Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • Samsung Galaxy S10, Xiaomi tarafından Edge ekran tasarımında yeni eğitim aldı

Samsung Galaxy S10, Xiaomi tarafından Edge ekran tasarımında yeni eğitim aldı

Samsung'un amiral gemisi Galaxy akıllı telefonlarını Android kitleleri arasında öne çıkaran bir şey de kavisli ekran. Resmi olarak Edge ekranı olarak adlandırılan bu teknoloji, ilk olarak Eylül 2014'te Samsung Galaxy Note 4 ile birlikte piyasaya sürülen Samsung Galaxy Note Edge'de tanıtıldı. Kıvrımlı teknoloji, AMOLED ekranın bir kısmının ahizenin yan tarafına doğru uzandığı anlamına gelir. Cihazın fiziksel boyutunu büyütmeden bir akıllı telefona daha büyük ekran.


Samsung Galaxy Note Edge için, bu kenar cihazın sağ tarafında kavisli, ancak Galaxy S9, Galaxy S9 Plus ve Note 8 dahil olmak üzere daha sonraki Galaxy telefonlarında ekran, ekranın hem sol hem de sağ taraflarına doğru uzanıyor.

Bu sadece akıllı telefona zarif bir görünüm kazandırmakla kalmaz, aynı zamanda yeni işlevler de ekler - kullanıcılar ekranın kenarına uygulama kısayolları ekleyebilir, haber ve hava durumu gibi bilgi parçacıklarını görebilir ve görülebilen renkli bildirimler almak için kullanabilir. ahize yüzü aşağı bakarken, aramalar ve mesajlar gibi şeyler için.

Şimdi Xiaomi, DÖRT tarafta kenar ekrana sahip bir akıllı telefon sunarak bu önemli Samsung bölgesine bir saldırı planlıyor gibi görünüyor. Haber, Hollandalı site tarafından yapılan patent çizimlerinde görüldüLetsGoDigitalBu çizimlerden yukarıdaki render'ı yaratan.


Tam ekran cihazın çizimlerinde de görülebilen (veya daha ziyade görülmeyen), ön taraftaki düğmelerin, çentiklerin veya deliklerin tamamen eksik olmasıdır; bu, bir ekran içi parmak izi okuyucuyu ve bir ekran içi veya açılır yukarı kamera (belki deXiaomi Mi Mix 3). Telefonun altında bir USB-C yuvası ve arka tarafında çift kamera var. Korkmayın ama kulaklık soketi yok.

Xiaomi'nin cesur hedefleri var. Dünyadaki en büyük dördüncü akıllı telefon üreticisidir veBirleşik Krallık'ta yakın zamanda piyasaya sürüldüRedmi 6A, Xiaomi Mi 8 ve Mi 8 Pro'yu Üç ağa getiriyor.


Ocak ayında biryeni katlanan akıllı telefonunun prototipi, ve budur5G özellikli bir akıllı telefon başlatmayı planlıyor-deMWC 201924 Şubat 2019 -Huawei P30 Pro çıkış tarihibirkaç hafta içinde.

Patent çizimlerindeki telefon gerçeğe dönüşürse, Xiaomi, Samsung ve Huawei ile baş başa gidecek güçlü bir rakibe sahip olabilir. Ve Çinli üreticinin misyonunun yüksek spesifikasyonlara sahip ürünleri düşük fiyatlarla satmak olduğu göz önüne alındığında, bu özel telefon sadece premium telefonlara paralarının karşılığını verebilir.


Potansiyel müşteri resmi kredisi:LetsGoDigital

Bugünün en iyi Samsung Galaxy Note 9 fiyatları 339 Amazon müşteri yorumu Samsung Galaxy Note 9, 512GB, ... Amazon Prime 502,89 $ Samsung Galaxy Note9 N9600'ü Görüntüle ... Amazon Prime 549,99 $ Samsung Galaxy Note 9'u Görüntüle N960U ... Amazon Prime 599,29 $ Galaxy Note9'u Görüntüle 128 GB (AT&T) Samsung 899,99 $ Daha Fazla Teklif Göster En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz