Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • Samsung Galaxy S20 Ultra incelemesi: Android rakiplerine sarsıcı bir darbe

Samsung Galaxy S20 Ultra incelemesi: Android rakiplerine sarsıcı bir darbe

Samsung Galaxy S20 Ultra - temel özellikler


(Resim kredisi: Samsung)

Boyutlar:167 x 76 x 8,8 mm (6,57 x 2,99 x 0,35 inç)
Ağırlık:221 g (7,80 oz)
Ekran:6,9 inç, HDR10 +, 120Hz, 1440 x 3200 piksel, 20: 9 oranı
İŞLEMCİ:Exynos 990 / Qualcomm SM8250 Snapdragon 865
GPU:Adreno 650
VERİ DEPOSU:12 GB / 16 GB
Depolama:128 GB / 512 GB
Arka kameralar:108 MP, 48 MP, 12 MP, ToF
Ön kameralar:40 MP, PDAF
Batarya:5.000 mAh
THE:Android 10.0, Bir UI 2.0
5G:Evet

Pingtwitter'ün resmi Samsung Galaxy S20 Ultra incelemesine hoş geldiniz. Geçtiğimiz hafta boyunca yeni amiral gemisi telefonunu deniyordum ve takip eden şey benim düşündüğüm şey. Bu inceleme, kamera sistemi, tasarım ve performans dahil olmak üzere bir dizi önemli puanlama kategorisine ayrılmıştır.

Bununla birlikte, bu incelemeden hızlı bir şekilde uzaklaşmak isteyenler için, Samsung Galaxy S20 Ultra'yı teknik olarak bugün piyasadaki en iyi Android telefon olarak düşünebilirsiniz. Etkileyici, çok yönlü bir kamera sistemine, hiper premium dahili donanım paketine, geleceğe dönük, yeni nesil 5G bağlantısına ve devasa ve sürükleyici bir ekrana sahip bir telefon.

Yine de hakimiyetine nasıl ulaştığı oldukça temeldir. S20 Ultra'nın emrinde olan bu teknoloji silahları oldukça rafine edilmemiş bir şekilde kullanılıyor ve bazı durumlarda güçlü ama kenarlarda biraz sert ve / veya tamamen aşırı öldürme hissi veriyor. Bu teknolojinin fiyatı da inanılmaz yüksek, bu da Ultra'yı aklımda bir niş teklif haline getiriyor.


Daha uzun ve ayrıntılı bir genel bakış için Pingtwitter'ün eksiksiz Samsung Galaxy S20 Ultra incelemesi için okumaya devam edin.

Samsung Galaxy S20 Ultra incelemesi

Samsung Galaxy S20 Ultra kutusunun içeriği.


(İmaj kredisi: Gelecek)

Samsung Galaxy S20 Ultra incelemesi: fiyat, çıkış tarihi ve fırsatlar

Samsung Galaxy S20 Ultra ön sipariş süresi 11 Şubat ile 8 Mart 2020 arasında değişiyor. Bu dönemde Ultra için ön sipariş veren müşterilere ücretsiz olarak bir çift Samsung Galaxy Buds + gerçek kablosuz kulaklık verilecek ve ayrıca telefon birkaç gün erken.

Samsung Galaxy S20 çıkış tarihi 13 Mart 2020'dir. Yukarıda belirtildiği gibi, ön sipariş veren müşteriler telefonlarını satış tarihinden birkaç gün önce alacaklar.

Samsung Galaxy S20 Ultra'nın fiyatı 1.199 £ 'dan başlıyor ve maksimum özellikli birim için 1.399 £' a kadar uzanıyor. Bugün mevcut olan en iyi S20 Ultra fırsatları için aşağıdaki toplamaya bakın.

