Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • Samsung Galaxy Flip ve Galaxy Fold, bu radikal katlanabilirin yanında tarihli görünüyor

Samsung Galaxy Flip ve Galaxy Fold, bu radikal katlanabilirin yanında tarihli görünüyor

Katlanabilir telefonların piyasaya çıkmasından bu yana sadece birkaç yıl geçti, ancak donanım tasarımları, kapaklı kasa arasında bölünmüş form faktörleri ile zaten yenilikten yoksun görünüyor.Razr motosiklet, veGalaxy Z Çevirmeveya Samsung Galaxy Z Fold 2'nin katlanır tableti veHuawei Mate X'ler, ancak Compal PEYNİR, kamera severler için mükemmel katlanabilir akıllı telefon ile işleri alt üst ediyor.


Cihaz, uzun bir şeker çubuğu telefon şeklini alır ve yalnızca bir kamera dizisine sahiptir, ancak PEYNİR'in yeniliği, ahizenin üst üçte birinin katlanarak lenslerin özçekimler için kullanılmasına veya fotoğraf çekmesine izin vermesidir. önünüzde ne varsa.

Dahası, katlandıktan sonra nesneniz, ekranın kendilerine bakan kısmı sayesinde fotoğrafının nasıl görüneceğine dair bir önizleme alabilirken, ekranın size bakan daha büyük bölümünü vizör olarak kullanabilirsiniz. Katlanmış kenar, 'çekmek için dokun' veya 'yakınlaştırmak için kaydır' gibi işlevlerin yanı sıra bildirimleri görüntüleyebilen üçüncü bir kullanılabilir alan oluşturur.

PEYNİRLİ PEYNİR

(İmaj kredisi: Compal)

Compal, tarafından tespit edilen konseptin arkasındaki Tayvanlı şirkettir.LiliputingüzerindeIF Dünya Tasarım Rehberi web sitesi, ve tasarımın en sevdiğimiz özelliği ise, şipşak çekimlerin pratik uygulamaları kadar estetiğiyle de kamera tutkunlarını kucaklaması; PEYNİR katlandığında dikkat çekici bir şekilde dijital bir kameraya benziyor. O kadar hantal değil ve katlandığında daha da kompakt.


Şimdilik, Compal PEYNİR sadece bir konsept - çok havalı olsa da. Samsung'un katlanabilir satışları pazarın büyük bir bölümünü oluştursa da, etrafta çok fazla rekabet yok ve şirkete taç için meydan okuyan telefonlar, bir süredir sektörde gördüğümüz aynı tasarımları yansıtıyor. şimdi. PEYNİR'in meyve vermesini ve katlanabilir akıllı telefonlara çok ihtiyaç duyulan korkak lezzetleri eklemesini çok isteriz, ancak yakın zamanda perakendeci raflarına çarpmak üzere değil.