Close

Samsung Galaxy S4 Mini incelemesi

Samsung Galaxy S4 Mini indirimleri Resim 1/6

Samsung Galaxy S4 Mini incelemesi


Samsung Galaxy S4 Mini incelemesi
Resim 2/6

Samsung Galaxy S4 Mini incelemesi

Samsung Galaxy S4 Mini incelemesi
Resim 3/6

Samsung Galaxy S4 Mini incelemesi

Samsung Galaxy S4 Mini incelemesi
Resim 4/6

Samsung Galaxy S4 Mini incelemesi

Samsung Galaxy S4 Mini incelemesi
Resim 5/6

Samsung Galaxy S4 Mini incelemesi


Samsung Galaxy S4 Mini incelemesi
Resim 6/6

Samsung Galaxy S4 Mini incelemesi

Samsung Galaxy S4 Mini incelemesi

Samsung Galaxy S4, Galaxy S4'ün daha küçük, daha uygun fiyatlı bir versiyonu, ancak vaat ettiklerini yerine getiriyor mu?


Samsung Galaxy S4 Mini'nin büyük bir sorunu var - Güney Koreli şirketin şimdiye kadar popüler olan amiral gemisi tasarımına benzeyebilir.Samsung Galaxy s4, aynı cihazın küçültülmüş bir versiyonu olmaktan çok uzaktır.

Samsung Galaxy S4 Mini işlemci homurtusu, keskin ekran ve ağabeyinde bulunan bir dizi özellikten yoksundur, ancak yine de diğer orta sınıf telefonlarla rekabet edebilir mi?HTC One Mini,Nokia Lumia 625ve bir dereceye kadar, daha pahalıiphone 5c? Öğrenmek için okumaya devam edin!

Telefon ekranlarının boyutu aya göre büyüdükçe, şirketlerin her şeyi biraz küçültmeye ve en çok satan amiral gemisi cihazlarının 'Mini' versiyonlarını üretmeye karar vermesi şaşırtıcı değil.

Samsung'un bu cihazlardan birini yaratmaya yönelik ilk girişimini söylemek doğru olur -samsung galaxy s3 Mini, hemen hemen bir başarısızlıktı. Korkunç bir ekranı, zayıf bir kamerası, hayal kırıklığı yaratan bir depolama alanı vardı ve 2012'nin en sevdiğimiz telefonlarından birinin adını almayı hak etmiyordu.


Samsung bu sefer bazı şeyleri geliştirebilir mi? Bazı yönlerden evet, ama hala bu cihazın çok daha fazlası olabileceği duygusu var.

Samsung Galaxy S4 Mini: Boyutlandırın ve oluşturun

Samsung Galaxy S4 Mini'yi elinize aldığınızda fark edeceğiniz ilk şey, elinize ne kadar iyi oturduğudur. Hafif kavisli arka kısım avucunuzun içine hoş bir şekilde yerleşir ve ekranın yalnızca 4,3 inç olması, hepsini tek elle kolayca kullanabileceğiniz anlamına gelir. Bu, aşağıdaki gibi cihazlarda bulunan 4-7 inç ila 5 inç ekran aralığından hoş bir değişikliktir.HTC One,LG G2ve Samsung Galaxy S4.

Samsung Galaxy S4 Mini ele güzelce otursa da, pek de iyi hissettirmiyor. Tam boyutlu Galaxy S4'te kullanılan aynı sümüksü, kaygan plastik kasa, muazzam miktarda parmak izi ve yağlı kalıntı biriktirmeye devam ediyor.

Cihazın etrafındaki plastik çerçeve, aldatıcı bir şekilde kendisini metal gibi maskelemeye çalışıyor, sadece telefonun bütçe hissini artırıyor.
Plastik kullanımının olumlu yönlerinden biri dayanıklılığıdır. Samsung Galaxy S4 Mini, sağlam bir cihaz gibi hissediyor ve aşınma ve yıpranma göstermeye başlamadan önce biraz dayak atabilir.

Samsung'un White Frost olarak etiketlediği beyaz modeli test ediyorduk, ancak bir de siyah model var - Black Mist. Beyaz renk, plastik hissi daha da artırırken, siyah versiyon biraz daha pürüzsüz görünüyor.

Ölçümler açısından, Samsung Galaxy S4 Mini 124,6 x 61,3 x 8,94 mm boyutlarında ve yalnızca 107 g ağırlığında geliyor. Buna karşılık, HTC One Mini 132 x 63,2 x 9,3 mm boyutlarında ve 122g'de daha ağır bir dokunuşa sahipken, yalnızca 4 inç ekrana sahip iPhone 5c, 132g ağırlıkla 124,4 x 59,2 x 8,97 boyutunda geliyor.

Samsung Galaxy S4 Mini: Özellikler

Samsung'un TouchWiz kaplamasını Android sürüm 4.2.2 üzerinden çalıştıran Samsung Galaxy S4 Mini, Google işletim sisteminin profesyonel, kaygan sürümünden çok uzaktır.Nexus 4.

TouchWiz, son birkaç sürümde hafifçe tonlanmış olsa da, her şeyin biraz çocuksu görünmesini sağlayan o parlak parlaklığa sahip. Simgeler çirkin, menüler basit ve rahatsız edici su damlası sesi, bu telefonu satın alırsanız kapatmanız gereken ilk şey.