Bugünün en iyi Samsung Galaxy S20 Ultra fırsatları Kilidi Açılan PlanlarHiçbir sözleşme Samsung Galaxy S20 Ultra (Taksitle 128GB) Bedavaön ödeme64,99 $ / ay SınırsızaramalarSınırsızmetinler1 GBveri Verileri: Bir seferde 1 GB kullandığınız 4G LTE verileri için ödeme yapınSiteyi ziyaret et-deXFINITY MobileMint Mobile ABDHiçbir sözleşme Samsung Galaxy S20 Ultra (128 GB) 1.349 ABD dolarıön ödeme25 $ / ay SınırsızdakikaSınırsızmetinler12 GBveri Çağrıları: MX ve CA'ya yapılan çağrılar dahil Metinler: MX ve CA'ya mesajlaşma Veriler: (128 kbps hızlarına yavaşlatıldı)Siteyi ziyaret et-deMint Mobile Hiçbir sözleşme Samsung Galaxy S20 Ultra (Taksitle 128GB) Bedavaön ödeme79,99 $ / ay SınırsızaramalarSınırsızmetinler3 GBveriSiteyi ziyaret et-deXFINITY MobileEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Samsung Galaxy S20 Ultra incelemesi


Kılıf olmadan, S20 Ultra'nın geniş arka kamera dizisinden saklanmak mümkün değil.

(İmaj kredisi: Gelecek)

Samsung Galaxy S20 Ultra incelemesi: kamera sistemi

Samsung Galaxy S20 Ultra'nın kamera sistemi bence en büyük benzersiz satış noktası ve bu yüzden telefonla ilgili analizimize buradan başlayacağız.

Samsung, Google'ın yaptığı gibiPiksel 4Apple,iPhone 11ve Huawei yaptıHuawei Mate 20 Pro, arka kamera dizisinden bir 'imza tasarım öğesi' olarak bahsediyor - bu, telefonun genel görünümünü oluşturmaya yardımcı olan ve kolayca tanımlanmasını sağlayan bir şey. Ve telefonu ters çevirdiğinizde, yaptığı tek şey göze çarpmaktır.

fark edilir şekildebelirgin dikdörtgen dizi (Sahip olmakbize göre çizik ve niklerden kaçınmak için bir kılıfla korunacak), 48MP telefoto, 12MP ultra geniş ve ToF DepthVision lensleri ile birleştirilen 108MP geniş açılı ana kamera ile ciddi derecede güçlü bir dörtlü kamera sistemine ev sahipliği yapıyor.

Samsung Galaxy S20 Ultra incelemesi

S20 Ultra'nın Tek Çekim kamera moduna bir örnek. Bir kez çekin ve çeşitli farklı resimlerle sunulun.

(İmaj kredisi: Gelecek)

Doğal olarak en büyük satış, süper yüksek çözünürlüklü çekim ve video kaydını (8K'ya kadar!) Mümkün kılmanın yanı sıra Güney Koreli üreticinin yeni 100x Süper Çözünürlüklü Yakınlaştırma ve Hibrit Optik Yakınlaştırma 10X (daha fazlası için bkz. aşağıda).

Ve arka dizinin lens seçiminden bahsederken, S20 Ultra'nın yeni Tek Çekim çekim modu hepsinden yararlanıyor. Bu modda, bir çekim veya video çekildiğinde tüm lensler kullanılır ve ardından, kullanıcıya, telefonun görüntüsünde tek bir girişin altında yer alan çeşitli farklı seçenekler (10 çekim ve mini video) sunulur. galeri.

Bu, galerinizin genel olarak dağınık hale gelmediği ve iki, tek olay yakalamasının çeşitli farklı sürümlerine sahip olduğunuz anlamına gelir. Bunu testte harika buldum, çünkü en iyi açıyı veya anı kaçırmamanıza yardımcı olurken, çekim yapacağınız bir modu hızlıca seçerken kararsızlık anlarını büyük ölçüde ortadan kaldırıyor.

Samsung Galaxy S20 Ultra: 100x Süper Çözünürlüklü Yakınlaştırma resim galerileri

Resim 1/6

Samsung Galaxy S20 Ultra incelemesi

(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 2/6

Samsung Galaxy S20 Ultra incelemesi

(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 3/6

Samsung Galaxy S20 Ultra incelemesi

(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 4/6

Samsung Galaxy S20 Ultra incelemesi

(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 5/6

Samsung Galaxy S20 Ultra incelemesi

(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 6/6

Samsung Galaxy S20 Ultra incelemesi

(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 1/5

Samsung Galaxy S20 Ultra incelemesi

(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 2/5

Samsung Galaxy S20 Ultra incelemesi

(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 3/5

Samsung Galaxy S20 Ultra incelemesi

(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 4/5

Samsung Galaxy S20 Ultra incelemesi

(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 5/5

Samsung Galaxy S20 Ultra incelemesi

(İmaj kredisi: Gelecek)

