Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • Samsung Galaxy Note 20 Ultra 5G incelemesi: en iyi Android deneyimlerinden biri

Samsung Galaxy Note 20 Ultra 5G incelemesi: en iyi Android deneyimlerinden biri

Samsung Galaxy Note 20 Ultra fırsatları Samsung Galaxy Note 20 Ultra ... BHPhoto999,99 GörünümSamsung Galaxy Note 20 Ultra ... BHPhoto999,99 GörünümSamsung Galaxy Note20 Ultra ... Newegg1.079,99 $ GörünümGalaxy Note20 Ultra 5G 128GB ... Samsung 1.299,99 $ Daha Fazla Teklif Göster En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra 5G, beklediğiniz hemen hemen her şeydir: Samsung'un 2020'nin en pahalı, en üst düzey amiral gemisi telefonu, muazzam bir AMOLED ekrana sahip ve tabii ki Galaxy Note serisini diğerlerinden ayıran S Pen kalemi.


Bu, pazarlık avcıları veya el cihazından küçük ve gizli bir şey isteyenler için değil - mümkün olduğunca çok farklı alanda çıtayı olabildiğince yükseğe çıkaran bir akıllı telefon isteyen ve bunun için fazladan ödeme yapmayı düşünmeyen insanlar içindir. .

Ve bir bütün olarak bakıldığında, Samsung'un sözlerini yerine getireceğine güvenilebilir - teknoloji devinin Note'u ciddi aşırı ısınma sorunu ile üretmesinden bu yana tam dört yıl geçti veher el cihazısöndürdüo zamandan beriçok etkileyici bir çalışma oldu.

Note 20 serisi, etrafta pek çok varyant ve 4G / 5G seçeneği ile kafanızı karıştırdığınız için affedilirsiniz, ancak mümkün olan en fazla gücü istiyorsanız ve bunun için para ödemeye istekliyseniz, tercih etmeniz gereken budur. - Galaxy Note 20 Ultra 5G incelememizin tamamı için okumaya devam edin.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra 5G incelemesi: fiyat ve bulunabilirlik

Samsung Galaxy Note 20 Ultra 5G şimdi satın alınabilir - yazarken, İngiltere'de 1.179 £ ve ABD'de 1.299.99 $ karşılığında doğrudan ve SIM'siz olarak satın alabilirsiniz, ancak en son fırsatlar için bu sayfadaki widget'ları kontrol edin. telefonda.


Virgin Media (ayda 44 £ 'dan), O2 (ayda 61 £' dan) dahil olmak üzere çeşitli perakendeciler size bir sözleşmeyle bir Samsung Galaxy Note 20 Ultra 5G satacak,EE(ayda 61 £ 'dan) veÜç(Ayda 39 £ 'dan). Bu fiyatların tümü, sözleşmenizin uzunluğuna, peşin olarak ne kadar ödemek istediğinize, ne kadar veriye ihtiyacınız olduğuna vb. Bağlı olarak değişir.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra 5G incelemesi: tasarım ve ekran

Samsung Galaxy Note 20 Ultra 5G


(İmaj kredisi: Gelecek)

Samsung Galaxy Note 20 Ultra 5G, süper zenginler için üretilmiş bir telefona benziyor (aslında fiyat etiketinin de önerdiği gibi) - hepsi ince cilalanmış eğriler ve 6,9 ​​inç, 1440 x 3088 piksel çözünürlük, HDR10 + AMOLED ekranı destekliyor. Varsayılan olarak 60Hz'de çalışır, ancak çözünürlüğü 1080p FHD'ye düşürürseniz (çoğu insanın yapmaya istekli olacağını düşündüğümüz bir uzlaşma) 120Hz'e yükselir.

Samsung elbette bir yıldır birinci sınıf telefonlar yapıyor ve bu nedenle Note 20 Ultra 5G'nin tasarım açısından hata yapamayacağınız muhteşem bir cihaz olması şaşırtıcı değil (tasarım zevkinize uygun değilse) . Siyah, beyaz ve bronz (gözden geçirmemiz gereken) renk seçimlerinizdir ve hepsinin belirli bir çekiciliği vardır.


Bir kusuru seçmemiz gerekse, telefonun arkasındaki büyük kamera çıkıntısından o kadar da mutlu değiliz ki bu, telefonun geri kalanını karakterize eden kesintisiz hatlara pek uymuyor. Bu telefonu sırt üstü yattıramayacaksınız ve çıkıntı, Note 20 Ultra 5G'yi bir cebe sokmayı daha da zorlaştırıyor (sanki yeterince büyük değilmiş gibi), ama koymazdı telefonu satın almamızı.

