Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • Samsung Galaxy Note 4 ipuçları ve püf noktaları

Samsung Galaxy Note 4 ipuçları ve püf noktaları

Samsung Galaxy Note 4, 2014'ün en iyi telefonlarından biriydi. Ve Note 5 ortaya çıkana kadar, muhtemelen bu yılın da en iyilerinden biri olmaya devam edecek.


Ancak bu telefonda sindirilecek çok şey var. Sadece göz önünde bulundurulacak halihazırda paketlenmiş Android değil, Note 4, Samsung'un her zamanki ekstra özelliklerden utanmasına ve akıllı bir S Pen kalemine sahip.

Telefonunuzdan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olmak için en sevdiğimiz Not 4 ipuçlarını ve püf noktalarını seçtik.

Parmak izi tarayıcı güvenilirliği nasıl iyileştirilir

Note 4, Samsung Galaxy S5 ile büyük ölçüde aynı parmak izi tarayıcısına sahip. Ön ev düğmesinin altında oturuyor.


Oldukça tartışmalı: Bazı insanlar bunu gayet iyi idare ederken, diğerleri bunu inanılmaz derecede sinir bozucu ve yazılı bir paroladan daha az uygun buluyor. İkinci ekibin bir parçasıysanız, sorunlarının üstesinden gelmenin yolları vardır.

Çoğu insan, Note 4'ün parmak izi tarayıcısını etkinleştirmek için bir başparmak ve işaret parmağı karışımı kullanır, bu nedenle, kullanamayacağınız diğer parmakları ezberlemek yerine, aynı parmağı farklı bir yönden kaydırmayı yeniden öğrenmek daha iyidir.

Tarayıcı sihirbazı aşağı doğru taramanızı sağlamaya çalışırken, aslında bunu hemen hemen her yönde yapabilirsiniz.


Yeni bir parmak izi kaydetmek veya aynı parmak izini yeni bir şekilde kaydetmek için, ayarlarda parmak tarayıcı alt menüsüne gidin. Seçenek, bu menünün en üstünde.

S Pen için optimize edilmiş uygulamalar nasıl edinilir

Note 4'ün S Pen kalemi harika, ancak gerçekten en iyi şekilde yararlanmak için, basınca duyarlı becerileri için özel olarak optimize edilmiş uygulamaları kullanmanız gerekir. 2.048 farklı basınç seviyesini algılayabilir ve ona profesyonel sınıf grafik tabletlerle aynı türde bir aslına uygunluk sağlar.


Bazı nadir durumlarda, bir uygulamanın yalnızca Note telefonları / tabletleri için yayınlanan belirli sürümleri vardır. Göz önünde bulundurmanız gerekenlerden biri, basınca duyarlı fırçalar sağlayan en iyi çizim uygulaması olan Autodesk Sketchbook Pro'dur.

Bu uygulamanın belirli bir Galaxy sürümü var ancak onu Google Play'de bulamayacaksınız, yalnızca Samsung Apps mağazasında. Google Play varken neden dünyada Samsung Apps'ı kullanacağınızı merak ediyor musunuz? Hemen hemen bu kadar.

Topçu türleri için basınç duyarlılığının ana çekiciliği, bir fırça darbesinin kalınlığını sadece hareketlerinizin basıncıyla kontrol edebilmektir.

Beş dakikada TouchWiz'den kurtulma

Galaxy Note 4, Samsung'un diğer en iyi telefonlarında bulacağınız özel arayüze çok benzer. Bunu şirkete vereceğiz: son birkaç yılda sistemde büyük iyileştirmeler yaptı.

Eskiden bir kargaşaydı, şimdi değil. Ancak isterseniz, genellikle TouchWiz olarak bilinen bu özel arayüzün yüzünden kurtulmanın oldukça kolay bir yolu var.

Aslında ondan tamamen kurtulmak için, telefonunuzu hacklemeniz ve sistemi silmeniz, farklı bir sürümle değiştirmeniz gerekir. Bu çok çaba gerektirebilir ve çoğu insan için gerçekten aşırıdır.

Bunun yerine, Google Asistan uygulamasını Google Play'den yükleyin ve tasarım avantajlarının% 90'ını telefonunuzu tuğladan çıkarma riski olmadan elde edersiniz. Google Asistan, Android 4.4 çalıştıran bir Nexus 5'te bulacağınız arayüz stilinin aynısı olan telefonlar için bir ön uçtur.

