Close

Samsung Galaxy S4 Active incelemesi

Samsung Galaxy S4 Aktif fırsatları Resim 1/7

Samsung Galaxy S4 Active incelemesi


Samsung Galaxy S4 Active incelemesi
Resim 2/7

Samsung Galaxy S4 Active incelemesi

Samsung Galaxy S4 Active incelemesi
Resim 3/7

Samsung Galaxy S4 Active incelemesi

Samsung Galaxy S4 Active incelemesi
Resim 4/7

Samsung Galaxy S4 Active incelemesi

Samsung Galaxy S4 Active incelemesi
Resim 5/7

Samsung Galaxy S4 Active incelemesi


Samsung Galaxy S4 Active incelemesi
Resim 6/7

Samsung Galaxy S4 Active incelemesi

Samsung Galaxy S4 Active incelemesi
Resim 7/7

Samsung Galaxy S4 Active incelemesi


Samsung Galaxy S4 Active incelemesi

Samsung Galaxy S4 Active, Galaxy S4'ün suya dayanıklı bir versiyonu, ancak kardeşinden daha iyi bir satın alma mı yapıyor?

Pingtwitter,Samsung Galaxy s4, hatta bu yılın başlarında yaptığımız incelemede prestijli beş yıldız verecek kadar ileri gidiyor. Piyasaya sürüldüğünden bu yana, Galaxy S4 serisi küçük bir aileye dönüştü ve 'lite' versiyonundan (Samsung Galaxy S4 Mini), bir yakınlaştırma lensi eklemesine,Samsung Galaxy S4 Zoom.


Ancak Samsung Galaxy S4 Active, cihazlarında biraz daha sağlamlığa ihtiyaç duyan müşterilerin peşinden giderek daha ilginç bir olasılık.

Suya ve toza dayanıklı bir gövdeye sahip olan Samsung Galaxy S4 Active, su seven diğer amiral gemisi olanSony Xperia Zuygun şekilde dayanıklı, ancak hantalKEDİ B15. Ancak beğenileriyleHTC OneveiPhone 5Tarzda kazanan, dayanıklı bir telefon bu departmanda da başarılı olabilir mi?

Samsung Galaxy S4 Active: Boyutlandır ve inşa et

Samsung plastiği seviyor. Tüm telefonları, jantlardan arka kapağa kadar farklı şekillerde sunuluyor. Bu, neredeyse anında bir leke yıkamasıyla kaplanan kaygan cihazları ortaya çıkarır. Bununla birlikte, Samsung Galaxy S4 Active, yine de çoğunlukla plastik olmasına rağmen, normal Galaxy S4'ten çok daha şık bir görünüm ve his sunuyor ve bir kısmı aktif doğaya bağlı.

Arka kasa yumuşak dokunuş hissine sahiptir, üstte ve altta lastikli şeritler ve her köşeyi süsleyen dört vida benzeri daire ile tamamlanmış - sağlam görünüme katkıda bulunur.

Bununla birlikte, bir HTC One veya iPhone 5'ten biraz daha sağlam olsa da, bu telefona nasıl davrandığınızı tamamen göz ardı etmeniz tavsiye edilmez, sert bir yüzeye birkaç damla neredeyse kesinlikle çentiklere ve sıyrıklara neden olacaktır.

Aktif dönüşümünde bir fedakarlık, Mikro USB şarj portunun üzerine bir kapak eklenmesidir. Küçük kauçuk kanat titizdir ve açmak için keskin bir çivi gerektirir. Küçük bir sıkıntı olsa da, telefonunuzu şarj etmek için fişe takmadan önce bunu yapmak zorunda kalmak bir acıdır.

Ölçümler açısından bakıldığında, Samsung Galaxy S4 Active 139,7 x 71,3 x 9,1 mm boyutlarında ve 153 g ağırlığında, 136,6 x 69,8 x 7,9 mm ve yalnızca 130 g ile Samsung Galaxy S4'ten biraz daha kalın ve daha ağır geliyor. Fazladan bir miktar ve ağırlık hissediyorsunuz, ancak gerçekten marjinal ve günlük kullanımda bu birkaç ekstra milimetre, 5 inçlik bir telefondan bahsederken çok az fark yaratıyor.

Samsung Galaxy S4 Active: Özellikler

Samsung Galaxy S4 Active'in tavan döşemesi IP67 sertifikalı derecelendirmesidir - esasen bu, onu yarım saat boyunca bir metreye kadar derinlikteki suya daldırabileceğiniz anlamına gelir. Beklendiği gibi çalışır, bir bardak suya atar ve çıkarırsa hiçbir sorun görmez. Açıkçası, bunu yapmanın yeniliği geçecek, ancak bu yağmura, tere ve benzerlerine dayanma yeteneği çok daha kullanışlıdır.

Orijinal Samsung Galaxy S4'teki özellik listesi özellikle büyüktü, jest ve hareket teknolojisi ile kirişlere doluydu. Bunların çoğu, siz bakarken ekranı açık tutan Smart Stay gibi atılabilir eklemeler ve daha da işe yaramaz Smart Scroll.

Bu eklenti, gözlerinizi aşağı doğru hareket ettirdiğinizde okuduğunuz metni kaydırır; ne yazık ki bu hiçbir zaman reklamı yapıldığı gibi işe yaramadı. Her ikisi de, kullanışlı uzaktan kumanda özelliği gibi Galaxy S4 Active'de mevcut ve hesaba katılıyor.

Samsung'un Android Jelly Bean 4.2.2 üzerindeki arayüzü TouchWiz, her zamanki gibi açık ve baskın. Stok Android,Nexus 4TouchWiz hala çocuksu, aşırı renkli geçişleri ve gerçekten hoşlanmadığımız parlak dokunuşları korurken, kullanışlı ama güzel bir işletim sistemine dönüştü.

