Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • Samsung Galaxy S10 ve Huawei P30 Pro: Amiral gemisi telefonlar kafa kafaya gidiyor

Samsung Galaxy S10 ve Huawei P30 Pro: Amiral gemisi telefonlar kafa kafaya gidiyor

İleSamsung Galaxy S10veHuawei P30 Proşimdi ikisi de vahşi doğada, bu iki güçlü amiral gemisi telefonu nasıl birbirine karşı yığılıyor? Artık merak etmeyin, çünkü bu telefonları önemli olan tüm alanlarda karşılaştırmak üzereyiz. Bu telefonlar hala 2020'de gereken özelliklere sahip mi?


Galaxy S10'un pürüzsüz görünümünü ve stilini mi tercih etmelisiniz yoksa P30 Pro'nun fantastik fotoğraf yeteneklerini mi taahhüt etmelisiniz? Bu telefonlar özellikler, performans ve yazılım açısından ayrılabilir mi? İki cihazın kapsamlı bir karşılaştırması için okumaya devam edin.

Samsung Galaxy S10 ve Huawei P30 Pro: Tasarım

Samsung Galaxy S10 ve Huawei P30 Pro

Samsung Galaxy S10

Burada kendimize bir çift sersemletici bulduk: Samsung Galaxy S10 ve Huawei P30 Pro kalite ve sınıf sızdırıyor ve akıllı telefon tasarımıyla ilgili iyi olan her şeyin kanıtını gösteriyor. Kavisli yüzeyler ve yapı kalitesinden kamera çıkıntısı ve kasa renklerine kadar bu iki telefon gözü yormaz.


Samsung Galaxy S10 ile başlayalım. 6.1 inç, 1440 x 3040 ekranının sağ üst köşesinde ince bir delik delme çentiğine ve yüzde 93.1 ekran / vücut oranına sahip. Bu çok fazla ekran. Çerçeveler uygun şekilde minimaldir ve telefonun arkası biraz faydacı olsa da mükemmeldir - parmak izi sensörünü ekranın altına, öne doğru hareket ettirmek, sadece üçlü lensli kamera ve Samsung logosunun kaldığı anlamına gelir. Aralarından seçim yapabileceğiniz oldukça güzel altı renk var.

Huawei P30 Pro'ya gelince, ekran-vücut oranı yaklaşık yüzde 89 olan 6.47 inç, 1080 x 2340 piksel bir ekrana bakıyoruz. Burada ekranın ortasında küçük bir gözyaşı damlası çentiği var ve üst ve alt çerçeveler Galaxy S10'dakinden biraz daha kalın. Huawei telefonun arkasındaki dört lensli kameranın dikey hizalamasını seviyoruz - Samsung'dan daha güzel göründüğünü düşünüyoruz - ve aralarından seçim yapabileceğiniz toplam beş güzel görünümlü renk var.


Bugünün en iyi Samsung Galaxy S10 fırsatları Kilitli Kriket ABD PlanlarıHiçbir sözleşme Samsung Galaxy S10 (128 GB) 599,99ön ödeme55 $ / ay SınırsızdakikaSınırsızmetinlerSınırsızdata Aramalar: ABD, Meksika ve Kanada'dan / ABD'den Metinler: 37 ülkeye Yurtiçi ve Uluslararası Metin Veri: Kullanıcılar, ağ sıkışık olduğunda hızların düştüğünü fark edebilirGörünüm-deKriketMint Mobile ABDHiçbir sözleşme Samsung Galaxy S10 (128 GB) 699ön ödeme25 $ / ay SınırsızdakikaSınırsızmetinler12 GBveri Çağrıları: MX ve CA'ya yapılan çağrılar dahil Metinler: MX ve CA'ya mesajlaşma Veriler: (128 kbps hızlarına yavaşlatıldı)Görünüm-deMint MobileKriket ABDHiçbir sözleşme Samsung Galaxy S10 (128 GB) 599,99ön ödeme50 $ / ay SınırsızdakikaSınırsızmetinlerSınırsızveri Çağrılar: ABD, Meksika ve Kanada'dan / ABD'den Metinler: Yurtiçi ve Uluslararası 37 ülkeye mesaj gönderGörünüm-deKriketEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Samsung Galaxy S10 vs Huawei P30 Pro: Özellikler

Samsung Galaxy S10 ve Huawei P30 Pro

Huawei P30 Pro


Bunlar, cihazlarınızı uzun süre gecikmesiz tutacak iki cihazdır - Samsung Galaxy S10,Aslanağzı 855veyaExynos 9820Bölgenize bağlı olarak işlemci içinde yer alır ve bunu 8 GB'a kadar RAM ve 512 GB'a kadar dahili depolama ile birleştirir (daha fazlasına ihtiyacınız olursa bir bellek kartıyla genişletebilirsiniz).

