Close

Samsung Galaxy Note Pro 12.2 incelemesi

Samsung Galaxy Note Pro, Amazon UK ile anlaşıyor Görüntü 1/10

Samsung Galaxy Note Pro incelemesi


Samsung Galaxy Note Pro incelemesi
Resim 2/10

Samsung Galaxy Note Pro incelemesi

Samsung Galaxy Note Pro incelemesi
Resim 3/10

Samsung Galaxy Note Pro incelemesi

Samsung Galaxy Note Pro incelemesi
Resim 4/10

Samsung Galaxy Note Pro incelemesi

Samsung Galaxy Note Pro incelemesi
Resim 5/10

Samsung Galaxy Note Pro incelemesi


Samsung Galaxy Note Pro incelemesi
Resim 6/10

Samsung Galaxy Note Pro incelemesi

Samsung Galaxy Note Pro incelemesi
Resim 7/10

Samsung Galaxy Note Pro incelemesi


Samsung Galaxy Note Pro incelemesi
Resim 8/10

Samsung Galaxy Note Pro incelemesi

Samsung Galaxy Note Pro incelemesi
Resim 9/10

Samsung Galaxy Note Pro incelemesi


Samsung Galaxy Note Pro incelemesi
Resim 10/10

Samsung Galaxy Note Pro incelemesi

Samsung Galaxy Note Pro incelemesi

Akıllı telefonlar bir süredir büyüyor, ancak şimdi tabletlerin boyutunu artırma zamanı. Samsung Galaxy Note Pro 12.2 incelememize göz atın

Samsung'un Galaxy akıllı telefon serisinin başarısını tablet kardeşleriyle yansıtmayı pek başaramadığını söylemek doğru. Aynı adı, çoğunlukla benzer tasarımı ve hatta tanıdık TouchWiz kullanıcı arayüzünü paylaşsalar da, insanların hayal gücünü, benzeri cihazlar kadar yakalayamadılar.Samsung Galaxy s4veSamsung Galaxy Note 3.

Ancak bu, Koreli devlerin sürekli olarak yeni sekmeler yayınlamasını engellemedi ve nihayetinde benzerleriyle rekabet etmeye layık bir yazı tahtası hazırlamayı umuyor.iPad AirveSony Xperia Tablet Z. Bu tabletlerin her ikisi de 10 inçlik ekranlara sahip olsa da, Samsung Galaxy Note Pro 12.2 bir paket sunuyor, tahmin ettiniz, 12,2 inç ekran, bu ünlü rakiplere göre ona güzel bir küçük benzersiz satış noktası veriyor.

Ancak Samsung Galaxy Note Pro 12.2 kralı tahttan indirip tablet tacını alabilir mi? Öğrenmek için okumaya devam edin.

Samsung Galaxy Note Pro 12.2: Boyutlandırın ve oluşturun

İlk bakışta, Samsung'un herhangi bir sayıda önceki tabletine baktığınızı düşündüğünüz için affedileceksiniz. Kavisli kenarlar, kapasitif bir arka ve çoklu görev tuşu ile çevrili tanıdık ana düğme ve hafif parlak çerçeve, Samsung'un birden fazla durumda kullandığı tasarım özellikleridir.

Metal görünümlü, ancak Samsung Galaxy S4 ile uyumlu plastik bir jantla kaplı yanlara baktığınızda aşinalık da devam ediyor.Samsung Galaxy NoteveSamsung Galaxy Note 10.1 (2014 sürümü).

Aygıtı ters çevirin ve Samsung'un ticari markası olan deri stil plastik, arka kısmın tamamını kaplayan sahte dikişlerle tamamlandı. Oldukça hoş bir dokuya sahip, tüm tableti elde tutuşlu ve güvenli hale getiriyor, ancak yağlı kalıntıları ve sürtünme izlerini kolayca alıyor.

Sürekli arkayı siliyor, lekelerden arıyorduk. Bununla birlikte, Samsung'un cihazlarında kullandığı sümüksü, ucuz plastik üzerindeki belirgin gelişme anında takdir ediliyor. Dikişteki skeuomorphism'in ortadan kalkmasını dilesek de, Samsung Galaxy Note 3'teki kadar açık değil.