Uygulamayı ilk yükledikten sonra, ana sayfa düğmesine basın ve sizden Google Asistan'ı veya iki Note 4 kullanıcı arayüzünden birini (kolay mod veya normal) yüklemeniz istenecektir. Google Asistan'ı seçin ve 'her zaman' düğmesine basın ve Not 4 vanilya tarzı kullanıcı arayüzünü standart olarak çalıştıracaktır.

Samsung aslında bunu yönetmeyi de alışılmadık derecede kolaylaştırıyor. Ayarlar menüsünün hemen altında, ev (arayüz budur) ve SMS hub'ı için hangi uygulamaların kullanıldığını görmenizi sağlayan varsayılan bir uygulama seçeneği bulunur.

Google Asistan Kullanıcı Arayüzü ile tam vanilya Android arayüzü arasındaki fark, hala Samsung'un ayarlar menüsünü ve temel performans motorunu kullanmanızdır. Ancak en üst kısımlar tıpkı vanilya Android 4.4 gibi görünüyor.

Daha iyi grafikler, daha hızlı performans için geliştirici modunu etkinleştirme

Çoğu Android telefonda, telefonunuzu potansiyel olarak tamamen mahvedebilecek şeyler üzerinde size ekstra kontrol sağlayan bir geliştirici modunu etkinleştirebilirsiniz. Bununla dikkatli olun.

Geliştirici modunun kilidini açmak için ayarlara gidin ve aşağıya doğru kaydırın. Şimdi cihaza dokunun, ardından yapı numarası girişine birkaç kez dokunun. Birkaç üründen sonra, bir komut istemi size modun kilidini açmak üzere olduğunuzu söyleyecektir.

Tamamlandığında, ana ayarlar menüsüne geri dönün ve yeni bir geliştirici seçenekleri girişi bulacaksınız. Uzun ve çoğu insanın anlamayacağı korkunç seslerle dolu.

Bununla birlikte, denemeye değer birkaç bit var.

4x MSAA'yı Etkinleştir seçeneği, OpenGL kullanan oyunlarda bu çokgenlerdeki pürüzlü kenarları düzelterek kenar yumuşatma sağlar. AA ile ilgili sorun, oldukça yoğun işlemciye sahip olmasıdır, bu nedenle genellikle telefonları yavaşlatabilir - ancak Not 4'ün çoğu zaman yedek gücü vardır. Dead Trigger 2 dahil olmak üzere birçok üst düzey 3D oyun OpenGL 2.0'ı destekler.

Ayrıca, Geliştirici Seçenekleri'ndeki animasyon ölçek ayarlarıyla uğraşmak isteyebilirsiniz. Bunların yapmanıza izin verdiği şey, arayüz ekranları arasındaki geçiş animasyonlarının ne kadar hızlı olacağını ayarlamaktır. Animasyonları kısaltmak, telefonunuzu biraz daha hızlı hissettirebilir, ancak herhangi bir gerçek gecikmeyi de vurgulayabilir.

Not 4'ün yazı tiplerini değiştirme

Not 4'ün arayüzünün nasıl göründüğünü ve hissettiğini özelleştirmenize izin veren birçok yoldan biri, özel yazı tipleriyle. Bunları değiştirebilirsiniz ve bu, menü sistemlerinde ve hatta hava durumu widget'ında uygulama simgelerinin altındaki yazıyı etkiler.

Ayarların ekran ve duvar kağıdı bölümündeki yazı tipi alt menüsünde bulacağınız önceden yüklenmiş beş yazı tipi vardır. Bununla birlikte, dürüst olursak, çoğu varsayılan olanla karşılaştırıldığında oldukça korkunç görünüyor. Comic Sans tonları çoktur.

Yazı tipi menüsünde bir indirme düğmesi var, ancak bu düğmenin sizi götürdüğü Samsung Apps'ta bulunanların çoğu için ödeme yapmanız gerekecek.

Ancak, Google Play'den ücretsiz olarak daha fazla yazı tipi indirebilirsiniz. Uygulama mağazasında 'yazı tipi' araması yapın ve birçok yazı tipi seçeneği içeren çok sayıda uygulama bulacaksınız.

Yazı tipleri, uygulamalara çok benzer şekilde yüklenir, ardından bunları daha önce incelediğimiz yazı tipi menüsünde bulabilirsiniz.

Gerçekte neye benzediğini öğrenmek için temel ekran modunu kullanın

Galaxy Note 4, üstün kontrastla süper canlı renkler üretebilen harika bir Süper AMOLED ekran kullanır. Bu bir sersemletici.

Bununla birlikte, Not 4, en doğru ekran ayarlarını büyütmez. Telefonun ekranının karakterini ayarlar> ekran ve duvar kağıdı> ekran modunda özelleştirebilirsiniz.

