Close

Samsung Galaxy S4 Zoom incelemesi

Samsung Galaxy S4 Zoom fırsatları Resim 1/7

Samsung Galaxy S4 Zoom incelemesi


Samsung Galaxy S4 Zoom incelemesi
Resim 2/7

Samsung Galaxy S4 Zoom incelemesi

Samsung Galaxy S4 Zoom incelemesi
Resim 3/7

Samsung Galaxy S4 Zoom incelemesi

Samsung Galaxy S4 Zoom incelemesi
Resim 4/7

Samsung Galaxy S4 Zoom incelemesi

Samsung Galaxy S4 Zoom
Resim 5/7

Samsung Galaxy S4 Zoom incelemesi


Samsung Galaxy S4 Zoom incelemesi
Resim 6/7

Samsung Galaxy S4 Zoom incelemesi

Samsung Galaxy S4 Zoom incelemesi
Resim 7/7

Samsung Galaxy S4 Zoom incelemesi


Samsung Galaxy S4 Zoom incelemesi

Samsung Galaxy S4 Zoom, 10x optik yakınlaştırma ve 16 MP sensör barındırıyor ve kameralı telefon kralı olarak HTC One'ı devirmeyi hedefliyor

Bir telefonda 0,3 MP kamera olması çok uzun zaman önce son teknoloji değildi. Şimdi, 8MP, aşağıdaki gibi premium telefonlarda endüstri standardıdır.Apple iPhone 5veyaNokia Lumia 925. Öyle bile olsa yeterli değil.

Sony Xperia ZveSamsung Galaxy s4Tayvanlı üretici iken 13MP sensör içerirHTCdiğer yöne gitti, HTC One'a yalnızca 4MP'ye sahip, ancak rakiplerinden daha büyük ve daha büyük piksellere sahip, ışıkta çizimde daha doğru ve daha iyi olmayı amaçlayan bir kamera sensörü kurdu.

Ancak şu anda piyasadaki hiçbir telefon, kompakt kameraları kameralı telefonlardan ayıran optik yakınlaştırma özelliğine sahip değildir. Samsung Galaxy S4 Zoom'a kadar.

Diğer her kameralı telefonun sunduğu dijital yakınlaştırma, basitçe bir görüntüyü kırpmanın bir yoludur: Yakınlaştırın ve telefon görüntünün merkez alanını seçer, ancak bu küçük alanın piksel sayısı sabit kalır, böylece büyüttüğünüzde, hızla bloklaşır ve pikselleşir.

Yeterli pikseliniz varsa (örneğinNokia Lumia 1020teklif edecek), bu önemli değil. Ancak ideal olarak, sensörü değil lensi kullanarak yakınlaştırdığınız için tam sensör çözünürlüğü sağlayan bir optik yakınlaştırmaya sahip olursunuz.


Daha fazlasını okuyun: Samsung Galaxy Watch incelemesi: Android kullanıcıları için en iyi akıllı saat

Samsung Galaxy S4 Zoom: Boyutlandırın ve oluşturun

Optik zumun faydaları çok büyük - ancak maalesef bir tanesini sıkıştırmak için telefon da biraz büyük oluyor. Yani S4 Zoom, hemen hemen tüm akıllı telefon rakiplerinden çok daha kalındır, özellikleHuawei Ascend P6, Örneğin.

Bu telefon, 125,5 x 63,5 x 15,4 mm boyutlarındadır ve bu, diğerlerinin iki katından daha kalın. Ancak bunu yazmadan önce, şişkinliğin elbette yakınlaştırma ve bir ucunda el tutamağı ile alındığına dikkat edin. Bu, diğerlerinden daha ince bir telefon olmasına rağmen, kamera olarak kullanımı ergonomik açıdan en rahat telefon olduğu anlamına gelir. Bugüne kadar.

İnce, kavisli kenarlı dikdörtgenlerin doğru tutulması kaygan veya garip olabilir. Bu, ele güvenli bir şekilde oturur ve deklanşör, zahmetsizce işaret parmağının altına düşer.