Samsung'un elinde tuttuğundan gerçekten memnun olduğumuz bir özellik, IR blaster ve WatchOn yazılımı. Bu, bir grup televizyon uzaktan kumandanızdan kurtulmanın ve kurulumunuzu yalnızca telefonunuzla kolaylaştırmanın harika bir yoludur. Kurulum basittir ve birkaç tıklamayla gitmeye hazır olacaksınız.

Group Play ve S Translator gibi önceden yüklenmiş uygulamalar standart olarak gelir, ancak tam boyutlu S4'te gördüğümüz fitness özelliklerinin hiçbiri yolunda gitmemiş gibi görünüyor.

Akıllı konaklama - siz bakarken ekranı açık tutan şık bir numara burada, ancak Akıllı kaydırma özelliği değil - neredeyse hayal kırıklığı yaratmıyor, ancak Samsung'un bu cihazda S4'ün öne çıkan özelliklerini kesme konusunda telaşlanmadığını gösteriyor .

Yazılımın dışında Samsung Galaxy S4 Mini, Wi-Fi, LTE uyumluluğu, Bluetooth, NFC ve 8GB veya 16GB dahili depolama özelliklerine sahiptir. Ayrıca bir MicroSD kart yuvası ve çıkarılabilir bir pil vardır, böylece ekstra meyve suyu ekleyebilirsiniz.


Samsung Galaxy S4 Mini: Ekran

Samsung Galaxy S4 Mini'deki 4,3 inçlik Süper AMOLED ekran, 540 x 960'lık bir qHD çözünürlüğü barındırıyor ve çoğu zaman oldukça etkileyici. Super AMOLED ekranda tipik olduğu gibi, renkler parlaktır ve siyahlar derindir, ancak bazen aşırı doygunluk bir sorundur.

Genel parlaklık özellikle etkileyici değildi, bu nedenle iyi sonuçlar elde etmek için manuel olarak en yüksek ayarına kadar çevirmeniz gerekebilir.

Metin reprodüksiyonu da biraz kalitesizdi ve web sayfalarını okumak, oldukça sık görülen bazı bulanıklıklar nedeniyle genellikle bir angarya oldu. Yine de videolar ve resimler harika görünüyor ve yalnızca ana ekranlarda gezinirken tek tek pikselleri seçmek zor olabilir.

Samsung Galaxy S4 Mini: Performans

Samsung Galaxy S4 Mini'nin içine gizlenmiş, 1.5GB RAM ile eşleştirilmiş 1.7GHz Qualcomm Snapdragon 400 işlemci.

Oldukça cömert miktarda RAM, çoklu görevi sorunsuz hale getirir ve çift çekirdekli yonga, bu telefonu kullanmanın hemen hemen gecikmesiz bir deneyim olmasını sağlar - Asphalt 8 gibi üst düzey oyunlar oynamak bile: Airborne, neredeyse hiç yavaşlama veya yavaşlama ile etkileyici sonuçlar üretti. çerçeve düşer.

Telefon görüşmesi kalitesi de etkileyiciydi; açıkçası hala bir cep telefonu için hayati bir özellik. Samsung Galaxy S4 işlemci gücü seviyelerini bekleyerek buraya gelmemelisiniz, ancak Samsung Galaxy S4 Mini titiz ve kesinlikle sarkık değil.

Samsung Galaxy S4 Mini: Pil

Samsung, Galaxy S4 Mini'de yaklaşık dokuz saat gezinme ve 12 saat konuşma süresi alabilmeniz gerektiğini belirtiyor ve bu oldukça doğru görünüyor. Telefonunu sabah 8 civarında fişten çıkaran türden biriyseniz, S4 Mini, tam bir günlük kullanımda, biraz artık ile kolayca dayanmalıdır.

Ayrıca, uykuya dalmadan önce şarj etmeyi unutsanız bile, sabahları biraz meyve suyunuz kalacağını bilmek de kullanışlıdır.

Samsung Galaxy S4 Mini: Kamera

Burada iki kamera var, arkada oldukça iyi bir 8 megapiksellik kamera var ve ön tarafta 1.9 megapiksellik bir versiyon bulacaksınız. Arka kameranın altında oturmak bir LED flaştır, ancak muhtemelen onu kullanmaktan kaçınmalısınız.

Resimler ayrıntılı, parlak ve iyi netliğe sahipti - düşük ışıkta yapılan çekimler bile mükemmel bir şekilde kabul edilebilirdi ve elbette seri çekim modu, çekim ve ses dahil olmak üzere tüm kamera iyileştirmelerine sahipsiniz. 1080p'de video kaydı da iyiydi, ancak sabitleme bir sorundu ve yakalanan klipler genellikle çok titrek görünüyordu.

Samsung Galaxy S4 Mini: Karar

Samsung Galaxy S4 Mini biraz sinir bozucu. Bazı devasa üst düzey telefonlara uygun fiyatlı bir alternatif haline getirecek parçalara sahip, ancak yetersiz kalıyor.

Adından da anlaşılacağı gibi, sadece Samsung Galaxy 4'ün mini bir versiyonu değil, çılgınca farklı özelliklere sahip tamamen farklı bir telefon ve aynı olan tek parça plastik yakıtlı tasarım. Gerçekten iyi bir küçük ekranlı Android telefon için bekleyiş devam ediyor.

Samsung Galaxy S4 Mini tarafından kazanıp bir tane mi aldınız? Yeni S4'ünüz için bu 7 Gizli İpucuna göz atın ...

Samsung Galaxy S4 Mini sürümü: Şimdi Çıktı

Samsung Galaxy S4 Mini fiyatı: 329,95 £