Yukarıdaki iki galeriden de görebileceğiniz gibi, S20 Ultra oldukça etkileyici bir yakınlaştırma işlevi ile birlikte geliyor. En uzak ultra geniş ayardan 1x'e, 5x'e, 10x, 30x'e ve 100x'e kadar, çekim yaparken elinizin altında bol miktarda menzile sahipsiniz. Ve görebileceğiniz gibi, aslına uygunluk, 100x dışında çoğu yakınlaştırma seviyesinde yeterli kalır.

100x'te, testte bıraktığım görüntülerin, konuları açısından çok fark edilir olsalar da, neredeyse yumuşak odaklı bir suluboya finiş yaptığını söylemeliyim.Fotoğrafneredeyse bir tablo gibi görünüyor. Photoshop'a bir görüntü beslemeniz ve ona sanatsal bir filtre uygulamış olsaydınız.

100x yakınlaştırma işlevinin düzgün olduğunu düşünüyorum ve uygun bir tripodla ondan yarı düzgün görüntüler elde edebileceğinizden eminim, ancak günlük kullanılabilirliğini sorguluyorum.

Samsung Galaxy S20 Ultra incelemesi

Bixby Vision, Pinterest'te çektiğiniz şeye benzer görüntüler bulmanızı sağlar.

(İmaj kredisi: Gelecek)

Yine de başka yerlerde, S20 Ultra'nın kamera sistemi kaslarını gerçekten esnetiyor. Sunulan çekim modlarının miktarı oldukça dikkat çekici. Maksimum özgür Pro çekim modunun yanı sıra, güçlü bir panorama seçeneğinin yanı sıra yemek, gece ve canlı odak için özel ayarlarınız var. Tahmin edebileceğiniz gibi, çeşitli en boy oranlarında da çekim yapabilirsiniz.

Video açısından, daha önce de belirtildiği gibi, 8K'ya kadar çok çeşitli çözünürlüklerde çekim yapabilirsiniz; Ultra ayrıca bir Pro video çekim modu ile yavaş çekim, süper yavaş mo ve hiper atlamalı seçenekler sunar.

Burada söyleyeceğim şey şu ki, 8K video çekimi teknik bir başarı ve sahip olmak çok güzel olsa da, tahmin ediyorumbüyük çoğunluğuTam aslına uygun olarak oynatmak için 8K ekrana ihtiyaç duyduğunuzdan (telefonunki QHD'dir), insanların çoğu bundan keyif alamayacak. Yine de, çektiğiniz herhangi bir 8K çekimden tek hareketsiz görüntüleri kopyalayabilirsiniz, bu nedenle depolama alanınızda ciddi bir şekilde yemek yemenin en azından pratik faydası vardır.

Oh, ve evet, teknesi AR Emoji ve çılgın filtrelerle yüzen kişiler için çok fazla ikamet ediyorlar. Ayrıca bir 3D nesne tarayıcı da var.

Samsung Galaxy S20 Ultra incelemesi

AR Emoji ve daha birçok çılgın çekim modu mevcuttur.

(İmaj kredisi: Gelecek)

Bence Samsung'un en zarif modlarından biri de Galaxy S20 Ultra'da hoş bir dönüş yapıyor - yakalama taraması. Bu, kameranın lenslerini bir belgeye (temelde üzerinde metin olan bir şeye) doğrultduğunuzda otomatik olarak tetiklenir ve ardından ekrana dokunaraktaramako nesneyi telefonunuza aktarın.

Örneğin, aşağıdaki resimde görüldüğü gibi, Ultra'yı kızımın Beano'sunun en son kopyasına yöneltin ve ben sadece kapağı yakalayabilirim. Bu özellik hakkında daha önce yazmıştım ve menülerin yakalanması, belgelerin hızlı bir şekilde dijital taramalarının yapılması ve hatta çevredeki sanat eserlerinin yakalanması gibi şeyler için çok yararlı olduğunu düşünüyorum.