Bu, Samsung'un buraya güzel eklemeler eklemediği anlamına gelmez, çünkü sahip. Örneğin S Health, adımlarınızı ve yiyecek alımınızı izler: Bu özellikler, bir koşu sırasında yanınızda bulundurma olasılığınız daha yüksek olduğundan, sağlam, aktif bir cihazda çok mantıklıdır.

Bu cihaza güç sağlamak, 2 GB RAM ile eşleştirilmiş dört çekirdekli Qualcomm Snapdragon 600 işlemcidir. 16 GB dahili depolama alanı var, ancak bu, bir Micro SD yuvasının eklenmesi sayesinde artabilir.

Çıkarılabilir ve değiştirilebilir bir pilin yanı sıra Micro SD desteğinin dahil edilmesi, Samsung cihazlarında ve birçok üreticinin bunlardan vazgeçmesiyle birlikte temel özellikler olmuştur; Samsung'un buna bağlı kaldığını görmek harika.

NFC, Bluetooth 4.0 ve sayısız sensör, jiroskop ve hatta bir barometre gibi 4G LTE uyumluluğu da mevcuttur. Telefon kalitesi açısından, cihaz güçlü ve net gelen aramalarla.


Samsung Galaxy S4 Aktif: Ekran

Samsung, Galaxy S4 Active'i 1920 x 1080 çözünürlüğe ve harika görüş açılarına sahip muhteşem, parlak ve canlı 1080p 5 inç ekranla donattı.

Normal Samsung Galaxy S4 gibi bir AMOLED ekrana gitmek yerine, bu sürüm bir TFT ekrana takılıyor. Normal kullanımda bu, metin net görünürken çok az fark yaratır, ancak HD videolar gerçekten göze çarpar, ancak siyahlar AMOLED sürümdekiler kadar derin ve karanlık değildir.

Trende kitap okumak zevkliydi ve oldukça güneşli koşullarda bile ekran kendi başına kaldı. Hata yapmayın, bu büyük bir telefon. 5 inç boyutundaki ekran muhtemelen alabileceğimiz kadar büyük, ancak çarpıcı ve iPhone 5 gibi diğer cihazlardan çok daha ağır.

Samsung Galaxy S4 Active: Kamera

Samsung Galaxy S4'ten Samsung Galaxy S4 Active'e kalite açısından ciddi bir düşüşün olduğu bir alan kameralarda. Birincisi 13 megapiksellik bir sensör paketlerken, Active'in yalnızca 8 megapiksellik bir çıtçıtı vardır, bu da biraz daha az ayrıntılı görüntülerle sonuçlanır.

Yine de, telefon kameranızın kullanıldığı tek zaman hızlı bir Instagram gönderisi için veya bir gece dışarıda bir eşin tuhaflıklarını yakalamaksa, bu fazlasıyla yeterli olacaktır.

Düşük ışıklı çekimler, LED flaş ile aydınlatılır ve sizi meşgul edecek bir dizi farklı çekim modu vardır. Bu seçeneklerden biri, dokunmatik ekranı devre dışı bırakan, bunun yerine ses seviyesi tuşlarıyla su altı çekimleri yapmanıza izin veren Aqua modudur.

Samsung Galaxy S4 Active: Performans

Dört çekirdekli Qualcomm Snapdragon 600 işlemci ile güçlendirilmiş, 1.9 GHz hızında ve 2GB RAM'de çalışan Samsung Galaxy S4 Active kesinlikle sersem değil. Sayfalar arasında gezinmek tereyağlıdır, kaydırma hızlıdır ve nadiren gecikme veya yavaşlama olur.

Normal Samsung Galaxy S4 ile aynı dahili özelliklere sahip olduğu için, performans açısından eşit derecede eşit, çok takdir edilen bir şey.

Oyunlar da fevkalade iyi oynuyor;Gerçek Yarış 3pürüzsüz ikenRipTide GP2asla yavaşlama hissi hissetmedim. Konu performans olduğunda bu gerçekten bir güç merkezidir.

Samsung Galaxy S4 Aktif: Pil

Samsung Galaxy S4'teki pil ömrü kabul edilebilir, ancak muhtemelen 2,600mAh pilin itmesi gereken tüm bu piksellere sahip olması beklenen şey. Sabah saat sekizde fişi çekerseniz, telefonu gün boyunca ılımlı bir şekilde kullanın, muhtemelen akşama yetecek kadar meyve suyunuz olacaktır.

Samsung, 3G'de sekiz saatlik internet kullanımı sürdürebileceğini iddia ediyor, bu adil görünüyor ve piyasadaki hemen hemen her akıllı telefonla aynı seviyede. Gecelik ücret alınması şarttır.

Samsung Galaxy S4 Active: Karar

Samsung Galaxy S4 güzel bir tasarıma, bir işlemci canavarına ve suya ve toza dayanıklılık için IP67 sertifikalı bir derecelendirmeye sahiptir.

Bununla birlikte, genel his, gerçekte olduğundan çok daha dayanıklı olduğu izlenimini veriyor, her iki taraftaki lastik bantlar da vitrin süslemeden başka bir şey değil. Plastiğe daha az bağımlı, ancak yine de güç açısından biraz etkisi olan bir Galaxy cihazı arıyorsanız, bu harika bir seçim.

Samsung Galaxy S4 Active tarafından kazanıp bir tane mi aldınız? Yepyeni akıllı telefonunuz için bu 7 Gizli İpucuna göz atın ..


Samsung Galaxy S4 Active çıkış tarihi: Şimdi çıktı

Samsung Galaxy S4 Aktif fiyatı: 500 £