Güç ve ses düğmeleri, cihazın sağ tarafında, altta bir USB-C yuvası ve S Pen için yuva bulunur. Note serisinde her zamanki gibi, S Pen'i telefonun içine yerleştirmek hızlı ve kolaydır ve yerine kilitlendiğinde kendini güvende hisseder. Daha da iyisi, telefon tam toz ve su geçirmezlik için IP68 derecesine sahip.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra 5G incelemesi: kamera ve batarya

Samsung Galaxy Note 20 Ultra 5G

(İmaj kredisi: Gelecek)

Samsung Galaxy Note 20 Ultra 5G'nin arkasında harika bir telefon olduğunu ve özellikle sizi fotoğrafını çektiğiniz konuya yaklaştıracak olan 5x optik zumun olduğunu bildirmekten memnuniyet duyuyoruz. 50x'e kadar çıkar, ancak buna ihtiyaç duyma olasılığınız düşüktür ve kalite daha yüksek seviyelerde zarar görür). Burada da ultra geniş bir alan var, bu da çekimlerinizi çerçevelemek söz konusu olduğunda bol miktarda esneklik elde edeceğiniz anlamına geliyor.


Üç lensli 108MP geniş + 12MP periskop telefoto + 12MP ultra geniş arka kamera, bazı durumlarda belki de çok canlı bir dokunuş olan mükemmel renk reprodüksiyonuyla fevkalade parlak ve keskin resimler üretir. Karanlık ve açık noktalar HDR işleme tarafından iyi işlenir, odak ve deklanşör hızı iyidir ve genel olarak bu, kesinlikle bir amiral gemisi telefonuna layık bir kamera.

Resim 1/8

Samsung Galaxy Note 20 Ultra 5G kamera örneği

Üç lensli kamera piyasadaki en iyilerden biridir - ancak belki de pek de en iyisi değildir.
(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 2/8

Samsung Galaxy Note 20 Ultra 5G kamera örneği

Ayrıntılarla ve renklerle dolu fantastik resimler bir milisaniyede çekilebilir.
(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 3/8

Samsung Galaxy Note 20 Ultra 5G kamera örneği

HDR işleme, karanlık ve aydınlık alanlardaki ayrıntıların korunduğu anlamına gelir.
(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 4/8

Samsung Galaxy Note 20 Ultra 5G kamera örneği

Ultra geniş ve 5x optik yakınlaştırma seçenekleri, sahip olmak ve iyi çalışmak için gerçekten kullanışlıdır.
(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 5/8

Samsung Galaxy Note 20 Ultra 5G kamera örneği

Yakalanan resimlerde netliği ve kaliteyi görebilirsiniz.
(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 6/8

Samsung Galaxy Note 20 Ultra 5G kamera örneği

Neredeyse her çekim iyi çıkıyor, ancak bazen biraz aşırı doygunluk var.
(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 7/8

Samsung Galaxy Note 20 Ultra 5G kamera örneği

Düşük ışık, özel gece modunu kullanmadığınız sürece sorunlara neden olabilir.
(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 8/8

Samsung Galaxy Note 20 Ultra 5G kamera örneği

Gece modu büyük bir fark yaratır, ancak fotoğrafı çekmek için bir veya iki saniye pozlamaya ihtiyacınız vardır.
(İmaj kredisi: Gelecek)

Gece modu çekimleri de oldukça iyi çıkıyor, ancak Google Pixels ve hatta Apple iPhone'ların bu alanda Samsung'un önünde olduğunu düşünüyoruz - elbette 5x optik zooma sahip değiller. Samsung'un kullandığı parlatma efekti biraz fazla agresif olsa da, kameranın çok az ışığın olduğu ayrıntıları seçmesine kesinlikle yardımcı olacaktır (telefonu birkaç saniye sabit tutabilirseniz).

Pil ömrü olağanüstü olmasa da tatmin edicidir, bu muhtemelen dev ekran, süper hızlı işlemci ve 5G göz önüne alındığında beklenebilir. Bir miktar şarjla çoğu günün sonuna kadar gidecek olsanız da, telefonunuzu gerçekten strese sokuyorsanız, gün içinde bir kontör yüklemeye ihtiyacınız olabilir. İki saatlik video akışı testimiz (maksimum parlaklıkta), telefon pilinin yüzde 100'den yüzde 82'ye düştüğünü gördü, bu da yaklaşık 10 saatlik film izlemenin mümkün olduğunu gösteriyor.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra 5G incelemesi: diğer özellikler ve özellikler

Samsung Galaxy Note 20 Ultra 5G

(Resim kredisi: Samsung)

Exynos 990 işlemci (veya bölgenize bağlı olarak Snapdragon 865 Plus) tarafından yönetilen Samsung Galaxy Note 20 Ultra 5G'de büyük miktarda güç var. Bu, 12 GB RAM ve 512 GB'a kadar depolama alanıyla eşleştirildi, bu da birçok dizüstü bilgisayarı geride bırakacak, diğer akıllı telefonları boşver. Buraya yüklenen bileşenler, yapmak istediğiniz her şeyle ve akıllı telefonunuzda çalıştırmak istediğiniz herhangi bir uygulamayla kolayca başa çıkacaktır.

