en yüksek internet hızlarından en iyi şekilde yararlanabileceğiniz anlamına gelir. Ayrıca Bluetooth 5.1'e sahiptir, böylece bu cihazlarla da güçlü, güvenilir bağlantılarınız olur. Şu anda 5G'li Samsung Galaxy Book Pro 360'ı alamıyorsunuz, ancak bu gelecekte olabilecek bir şey olabilir.

Samsung Galaxy Book Pro 360 incelemesi

(İmaj kredisi: Gelecek)

68Wh pil testlerimde iyi bir iş çıkardı - İki saat boyunca tam parlaklıkta bir video oynattım, bu süre içinde %20 düştü ve toplamda 10 saat süreceğini düşündürdü. Bu size iş günü boyunca kolayca yetecektir. Bittiğinde, yanınızda taşımak için büyük bir şarj cihazıyla uğraşmayacaksınız. Samsung Galaxy Book Pro 360, küçük bir USB-C şarj cihazıyla birlikte geliyor, daha iyisini bilmeseydim akıllı telefon şarj cihazı olduğunu düşünürdüm.

Bu sadece bir Windows 10 PC değil, bir Galaxy Book Windows PC. Bu, Samsung Galaxy akıllı telefonunuz da dahil olmak üzere diğer Galaxy teknolojinizle sorunsuz entegrasyon avantajına sahip olduğunuz anlamına gelir. Bu, ikinci bir ekran da mümkün olduğu için bir Galaxy tablet kullanırken cihazlar arasında dosya paylaşımının hızlı ve kolay olduğu anlamına gelir. SmartThings aracılığıyla akıllı evinizi kontrol etmek için bile kullanabilir ve SmartThings Find'ı kullanarak Galaxy kitinizin yerini belirleyebilirsiniz.

Samsung Galaxy Book Pro 360 incelemesi: karar

Samsung Galaxy Book Pro 360 incelemesi

(Resim kredisi: Samsung)

Basitçe söylemek gerekirse, Samsung Galaxy Book Pro 360,en iyi hafif dizüstü bilgisayarlarşu anda orada. Yalnızca şık, ince tasarımıyla etkilemekle kalmadı, aynı zamanda birçok ekstra özelliği de bir araya getiriyor.

Yine de kesinlikle herkese uygun olmayacak. Oyuncular ihtiyaç duydukları gücü bundan alamayacaklar ve yaratıcı profesyoneller ekranın en boy oranını sinir bozucu bulabilirler. Ancak çok yönlü bir gündelik iş gücüne veya TV, film ve YouTube videolarını yayınlamak için bir dizüstü bilgisayara ihtiyacı olan herkes için - Samsung Galaxy Book Pro 360, özellikle zaten Galaxy ekosistemini satın aldıysanız, mükemmel bir seçimdir.

Samsung Galaxy Book Pro 360 incelemesi: ayrıca düşünün

Peşinde olduğunuz şey güzel görünüyorsa, şuraya göz atın:Huawei MateBook X Pro (2021)günlük bir dizüstü bilgisayar için ihtiyaç duyabileceğiniz hemen hemen her kutuyu işaretleyen şık, kaygan bir bilgisayar. Samsung Galaxy Book Pro 360'tan biraz daha ucuzdur ve bir tablete dönüşmez, ancak aynı derecede taşınabilirdir ve tercihiniz düşük profilli klavyelerse yazmak harikadır.

Kesinlikle 2'si 1 arada dizüstü bilgisayara ihtiyacı olan herkes için Microsoft Surface Book 3, Pingtwitter'ün en iyi seçimlerinden biridir, bununla ilgili daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz:Microsoft Surface Book 3'ü satın almalı mıyım?

Bütün bunlara rağmen,Apple MacBook Air (M1, 2020)2021'de satın alabileceğiniz en iyi dizüstü bilgisayarlardan biri olmaya devam ediyor. Hızlı, şık, ince ve sessiz. Özellikle bir iPhone kullanıcısıysanız, kesinlikle kısa listenize eklemeye değer.

Eğer bir öğrenciyseniz, o zaman bunlaren iyi öğrenci dizüstü bilgisayarlarıveen iyi Chromebook'larda bir göz atmaya değer olabilir.

Fiyatlar - Samsung Galaxy Book Pro 360:▼