Huawei P30 Pro'ya gelince, Huawei'nin en yeni ve en iyisi ile geliyorKirin 980işlemci, 8 GB'a kadar RAM ve 512 GB'a kadar dahili depolama. Yine, fotoğraflarınız, videolarınız ve diğer dosyalarınız için yeriniz tükeniyorsa, depolamayı bir hafıza kartıyla doldurabilirsiniz (ancak bu biraz zaman alacaktır).

Hangisi daha hızlı? Bu sıkı bir çağrı, ancak gerçekten Samsung ve Huawei'nin başlık altında uygulayabildikleri donanım ve yazılım optimizasyonlarına bağlı. Bu şekilde söylersek - bu yıl piyasaya sürülen çok az telefon, ham performans gücü açısından Samsung Galaxy S10 veya Huawei P30 Pro'yu geride bırakabilir.

Samsung Galaxy S10 vs Huawei P30 Pro: özellikler

Samsung Galaxy S10 ve Huawei P30 Pro


Samsung Galaxy S10

Kameralar bu iki telefonda da büyük rol oynuyor. Samsung Galaxy S10, arka kamerası için 12MP + 12MP + 16MP üçlü lens ilişkisine girerken, Huawei P30 Pro, üçlü lens 40MP + 20MP + 8MP kurulumuna ekstra derinlik algılama uçuş süresi kamerası ekler. Samsung cep telefonu 2x optik yakınlaştırmayı yönetirken, Huawei telefonu, içindeki akıllı periskop düzeni sayesinde etkileyici bir 5x optik yakınlaştırma ile öne çıkıyor.

En azından kağıt üzerinde, ekstra sensörü ve diğer donanım hileleriyle Huawei P30 Pro, özellikle düşük ışıkta ve yüksek yakınlaştırma seviyelerinde Samsung Galaxy S10'dan daha iyi fotoğraflar üretebilmelidir. Galaxy S10, kamera departmanında sarkık değil, ancak görünüşe göre Huawei, telefon fotoğrafçılığı söz konusu olduğunda 2019 için yüksek filigranı ayarlıyor.

Diğer yerlerde bu iki telefon, kablosuz şarj, hızlı şarj, ters çevrilebilir şarj, IP68 su geçirmezlik ve toz geçirmezlik ve her ikisinde de Android 9 Pie ile oldukça iyi eşleşiyor (Samsung'un Android sürümü bu noktada Huawei'den daha güzel olsa da). Samsung Galaxy S10'un 3,5 mm kulaklık jakını koruduğunu, ancak Huawei P30 Pro'nun olmadığını unutmayın.

Günümüzün en iyi Huawei P30 Pro fırsatı 46 Amazon müşteri yorumu Huawei P30 Pro 128GB + 8GB RAM ... Amazon Prime 629,50 $ Düşük Stoku Görüntüle Huawei P30 Pro Tek SIM ... Amazon 1.043,38 $ Huawei P30 Pro 8'i Görüntüle Çarpıcı ... Amazon Prime 1.599 $ Görüntüle En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Samsung Galaxy S10 ve Huawei P30 Pro: Karar

Samsung Galaxy S10 ve Huawei P30 Pro

Huawei P30 Pro

O zaman burada iki harika telefonumuz var ve onları birbirinden ayıracak pek bir şey yok. Samsung telefonun biraz daha güzel göründüğünü ve daha kullanışlı yazılıma sahip olduğunu düşünüyoruz ve ayrıca ihtiyaç duyarsanız daha büyük bir ekran ve batarya ile Samsung Galaxy S10 Plus'a yükseltebileceğinizi de hatırlamakta fayda var.

Öte yandan, Huawei P30 Pro, mobil kamera bölümünde gerçekten çok başarılı ve bu muhtemelen çoğunuz için büyük bir değerlendirme olacak. Ekranı Galaxy S10'dakinden daha büyük, ancak çözünürlük o kadar keskin değil - telefonlarınızı özellikle büyük veya özellikle küçük seviyorsanız düşünmeniz gereken başka bir şey bu.

Performans söz konusu olduğunda, hem Samsung Galaxy S10 hem de Huawei P30 Pro'da bol miktarda güç bulmalısınız.web'deki karşılaştırmalarSnapdragon 855'in grafikler ve yapay zeka söz konusu olduğunda Kirin 980'i öne çıkarmasını öneririz. Bu iki telefon arasında seçim yapıyorsanız, tartılması gereken en büyük faktörler tasarım ve kamera.