Bu 12 inçlik ekranı tabletinizi tercih ettiğiniz bir makineye dönüştürmeyi düşünüyorsanız, muhtemelen büyük bir taraf olduğunun zaten farkındasınızdır. Bu ekran, çerçevelerin minimumda tutulmasıyla ön tarafa doğru uzanıyor, bu her zaman güzel, ancak 12,2 inç sığması için gereken bariz alan onu biraz hantal hale getiriyor.


750 gr, iPad Air'den (469 gr) ve Sony Xperia Tablet Z'den (495 gr) 250 gr daha fazla ağırlığa sahip olmasına rağmen, aslında o kadar ağır hissetmiyor, aslında onu kullanılabilir hale getirmek için gerçekten ekstra ağırlığa ihtiyacı var, aksi takdirde yapabiliriz dayanıksız hissettirdiğini gör.

Boyutlar bilge, Samsung Galaxy Note Pro 12.2, 204 x 295.6 x 7.95 mm boyutlarında geliyor, biraz karşılaştırma için iPad Air, 169 x 240 x 7.5 mm boyutlarında.

Boyut nedeniyle, muhtemelen evde çıkıp internette gezinmek / video izlemek veya ofiste kalmak için daha uygundur. Dizüstü bilgisayarınızı tamamen değiştirmek istemediğiniz sürece.

Tab serisinden biraz daha büyümüş hissediyor, ancak yine de o cila eksikliği, onu iPad Air ve Sony Xperia Tablet Z ile aynı seviyeye getirecek bir yüzey eksikliği var. Samsung yavaş yavaş oraya varıyor, ancak oraya varıyor hala yapılması gereken çok şey var.

Samsung Galaxy Note Pro 12.2: Özellikler

Daha büyük ekranın yanı sıra, Samsung Galaxy Note Pro 12.2'yi çevreleyen diğer büyük konuşma noktası, yepyeni Magazine UX.

Flipboard (Derginin baştan sona kullandığı) uygulaması ile Blinkfeed arasında bir geçiş düşünün.HTC Oneve bu hemen hemen özetliyor. Bu yeni kullanıcı arayüzü, CES 2014'teki duyurusundan bu yana oldukça heyecan uyandırdı ve görünüşe göre Google, Samsung'un Android işletim sisteminde ne kadar değişiklik yaptığından pek memnun değil.

Peki, Magazine UX heyecan uyandırıyor mu? Tek kelimeyle hayır. Aslında sonuçtan biraz hayal kırıklığına uğradık. Başka bir ana ekran paneli olarak hareket eden Dergiye, ilk ekranda sola kaydırılarak erişilebilir veya her zaman varsayılan sayfanız olacak şekilde ayarlanabilir, böylece ana sayfa düğmesine her bastığınızda doğrudan ona yönlendirilirsiniz.

Fark edeceğiniz ilk şey, kiremitli arayüze ne kadar benzediğidir.Windows 8, kare widget'lardan blok renklerine. E-posta, YouTube ve hava durumu gibi aralarından seçim yapabileceğiniz birkaç farklı widget, bazı yeni kaynaklar ve örneğin Twitter gibi birkaç sosyal ağ vardır.

Her ekrana birkaç farklı döşeme sığdırabilir ve bunları gerektiği gibi yeniden boyutlandırabilirsiniz. Oldukça güzel görünüyor ve hangi bitleri görmek istediğinizi seçmek hızlı ve sezgiseldir, sadece arzulanan çok şey bırakan gerçek işlevselliktir.

Öncelikle, Samsung'un kendi uygulamalarıyla sınırlısınız, bu nedenle e-posta uygulaması Gmail değil,Samsung'ın sürümü. Aynısı YouTube ve Takvim için de geçerlidir, bunlar yalnızca takas edilemeyen tescilli uygulamalardır. Bu can sıkıcı bir durum çünkü Samsung'un kendi uygulamaları Google'ın sundukları kadar güçlü veya cilalı değil, bu yüzden onları tamamen kullanmaktan alıkoyuyor.

Ayrıca daha fazla işlevsellik için kendi haber kaynağınızı ekleyemez veya fazladan uygulama indiremezsiniz; Samsung'un size verdiği şeye takılıp kaldınız.

Seçenek listesinin bir başka başlık özelliği de çoklu görev yetenekleridir ve bunun mükemmel olduğu bir alan olduğunu söylemeliyiz. 12,2 inç ekran sayesinde, aynı anda dört adede kadar uygulamayı açabilirsiniz. Yani, Chrome'un bir pencerede açılmasını, e-postanızın diğerinde ve galerinin başka bir pencerede açılmasını sağlayabilirsiniz - kullanışlı, değil mi?

Her uygulamanın ne kadar yer kaplayacağını manuel olarak seçebilirsiniz ve 3 GB RAM sayesinde tüm bunlar sorunsuz ve oldukça hızlıdır. Üretkenliği gerçekten artırır ve Samsung Galaxy Note Pro'yu dizüstü bilgisayarlar ve Microsoft'un Surface 2 ve Surface Pro 2 ile çok daha uyumlu hale getirir.

Ne yazık ki, tüm uygulamalar bu modda çalışmıyor, ancak Samsung'un tüm uygulamaları çalışıyor ve Google'ın çoğu yapıyor.

Bu bir Note tableti olduğu için, harika S-Pen'i paketliyor.Wacominanılmaz derecede kullanışlı ve doğru olan tabanlı kalem. Toplantılarda not almaktan, PDF'leri karalamaya ve açıklama eklemeye kadar, sekmeyi her açışımızda içgüdüsel olarak S-Pen'e ulaştığımızı gördük. Biraz dayanıksız hissettiriyor, ama o kadar da değil ki kırılacağını hissettik.

Samsung Galaxy Note Pro 12.2 inç, Android'in en son sürümünü çalıştırıyor, bu 4.4 Kit Kat, ancak hala yaşını göstermeye başlayan TouchWiz kullanıcı arayüzünde yer alıyor. Renkli simgeler çocuklara benziyor, menüler tıkalı ve bildirim tepsisi tam bir karmaşa - çok fazla geçiş ve asla kullanmayacağımız özelliklere kısayollarla dolu.

Android, en basit haliyle, stok haliyle o kadar iyi görünen bir işletim sistemi ki, Samsung'un bunu görmemesi çok utanç verici.

Ayrıca, bellek genişletme için bir Micro-SD yuvası olan Bluetooth ve şarj ve veri senkronizasyonu için bir USB 3.0 bağlantı noktası bulacaksınız.

Samsung Galaxy Note Pro 12.2: Ekran

Açıkça başlık özelliği olan 12,2 inç TFT LCD ekran, 2.560 x 1.600 piksel çözünürlüğe sahiptir ve çoğu zaman gerçekten etkileyicidir. Tableti ilk kez açtığınızda ve Samsung'un yağlı boya tarzı duvar kağıdıyla karşılaştığınızda, tabletin verdiği fantastik renk derinliğini fark edeceksiniz. Derin siyahlar ve cilt tonlarının doğru şekilde yeniden üretilmesiyle parlak, canlı ve keskin.

Metin nettir ve bunun videodan keyif almanın en iyi yollarından biri olduğunu söylemeliyiz, büyük boyutu sayesinde normal 10 inçlik bir tabletten çok daha sürükleyici.

Pikseller tamamen görünmez değildir, yakından bakın ve kolayca fark edilirler, ancak gerçekten de düzenli bir mesafeden baktığınızda piksel fikri aklınızdan geçmeyecek.

Samsung'un Galaxy Note Pro 12.2'yi yatay yönde ve yalnızca yatay yönde kullanılmak üzere tasarladığı oldukça açık görünüyor. 90 derece çevirdiğinizde neredeyse işe yaramaz hale gelir. Bunun gibi bir kitap okumayı denedik ve yaklaşık 30 saniye sonra pes ettik ve onu tersine çevirdik.

Samsung Galaxy Note Pro 12.2: Kamera

Tabletler büyüdükçe, arka kamera ihtiyacı daha da az belirgin hale geliyor. 12,2 inçlik bir cihazla fotoğraf çekmeye gerek yok; kompakt kameranızı bir dizüstü bilgisayarla değiştirmek gibidir.

