Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • Samsung Galaxy Book Pro vs Apple MacBook Air M1 (2020): Hangi ultra taşınabilir en iyisi?

Samsung Galaxy Book Pro vs Apple MacBook Air M1 (2020): Hangi ultra taşınabilir en iyisi?

Apple, bu baharda önemli bir etkinliğe sahip olan tek büyük isim teknoloji firması değildi: Apple'ın Spring Loaded etkinliğinin hemen ardındanM1 iMac'ler, Samsung Galaxy Unpacked bazılarını gösterdiyeni Galaxy Book dizüstü bilgisayarlar.


En heyecan verici olanları Galaxy Book Pro modelleri, Galaxy Book Pro ve Galaxy Book Pro 360. 11. nesil Intel Core i5 ve i7 işlemcilere sahipler, en yeni Wi-Fi 6E teknolojisine sahipler ve Book Pro LTE bağlantılı olarak sunuluyor. yerleşik.

Ama şu anki seçimimizle nasıl karşılaştırıyorlar?en iyi dizüstü bilgisayar, Apple inanılmaz hızlıMacBook Air (M1, 2020)? Hadi bulalım.

Samsung Galaxy Book Pro vs MacBook Air

(Resim kredisi: Samsung)

Samsung Galaxy Book Pro ve MacBook Air: Tasarım

Galaxy Book Pro iki versiyonda gelir: Book Pro ve Book Pro 360. Bunlar büyük ölçüde aynıdır ancak 360 bir hibrittir ve farklı ekranları vardır: Book Pro'daki FHD ekranının bir AMOLED ekranı olduğu yerde Book Pro 360, ters çevrilebilir bir Süper AMOLED dokunmatik ekrana ve S Pen kalemine sahiptir.


MacBook Air'in hibrit veya dokunmatik ekran seçeneği yok, bu yüzden Samsung Galaxy Book Pro'ya odaklanıyoruz. Ekran boyutları ve çözünürlük seçenekleri vardır: 13.3” 1.920 x 1.080 veya 15.6” 1.920 x 1.080'de. Her iki sürüm de çıktılarını ortam koşullarına göre ayarlamak için Akıllı Renk Ayarına sahiptir ve Apple'ın True Tone teknolojisi gibi çalışır. Ekran, Dolby Atmos özellikli AKG hoparlörlerle eşleşiyor ve 720p web kamerası, gürültü önleyici mikrofonlarla destekleniyor. Mystic Silver veya Mystic Blue kaplamalar arasından seçim yapabilirsiniz.

ne olduğunu biliyorsunMacbook Airbenziyor. Apple, yeni modeli için yeni tasarımları ve pastel tonları denerkenM1 iMac'ler, MacBook Air'in dışı değişmedi ve tanıdık altın, gümüş ve uzay grisi renk seçenekleriyle geliyor. Mükemmel derecede iyi bir tasarım, ancak on yıldan fazla küçük bir değişiklikten sonra gerçekten eskimiş durumda. Yine de ekran mükemmel: P3 geniş renk ve True Tone renk ayarı ile 2.560 x 1.600 sunan 13,3 inçlik bir IPS. AMOLED değil ama LCD'ler gittikçe en iyilerinden biri.


Galaxy Book Pro'da olduğu gibi buradaki ses Dolby Atmos ile stereo. MacBook Air'deki web kamerası da 720p'dir ve Apple'ın mikrofonları daha iyi netlik için yönlü ışın oluşturma özelliğini kullanır.

Samsung Galaxy Book Pro vs MacBook Air


(Resim kredisi: Elma)

Samsung Galaxy Book Pro vs MacBook Air: İşlemci, RAM, Grafik ve Depolama

Samsung, Book Pro'ya iki işlemci sunuyor: Intel Core i5-1135G7 veya Intel Core i7-1165G7. Her iki seçeneğe de sahip grafikler Intel Evo Iris Xe Graphics'tir.

MacBook Air, 8 çekirdekli CPU/7 çekirdekli GPU veya 8 çekirdekli CPU/8 çekirdekli CPU seçeneklerine sahip bir çip üzerinde Apple'ın M1 birleşik sistemine sahiptir. Bu son seçenek, aşağıdakiyle aynıdır:M1 MacBook Proancak Air'in fansız tasarımı, ağır yük altında CPU'nun daralmasını bekleyebileceğiniz anlamına gelir. Fanlı veya fansız, son derece hızlı ve verimli bir sistemdir ve kıyaslamalarda tek ve çok çekirdekli testlerde Core i7-1135G7'den daha iyi performans gösterir.

