Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • Samsung Galaxy Book S incelemesi: taşınabilirliği bir sonraki seviyeye taşıyor

Samsung Galaxy Book S incelemesi: taşınabilirliği bir sonraki seviyeye taşıyor

Samsung Galaxy Book S fırsatları

Samsung Galaxy Book S, şüphesiz piyasadaki en şık, en hafif Windows dizüstü bilgisayarlardan biri, taşınabilirlikte (güç olmasa da) en üst düzey, bir tableti götürdüğünüz her yere götürebileceğiniz dizüstü bilgisayar olmayı hedefliyor ... yani başarılı oldu yüce hedeflerinde?


Samsung Galaxy Book S ile birkaç gün geçiriyoruz ve düşüncelerimizi aşağıdan okuyabilirsiniz. Windows 10 dizüstü bilgisayar, 13,3 inç, 1920 x 1080 TFT LCD ekrana, hoş bir şekilde ince çerçevelere sahiptir ve estetiği açısından bir dizüstü bilgisayarın mücevheridir.

Ve işte sorun - Intel ve AMD tarafından yapılan herhangi bir şey yerine bir Qualcomm CPU'da (Snapdragon 8cx) çalışıyor. Bu, performans seviyelerini düşürür, ancak bu incelemede daha ayrıntılı olarak göreceğimiz gibi, pil gücünde ve açılış sürelerinde artış anlamına gelmelidir.

Dizüstü bilgisayarda ayrıca yerleşik 4G / LTE bağlantısı vardır (bir SIM kartınız ve bir veri planınız olduğu sürece), böylece her yerden bilgi işlem yapmaya devam edebilirsiniz. Bunu zaten yerel dizüstü bilgisayar satıcınızdan almayı düşünüyorsanız, Galaxy Book S kararımızın tamamını okuyun.

Samsung Galaxy Book S incelemesi: tasarım ve ekran

Samsung Galaxy Kitap S


(İmaj kredisi: Gelecek)

Samsung Galaxy Book S'nin tasarımına daha çok ilgi duyulduğunu itiraf etmeliyiz - bu hoş görünümlü bir dizüstü bilgisayar, Samsung'un Earthy Gold adını verdiği bir tür kahverengi ve bronz kombinasyonda mevcut. Parmaklarınızı dokulu, mat metal şasi üzerinde hareket ettirmek bir zevk ve dürüst olmak gerekirse, çoğu zaman üzerinde gerçek bir çalışma yapmak yerine sadece dizüstü bilgisayara bakmayı tercih ettik (belki de bu bizim hakkımızda bundan daha fazlasını söylüyor. donanım hakkında yapar).

Dizüstü bilgisayar, ölçekleri yalnızca 960 gramda (2,12 pound) eğiyor ve en kalın noktasında 11,8 mm (0,46 inç) kalınlığında - burada Surface ve iPad bölgesinden bahsediyoruz. Dizüstü bilgisayarı tek elle çok kolay bir şekilde taşıyabilirsiniz ve bir uçakta veya trende yapacak bazı işleriniz varsa, Samsung Galaxy Book S faturaya çok iyi uyacaktır (her zaman açık olan hücresel bağlantı ya da).


Fevkalade hafif olmasına rağmen hala sağlam hissetmeyi başaran gerçekten iyi yapılmış bir cihaz ve fansız tasarımı da süper sessiz olduğu anlamına geliyor. Altının kullanımda biraz ısındığını fark ettik, ancak herhangi bir büyük sorun yaşamamalısınız - özellikle de kucağınız yerine masa üzerinde kullanıyorsanız. Samsung elbette uzun süredir donanım oyununun içindeydi ve Galaxy Book S tasarımında parlıyor.

İzleme paneli zaman zaman biraz hantal görünse de yazmak hoş ve duyarlı (ve klavyedeki parmak izi sensörü için ekstra puan). Bu kesinlikle bir anlaşma değil, ancak Apple'ın MacBook izleme dörtgeniyle yaptığı her ne olursa olsun, herkes tarafından bir an önce kopyalanmalıdır (Apple, elbette klavyelerle çok daha fazla sorun yaşadı). Genel olarak, Galaxy Book S'nin tasarımı ve ekranı hakkında hiçbir şikayetimiz olamaz - kesinlikle bu alanlarda en iyisi ile orada.


