Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • Samsung Galaxy S21 vs OnePlus 9 Pro: Hangi 5G telefon daha iyi?

Samsung Galaxy S21 vs OnePlus 9 Pro: Hangi 5G telefon daha iyi?

Doğru yeni akıllı telefonu seçmek, en iyi durumda bile biraz zor olabilir. Yardımcı olmak için, bulmak için birçok farklı model denedik.en iyi 5G telefonlartüm bütçeler için ve bugün karşılaştırıyoruzSamsung Galaxy S21veOnePlus 9 Pro, ikien iyi Android akıllı telefonlarpiyasada.


Hem Samsung hem de OnePlus, özellikler, güç ve depolama ile dolu olağanüstü yüksek kaliteli cihazların yapımcıları olarak kendilerine bir isim yaptılar. S21 ve 9 Pro farklı değil, dizilerinin en üstünü temsil ediyor ve her ikisi de totingyeni nesil 5G bağlantısı.

Birkaç yıl önce, 5G büyük bir anlaşma değildi, ancak yeni Samsung Galaxy S21 serisinin piyasaya sürülmesi veiPhone 12mobil ağlar, neredeyse her yerde son derece yüksek hız vaatleriyle hizmetlerini artırdı. Her şey hala olgunlaşıyor ve gelişiyor, ancak muhtemelen 4G üzerindeki farkı fark edeceksiniz.

Android hayranıysanız, Samsung Galaxy S21 ve OnePlus 9 Pro ile gerçekten yanlış gidemezsiniz, bu yüzden en iyi 5G telefon karşılaştırmamıza geçelim.

Samsung Galaxy S21 ve OnePlus 9 Pro


(Resim kredisi: OnePlus)

Samsung Galaxy S21 ve OnePlus 9 Pro: özellikler ve teknik özellikler

Android'den başlayarak, bu telefonların her ikisinde de beğenilecek çok şey var. Her ikisi de en yeni ve en iyi Android 11'i destekliyor ve oldukça hızlı bir yükseltme alacak.Android 12zamanı geldiğinde. Her ikisi de, işletim sisteminin üzerine kendi benzersiz dış görünümlerini içerir ve çeşitli yararlı (ve işe yaramaz) özellikler ekler.

Bunun ötesinde, bu iki el cihazını tanımlamanın en iyi yolu canavarca.


Teknik özelliklerde hiçbir masraftan kaçınılmamış ve bu, S21'de 6,7 inç ve 9 Pro'da 6,2 inç olan devasa ekranlardan açıkça görülüyor; en yeni Snapdragon 888 işlemciler; S21'de üçlü kameralar ve 9 Pro'da dörtlü kameralar (kamera uzmanları Hasselblad ile ortaklaşa tasarlanmıştır); 256 GB'a kadar depolama; ve S21'de 4.000 mAh ve 9 Pro'da 4.500 mAh pil.

Bu sizin için hiçbir şey ifade etmiyorsa endişelenmeyin: Bunlar, DSLR seviyesindeki kameralardan tüm gün pil ömrüne, Netflix izlerken oyun oynayabilen dahili cihazlara ve temelde isteyebileceğiniz her şeyi içeren inanılmaz derecede iyi özelliklere sahip akıllı telefonlardır. görüntülü arama.


Bahsettiğimiz gibi, Android 11, kendi dış görünümleriyle birlikte yerleşiktir ve bu, Play Store'dan Google hizmetlerine ve güvenlik güncellemelerine kadar her şeye erişim anlamına gelir ve bu ikisinin gücü hiçbir zaman - asla - yavaş hissettirmez.

Oh, ve tahmin etmediyseniz, ikisi de 5G bağlantısı ile geliyor.

Samsung Galaxy S21 ve OnePlus 9 Pro

(Resim kredisi: Samsung)

Samsung Galaxy S21 ve OnePlus 9 Pro: tasarım ve kullanım

Muazzam uçtan uca ekranlara hayran kalan bu iki çok yakışıklı akıllı telefon. Her ikisi de, temelde görünür çerçeveleri ve iğne deliği ön kamerası olmayan tam ekran bir ekrana sahip olup, gerçekten şık bir görünüm sağlar ve daha da önemlisi, o anda yaptığınız her şey için çok fazla alan sağlar.


Arka tarafta işler biraz farklı. Her ikisinde de bulunan devasa kamera sistemleri oldukça fazla yer kaplıyor, ancak Samsung bunu S21 ile diğer modellere göre daha fazla kontrol altında tutmayı başarmış, belki de 'sadece' üç sensöre sahip olduğu için.

Her ikisi de çeşitli renklerde gelir: S21 için gri, beyaz, mor ve pembe; 9 Pro için gri, yeşil ve siyah. S21'in eflatun ve pembe modellerinin daha yumuşak tonlarının gerçekten çok hoş olduğunu düşünüyoruz, ancak diğerlerinin hiçbirinde sorun yok.

Testlerimizde, bu 5G akıllı telefonların her ikisi de son derece hızlıdır ve bir mobil bağlantı üzerinden birden fazla uygulamayı yürüten oldukça yoğun iş yükleri altında bile hiçbir ritmi kaçırmaz. S21, oldukça hızlı bir şekilde boşaldığını gördüğümüz için biraz daha büyük bir pil kullanabilirdi, ancak bunun dışında sıfır tutuşumuz var.

Her ikisindeki kamera sistemleri de olağanüstü, birkaç yıl önce DSLR ve diğer profesyonel kameraların koruyucusu olacak fotoğraflar çekiyor. (Her ikisinde de 8K'ya kadar olan videolar da harika görünüyor.) Cebinizde veya çantanızda her zaman kendi kalitesinde bir kameranın olması, hayatın spontane anlarını yakalamak için gerçek bir değerdir.

Samsung Galaxy S21 ve OnePlus 9 Pro

(Resim kredisi: OnePlus)

Samsung Galaxy S21 ve OnePlus 9 Pro: karar

Samsung Galaxy S21 ve OnePlus 9 Pro arasında seçim yapmakzorlu. Her ikisi de olağanüstü Android akıllı telefonlar ve aynı zamanda inanılmaz derecede güçlü dahili bileşenlere, çekici tasarımlara ve harika kameralara sahip olağanüstü 5G akıllı telefonlardır.

Seçim yapmak zorunda kalsaydık, Samsung Galaxy S21'i tercih ederdik, çünkü son yıllarda Samsung akıllı telefonların kalitesi son derece yüksekti. Ayrıca S21'de harika bir fırsat bulmanız da olası.

Ancak bu, OnePlus 9 Pro'nun ne kadar iyi olduğunu azaltmıyor ve bu harika 5G akıllı telefonu seçen herkesin şimdi veya birkaç yıl sonra hayal kırıklığına uğramayacağını düşünüyoruz.