AMOLED sinema ve AMOLED fotoğraf, 'temel'den çok daha canlı görünüyor, ancak bu mod aslında açık ara en doğru olanı. Telefonların ve monitörlerin uyması gereken sRGB / Rec.709 standardına inanılmaz derecede yakın yapışır.

Fotoğraflarınızın gerçekten neye benzediğini bilmek ister misiniz? Bu filmlerin gerçekten neye benzemesi amaçlanıyor? Temel modu açın.

Yine de alışmak biraz zaman alıyor, çünkü tonları diğer telefonlara kıyasla oldukça düşük görünebilir.

En önemli ipucumuz AMOLED sinemayı kullanmaktan kaçınmaktır. En popu olan mod olsa da, biraz aşırı doygun. AMOLED Photo size canlı renkler ve iyi doğruluk arasında iyi bir karışım sunar.

Güvenlik için bir veya iki acil durum kişisi ayarlayın

Samsung, hafif fiziksel engelleri olanlar veya daha yaşlı insanlar için tamamen uygun olmayabileceğini düşündüğünüz, var olan en gadget'lı telefonlardan bazılarını yapıyor. Ancak, bu aslında Not 4 için doğru değil.

Bir Doro cep telefonu gibi bir şeyin aşağı yukarı tüm temel özelliklerine sahiptir, özellikle karmaşık, karmaşık bir Android telefonla iletişim kuramayan insanlar için tasarlanmıştır.

İlk olarak, kullanımı kolaylaştırmak için arayüzü kökten basitleştiren kolay bir mod var. Ayarlar modunda kendi girişi vardır. Kişiselleştirme alt başlığının altında bulacaksınız.

Bir şeyler ters gittiğinde nerede olduğunuzu bilmelerini sağlamak amacıyla, bir dizi birincil kişiye sesli ve resimli mesaj gönderen bir acil durum özelliği de vardır. Bunu, ayarlar menüsünün güvenlik yardımı bölümünde ayarlayabilirsiniz.

Daha iyi fotoğraflar nasıl çekilir

Note 4'ün harika bir kamerası var. Sensörünün Galaxy S5'inki kadar iyi olmayabileceği konusunda bir tartışma olsa da, optik görüntü sabitlemeye sahip olduğu için temelde daha çok yönlü bir kamera. Bu, düşük ışıkta çok daha hızlı fotoğraf çekmesini sağlar - S5 karanlık olduğunda tatlı zamanını alabilir.

Oldukça kusursuz bir kamera, ancak fotoğraflarınızı oluşturmanıza yardımcı olması için kılavuz çizgilerini açmak iyi bir fikirdir. Tüm bunlar, Not 4'ün önizleme ekranında dört kesişen çizgi çizmektir, üçler kuralına uymanıza yardımcı olur - temel ilkesi, nesnenizi ekranın ortasına basitçe yerleştirmemeniz gereken fotoğraf kompozisyonunun temel taşı ve deklanşör düğmesine basın.

Kılavuz çizgileri, yüzünüzün tam önünde ekranla çekim yapmadığınız zamanlarda paha biçilmezdir çünkü riskli olmayan çekimleri çok daha kolay hale getirir. Açmak için kamera uygulamasına gidin ve köşedeki dişli simgesine dokunun. Şimdi tam ayar seçeneklerini getirmek için açılır menüdeki 3-pip simgesine dokunun. Kılavuz çizgileri seçeneğini burada göreceksiniz.

Uygulamalar menünüzü temizleme

Samsung, eskiden olduğu kadar bloatware hayranı olmayı bıraktı. Bununla birlikte, Not 4 hala kurtulmak isteyebileceğiniz birkaç önceden yüklenmiş bit ve bob'a sahiptir.

İlk uygulamaların çoğunu tamamen silemezsiniz, ancak bunları kolayca gözden uzak tutabilirsiniz. Uygulamalar menüsünde, ekranın sağ üst köşesindeki üç pip simgesine dokunun. Bu, uygulama ekranının organizasyon menüsünü getirecektir.

Buradan yalnızca klasör eklemekle kalmaz, aynı zamanda tamamen kaldırılamayan uygulamaları devre dışı bırakabilir ve kurtulmak istemediğiniz ancak görmek istemediğiniz uygulamaları da gizleyebilirsiniz. Bu araçları kullanarak, Not 4'ü Nexus 6 gibi tamamen geri çekilmiş bir Android'den bile çok daha saf görünümlü hale getirebilirsiniz.