Ancak, Samsung bir tane ekledi ve sadece test etmek adil görünüyor. İşte başlıyor. Arka taraftaki 8 megapiksellik iyi durumda. İyi doygunluk ve ayrıntıyla iyi görünen fotoğraflar çeker, ancak daha fazlası değil. Merceğin altına yerleştirilmiş bir LED var, ancak bu resimlere aşırı parlak bir parıltı koyuyor ve en iyisi önleniyor.

Öne bakan 2MP kamera çok daha kullanışlıdır ve güzel ayrıntılı Hangout'lar ve Skype sohbetleri sağlar.

Samsung Galaxy Note Pro 12.2: Performans

Apple, yeni cihazların içindekilerle ilgili tüm ayrıntıları oldukça gizli tutmayı sevse de, Samsung bunun tam tersi, cihazlarına yerleştirdiği çok çeşitli güçlü özelliklerle ilgili tam listeler vermekten başka bir şey istemiyor. Samsung Galaxy Note Pro 12.2 farklı değil.

Bu suni derinin altında, 3 GB RAM, 32 GB depolama alanı ve bir dizi sensörle eşleştirilmiş sekiz çekirdekli 1.9 GHz işlemci bulunuyor. Şimdi, tabletlerin bir dizüstü bilgisayarda yerinde görünmeyen ve harika bir performans veren özellikleri paketlediği aşamaya geldik. Android 4.4 Kit Kat, sorunsuz kaydırma, hızlı yükleme süreleri ve neredeyse hiç gecikme olmadan fermuarlar. Samsung'un normalde zorlu TouchWiz kullanıcı arayüzü bile iyi performans gösteriyor.

Samsung Galaxy Note Pro 12.2: Pil

Samsung, pilin 13 saatlik düzenli kullanım için dayandığını ve bunun deneyimimize kesinlikle uyduğunu söylüyor. Bu kasada büyük bir batarya için kesinlikle bol miktarda yer var ve buradaki 9.500 mAh sürümü çok fazla.

Samsung Galaxy Note Pro 12.2: Karar

Tıpkı 6 inçlik phablet akıllı telefonların herkes için olmayacağı gibi, 12,2 inç tabletler de çok az sayıda alıcıyı ilgilendirecek. Ancak bu, zaten kalabalık olan tablet pazarında biraz farklı bir şey için yer olmadığı anlamına gelmez.

Samsung Galaxy NotePRO 12.2, bir amaca hizmet eden bir tablettir ve yaptığı her şeyi nispeten kolaylıkla yapar. Süper hızlı, özellikler bölümünde istiflenmiş ve ekran, bunu biraz Netflix'te dolaşmak için mükemmel bir cihaz yapıyor.

Görünüşe göre bir Samsung cihazını her incelediğimizde aynı şikayetlerle kalıyoruz - Samsung TouchWiz UI ve etkileyici olmayan yapı kalitesi. Galaxy NotePRO 12.2'de kullanılan malzemeler, önceki yılların Galaxy Tab serilerinde gördüğümüzden biraz daha kaliteli olsa da, iPad Air'in şık, alüminyum yapısına kıyasla hala soluk.

Henüz bahsetmediğimiz bir şey var, o da fiyatı. Bu büyük tablet, 32GB model için 649 £ 'luk bir geri ödeme yapacak; bu, 128GB depolama alanına sahip bir iPad Air, LTE'li 128GB iPad Mini Retina ekran veya 2 Sony Xperia Tablet Zs ile yaklaşık aynı fiyatta.

Bu, özellikle her kutuyu işaretlemeyen bir ürün için çok yüksek bir fiyattır. Bu fiyata, fazladan birkaç inç olmadan gerçekten yapamayacağınız sürece Samsung Galaxy NotePRO 12.2'yi önermekte zorlanıyoruz.

Samsung'un tablet serisi yavaş yavaş gelişirken, iyileştirme için hala çok yer var, belki bir gün Koreli devler bunu doğru yapacaktır. O gün bugün değil.

Samsung Galaxy Note Pro 12.2 fiyatı: 649 £ (32GB)

Samsung Galaxy Note Pro 12.2 çıkış tarihi: Şimdi çıktı