Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • Samsung Galaxy S10, S10 Plus vs S10e: Hangisini satın almalısınız?

Samsung Galaxy S10, S10 Plus vs S10e: Hangisini satın almalısınız?

Samsung, bir sürü yeni cihazı duyurdu.Galaxy Paketlenmemiş 2019dün gece San Francisco ve Londra'daki etkinlikler, lakaplı yepyeni bir katlanabilir ahize dahilGalaxy Fold,Galaxy Tomurcuklarıkablosuz kulaklıklar ve adında bir akıllı saatGalaxy Watch Aktif. Ayrıca açıkladıyeni fitness izleme bantları, vedörtyeni akıllı telefonlar -S10e,S10,S10 Plus, veGalaxy S10 5G, yaz aylarında bir süre başlıyor.


Aşırı miktarda parlak yeni cihaz, bu yüzden şimdilik Galaxy S10 serisine odaklanalım. Maalesef Samsung kalıyorçokağzı sıkıtam5G özellikli varyantı için çıkış tarihi (fiyatlandırmadan bahsetmeden!), bu nedenle bunu şimdilik karşılaştırmanın dışında tutacağız.

Daha fazlasını okuyun: Samsung Galaxy Fold incelemesi (erken karar): kapakta satılıyor

Eğer öyleysenumming veAhMevcut akıllı telefonunuzu Galaxy S10e, Galaxy S10 veya Galaxy S10 Plus'a yükseltmekle ilgili olarak, tam olarak hangi el cihazının ihtiyaçlarınıza en uygun olduğunu bulmak zor olabilir. Öyleyse daha yakından bakalım ...

  • Samsung Galaxy S10e incelemesi (erken karar)
  • Samsung Galaxy S10 incelemesi (erken karar)
  • Samsung Galaxy S10 Plus incelemesi (erken karar)

Galaxy S10, Galaxy S10 Plus ve Galaxy S10e: Tasarım

Galaxy S10e, Galaxy S10 ve Galaxy S10 Plus arasında fark edilecek çok şey yok. Her üç el cihazı da aynı sağlam yapı kalitesine sahiptir. AksineiPhone Xr, daha pahalı olan birinci sınıf paslanmaz çelikten vazgeçeniPhone XSveiPhone XS Maxalüminyum lehine - çarpıcı fiyat farklılıklarına rağmen S10e, S10 ve S10 Plus arasında malzeme farkı yoktur.


Üçü de hızlı kablosuz şarj ve tamamen yeni Kablosuz PowerShare özelliğini etkinleştirmek için ön ve arka tarafta cam kullanır.

Galaxy S10 serisinin tamamı, ekranın en ince ayrıntısına kadar çalışmasını sağlayan Infinity-O ekran tasarımını kullanır.çokCihazın önündeki her köşenin kenarı. Bu kenardan kenara tasarım, çerçevede öne bakan kamera için fazla yer bırakmaz, bu nedenle Samsung, onu ekranın sağ üst köşesindeki O şeklinde bir kesikle yeniden konumlandırdı - dolayısıyla Infinity -O isim.


Galaxy S10 Plus, çift selfie kamerası için büyük bir kesime sahip


Galaxy S10 tasarımı arasındaki tek gerçek fark, Infinity-O'daki delik açmanın boyutudur.çokÇift öne bakan kamera kurulumu sayesinde Galaxy S10 Plus'ta daha büyük.

Bu, öne bakan kameradan görüntünün konusunun arkasında yapay bokeh tarzı bulanıklık içeren Canlı Odak fotoğraflar çekebileceğiniz anlamına gelir - bu diğer S10 el cihazlarında mümkün değildir. Ne yazık ki, bu aynı zamanda selfie kamera kesiminin biraz göze batan bir şey olabileceği anlamına geliyor.

Bir diğer önemli farklılaştırıcı da,Galaxy S10e, ahizenin köşeleri etrafında AMOLED gibi kıvrılmayanS10veS10 Plus.

Hiçbir şey yokmuş gibi hissettirmiyorgerçektenS10e'de önemli bir eksiklik var, ancak düz panel, ekranın etrafındaki küçük çerçevelerin daha belirgin görünmesini sağlıyor.S10veS10 Plus, çerçevenin eğriler tarafından engellendiği yer. Galaxy S8 veya Galaxy S9'dan yükseltme yapanlar muhtemelen geriye doğru bir adım atmış gibi hissedecekler, ancak diğer herkes muhtemelen herhangi bir şeyin eksik olduğunu fark etmeyecek.


