Close

Samsung Galaxy Fit ucuz bir Fitbit rakibi, Fit e ÇOK ucuz bir Fitbit rakibi

Dün geceSamsung Ambalajsızyanı sıraSamsung S10veGalaxy X / Galaxy FoldSamsung, ortalama görünümlü bir çift fitness grubu çıkardı. Galaxy Fit ve Galaxy Fit e, Galaxy telefonları ve tabletleriyle anında eşleşecek ve 'Herkes İçin Günlük Spor ... Günlük koşuculardan sporculara kadar her türden fitness tutkunu için üretildi.'


Elbette sıradan koşucular 'sporcuları' hedef alan bir şey istemezler ve sporcular sıradan koşuculara yönelik bir şey istemezler. Gerçekçi olarak, bunlar annenizin giydiği ve bir Fitbit Alta / Fitbit Charge rakibi gibi ucuz, klasik, eski tarz bir gruptur. Sporcular birkoşu saatiyerine.

Yeniden yapılandırılmış bir Samsung Gear Fit cihazı gibi görünen Galaxy Fit, Bluetooth 5.0 kullanıyor. Gördüğünüz gibi siyah ve gümüş kaplamalarla geliyor. Daha uygun fiyatlı Fit e beyaz, antrasit ve sarı renk seçenekleriyle sunulur.

Galaxy Fit e'nin 'e' bitinin bir eSim veya daha 'özel' bir bitirme anlamına gelip gelmediğini merak ettik, ancak 'pahalı, değil' anlamına geldiği ortaya çıktı. Cips kadar ucuz. Herkes için. HERKES!

Galaxy Fit ve Fit e: temel özellikler, pil ömrü ve fiyat

Bugünün en iyi Samsung Galaxy Fit ve Samsung Galaxy Fit E fırsatları Samsung Galaxy Fit 2 -... Samsung Galaxy Fit Amazon £ 48.90 GörüntüleTüm fiyatları görünSamsung Galaxy FIT E Smart ... Samsung Galaxy Fit E argos.co.uk £ 35 GörüntüleTüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Her iki cihaz da 50m veya 5ATM'ye kadar suya dayanıklıdır. Her ikisinde de kalp atış hızı ölçer ve barometre bulunur (size hava durumunu söylemek yerine rakımı izlemek için). Fit ayrıca bir jiroskopa sahiptir. GPS'e sahip değil, ancak açık havada koşuları, bisiklet sürüşlerini ve diğerlerini izlemek için telefonunuza dokunabilirsiniz.


Garmin ve Fitbit bantlarında olduğu gibi belirli temel aktivitelerin otomatik takibi vardır. Yürümeye, koşmaya, bisiklete binmeye, kürek çekmeye veya eliptik antrenmana (veya ne anlama gelirse gelsin 'genel dinamik antrenmana') başlayın ve her iki grup da kendi iradesiyle onu takip edecek.

Ayrıca Samsung Health uygulaması aracılığıyla '90'dan fazla farklı etkinliği' manuel olarak da seçebilirsiniz. Bu daha çok tüm egzersizlerinizi etiketleme meselesidir, böylece daha sonra görebilirsiniz - Samsung Fit, bir yürüyüşü ölçümler açısından bir yoga dersinden farklı bir şekilde takip etmeyecek.


Muhtemelen hedef pazar için daha önemli, 'gelişmiş uyku analizi ve akıllı stres yönetimi ... günün herhangi bir saatinde sağlığınızı izleyin.'

Mesaj, takvim, hava durumu ve arama uyarıları desteklenir (telefonunuz aracılığıyla) ve 'yeni bir saat dilimine seyahat ettiğinizde, Galaxy Fit'iniz ayrıca programınızı yönetmeyi kolaylaştırmak için otomatik olarak çift saatli bir saat yüzü görüntüler.'


Fit ve Fit e arasındaki farklar, daha ucuz seçeneğin

Fiyatlandırma:Galaxy Fit için 89 £ ve Fit için 35 £ e.

Pil ömrü:bu konuda hiçbir bilgi yok, ki bu biraz saçma. En azından bir hafta beklerdik. Fit e'nin daha küçük bir pili var, ancak aynı zamanda daha küçük ve daha zayıf bir ekrana, daha az güçlü işlemciye ve daha az sensöre sahip, bu nedenle pil ömrü yaklaşık aynı olmalıdır.

Samsung Galaxy Fit ve Fit e tam özellikleri


Galaxy Fit e yakın çekim

RenkFit: Siyah, Gümüş Fit e: Siyah, Beyaz, Sarı

EkranSığdır: 0,95 inç AMOLED, 120x240, 282ppi

Uygun e: 0,74 inç PMOLED, 64x128, 193 ppi

İşlemciSığdır: MCU Cortex M33F 96MHz + M0 16 MHz

Uygun e: MCU Cortex M0 96MHz

THEHer ikisi de Gerçek Zamanlı İşletim Sistemini kullanır

Boyut / ağırlıkSığdır: 18,3 (G) x 44,6 (Y) x 11,2 (T) / 24 g (kayışla)

Fit e: 16.0 (W) x 40.2 (H) x 10.9 (T) / 15g (kayışla)

SensörlerFit: Kalp atış hızı, ivmeölçer, jiroskop
Fit e: HRM, ivmeölçer

BataryaFit: 120mAh Uygun e: 70mAh

Su direnci5ATM / 50m

Uyumluluk(her ikisi) Samsung, diğer Android 5.0 veya üstü, RAM 1.5GB üstü
iPhone 5 ve üstü, iOS 9.0 veya üstü

Galaxy Fit ve Fit e: Bir tane almalı mısınız?

Fitness takipçileri dünyası (saatlerin aksine) zor bir dünyadır, çünkü Jawbone'un çöküşünden bu yana Fitbit ve Çinli markalar Fitbit'i sökmeye çalışıyor. Bununla birlikte Samsung, Garmin'e 'uygun' bir teknoloji markası olarak katılıyor ve Fitbit'in bıraktığı hurdalarla ziyafet çekiyor.

Galaxy Fit'in daha yoğun egzersizlerle baş edebilecek bir kalp atış hızı monitörüne sahip olduğunu varsaydığımız fiyat noktaları göz önüne alındığında, Fit e'ler yaklaşık her saatte bir nabzınızı izlemek için daha uygun olacak ve dinlenme kalp atış hızınızı, stres seviyenizi izlemenize izin verecektir. ve 'sağlık'. Her an devrilebileceğiniz anlamına gelebilecek dalgalanmaları belirleyebilir, bu yüzden gidip doktorunuza görünseniz iyi olur.derhal.

Her iki grup da ne kadar iyi uyuduğunuzu ve ne kadar süreyle uyuduğunuzu takip edecek - bu, bu tür grubun temel özelliklerinden biridir.

Kısacası, Galaxy Fit, çok çalışan (ama o kadar da değil, yoksa çalışan bir saati ya daApple Watch 4) ve Fit e, günde kaç adım ve saat uyuduğunu dini olarak takip etmeyi seven anneniz içindir.

Bunları bir Fitbit Alta, Alta HR veya Charge üzerinden satın alacağımdan emin değilim, ancak Smasung Galaxy telefonu olan herkesin görünüşü, düşük fiyatı ve kolay uyumluluğundan etkilenmesi muhtemeldir.

• Galaxy Fit ve Fit e, 26 Nisan 2016'da satışa çıkacak.