Close
  • Ana
  • /
  • smartwatch
  • /
  • Samsung Galaxy Fit2 vs Fitbit Inspire 2: bütçe fitness gruplarının savaşı

Samsung Galaxy Fit2 vs Fitbit Inspire 2: bütçe fitness gruplarının savaşı

Fitbit Inspire 2 vs Samsung Galaxy Fit 2: Bu grupların savaşı ve sadece bir kazanan olabilir.


Samsung ve Fitbit, dünyanın en büyük giyilebilir üreticilerinden ikisidir ve her ikisi de yakın zamanda, yeni başlayanlar veya pahalı akıllı saatlere bir tomar bırakmadan sağlıklarına göz kulak olmak isteyenler için bütçe etkinliği izleyicileri başlattı.

Söz konusu giyilebilir cihazlar, çok kompakt ve erişilebilir Fitbit Inspire 2 ve yüzeyde benzer olmakla birlikte, hangisini seçeceğinizi bilmenin zor olabileceği anlamına gelen kendine özgü özelliklere sahip olan Samsung Galaxy Fit2'dir.

Hem Samsung Galaxy Fit 2 hem de Fitbit Inspire 2en iyi fitness takipçileriSon zamanlarda daha popüler hale gelen saat şekli yerine bant şeklinde bir şey isterseniz satın alabilirsiniz. Hangi giyilebilir ürünün koz olduğunu bulmak için iki fitness grubunu kafa kafaya bir savaşta karşı karşıya getirdik.

Samsung Galaxy Fit2 ve Fitbit Inspire 2: fiyat

Fitbit Inspire 2 teorik olarak 90 £, 100 ABD Doları ve 180 ABD Doları'dır. Ancak, indirimler düzenli olarak mevcuttur. Aşağıdaki widget'lara ve ayrıca kılavuzlarımıza göz atın.en iyi fitbitlersatın almak ve en sonen ucuz Fitbit fırsatları.


Samsung Galaxy Fit2, kavramsal olarak 50 £, 60 ABD Doları ve 100 ABD Doları civarında daha makul bir fiyatla fiyatlandırılır ve düzenli olarak daha ucuza satılır.

Samsung Galaxy Fit2 vs Fitbit Inspire 2


(Resim kredisi: Fitbit)

SAMSUNG GALAXY FIT2 VS FITBIT INSPIRE 2: TASARIM

Inspire 2 ve Galaxy Fit2'yi yan yana karşılaştırdığımızda, aralarında pek bir fark yok. Her ikisi de oldukça basit ve biraz özgün olmayan bir tasarıma sahip olsa da, Fitbit'in teklifi en azından her iki uçta iki kayışa takılan baklava tarzı gövdesiyle işleri değiştiriyor.

Yine de, her iki cihaz da süper hafif ve kompakt. Galaxy Fit2 11,1 mm kalınlığında ve 21 g ağırlığındayken, Fitbit's Inspire 2 biraz daha kalın 12,9 mm, ancak 20 g ile bir gram daha hafif.


Ekran teknolojisi söz konusu olduğunda, Galaxy Fit2 1,1 inç tam renkli AMOLED'e sahiptir. 126 x 294 çözünürlüğü sayesinde özellikle bu kadar küçük bir cihaz için keskin ve canlıdır. Samsung Galaxy Fit2'nin ekranı biraz daha büyük, 1.4 inç boyutunda, ancak yalnızca arkadan aydınlatmalı bir OLED monokrom ekran olduğundan büyük ölçüde eksik, bu nedenle Fit2'nin süper renkli AMOLED ekranına kıyasla soluk.

Renk sizin için önemliyse, Inspire 2'nin siyah, beyaz, gül ağacı ve gri olmak üzere dört renk seçeneğiyle Galaxy Fit'ten iki kat daha fazla seçenek sunduğunu bilmekten memnuniyet duyacaksınız. Galaxy Fit2 yalnızca sıkıcı siyah ve mercan benzeri kırmızı renkte geliyor.

KAZANAN:Çizmek.