Samsung Galaxy 20 Ultra incelemesi

(İmaj kredisi: Gelecek)

Yapacağın gibikesinlikle beklemekS20 Ultra, ne çekerseniz çekin çok güçlü kamera görüntüleri sunar. Özellikle renk dengesi güçlü bir nokta gibi görünüyor, ancak Samsung'un hala oldukça ağır bir post-processing'e yöneldiği gerçeğinden bir kaçış yok. Bence biraz sakar ve keskin kenarların biraz yumuşak görünmesine neden olabilir.

Bu, büyük olasılıkla, herhangi bir donanım eksikliğinden ziyade Samsung'un seçtiği yazılım algoritmalarıyla ilgilidir ve doğal olarak, sınıfının en iyisi olan standartların hangileri olduğunu belirlerken her zaman belirli bir düzeyde öznellik vardır. Ancak benim için, örneğin Sony'nin Xperia telefonlarının sağladığı daha net ve daha gürültülü sonuçları tercih ederim.

Resim 1/9

Samsung Galaxy S20 Ultra incelemesi

(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 2/9

Samsung Galaxy S20 Ultra incelemesi

(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 3/9

Samsung Galaxy S20 Ultra incelemesi

(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 4/9

Samsung Galaxy S20 Ultra incelemesi

(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 5/9

Samsung Galaxy S20 Ultra incelemesi

(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 6/9

Samsung Galaxy S20 Ultra incelemesi

(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 7/9

Samsung Galaxy S20 Ultra incelemesi

(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 8/9

Samsung Galaxy S20 Ultra incelemesi

(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 9/9

Samsung Galaxy S20 Ultra incelemesi

(İmaj kredisi: Gelecek)

Yine de canlılık iyidir ve test sırasında kendimi asla 'kahretsin, keşke bu atış seçeneğine sahip olsaydım' diyen bir konumda bulamadım. Herhangi bir şey varsa, kamera teknolojisiyle bu kadar yüklü bir sistemle, Samsung'un Single Take'i dahil etmesini daha da akıllı hale getiriyor, çünkü tüm bu seçeneklerin yarattığı tek şey - en azından benim içimde - kararsızlık.

Gerçek şu ki, 108 megapiksel sensör çağırmak için, aldığım normal fotoğraf modunda neredeyse her standart çekim yaptı. Bu telefonun kullanıcıları için yapılacak en iyi şeyin, siz olmadıkça yeni satın aldığınız birinci sınıf donanıma dayanmak olduğunu söyleyebilirim.Gerçekten mine yaptığını biliyorum.

Samsung Galaxy S20 Ultra incelemesi

Dikkat et bayanlar, işte yanan şey geliyor ...

(İmaj kredisi: Gelecek)

Son olarak, kamera sistemi açısından Samsung Galaxy S20 Ultra, 40MP öne bakan selfie kamerası ile birlikte geliyor. Bu kötü çocuk, dilerseniz güzel kupanızı 40 MP ihtişamıyla veya cesurlar için güzellik modu etkinleştirilmeden yakalayabilir. Bununla birlikte, tam 40MP sadakatine kilitlenmemişsinizdir, bu nedenle, daha yumuşak, daha güzel çekimler için işleri bir adım aşağı çevirmek istiyorsanız, o zaman güç sizindir.

Samsung Galaxy S20 Ultra incelemesi

S20 Ultra'da birdaha da büyük ekranbüyük Samsung Galaxy Note + 'dan daha fazla. Eyvah!

(İmaj kredisi: Gelecek)

Samsung Galaxy S20 Ultra incelemesi: tasarım ve ekran

Samsung Galaxy S20 Ultra'yı alın ve yardım edemeyeceğiniz ilk şey, ekranının ne kadar büyük olduğu. 6,9 inçte, devasa olanlar için bile bir eşleşmeSamsung Galaxy Note 10+6.8 inç ekranla gelen. Bu iki telefon yan yana, boyut olarak esasen aynı görünüyor, ancak onları elinize aldığınızda, Ultra hissi (221g) ile kral boyutlu Note'dan (196g) daha yoğun bir ağırlık farkı var.

