Close

Samsung Galaxy Camera 2 incelemesi

Samsung Galaxy Camera 2 fiyatları Resim 1/10

Samsung Galaxy Camera 2 incelemesi


Samsung Galaxy Camera 2 incelemesi
Resim 2/10

Samsung Galaxy Camera 2 incelemesi

Samsung Galaxy Camera 2 incelemesi
Resim 3/10

Samsung Galaxy Camera 2 incelemesi

Samsung Galaxy Camera 2 incelemesi
Resim 4/10

Samsung Galaxy Camera 2 incelemesi

Samsung Galaxy Camera 2 incelemesi
Resim 5/10

Samsung Galaxy Camera 2 incelemesi


Samsung Galaxy Camera 2 incelemesi
Resim 6/10

Samsung Galaxy Camera 2 incelemesi

Samsung Galaxy Camera 2 incelemesi
Resim 7/10

Samsung Galaxy Camera 2 incelemesi

Resim 8/10

Samsung Galaxy Camera 2 incelemesi


Samsung Galaxy Camera 2 incelemesi
Resim 9/10

Samsung Galaxy Camera 2 incelemesi

Samsung Galaxy Camera 2 incelemesi
Resim 10/10

Samsung Galaxy Camera 2 incelemesi

Samsung Galaxy Camera 2 incelemesi

Bu ikinci nesil Android kamera, özel bir cihazdan akıllı telefon benzeri bir deneyim için en iyi seçim mi? Samsung Galaxy Camera 2 incelememizde öğrenin

Özel kameralarımızın akıllı telefonlarımıza daha çok benzemesini gerçekten istiyor muyuz?


Üreticilerin daha yüksek fiyatlı, daha tam özellikli, retro tasarıma sahip kameralar ve örneğinFujifilm X-E2,Olympus OM-Dve yeniLeica Takıllı telefondan uzaklaşmaya hazırsanız kullanabileceğiniz şeyi tüketicilere önermek için aile. Muhtemelen bu tür kameralar, görüntü yakalama cihazları olduğu kadar fotoğrafik 'mücevherdir'.

Ancak Samsung, her iki dünyanın da en iyisini sunabileceğini düşünüyordu. Fütüristik görünümlü, ileri görüşlüSamsung Galaxy Kamera2012'de piyasaya sürüldüğünde, dünyanın ilk Android işletim sistemi ile çalışan kompakt modeli olarak selamlanan, kameraların en iyi yaptığı şeyle telefonların en iyi yaptığı şeyi birleştirmeyi amaçladı.

Yukarıda bahsedilen rakiplerin aksine, Samsung için geçmiş yıllara geri dönüş yok. Ve o zamanlar, elimizde internette gezinebilecek, oyunlar ve uygulamalar indirebilecek, aynı zamanda düzgün resimler ve videolar çekebilecek bir kamera tutmak heyecan vericiydi.

Bütün bunlar, mantıksal olarak adlandırılanlar için hala geçerlidirSamsung Galaxy Kamera 2yükseltme, yine birAndroidOS - Tam olarak Android 4.3 Jellybean - ve arka taraftaki devasa bir dokunmatik ekran aracılığıyla sunulan akıllı telefon benzeri uygulamalar.

Bunun lehine, Android destekli bir kamera için rekabet eksikliği var. Ana rakip halaNikon S800cve daha yeni Nikon S810c, bir Wi-Fi ve Android işletim sistemi donanımlı 16 megapiksel, 12x optik yakınlaştırmalı anlık görüntü.

Henüz yenisine bakmamış olsak daNikonOrijinal S800c, çok daha tam anlamıyla gerçekleştirilmiş Samsung'a kıyasla teknolojinin gönülsüz bir şekilde kucaklanması gibi geldi.

Peki, ilk kez ısırmayan amatör fotoğrafçıları cezbedebilecek Galaxy Camera 2 ile neler değişti?

Optik olarak stabilize edilmiş 21x optik yakınlaştırma aynı kalırken, burada 35 mm cinsinden 23 m geniş açıyla başlayarak, yükseltilmiş halefi, gümüş bir üst ve taban plakası ve yalnızca tutuşu kaplayan pürüzlü bir deri efekti yüzeyi ile marjinal olarak daha kaliteli görünüyor. ama ek olarak koruyucu çerçevenin tamamı.

Bu, esasen stilistik bir karar gibi görünüyor, çünkü yüzey aslında kullanım sırasında daha sıkı bir tutuş sağlamıyor gibi görünüyor.

Aynı kalan, arkadan aydınlatmalı 1 / 2,3 inç CMOS sensörden 16 megapiksel çözünürlüktür; bu, ince ayarların, yükseltilmiş bir 1.6GHZ Dört Çekirdekli işlemci, 8GB dahili bellek kapasitesi şeklinde olduğu anlamına gelir. , Samsung'un her zamanki tatlandırıcısı olan 50GB Dropbox depolama alanı ve NFC bağlantısı.

ancakSamsungBu sefer SIM kart için bir yuvayı çıkarmayı seçti, bu ilginç, ancak boş bir MicroSD kart yuvası 64 GB'a kadar isteğe bağlı bir kapasite artırımına izin veriyor.