Samsung Galaxy Book S incelemesi: özellikleri ve özellikleri

Samsung Galaxy Kitap S

(İmaj kredisi: Gelecek)

Samsung Galaxy Book S'nin bazı özelliklerinden daha önce bahsetmiştik: Qualcomm Snapdragon 8cx işlemcinin yanı sıra 8GB RAM ve 256GB depolama alanımız var ve isterseniz bunu bir hafıza kartıyla genişletebilirsiniz. İki USB-C bağlantı noktası ve bir kulaklık girişi (görülmesi güzel) resmi tamamlıyor. AKG tarafından ayarlanmış bazı stereo hoparlörler alıyorsunuz ve onlar da iyi bir ses seviyesi veriyorlar.

Performans genel olarak iyiydi - fantastik değil ama iyiydi. Tüm Windows masaüstü uygulamalarının henüz bu tür mobil yongalarda çalışmak için optimize edilmediğini belirtmekte fayda var, bu da biraz halsizlik ve yavaşlığa neden olabilir, Galaxy Book S ile geçirdiğimiz süre boyunca fark ettiğimiz bir şey (Google Chrome hala bir yükseltilecek). Yine de hırslarınız çok yüksek olmadığı sürece, gayet iyi.

4G LTE bağlantısı iyi çalışıyor ve gerçekten kullanışlıdır: Her seferinde yalnızca 30 saniye kadar tasarruf etseniz bile, telefonunuzdan tethering yapmaktan ne kadar daha kolay olduğu şaşırtıcı. Bu, hareket halindeki çalışanlar için ek bir bonus ve elbette, Wi-Fi ile bir kahve dükkanı aramayacağınız veya onu bağlarken telefonunuzun pilini tüketmeyeceğiniz anlamına gelir.


Pil ömründen bahsetmişken - daha az güçlü bir mobil işlemciyle gitmenin en önemli avantajlarından biri - Galaxy Book S'de harika ve 10 saatlik bir güne gidebiliriz ve yine de depoda oldukça büyük bir miktar kalmış olabilir. Maksimum parlaklık ve orta ses seviyesinde bir saatlik videonun olağan pil testinde, dizüstü bilgisayar tam şarjdan yüzde 88'e düştü (bu, optimize edilmemiş Chrome tarayıcısında olmasına rağmen).

Samsung Galaxy Book S incelemesi: fiyat ve karar

Samsung Galaxy Kitap S

(İmaj kredisi: Gelecek)

Bu, bazı 4K video düzenlemeleriyle uğraşmak veya bazı üst düzey PC oyunlarını oynatmak için kullanılan bir dizüstü bilgisayar değildir - aynı işleri telefonunuzda deneyebilirsiniz, çünkü sonuç benzer olacaktır. Bununla birlikte, hareket halindeyken işlerini halletmesi (ve günün sonunda birkaç film veya TV şovu izlemesi) gereken kişiler için mükemmel bir dizüstü bilgisayardır.

Samsung Galaxy Book S ile zamanımızda, hafif form faktöründen, genel tasarımından, parlak ve net ekranından ve hızının bazı yönlerinden (açılış süreleri, bağlantı) kesinlikle etkilendik. Üstün bir fiyatla gelir ve çoğu zaman birinci sınıf bir dizüstü bilgisayar gibi hissettirir.

Bununla birlikte, ara sıra gecikme ve yavaşlama fark ettik ve bazen fansız tasarımıyla bir dokunuş sıcak oluyor. Geliştiriciler, uygulamalarını bu tür bir mobil işlemciyi çalıştıran Windows üzerinde çalışacak şekilde optimize etmeye devam ediyorlar - ancak bu bizim gözümüzde büyük bir sorun değil ve gelecekte durum daha iyi olacaktır.

Samsung Galaxy Book S'den ne aldığınızı ve ne almadığınızı bildiğiniz sürece, paraya değer olduğunu düşünüyoruz - özellikle de kompaktlığa ve bağlantıya değer veriyorsanız. İnceleme zamanı sona erdiğinde hayal kırıklığına uğradık, ki bu masamızdan geçen her dizüstü bilgisayar için söyleyebileceğimiz bir şey değil ve bu cihazın bir sonraki sürümü daha da iyi olmalı.