Tasarım açısından yine de aynı basketbol sahasındayız. En azından önden ana görsel fark, Galaxy S20 Ultra'nın biraz daha yumuşak bir görünüm veren S serisi daha geniş çerçeve eğrilerine sahip olmasıdır.

Görüşümüze göre bu telefonun geçen yılın zirvesinden daha yakın olduğu Note 10+ ile benzerliklerSamsung Galaxy S10 5G, üst orta kısımda yer alan öne bakan kameranın yerleştirilmesine devam edin. Aynı iğne deliği tasarımıdır ve alt ekran kamera teknolojisini alana kadar, motorlu pop-up'lardan hoşlanmıyorsanız en iyi alternatiftir.

Cihazın ön tarafına yapıştırıldığında, Dinamik AMOLED ekranın boyutundan ve netliğinden etkilenemezsiniz. Bu ekranın 120Hz'lik bir yenileme hızı vardır ve bu, ekranın muhteşemliğini bile geride bırakır.OnePlus 7TveOnePlus 7T ProHDR10 + ve keskin 1,440 x 3,200 çözünürlük ile birlikte 90 Hz olan paneller, bu ekranda görüntülediğiniz her şeyin kesinlikle çarpıcı göründüğü anlamına gelir.

Bu 120Hz yenileme hızı, kaydırma, uygulama değiştirme, kullanıcı arayüzü gezinme ve tüm animasyonlu öğelerin tamamen sıvı tereyağı pürüzsüz olduğu anlamına gelir ve Android 10.0 ve Samsung'un sınıfının en iyisi One UI 2 kaplaması ile ortaklaşa gerçekten en iyi özellikleri sunar. katman genel kullanım deneyimi.

Düğmenin yerleştirilmesi açısından, Ultra'nın çerçevesinin sol kenarının tamamı dokunulmamış, ses seviyesi düğmesi ve güç düğmesi sağ kenarı sürüyor. Tahmin edebileceğiniz gibi, telefonun USB 3.1 Type C güç bağlantı noktası alt kenarda, SIM ve microSD kart yuvası ise üst kenarda bulunuyor.

Telefonu ters çevirin ve dikkate değer tek tasarım öğesi, zaten aşina olduğumuz telefonun belirgin dikdörtgen kamera dizisidir.

Genel olarak, S20 Ultra'nın önden oldukça iyi göründüğünü hissediyorum, ancak temelde ekranına hoş bir şelale eğrisi olmamasına ve arkadan oldukça sarkık olmasına rağmen - büyük ölçüde bu hantal arka kamera dizisi sayesinde. Kesinlikle, Samsung'un bu telefonu her zaman bir kılıfla kullanılmak üzere tasarladığını söyleyebilirsin, örneğin telefonu her yere koyduğunuzda veya daha da kötüsü, yüzü aşağı bakacak şekilde, bu dizinin dikkat çekiyor ve süper olumlu bir şekilde değil. .

Samsung Galaxy S20 Ultra incelemesi

Önden bakıldığında S20 Ultra, Samsung'un ticari marka şelalesinin kavisli kenarlarına sahip olmasa da çerçevesiz bir güzelliktir.

(İmaj kredisi: Gelecek)

Samsung Galaxy S20 Ultra incelemesi: donanım ve pil

Dahili donanım açısından, yeni bir Samsung telefon serisindeki en üst düzey yeni sıcaklıktan bekleyeceğiniz gibi, Galaxy S20 Ultra kesinlikle üst üste yerleştirilmiş. Telefon, Samsung'un hızlı Exynos 990 CPU'su (ABD'de Snapdragon 865), Adreno 650 GPU, inanılmaz bir 16GB RAM (maksimum özellikte) ve 512GB'lık büyük bir dahili depolama alanı (microSD ile genişletilebilir) ile birlikte gelir. ).

Ve yakınlardaki kutulardan da görebileceğiniz gibi, bu aptalca yüksek donanım özellikleri,şaşırtıcı olmayan bir şekilde, hem Geekbench 5 hem de 3DMark'ta oldukça lezzetli bazı kıyaslama puanlarına. Tek çekirdekli 939 puan, Huawei Mate 30 Pro 5G (768), OnePlus 7T Pro (762) ve hatta Samsung'un kendi Note 10+ 5G (752) modellerini geride bırakıyor.

