Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • Samsung Galaxy Note 5 incelemesi: aynı ama çok daha iyi

Samsung Galaxy Note 5 incelemesi: aynı ama çok daha iyi

Samsung Galaxy Note 5, beklediğimizden çok daha yinelemeli bir telefon (peki, bir phablet). Birçok yönden geçen yılla aynı telefon, ancak yeni tasarımıyla yılın başından itibaren her şeyi fetheden Galaxy S6 serisiyle daha uyumlu.


Samsung Galaxy Note 5, beklediğimizden çok daha yinelemeli bir telefon (peki, bir phablet). Birçok yönden geçen yılla aynı telefon, ancak yeni tasarımıyla yılın başından itibaren her şeyi fetheden Galaxy S6 serisiyle daha uyumlu.

Spesifik olarak büyük bir sıçrama görmüyoruz - ve içsel olarak da çok benzer. 4GB RAM ve iki boyut seçeneğinin (32GB veya 64GB) dışında, Samsung Galaxy S6'da gördüğümüzden ham güç açısından çok fazla farklı değil.

Ekran 5,7 inçte açıkça daha büyüktür ve Note 5'in sıkı bir şekilde phablet bölgesinde kalmasına yardımcı olur ve tabii ki S Pen hala mevcut ve doğru.


Önceki yıllardan farklı olarak Samsung, Note 5'i yeni kalem tabanlı güçlerle donatmadı; aynı Air View, Screen Write ve daha fazlası, ucu ekranın üzerine getirdiğinizde kullanılabilir.

Harika bir değişiklik, S Pen'i Not 5'in kasasındaki yuvasından çıkarma yöntemidir: küçük bir itme, kalemi görecek (evet, Samsung, ne derseniz deyin) gerçekten tatmin edici bir yol.


Tasarım

Tasarımdaki değişikliklerin eksikliğinden etkilenmemiş gibi görünse de, durum gerçekten böyle değil. İlk olarak, tasarım gerçekten oldukça güzel, Note 5'in elde daha iyi oturmasına yardımcı olmak için arka kenarlarda kıvrılıyor.


Bunun zaten büyük bir telefon olduğu göz önüne alındığında, yeni phablet'inizi tutmaya çalışırken daha ergonomik hale getirmek için bunun gibi küçük ayarlamalar gerçekten yardımcı oluyor.

S6 ve S6 Edge eşleştirmesinde kullanılanla aynı tarz olan metalik jant, 7000 serisi alüminyum kullanılarak iyileştirilerek daha hafif ve daha dayanıklı hale getirildi.

Ekran, 'hareketsiz' QHD çözünürlüğünde, her zamanki gibi keskin ve her şeyin renkli ve canlı görünmesini sağlayan Super AMOLED teknolojisi ile. Not 5'de film izlemek - bu şeyin 50 inçlik TV'lerin çoğundan daha fazla piksele sahip olduğunu unutmayalım - tek kelimeyle mükemmel bir deneyim.


Bazıları, TouchWiz'in yerleşik olduğu gerçeğinden hoşlanmayacak, Note 5, yeni düz arayüzden ayrı olarak öncekinden çok farklı görünmüyor.

Özellikler

Bununla birlikte, parmağın altındaki hız yeterince iyi ve Samsung'un kullanıcı arayüzünde neyin nereye gittiğine karar verdiğinizde, şaşkınlığa neden olan çok az şey var.

Kamera, bir kez daha, kapışan canavarlar için RAW desteği gibi şeyleri içerecek şekilde geliştirildi ve ayrıca, arkadaşlarınızla özel olarak paylaşabileceğiniz canlı akışlı bir YouTube videosu başlatabilirsiniz.

Basit bir metin mesajı onları portalınıza alacaktır, böylece Wayne'in Dünyasını dilediğiniz gibi yeniden yaratabilirsiniz.

Genellikle Samsung'un phablet serisinin satış noktalarından biri olan Note 5'in pil ömrü yine oldukça sağlam görünüyor. İkili kablosuz şarj mevcut ve doğru, ancak daha küçük 3000mAh pil (geçen yıla göre 3220mAh güç paketinden düşük) biraz endişe verici. Samsung, tasarımı pil ömrünün üzerine yeniden yerleştirmiş gibi görünüyor, bu endişe verici bir trend, yakında düşmesini umuyoruz.

Aslında Samsung, Note 5'i her zamankinden daha hızlı şarj etme özelliğini de ekledi, bu nedenle uzun süre bir şarj cihazına bağlı kalma konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak.

Erken karar

Not 5, masaya büyük miktarda yeni bir şey getirmese de, yine de mükemmel bir cihaz ve 'güçlü kullanıcılar', ellerini bir yere koyabilirlerse, şüphesiz ki şehvet duyacaklar.