Galaxy Book Pro, Core i5/13.3” Core i7/15.6” Şartname. Core i5/13.3'ün 4G LTE versiyonu da var” maliyeti düşük tutmak için depolamayı 256 GB'a düşüren model. Tüm modellerde Wi-Fi 6E bulunur.

MacBook Air, 8 GB veya 16 GB birleşik belleğe ve 256 GB ila 2 TB SSD depolama alanına sahiptir. LTE seçeneği yoktur ve Wi-Fi'si Wi-Fi 6'dır.


Samsung Galaxy Book Pro vs MacBook Air

(Resim kredisi: Samsung)

Samsung Galaxy Book Pro vs MacBook Air: pil ve bağlantı

Samsung, Book Pro'dan 16 saat günlük kullanım bekleyebileceğinizi söylüyor. USB-C üzerinden şarj olur ve diğer bağlantı noktaları HDMI, Thunderbolt 4, microSD ve USB 3.2'dir.

MacBook Air, 15 saat kablosuz web tarama ve 18 saate kadar film oynatma vaat ediyor. Her ikisi de şarj, DisplayPort, Thunderbolt 3 ve USB 3.1 Gen 2'yi destekleyen iki USB-C bağlantı noktasından biri aracılığıyla şarj olur.

Samsung Galaxy Book Pro vs MacBook Air

(Resim kredisi: Elma)

Samsung Galaxy Book Pro vs MacBook Air: fiyat ve bulunabilirlik

Samsung Galaxy Book Pro, 13.3” Core i5, 8 GB RAM ve 512 GB depolama alanına sahip. 13.3” LTE modeli aynı fiyattır ancak daha az depolama alanına sahiptir.

15.6” Galaxy Book Pro, 8GB/512GB ile Core i5 için 1.099 $ / 1.199 £ / tbc'dir, 16GB/512GB ile Core i7 için 1.199 $ / 1.449 £ / tbc'ye yükselir.

Avustralya fiyatlandırması veya bulunabilirliği hakkında henüz bir ayrıntı yok, ancak ABD ve İngiltere'deki tüketiciler 14 Mayıs 2021'den itibaren teslimat bekleyebilir.

MacBook Air şimdi mevcuttur. 256 GB'lık 7 çekirdekli GPU modeli için 999 ABD Doları / 999 ABD Doları / 1.499 ABD Doları'ndan ve 512 GB'lık 8 çekirdekli için 1.249 ABD Doları / 1.249 ABD Doları / 1.849 ABD Doları'ndan başlar.

Samsung Galaxy Book Pro vs MacBook Air: karar

Bunlar, elbette farklı işletim sistemleri çalıştırsalar da, yüksek performans ve olağanüstü taşınabilirlik ile yüksek standartlarda oluşturulmuş çok benzer dizüstü bilgisayarlardır. İşletim sisteminden bağımsızsanız, Samsung Galaxy Book daha hafiftir ve daha iyi mobilite için 4G LTE sürümü sunar ve daha büyük 15.6” Bir masaüstü değiştirmeyi tercih ederseniz model. 13,3 inçlik model ayrıca MacBook Air'den önemli ölçüde daha ucuz.

Bu, Samsung için kolay bir kazanç olduğu anlamına gelmiyor. 11. nesil Intel Core işlemciler çok iyi, ancak gördüğümüz çeşitli testler, Apple'ın M1 sistemlerinin hem yüksek performans hem de pil ömrü açısından üstün olduğunu gösteriyor. MacBook Air etkili bir şekilde fansızMacBook Pro (M1, 2020), ve aşırı derecede sert kullanmadığınız sürece son derece hızlı ve inanılmaz derecede sessiz çalışır. Artık en modern dizüstü bilgisayar tasarımına sahip olmayabilir, ancak gerçekten önemli olan içindekiler.

olarak MacBook Air'i aday gösterdik.en iyi dizüstü bilgisayarçoğu insan için ve bunun hala böyle olduğunu düşünüyoruz. Ancak Samsung Galaxy Book Pro, çok güçlü bir rakip.en iyi hafif dizüstü bilgisayarve nasıl karşılaştırıldığını görmek için premium PC rakiplerine karşı koymayı dört gözle bekliyoruz.