Samsung Galaxy S20 Ultra - Geekbench 5 puanları

(Resim kredisi: GeekBench)

[İŞLEMCİ]

Tek Çekirdekli Puan: 939

Çok Çekirdekli Puan: 2.815

[Hesapla]

OpenCL: Yok (Uygulama çökmesi)

Volkan: 3.925

S20 Ultra'nın 2.815'i Huawei Mate 30 Pro 5G'den (3074) geride kalırken OnePlus 7T Pro (2701) ve Samsung Galaxy Note 10+ 5G'yi (2529) geride bırakırken işler çok çekirdekli puanlar açısından biraz farklı. Paket servisi nedir? Bu numaralar gerçekten önemli değil - S20 Ultra çok çok hızlı bir cep telefonu ve gerçek dünyadaezmeattığınız herhangi bir mobil uygulama.

3DMark puanları bize, S20 Ultra'nın adanmış olmamasına rağmenoyun telefonu, var mıyeterli olandan fazlaGrafiksel olarak en zorlu Android oyunlarını bile terletmeden çalıştırma gücü. Yıllar boyunca birçok kez söyledim, temelde her amiral gemisi Android telefon Google Play mağazasının sunduğu her şeyi kolayca halledebilir ve bir kez daha, Ultra beni haklı çıkardı.

Samsung Galaxy S20 Ultra - 3DMark puanları

(Resim kredisi: UL, 3DMark)

Sling Shot Extreme (OpenGL ES 3.1): 6.765

Sling Shot Extreme (Vulkan): 6.212

Tabii ki, böylesine devasa bir telefonun da büyük bir bataryaya ihtiyacı var ve çok şükür ki Samsung, S20 Ultra çok büyük 5.000 mAh batarya ile yüklü olarak geldiğinden bence bu konuda gerçekten iyi bir deneme yaptı. Bu, günümüzde yaygın bir telefonda piyasadaki en büyük pil kapasitelerinden biridir ve bir hafta boyunca test ettikten sonra, iyi bir akıllı telefon pil ömrü için standardıma ulaşmayı başardığını söyleyebilirim.

S20 Ultra'yı, ekranını 60Hz yenileme hızında kilitleyen kutudan çıkar çıkmaz yeni ayarlarında kullanın ve orta düzeyde kullanımla, kırmızıyı görmeden tek bir şarjla telefondan sağlam bir gün ve yarım ila iki gün kullanım sağlarsınız. kıyametin pil uyarısı. Ultra'nın 120 Hz modunu açarsanız,gerçekten isteyecekdaha sonra pil ömrü azalır. 120Hz açıkken, orta kullanımda tek bir şarjla bir günden bir buçuk güne kadar kullanıma çok bakarsınız.

Diğer not teknolojisi, bu Samsung ünitelerinin son birkaç telefon sürümünde yaptığı gibi çalışan bir alt ekran parmak izi okuyucusunu içeriyordu, 5G desteği (Ultra'nın sadece 4G sürümü yok, tek bir telefon tüm ağ bağlantılarını destekliyor. 5G dahil) ve AKG ayarlı stereo hoparlörler.

Ultra'nın tüm 5G standartlarını desteklemesi, Samsung'un bu telefonu eline alan telefon meraklıları tarafından doğru bir şekilde yaptığını hissettiriyor, sanki bir ahizeye bir bin dolar düşüyormuşsunuz gibi, kesinlikle hızlı 5G ağı açısından kapsanmak istiyorsunuz. kapsama. Ultra'yı sınırsız veri 5G simülasyonu ile eşleştirdiğinizde akıllı telefon cennetindesiniz.

Ve son olarak, karara varmadan önce, OS konuşalım. S20 Ultra, Android 10 ve Samsung'un kendi One UI 2.0 kaplamasını çalıştırıyor. Bana göre One UI, piyasadaki sınıfının en iyisi Android dış görünümü olmaya devam ediyor ve beklediğiniz gibi süper şık ve modern Android 10 ile ortaklık kurduğunda mükemmel bir mobil kullanım deneyimi sunuyor.