Note 20 Ultra 5G'nin, en sevdiğiniz uygulamaların tümünü aynı anda yüklediyseniz ve hareket halindeyken web tarayıcınızda düzinelerce sekme olsa bile, günlük kullanımda son derece hızlı olduğunu onaylayabiliriz. 930 (tek çekirdekli), 2815 (çok çekirdekli) ve 5098 (OpenCL) Geekbench kıyaslama puanları, bunun şimdiye kadar piyasaya sürülen en güçlü akıllı telefonlardan biri olduğunu doğruluyor - aslında o kadar güçlü ki, birçok insandan daha fazla hız sunuyor gerçekten ihtiyaç duyacak.

Yine de, Note 20 Ultra 5G'nin en önemli özelliği - ondan önceki diğer Notlarda olduğu gibi - S Pen. Bu süper duyarlı ekran kalemi, çoğu insanın bu telefonu almasının ana nedenidir ve size bu aksesuardan alıştığımız olağan, kaygan işaretleme ve karalama performansını verir. Gecikmeyi Note 10'dan daha da azaltmanın yanı sıra, artık her zamankinden daha fazla uzaktan kısayolu ve hareketi destekliyor ve telefon kamerasını uzaktan kumanda ile çalıştırmak için gerçekten kullanışlı.

5G, adından da anlaşılacağı gibi gemide, ancak bunu 2020'de ve bu fiyata beklersiniz. Bir akıllı telefonda, belki de bir kulaklık jakında isteyebileceğiniz hemen hemen her şeye sahip oluyorsunuz: kablosuz şarj, bir microSD kart yuvası, bir ekran içi parmak izi sensörü ve hatta AKG ayarlı ses, mükemmel bir ses. Telefon, yerleşik Android 10 ile birlikte geliyor ve Samsung'un bunun üzerine yapıştırdığı OneUI geliştirmeye devam ediyor (Piksellerin stok Android deneyimini tercih etsek bile).

Samsung Galaxy Note 20 Ultra 5G incelemesi: fiyat ve karar

Samsung Galaxy Note 20 Ultra 5G

(Resim kredisi: Samsung)

1.000 sterlin veya 1.000 doların oldukça üzerinde bir başlangıç ​​fiyatı ile bu, yüreksizler için bir telefon değil. Çok daha düşük maliyetli pek çok harika telefonla, gerçekten bir Galaxy Note 20 Ultra 5G'ye yatırım yapmayı düşünmek için piyasadaki en iyi özellikleri ve en iyi ekranı isteyeceksiniz. Note 20 Ultra'yı satın almanın en büyük nedeni, her zaman Note'da olduğu gibi, yanında aldığınız kalemle aynıdır.

S Pen, birkaç yıldır harika ve yeni geliştirmelerle her zamankinden daha iyi. Buna özellikle optik yakınlaştırma açısından harika bir kamera ekleyin ve bu telefonu almak için en büyük iki nedeniniz var. Aynı zamanda kesinlikle güçle dolu, harika, süper boyutlu bir ekrana sahip ve gerçekten de güzel tasarlanmış.

Bugünlerde birinci sınıf akıllı telefonları herhangi bir sıraya koymak zor, çünkü hepsinin kendi güçlü ve zayıf yanları var. Galaxy Note 20 Ultra 5G'den çok daha ucuza mal olan çok sayıda güçlü, çekici telefon var ve bazılarının daha iyi pil ömrü ve daha iyi kameraları var. Bu, tüm bu parayı buna harcamanız gerekip gerekmediği konusunda zor bir çağrı yapar - özellikle hangi diğer Note 20 ve Galaxy S20 modellerinden birini seçmeniz gerekir.

Sonuç olarak, Samsung Galaxy Note 20 Ultra 5G, her şeyi isteyen kişinin telefonu: birinci sınıf bir tasarım, mükemmel performans, gerçekten iyi bir kamera, 5G bağlantısı ve bir kalem, hepsi çok pahalı bir pakete sarılmış. Bu size benziyorsa ve bunu karşılayacak bütçeniz varsa, bu Samsung amiral gemisinin sunduğu şeyden hayal kırıklığına uğramayacaksınız.