Tarz açısından, S4 Zoom yakından benziyorSamsung Galaxy S4 Miniekran tarafından görüldüğünde. Sadece onu çevirdiğinizde kamera unsurunun sürprizi ortaya çıkıyor.

Diğer taraftan, tripod vidalı alıcıyı örten alttaki beyaz plastik daireye kadar tamamen parlak bir plastik kamera gibi görünüyor. El tutacağının sonunda mikro USB konektörü ve çıkarılabilir pili ve sim kart yuvasını ortaya çıkarmak için geriye doğru sıyrılan bir kapak bulunur.

Tripod yuvasının yanında alt kenarda bir microSD kart yuvası da var. Telefon ekranının yüzünde bir ana sayfa düğmesi var ve telefondaki diğer düğmeler üst kenarda (telefonu kamera olarak, manzara tarzında tuttuğunuzda) ve normal güç düğmesi ve ses yükseltici.

S4 Zoom sankiSamsung Galaxy KameraSağlam yapılı, parlak ve birazcık plastik. Kamera olarak harika bir boyut ve şekil. Bir telefon olarak, cepte oluşturduğu çıkıntı tahmin edilenden daha az fark edilir, ancak bir telefon daha ince bir telefondan daha az rahat olduğu için yüzünüze doğru tutulur.

Samsung Galaxy S4 Zoom: Özellikler

Telefon açısından, bu kameralı telefon S4 Mini'ye çok benziyor. Tam boyutlu S4'ün sahip olduğu bazı ekstra özelliklerden yoksun olmasına rağmen, bu telefonun tek bir dilde konuştuğunuz ve telefonun söylediklerinizi tercüme ettiği ve size (ya da size) geri söylediği çok kullanışlı bir uygulama olan S Translator var. ile başka bir dilde konuşmaya çalışıyorum.

Fotoğraf makinenizi yurtdışına tatile götürmek isteyebileceğiniz için, bu çok elle yapılan bir eklemedir - ancak uygulamanın bir veri bağlantısı kullandığını unutmayın, bu nedenle dolaşım ücretlerine dikkat edin.

Diğer Samsung özellikleri arasında ekrana bakmadığınızda ekranı kapatmak için Smart stay ve oyunları, videoları, müzikleri ve kitapları tek bir yerde tutan Smart Hub bulunur.

Samsung Galaxy S4 Zoom: Ekran

Telefonun 4,3 inç ekranı, telefon açısından istisnai değil - ancak kompakt bir kamera için çok büyük. Ekran, Samsung Galaxy S4'ün süper yüksek çözünürlüklü ekranıyla eşleşmiyor, ancak yine de renkli, kontrastlı, parlak ve ayrıntılı. İnç başına 256 piksellik bir ekrandır, bu nedenle iPhone 5 veya HTC One'ın piksel yoğunluğundan çok daha düşüktür.


Hiç de fena değil, ancak birinci sınıf akıllı telefonlar bizi yüksek çözünürlüklü ekranlar konusunda şımarttı.

Samsung Galaxy S4 Zoom: Kamera

Tamam, bu telefondaki ana olay. Nasıl başladığıyla başlayalım: deklanşöre basmak, telefonu bekleme modundan uyandırmaz, tıpkı bir telefonda olduğu gibi.Windows Phone 8ahize. Bunun yerine, güç düğmesine basmanız ve kilit ekranından kamera simgesinden yukarı kaydırmanız gerekir. Kilit ekranında kamera simgesi görünecek şekilde ayarlamanız gerekir.

Telefon uyandığında, lens halkasını döndürerek veya deklanşör tetiğine uzun basarak kameraya kısayol yapabilirsiniz. Bütün bunlar iyi, ancak kameraya daha hızlı ulaşamamanız hayal kırıklığı yaratıyor. Zaman alır ve bu çekimi kaçırabilirsiniz.

Sensör, diğer kameralı telefonlardan daha büyük, ancak kompakt bir sistem kamerasıyla eşleşmiyor. Ancak bir telefon için oldukça parlak olan 16MP çözünürlüğü var. Ve o büyük zum lens var.

