Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • Samsung Galaxy Book Pro, daha çok bir akıllı telefona benzeyen bir bilgisayardır

Samsung Galaxy Book Pro, daha çok bir akıllı telefona benzeyen bir bilgisayardır

bugünlerdeSamsung Galaxy Unpacked etkinliği, şirket dört yeni Galaxy dizüstü bilgisayar piyasaya sürdü: Galaxy Book Pro, Galaxy Book Pro 360, Galaxy Book ve Galaxy Book Odyssey. Yeni cihazlar şu soruyu yanıtlamak için tasarlandı: dizüstü bilgisayarlar neden akıllı telefonlar gibi olamıyor?


Başlangıçta bildirdiğimiz gibigeçen hafta, oyun tabanlı bir bilgisayar olan Galaxy Book Odyssey'nin dördüncü ilavesiyle birlikte üç yeni dizüstü bilgisayar tasarımı gördük. Ancak ARM tabanlı Snapdragon çip Go yerine Galaxy Book, Galaxy Book Pro modellerinin Intel işlemcisini koruyor.

Yeni Galaxy makineleri, her yerde kullanılabilen ve Samsung akıllı telefonunuzla sorunsuz bir şekilde çalışabilen daha bağlantılı bir cihaz yaratma hedefiyle Samsung, Intel ve Microsoft arasındaki büyük bir işbirliğinin eseridir. Galaxy Akıllı Telefon İşletim Sistemindeki yeni Windows Bağlantısı düğmesi, dosyaları aktarmanıza ve hatta uygulamaları Galaxy PC ile daha önce yalnızca Apple'ın başarabildiği bir pürüzsüzlükle paylaşmanıza olanak tanır.

Samsung Galaxy Kitap

Galaxy Kitap Pro 360


(Resim kredisi: Samsung)

Samsung Smart Things, Samsung'un 68 milyon cihazlık ağını kullanarak çevrimdışı bulma da dahil olmak üzere akıllı ev cihazlarınızı kontrol etmek için PC'ye geliyor. Samsung notları ve Microsoft Office ürünleri arasında bile entegrasyon var.

Bugüne kadarki en ince Intel Evo tasarımını kullanan Galaxy Book Pro ve Galaxy Book Pro 360, daha uzun pil ömrü ve Bluetooth, 5G (Pro'da LTE) ve Wi-Fi 6E'deki üçlü bağlantı seçenekleriyle mobil kullanım için optimize edilmiştir. nerede olursanız olun kullanılacak cihazlar – tıpkı bir akıllı telefon gibi. Galaxy Book ve Galaxy Book Odyssey ayrıca Bluetooth, Wi-Fi 6E ve LTE bağlantılarına sahiptir.


Samsung Galaxy Kitap

Samsung Galaxy Kitap Pro


(Resim kredisi: Samsung)

Galaxy Kitap Pro

Galaxy Book Pro, sınıfındaki en ince dizüstü bilgisayardır ve 13,3 inç veya 15,6 inç AMOLED FHD (1920x1080) ekrana sahip iki boyutta gelir. i7'ye kadar 11. nesil Intel Core işlemcilere ve Intel Iris grafiklerine sahiptir (i3, UHD grafiklere sahiptir). Bellek, 13 inç modelde 16 GB'a veya 15 inç model ve 1 TB depolamada 32 GB'a kadardır. Her iki sürüm de Bluetooth 5.1, Wi-Fi 6E ve LTE bağlantısı ile birlikte gelir.

Samsung Galaxy Kitap özellikleri

Galaxy Kitap Pro

(Resim kredisi: Samsung)

Galaxy Kitap Pro 360

Galaxy Book Pro 360 ayrıca, stant veya tablet benzeri kullanım için 360 derece yatırılabilen dokunmatik AMOLED ekrana sahip 13,3 inç ve 15,6 inç sürümleriyle geliyor. Kutuda bir Galaxy S Pen ile birlikte gelir, yaratıcı uygulamalara izin verir ve buradaki diğer modellerdeki LTE bağlantılarına kıyasla 5G bağlantısının avantajını sunar.


Samsung Galaxy Kitap özellikleri

Galaxy Kitap Pro 360

(Resim kredisi: Samsung)

galaksi kitabı

Buradaki giriş seviyesi model olarak kabul edilen Galaxy Book, i7'ye kadar bir dizi 11. nesil Intel işlemciye ve Intel Irish X grafiklerine (i5 ve i7 modelleri için) sahiptir. 15,6 inç LCD FHD (1920x1080) ekrana ve 16 GB'a kadar RAM'e sahiptir. Bluetooth, Wi-Fi 6E ve LTE biçiminde Dolby Atmos ses ve bağlantı vardır.

Samsung Galaxy Kitap özellikleri

galaksi kitabı

(Resim kredisi: Samsung)

Galaksi Kitap Odyssey

Etkinliğe sürpriz bir ek olan Odyssey, Galaxy Book'un oyun özellikli bir versiyonudur. 11. nesil i5 veya i7 işlemcilere ve NVIDIA GeForce RTX grafiklerine sahiptir. Aynı 15.6 inç FHD ekrana sahip olsa da, bellek 32GB'ta maksimuma çıkar.

Samsung Galaxy Book Pro'nun fiyatı 999$/1099£/yaklaşık 2.000 AU$, Galaxy Book Pro 360 ise 1199$/1199£/yaklaşık 2.150 AU$'dan başlıyor. Galaxy Book 549$/699£/yaklaşık 1.250 AU$'dan başlıyor. Hepsi bugünden itibaren ön siparişe açıldı ve 14 Mayıs'ta kargoya verilmesi bekleniyor.

Galaxy Book Odyssey Ağustos ayında 1.399 $ fiyatla satışa sunulacak. Odyssey için Avustralya ve İngiltere fiyatları henüz açıklanmadı.

Samsung Galaxy Kitap özellikleri

Galaksi Kitap Odyssey

(Resim kredisi: Samsung)
  • İngiltere'de Samsung Galaxy Book, Book Pro, Pro 360 için Samsung.com'da ön sipariş verin
  • ABD'de ön sipariş vermek için samsung.com'u ziyaret edin