Her şey çok sezgisel bir şekilde düzenlenmiştir ve 120Hz ekran, tereyağlı Android 10 işlemi ve akıcı One UI menü sisteminin karışımı, asla hayal kırıklığına uğramayacağınız veya daha kötüsü hissettiğiniz bir an olmadığı anlamına gelir.yavaşladıaşağı.

Samsung Galaxy S20 Ultra incelemesi

En önemli test ... evet, S20 Ultra, Pingtwitter.com'da sunulan harika içeriği görüntüleyebilir.

(İmaj kredisi: Gelecek)

Samsung Galaxy S20 Ultra incelemesi: Karar

Bakın, geçen yıl gözden geçirirken söylediğim gibiSamsung Galaxy Note 10+, bu gerçekten herkes için bir telefon değil ve daha fazla kullanıcı için, çok fazla telefon ve ciddi olarak değerlendirilmeye değer olmak için çok fazla para olacak.

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, senGerçekten miKaliteli bir akıllı telefon deneyimi elde etmek için 1,199 £ (maksimum spesifikasyon 1.399 £!) harcamanıza gerek yok ve lansman sırasında yeni bir Android telefon SIM'i ücretsiz olarak satın alacak olsaydım, bu masrafı haklı göstermenin bir yolu yok . Aksine, ideal olarak bu rakamın üçte biri ila yarısını harcamak isterdim.

Ancak fiyat burada gerçekten bir faktör değil. S20 Ultra, ne olduğunu gizlemeye çalışmıyor, büyük mobil performans ihtiyaçları ve derin cepleri olanlar için hiper premium, özel bir akıllı telefon seçeneği, bu yüzden çok yüksek fiyat noktası nedeniyle onu yenmek, noktayı biraz kaçırıyor gibi görünüyor. Şok korku, Android telefon meraklılarını hedefleyen süper pahalı bir telefon herkes için değil!

Bununla birlikte, kesinlikle yapabileceğiniz şey, S20 Ultra'nın piyasadaki diğer hiper premium ve amiral gemisi telefonlara ne sunduğunu ve hangi maliyetle olduğunu karşılaştırmaktır. Ve bence burada, Ultra 20'nin çöktüğü Huawei Mate 30 Pro, OnePlus 7T Pro Mclaren Edition, Apple iPhone 11 Pro Max ve hatta Samsung'un kendi Galaxy Note 10+ tarafından sunulanları hesaba katmaya başladığınız yer burasıdır. biraz gerçek dünyaya.

Bunun nedeni, bu telefonların S20 Ultra'nın sunduğu ve bunu daha az parayla gerçekleştirdiği deneyimin yüzde 95'ini sunduğunu iddia ediyorum. Ve bazı durumlarda,çokdaha az para. Beni yanlış anlamayın, bu, şu anda tüm rekabeti başarılı bir şekilde boyun eğdiren S20 Ultra'nın yeteneklerinden hiçbir şey alıkoymuyor, ancak son birkaç yüzde için ne kadar para ödemeye hazır olduğu sorusunu gündeme getiriyor. .

Genel olarak, 5G Android telefonlar için yeni bir ölçüt belirleyen S20 Ultra'yı önermemenin imkansız olduğunu söyleyebilirim. Ancak bunun, Samsung'un şimdiye kadar ürettiği ana akım bir ürünün en niş varyantlarından biri olduğunu ve yalnızca teknoloji meraklıları ve seriyi ilk uygulayanların bunu dikkate alması gerektiğini söyleyebilirim. Samsung Galaxy S20 Ultra'nın bir yıl içinde ne satacağını çok merak edeceğim ...