Samsung Galaxy Fit2


(Resim kredisi: Samsung)

Samsung Galaxy Fit2

(İmaj kredisi: Gelecek)

SAMSUNG GALAXY FIT2 VS FITBIT INSPIRE 2: ÖZELLİKLER VE PERFORMANS

Özellikler açısından iki giyilebilir cihaz arasındaki en büyük farklardan biri GPS. Galaxy Fit2'den farklı olarak Inspire 2, akıllı telefonunuzun GPS'ini devre dışı bırakabilir; bu, örneğin açık hava koşuları gibi antrenmanların daha doğru bir şekilde izlenebileceği anlamına gelir. Galaxy Fit2 bu açıdan geride kalıyor. Bununla birlikte, pil ömrü söz konusu olduğunda, Samsung'un giyilebilir cihazı, Inspire'ın 10 gününün aksine şarj başına 14 günlük kullanımla Inspire 2'yi direğe fırlatır.

Diğer birçok yönden, iki bant çok karşılaştırılabilir. Her ikisi de akıllı telefon bildirimlerini, uyku izleme araçlarını, adım saymayı, 7/24 kalp atış hızı izlemeyi ve koşma, bisiklete binme ve hatta havuzda yüzme gibi bir dizi özel egzersiz modunu destekler.

Yüzmeden bahsetmişken, bu fitness bantlarından herhangi birini dalış için kullanmayı seviyorsanız, ikisi de su geçirmezdir ve 5ATM'ye kadar yüzme takibini destekler. Yine de Galaxy Fit2'de kadın sağlığı takibi yok - ancak Inspire 2'de çok fazla mevcut.

KAZANAN:Fitbit İlham 2

Fitbit İlham 2

(Resim kredisi: Fitbit)

SAMSUNG GALAXY FIT2 VS FITBIT INSPIRE 2: FİYAT VE KULLANILABİLİRLİK

Samsung Galaxy Fit 2, Eylül 2020'nin başlarında 49 £ / 59 $ RRP ile piyasaya sürüldü. Ancak, şimdi Samsung'un kendi web sitesi de dahil olmak üzere çoğu büyük perakendeciden 39 £ / 49 $ gibi indirimli bir fiyatla satın alınabiliyor.

Fitbit Inspire 2, Samsung'un giyilebilir ürününden sadece birkaç hafta sonra piyasaya sürüldü. Sunulan en ucuz Fitbit olabilir, ancak yine de Fit2'den biraz daha fazla, 89,99 £ RRP'de veya Amazon gibi bazı tanınmış perakende sitelerinde 79,99 £ karşılığında perakende satış yapıyor.

Bütçeniz kısıtlıysa, Galaxy Fit2 muhtemelen tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır. Bununla birlikte, harcayacak biraz fazla paranız varsa, muhtemelen Inspire 2'yi öneriyoruz, çünkü Galaxy Fit2'den farklı olarak daha doğru egzersiz takibi için telefonunuzun GPS'ini kullanabilir.

KAZANAN:Samsung Galaxy Fit2

Samsung Galaxy Fit2 vs Fitbit Inspire 2

(Resim kredisi: Fitbit)

SAMSUNG GALAXY FIT2 VS FITBIT INSPIRE 2: KARAR

Hem Galaxy Fit2 hem de Inspire 2, adım sayma, temel egzersiz takibi ve uyku izleme gibi temel fitness aktivitelerini izlemek isteyenler için harika seçenekler olsa da, Fitbit'in sunduğu ürün, Samsung'unkinden biraz daha iyi sağlık izleme teknolojisi ile destekleniyor.

Ancak, sıkı bir bütçeniz varsa Galaxy Fit2 bariz bir seçimdir. Inspire 2'nin yarı fiyatına, Fitbit'in sunduğu iki ana özelliği kaçıran hala çok şey var: GPS uyumluluğu ve kadın sağlığı takibi.

Yine de, Inspire 2'deki o hayal kırıklığı yaratan monokrom OLED ekrandan kaçınmak mümkün değil, ancak Galaxy Fit2'deki parlak ve renkli AMOLED ekrana kıyasla oldukça iç karartıcı.

Bu giyilebilir cihazlardan ikisinden birini satın almayı düşünüyorsanız, tartılması gereken birkaç şey var, ancak belki de belirli özelliklerin sizin için ne kadar önemli olduğuna bakmaya ve oradan gitmeye değer.