Lensi çevirerek, yüksek kaliteli bir kamerada olduğu gibi çalışır. Bu iyi, ancak pratikte biraz yavaş olduğu için dokunmatik ekrandaki + ve - simgelerini tercih edebilirsiniz. Her iki seçeneğin de olması güzel, akıl.

Ancak 10x optik yakınlaştırmaya sahip olmak harika ve oldukça etkileyici. Birdenbire, dijital yakınlaştırma ve en küçük yakınlaştırmadan kaynaklanan korkunç blokajla sınırlı kalmazsınız.

Yazılım, ayarları değiştirmenize yardımcı olacak bir lens çerçevesinin hoş bir animasyonuna sahip bir Uzman modu da dahil olmak üzere Samsung Galaxy Camera'ya benzer. Havai fişek, gün batımı, gece çekimleri ve çok daha fazlası için özel ayarlara sahip Akıllı mod daha kolaydır. Akıllı mod önerisi özellikle kullanışlıdır ve çekim yapmadan önce en uygun üç ayar arasından seçim yapmanızı sağlar.

Elbette otomatik bir ayar da var. Görüntüleri değiştirmenin ve ön ve arka kameralar arasında geçiş yapmanın daha fazla yolu var. Genel olarak, bu, çoğu telefonun sunabileceğinden çok daha fazla özellik ve incelikle kullanımı basit, sezgisel bir kameradır.

Video da çekiyor, ancak yakınlaştırma sırasında motor gürültüsü dikkat çekiyor, ki bu ideal değil. Fotoğraflardan ve videodan elde edilen sonuçlar güçlü ve ayrıntılıdır. Ayrıca görüntüleri wi-fi veya mobil ağ üzerinden anında yükleyebilmenin ek bir avantajı da var ki bu kullanışlı.

Ara sıra bazı deklanşör gecikmeleri var, görüntüler ara sıra aşırı pozlanıyor, ancak bir kamera olarak bu, rekabetin çoğunun üstünde ve birçok kompaktın performansıyla eşleşiyor olarak öne çıkıyor.

Samsung Galaxy S4 Zoom: Performans

İşlemci çift çekirdekli bir modeldir ve iyi çalışır, ancak S4 veya HTC One'ın yıldız hızlarına alışkınsanız, burada daha yavaş bir hız görebilirsiniz. Yine de çok ciddi bir şey değil.

Aynı anda aktif olan birden fazla uygulama, işleri biraz yavaşlatabilir, ancak bu, makul hızda bir akıllı telefon. Çağrı kalitesi ve sinyal gücü sorun değildi, her ikisi de çağrıların kulağa iyi geldiğinden ve düşmediğinden emin olmak için iyi çalışıyordu.

Samsung Galaxy S4 Zoom: Pil

Pil ömrü de benzer şekilde iyi ve bu telefonun çıkarılabilir bir pili var. Çok fazla fotoğraf çekmeyi planlıyorsanız, fazladan bir hücre almanız iyi olabilir. Normal telefon kullanımı içinse, işler neredeyse bir gün boyunca sorunsuz bir şekilde mutlu bir şekilde ilerledi.

Samsung Galaxy S4 Zoom: Karar

Bu telefonla ilgili gerçek şey, yakınlaştırma lensinin normalde ince olan bir akıllı telefona taktığı boyuttur. Tıknaz. Ancak çok fazla fotoğraf çekmeyi planlıyorsanız, buna değer.

Biraz hile olsa da ve her üreticinin süper ince modellerini böyle etli makineler için terk etmesini beklememelisiniz, fotoğraf sonuçları mükemmel ve kamera diğer telefonlardan çok daha çok yönlü ve verimli.

Ancak bunu sıradan bir akıllı telefondan daha geçerli kılmak için önemli bir odak noktası olarak fotoğrafçılığa sahip olmanız gerekir. Değilse, ekstra boyut ve ağırlık, yine de cebe oldukça iyi uysa da, tüm arkadaşlarınızın telefonlarından ne kadar büyük olduğunu size kızdırabilir.

Samsung Galaxy S4 Zoom çıkış tarihi: Şimdi çıktı

Samsung Galaxy S4 Zoom fiyatı: 450 £