Yani ilk bakışta, değişiklikler bir dal ve kök incelemesinden çok güç ve performansta bir artış gibi görünüyor.

Samsung Galaxy Camera 2: Kontroller

Kamera açıldığında ve kullanıma hazır olduğunda, onu kullanmak saf bir zevktir. Galaxy Camera 2'nin simge liderliğindeki, uygulama tarzı kontrollerinin ve dokunmatik ekranının güzelliği, doğal olarak çalışmasının, akıllı telefon veya tablet kullanan herkes için, özellikle de bunun gibi bir şeyi hemen tanıyacak olmasıdır.Samsung Galaxy S5. Yani 75 yaşın altındaki hepimiz bu kadar.

Selefinde olduğu gibi, Galaxy Camera 2'nin birkaç fiziksel kontrolü üst plakasıyla sınırlı kalıyor.

Açılır flaşı yükseltmek için özel düğme, daha önce kameranın yan tarafında bulunan bu modele yöneldi. Bu düğmeye bastığınızda, flaş düz yukarı çıkmak yerine dışarı fırlar ve öne doğru asılır; performans açısından çok fark yarattığından değil.

Bu kontrol, ufacık, gömülü bir güç düğmesi ve daha büyük, yükseltilmiş bir deklanşör bırakma düğmesine katılıyor; ikincisi bir kez daha zumun çalıştırılması için bir kolla çevrelenmiş. Bu kol, başparmağın altındayken kaymasını önlemek için çıkıntılı bir kenar sunar.

Bu son üç kontrolün düzeni ve konumu, orijinal Galaxy Camera ile tamamen aynı kalır. Ancak bu cihazla, operasyon gerçekten ekranın kullanımı etrafında dönüyor, bu da bizi ...

Samsung Galaxy Camera 2: Ekran

Bu ikinci nesil modelin genişliği birincisinden biraz daha geniş olsa da, çekirdek ekran boyutu ve arka plakadaki çevreleyen çerçeve genişliği boyut olarak tamamen aynı kaldı.

Yeterince adil, özel bir dijital kamera için olduğu gibi, Galaxy Camera 2'nin ekranı, ekranda yakalanan bir görüntüyü büyütmek için başparmağınızı ve işaret parmağınızı ayırdığınızda bile ayrıntıların net görünmesini sağlayan 921.600 noktalı saygın bir çözünürlükle 4.8 inç büyüklüğünde.

Bu kullanılabilirlik, fiziksel kontrollerin minimum düzeyde eşleştirildiği, yani kameranın tüm çekim modlarının da ekran aracılığıyla seçilmesi ve uygulanması gerektiği düşünüldüğünde açıkça büyük bir varlıktır.

Pratik bir endişe olmasının yanı sıra, ortalamadan daha büyük ekran, Samsung'un görüntüleri paylaşmak için oluşturulmuş bir kamera olduğu anlamına gelir - sadece Wi-Fi ve NFC aracılığıyla değil, aynı zamanda geleneksel anlamda sadece arkadaşlarınızı davet etmek anlamına gelir. ve ailesi çekimi izlemek için boyunlarını döndürüyor.

Burada geniş ekran görüntüsü elde ediyoruz ve varsayılan olarak kameranın ayarı 16: 9 formatında çekim yapmaktır, bu da aslında 12 megapiksellik bir hareketsiz görüntü boyutu sağlar, çünkü etkili bir şekilde görüntüyü kırpıyoruz.

Tam çözünürlüğü 16 megapiksel standart dijital görüntü oranını manuel olarak seçerek elde ederiz, bu, görüntü merkezde durduğu için ekranda sola ve sağa siyah bantlar getirme etkisine sahip olsa bile.

Çekimlerinizin kameranın arkasında renkli, zengin ayrıntılara sahip ve bol kontrast sağlayan sansasyonel görüneceğini belirtmek gerekir.

Bununla birlikte, tüm ekranlarda olduğu gibi, parlak güneş ışığında çekim yapıyorsanız, parlamadan korumak için etrafından bir elinizi çukurlaştırmadan izlemek biraz zor olabilir.

Samsung Galaxy Camera 2: Uygulamalar

Bu cihazın temel 'kamera' kısmı kendi içinde bir uygulama olarak sunuluyor. Dokunmatik ekranda buna dokunduğunuzda, tıpkı herhangi bir akıllı telefon kullanıyormuş gibi, lensin önündeki sahne karşımıza çıkıyor.

Fotoğraf makinesi çekimler arasında uyku moduna geçtiyse, güç düğmesine ikinci kez basıldığında kamerayla kaldığınız yere hemen geri dönersiniz; Ekranın sol üstündeki tanıdık ev simgesiyle geri dönebileceğimiz ana ekranla başlamaya gerek yok.