Diğer Galaxy S10 modellerinden farklı olarak S10e'de birdüzekran

Galaxy S10 - Galaxy S10 Plus - Galaxy S10e: Özellikler

Muhtemelen beklediğiniz gibi, daha uygun fiyatlı Galaxy S10e, Galaxy S10 ve Galaxy S10 Plus ile aynı miktarda gücü paketlemiyor.Bu ne sürprizha?

Ama ne yapabilirsindeğilGalaxy S10 Plus'ın küçük kardeşi Galaxy S10'dan çok daha güçlü bir cihaz olmasını bekliyordum. Giriş seviyesi S10 ve S10 Plus, 128GB veya 512GB dahili depolama seçeneğiyle tamamen aynı 8GB RAM'i paketlerken, S10 Plus bircanavarca12 GB RAM ve 1 TB depolama alanı. Galaxy S10 ile bu mümkün değil, yaninihaiPerformans söz konusu olduğunda Galaxy S10 akıllı telefonun 6.4 inçlik Galaxy S10 Plus'ı doldurması gerekecek.

Bu arada, S10e 6 GB RAM ve 128 GB dahili depolama alanı sunuyor.

Samsung'dan beklediğiniz gibi, tüm bu el cihazlarındaki depolama, MicroSD kart yuvası aracılığıyla genişletilebilir. Ve evet, bu cebinizde 1,5 TB depolama alanı anlamına gelir. Cebinizdeki 1,5 TB depolama alanı mı ... yoksa bizi gördüğünüze memnun musunuz?

Her üç Galaxy S10 modeli de yeni ve daha hızlı Wi-Fi 6 standardıyla uyumludur, suya ve toza dayanıklılık için IP68 sertifikasına sahiptir ve hızlı kablosuz şarjı destekler.

Galaxy S10 - Galaxy S10 Plus - Galaxy S10e: Fiyatlar

Bugünün en iyi Samsung Galaxy S10e fırsatları Sözleşme İndirimleri Sim Ücretsiz Özel IDMOFF10 kodu ile 10 £ tasarruf edin Düşük Stok Kimliği24 aySamsung Galaxy S10e (128 GB Siyah) 99,99 £ peşin 27,99 £ / aySınırsızdakikaSınırsızmetinler1 GBID Mobile EE'de veri Görünümü24 aySamsung Galaxy S10e (Prism White) 175 £ ön ödeme 31 £ / aySınırsızdakikaSınırsızmetinler20 GBveri Fonehouse'da görüntüleyin En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz Bugünün en iyi Samsung Galaxy S10 fırsatları Sözleşme İndirimleri Sim Ücretsiz Ucuz aylık faturalar 30 £ O2 tasarruf etmek için TR30 kuponunu kullanın24 ay Samsung Galaxy S10 (128GB Siyah) 119,99ön ödeme£ 25 / ay SınırsızdakikaSınırsızmetinler30 GBveriGörünüm-deUygun fiyatlı mobil cihazlarEE24 ay Samsung Galaxy S10 (128GB Siyah) Bedavaön ödeme£ 29 / ay SınırsızdakikaSınırsızmetinler25 GBveriGörünüm-deUygun fiyatlı mobil cihazlarÜç24 ay Samsung Galaxy S10 (128GB Siyah) Bedavaön ödeme£ 31 / ay SınırsızdakikaSınırsızmetinler100 GBveriGörünüm-deUygun fiyatlı mobil cihazlarEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz Bugünün en iyi Samsung Galaxy S10 Plus fırsatları Sözleşmeli Fırsatlar Sim Ücretsiz O224 ay Samsung Galaxy S10 Plus (128 GB Beyaz) 29,99ön ödeme£ 34 / ay SınırsızdakikaSınırsızmetinler60 GBveriGörünüm-deUygun fiyatlı mobil cihazlarEE24 ay Samsung Galaxy S10 Plus (128GB Siyah) Bedavaön ödeme£ 35 / ay SınırsızdakikaSınırsızmetinler50 GBveriGörünüm-deUygun fiyatlı mobil cihazlarO224 aySamsung Galaxy S10 Plus (128 GB Beyaz) 29,99 £ peşin 34 £ / aySınırsızdakikaSınırsızmetinler60 GBdata Buymobiles.net'te görüntüleyin En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Galaxy S10 vs Galaxy S10 Plus vs Galaxy S10e: Özellikler

Şimdiye kadar, üç Galaxy S10 akıllı telefon arasındaki farklar oldukça az görünebilir. Ama hepsi değişmek üzere.

