Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • Samsung Galaxy Note 10, daha büyük bir pil için kulaklık jakını atacak

Samsung Galaxy Note 10, daha büyük bir pil için kulaklık jakını atacak

Bir zamanlar her yerde bulunan 3,5 mm kulaklık jakına şiddetle bağlı kalan son akıllı telefon üreticilerinden biri olan Samsung, bağlantı noktasını amiral gemisi akıllı telefonlarından atmaya hazır görünüyor.Not 10gelecek yıl.


Son rapor doğruysa,yeni nesil Galaxy telefonlarUSB-C kulaklıkları gerektirir,kablosuz kulaklıkveya birlikte verilene benzer bir USB-C - 3,5 mm adaptörPiksel 3.

  • Samsung Galaxy Note 10 sızıntıları, söylentiler, çıkış tarihi
  • Katlanabilir Galaxy X sızıntıları, söylentiler, çıkış tarihi

Rapor, Kore çıkışının izniyleEHaberler, Samsung'un 2019 sonbaharından sonra piyasaya sürülen tüm cihazlardan 3,5 mm kulaklık bağlantı noktasını çıkaracağını iddia ediyor.Galaxy S10, S10 Plusbağlantı noktasına sahip son amiral gemisi akıllı telefonlar olabilir.

Samsung'un tipik sürüm programına sadık kalması şartıyla, genellikle Ağustos ayında piyasaya sürülen Galaxy Note 10, muhtemelen 3,5 mm bağlantı noktası olmadan piyasaya sürülen ilk Samsung markalı cep telefonu olacak. Bunun ardından 2020'nin başlarında portsuz bir Samsung Galaxy S11 de bekleyebiliriz.

OnePlus kurucu ortağı Carl Pei kısa süre önce firmanın bir sonraki telefonunu onayladı ve bu trendin peşinden koşan tek 3,5 mm sağlam Samsung değilOnePlus 6T, Ayrıca olacakkulaklık bağlantı noktasından vazgeçkablolu USB-C kulaklıklar lehine.


OnePlus, kulaklık bağlantı noktasının ölümünün, bir sonraki amiral gemisinin gövdesinde önemli bir alanı serbest bıraktığını ve pilin boyutunu artırmasına izin verdiğini söyledi - çoğu telefon sahibinin muhtemelen yapmaya istekli olduğu bir takas.

Tedarik zincirindeki kaynaklara göre, Samsung'un kulaklık bağlantı noktasının kaldırılması için benzer bir argüman yapması muhtemel. Bununla birlikte, Note 9'un halihazırda büyük bir 4000mAh pil hücresine sahip olduğu göz önüne alındığında - 3,5 mm bağlantı noktasını korurken - Galaxy Note hayranlarının bunun değişime değip değmediğini görmek ilginç olacak.

ETnews raporlarına göre Samsung, kutuya ücretsiz bir USB-C-3,5 mm dongle ekleyecek. Bununla birlikte, Samsung'un yeni nesil telefonlarına kablolu USB-C kulaklıkları dahil edip etmeyeceği veya müşterileri kablosuz seçeneklerine itip çekmeyeceği belli değil.


Son yıllarda Samsung, 3,5 mm kulaklık bağlantı noktasını rakip amiral gemisi akıllı telefonlardan önemli bir ayırıcı olarak vurguladı.Açıkça Apple ile alay etmekaçılış konuşmaları ve televizyon reklamları sırasında ses bağlantı noktasını terk etme kararı için.

Daha olumlu bir kayda göre, dünyanın en büyük akıllı telefon satıcısına USB-C kulaklıkları takmak, üçüncü taraf üreticiler arasında büyük bir rekabeti tetikleyecektir. Bu muhtemelen USB-C ses aksesuarlarında daha iyi bir seçimle sonuçlanacaktır.

Tabii bunlar şimdilik sadece bir söylenti. ETnews geçmişte Samsung sızıntılarının doğruluğunu kanıtlasa da, neredeysebir yılTa ki Galaxy Note 10 dünya çapında raflara çıkana ve planlar değişebilir - özellikle de dedikodulara sadık hayranların tepkisi varsa.

Bugünün en iyi Samsung Galaxy Note 9 fırsatları Sözleşme Fiyatları Sim Ücretsiz O224 aySamsung Galaxy Note 9 £ 50 peşin 58 £ / aySınırsızdakikaSınırsızmetinler25 GBMobiles.co.uk EE'deki verileri görüntüleyin24 aySamsung Galaxy Note 9 150 £ peşin 48 £ / aySınırsızdakikaSınırsızmetinler8 GBVeri Görünümü Mobiles.co.uk Vodafone24 aySamsung Galaxy Note 9 £ 79 peşin 63 £ / aySınırsızdakikaSınırsızmetinler20 GBVeri Görünümü Vodafone Ltd'de Her gün 130 milyondan fazla ürünü en iyi fiyatlar için kontrol ediyoruz