Kameradan en iyi şekilde yararlanmak için, telefonunuza özel bir Samsung Akıllı Kamera Uygulaması yükleyebilir, istenirse uzak bir vizör görevi görmesine izin vermenin yanı sıra, çekimleri otomatik olarak ışınlama ve paylaşma yolu da sunabilirsiniz.

Ancak, doğrudan Google Play mağazasına dalmak, Wi-Fi üzerinden Dropbox'a görüntü yüklemek ve hatta internette gezinmek dahil olmak üzere bu kamerayla baştan yapabileceğiniz çok şey var.

Tabii ki, büyük olmasına ve ortalama akıllı telefonunuzla rahatça karşılaştırılabilmesine rağmen, ekran, daha uzun süreli gezinme için bir tablet seçeneğine kıyasla hala biraz küçük hissediyor.

Samsung Galaxy Camera 2: Pil

Ortalama bir akıllı telefonunuza çok benzer şekilde, teslimat sırasında küçük bir kutuya paketlendiğinden, bağımsız bir şarj cihazı için yer yoktur.

Sadece bir USB kablosu ve pilin doldurulduğu uygun şekilde etkinleştirilmiş bir elektrik fişi alıyoruz - inceleme örneğimizde açıklanamaz bir şekilde siyah, ancak gerçek kamera beyaz ve gümüş olsa da - her zaman kameranın içinde kalıyor.

Ayrıca, sağlanan aynı kabloyla bir düzeltmede kamerayı dizüstü bilgisayarınızdan şarj etme seçeneği de vardır. Güç süresi, tam şarjla yaklaşık 400 çekim için iyidir, bu kesinlikle çoğu fotoğraf makinesinden çok, çok daha iyidir, hatta büyük ekranlar ve GPS özelliği olmayanlar bile, suyu susamış bir yürümeye başlayan çocuktan daha hızlı boşaltabilir.

Samsung Galaxy Camera 2: Görüntü kalitesi

Oldukça parlak bir f / 2.8 maksimum lens diyafram açıklığı sunmasına rağmen, Galaxy Camera 2'nin markanın Samsung Galaxy NX değiştirilebilir lens kamera serisinde bulunan daha büyük bir APS-C boyutlu sensöre sahip olmaması bizim için biraz hayal kırıklığı yaratıyor; Orijinalin iki yıl önceki lansmanında üreticinin Koreli üst düzey yöneticisine sunduğumuz bir fikir.

Ayrıca, fotoğraf yakalama formatı yalnızca sıkıştırılmış JPEG olarak kalır, bu nedenle bu, birçok yönden kalbinde ve 400 £ 'luk bir fiyata rağmen bir anlık görüntü kamerasıdır.

Bununla birlikte, fotoğraflarının harika göründüğünü - bir fotoğraf makinesi için - bol miktarda renk ve ayrıntıyla, görüntüleri doğrudan kameradan değiştirmeye gerek duymadığımızı garanti etti.

Video çekmek istiyorsanız, ekrandaki bu seçeneğe gitmeniz gerekir. Bu modu etkinleştirmek için video kamera simgesine basın ve kamera hemen kayda başlar, oysa bize her şeyden önce bir kayıt düğmesinin sunulmasını isterdik. Yine de, durumun böyle olduğunu anladıktan sonra, ayakkabılarınızın görüntülerini çekmekten kaçınabilirsiniz.

Bekleneceği gibi, 21x optik zoomun tam boyutu hem videolar hem de fotoğraflar için kullanılabilir, odak ayarı otomatik olarak - düşük ışıkta biraz yavaş da olsa - konu değiştirilirken veya akış ortasında çerçeveleme değiştirilirse.

Samsung Galaxy Camera 2: Karar

16 megapiksel, 20x optik Samsung Galaxy Camera 2, o zamanlar selefinin sunduğu devrimden ziyade bir iyileştirmedir. Gerçek fotoğrafçılar için fazlasıyla 'gadget-y' ve ince telefonlarına göz diken akıllı telefon kullanıcıları için biraz hantal olsa da, seyahatlerinizde üstlenmek için tüm esnaflardan bir kriko arıyorsanız ve basit bir gönderi ve e-posta gönderme yöntemi istiyorsanız bunu yaparken de faturaya uyabilir.

AyrıcaSamsung Galaxy K ZoomOrijinal Galaxy Camera piyasaya sürüldüğünde mevcut olmayan Samsung Galaxy S4 Zoom'un ardından, telefon ile kamera arasındaki suları daha da çamurlu hale getirmek için gelen cep telefonu.

Bu, daha ince ve daha cepte taşınabilir bir cihazdan 10x yakınlaştırma lensi ve daha yüksek çözünürlüklü 20,1 megapiksel sensör sunarken, bunun Galaxy Camera 2'yi nerede bıraktığını görmek ilginç olacak. İkincisinde daha büyük bir gelişme görmeyi çok isterdik. Gen kamera, çünkü ilk modelden yükseltmeyi gerçekten garanti etmiyor.

Samsung Galaxy Camera 2 çıkış tarihi: Şimdi çıktı

Samsung Galaxy Camera 2 fiyatı: 399 £