Öncelikle her Galaxy S10 modelinde farklı sayıda kamera bulunuyor. Galaxy S10e, standart geniş açılı fotoğrafların yanı sıra ultra geniş çekimler yapabilen arkaya monte edilmiş çift kameraya sahiptir. Ön tarafta, özçekimler ve video görüşmeleri için tek bir ön kamera var. Galaxy S10, aynı selfie ayarına sahip ancak cihazın arkasında üçlü kamera bulunuyor. İkincisi, ultra geniş ve geniş açılı fotoğrafların (S10e gibi) yanı sıra, çekim konusunun arkasındaki arka plana ayarlanabilir bokeh tarzı bulanıklık içeren 2x optik yakınlaştırma ve Canlı Odak görüntülerine sahiptir. Son olarak, Galaxy S10 Plus, Galaxy S10 ile aynı arkaya monte kamerayı koruyor, ancak Live Focus'u selfielere getirmek için öne bakan kamera sayısını ikiye katlıyor.

En çok özellikli akıllı telefon kamerasını arayanların daha pahalı Samsung Galaxy S10 Plus'ı tercih etmekten başka seçeneği yok.

Galaxy S10 serisi arasındaki diğer en büyük fark, parmak izi tarayıcısıdır. Galaxy S10e, yana monteli güç düğmesine gömülü parmak izi tarayıcısı kullanılarak açılırken, S10 ve Galaxy S10 Plus sahiplerinin kilidi açmak için yalnızca parmak uçlarını koymaları gerekiyor. Bunun nedeni, Samsung'un tarayıcıyıaltındacam ekran. Ayrıca, diğer seçeneklerden daha güvenli olduğunu iddia ettiği ve hatta kayıt tutabildiği yeni bir ultrasonik sensör kullanıyor.herparmak izinizde tek sırt.

Bunu yapmak için, tarayıcı, ses dalgalarını ekran aracılığıyla ciltten yansıtarak parmak ucunun üç boyutlu bir izlenimini yaratır. Samsung, bunun okuyucunun şiddetli yağmur dahil zorlu hava koşullarında çalışmaya devam edeceği anlamına geldiğini söylüyor. Ne yazık ki Galaxy S10e'deki parmak izi tarayıcısı, önceki nesiller kadar ıslak koşullarda da güvenilmez olmayı vaat ediyor.

Paramız için, her zaman öne bakan parmak izi tarayıcılarını tercih ettik - en azından telefonun kilidini açabileceğiniz ve ahize masanızın üzerinde dururken güvenli uygulamaları doğrulayabileceğiniz anlamına geldiği içinolmadanonu almak zorunda.

Galaxy S10 - Galaxy S10 Plus - Galaxy S10e: Karar

Şu anda mevcut olan en iyi Galaxy S10 akıllı telefonunu arıyorsanız, seçim şudur:imkansız bir şekildebasit - bir Samsung Galaxy S10 Plus satın almanız gerekiyor. 6.4 inçlik ahizede diğer S10 modellerinden daha fazla kamera var, daha fazla RAM, daha fazla depolama alanı ve daha büyük bir bataryaya sahip.

Tahmin edebileceğiniz gibi, Samsung Galaxy S10e, üçü arasında en fazla ödün verenlere sahip. Bu şüphesiz fiyat etiketini rekabetçi tutmak içindir. Bu tavizlerden bazıları muhtemelen pek bir fark yaratmayacaktır - öyle mi?Gerçekten mikıvrımlı bir ekranı kaçıracak mısınız? - diğerlerinin daha acı verici olması muhtemelken - ekran içi ultrasonik parmak izi tarayıcı ve Canlı Odak görüntüleri akla geliyor.

Ancak Galaxy S10 muhtemelen en iyi özellik ve fiyat dengesine sahip. SIM'siz satın alındığında S10e'den yalnızca 130 £ daha fazla, bu da standart 24 aylık bir sözleşmeyle satın alındığında ayda beşten biraz fazla. Akıllı telefonunuz, taşıdığınız tek kamera ise, Canlı Odak görüntüleri ve 2x optik yakınlaştırma için muhtemelen fazladan öksürmeye değer. Ayrıca biraz daha hızlı olmalı.

Ayrıca, önceden sipariş edilen S10 ve S10 plus telefonlarının ücretsiz bir çift Galaxy Tomurcukları ile birlikte geldiğini de belirtmek gerekir - bu, telefonla birlikte gelen en iyi tomurcuklar olmalıdır.

  • En iyi Samsung Galaxy S10 fırsatlarışu anda mevcut