Kilidi Açılmış Planlar 11 anlaşmadan 10'u gösteriliyor Sırala Önerilen Aylık maliyet (düşükten yükseğe) Aylık maliyet (yüksekten düşüğe) Ön ödeme maliyeti (düşükten yükseğe) Peşin maliyet (yüksekten düşüğe) Veri (düşükten yükseğe) Veri (yüksekten düşüğe) Taşıyıcı (A'dan Z'ye) Taşıyıcı (Z'den A'ya) Ürün Adı (A'dan Z'ye) Ürün Adı (Z'den A'ya) Dakika (düşükten yükseğe) Dakika (yüksekten düşüğe) Metinler (düşükten yükseğe) Metinler (yüksekten düşüğe) Sözleşme uzunluk (düşükten yükseğe) Sözleşme uzunluğu (yüksekten düşüğe)Samsung Galaxy S20 Ultra(Taksit 128GB) Galaxy S20 Ultra 5G 128GB1 GBveri Verileri: Bir seferde 1 GB kullandığınız 4G LTE verileri için ödeme yapınSınırsızaramalarSınırsızmetinlerHiçbir sözleşme Bedavaön ödeme64,99 $ / ay Siteyi ziyaret et-deXFINITY MobileDaha fazla bilgi edinSamsung Galaxy S20 Ultra(Taksit 128GB) Galaxy S20 Ultra 5G 128GB3 GBveriSınırsızaramalarSınırsızmetinlerHiçbir sözleşme Bedavaön ödeme79,99 $ / ay Siteyi ziyaret et-deXFINITY MobileDaha fazla bilgi edinSamsung Galaxy S20 Ultra(Taksit 128GB) Galaxy S20 Ultra 5G 128GBSınırsızveri Veri: 20 GB'den sonra düşen hızlarSınırsızaramalarSınırsızmetinlerHiçbir sözleşme Bedavaön ödeme94,99 $ / ay Siteyi ziyaret et-deXFINITY MobileDaha fazla bilgi edinSamsung Galaxy S20 Ultra(Taksit 128GB) Galaxy S20 Ultra 5G 128GB10 GBveriSınırsızaramalarSınırsızmetinlerHiçbir sözleşme Bedavaön ödeme109,99 $ / ay Siteyi ziyaret et-deXFINITY MobileDaha fazla bilgi edinSamsung Galaxy S20 Ultra(128 GB) Galaxy S20 Ultra 5G 128 GB10 GBveriSınırsızaramalarSınırsızmetinlerHiçbir sözleşme 1.199,99 $ön ödeme60 $ / ay Siteyi ziyaret et-deXFINITY MobileDaha fazla bilgi edinSamsung Galaxy S20 Ultra(128 GB) Galaxy S20 Ultra 5G 128 GBSınırsızveri Veri: 20 GB'den sonra düşen hızlarSınırsızaramalarSınırsızmetinlerHiçbir sözleşme 1.199,99 $ön ödeme45 $ / ay Siteyi ziyaret et-deXFINITY MobileDaha fazla bilgi edinSamsung Galaxy S20 Ultra(128 GB) Galaxy S20 Ultra 5G 128 GB3 GBveriSınırsızaramalarSınırsızmetinlerHiçbir sözleşme 1.199,99 $ön ödeme30 $ / ay Siteyi ziyaret et-deXFINITY MobileDaha fazla bilgi edinSamsung Galaxy S20 Ultra(128 GB) Galaxy S20 Ultra 5G 128 GB1 GBveri Verileri: Bir seferde 1 GB kullandığınız 4G LTE verileri için ödeme yapınSınırsızaramalarSınırsızmetinlerHiçbir sözleşme 1.199,99 $ön ödeme15 $ / ay Siteyi ziyaret et-deXFINITY MobileDaha fazla bilgi edinSamsung Galaxy S20 Ultra(128 GB) Galaxy S20 Ultra 5G 128 GB12 GBveri Veri: (128kbps hıza düşürüldü)Sınırsızdakika Aramalar: MX ve CA aramaları dahildirSınırsızmetinler Metinler: MX ve CA'ya mesajlaşma Mint Mobile US dahilHiçbir sözleşme 1.349 ABD dolarıön ödeme25 $ / ay Siteyi ziyaret et-deMint MobileDaha fazla bilgi edinSamsung Galaxy S20 Ultra(128 GB) Galaxy S20 Ultra 5G 128 GB8 GBveri Veri: (128kbps hıza düşürüldü)Sınırsızdakika Aramalar: MX ve CA aramaları dahildirSınırsızmetinler Metinler: MX ve CA'ya mesajlaşma Mint Mobile US dahilHiçbir sözleşme 1.349 ABD dolarıön ödeme20 $ / ay Siteyi ziyaret et-deMint MobileDaha Fazla Bilgi Daha fazla fırsat yükle