Close

Samsung Galaxy S5 Mini incelemesi

Samsung Galaxy S5 Mini, Amazon'un satışını yapıyor Görüntü 1/4

Samsung Galaxy S5 Mini incelemesi


Samsung Galaxy S5 Mini incelemesi
Resim 2/4

Samsung Galaxy S5 Mini incelemesi

Samsung Galaxy S5 Mini incelemesi
Resim 3/4

Samsung Galaxy S5 Mini incelemesi

Samsung Galaxy S5 Mini incelemesi
Resim 4/4

Samsung Galaxy S5 Mini incelemesi

Samsung Galaxy S5 Mini incelemesi

Samsung Galaxy S5'i beğendiyseniz ancak başa çıkamayacak kadar büyük mü buldunuz? Belki daha küçük daha iyidir! Samsung Galaxy S5 Mini incelememizde öğrenin


Artık telefonların ağır olma eğiliminde olduğu, üreticilerin amiral gemisi üfleyicilerini daha küçük ellere uyacak daha küçük sürümlerle takip ettiği bir eğilim var. Onları piyasaya sürdüklerinde yapımcılar, aslında her zaman, yeni, daha iyi cihazlarıyla hiçbir köşeyi kesmediklerini söylüyorlar.

Ama genellikle vardır. ÖyleSamsungYeni Galaxy S5 Mini ile hikayesi farklı mı?

Samsung Galaxy S5 Mini: Boyutlandırın ve oluşturun

Kesinlikle daha küçükSamsung Galaxy S5, bu yüzden ismine kadar yaşıyor. Ve bu yılın başlarında S5'te tanıtılan delikli efektli sırt ve parlak metalik efektli kenarlı daha büyük modele çok benziyor. Elbette, daha büyük telefonda hoşunuza gitmiyorsa ve çoğu sevmiyorsa, burada onu sevmeyeceksiniz.

Galaxy S5, bazı büyük ekranlı telefonlar kadar parmakları uzatmasa da, çoğunlukla ince profili ve tam doğru kavisli arkası sayesinde, S5 Mini çok daha yönetilebilir bir his veriyor - gerçekten de tuttuğunuz sürece harika hissediyor. Pek çok büyük püskürtücünün aksine, tek elle kesinlikle kullanılabilir.

Tasarım açısından, bu kesinlikle S5'in Mini-Me'sidir. Bu, diyelim ki,HTC One M8kimin küçük kardeşi -HTC One Mini 2- büyük telefonun metal olanına karşı plastik bir kenarı var. Doğru, plastik parça iyi gizlenmiş olduğundan çok fazla hissetmiyorsunuz ama yine de daha az üst düzey bir yapı.Burada tasarım neredeyse aynıdır. Büyük olanı da beğenmediyseniz, bu kullanışlıdır.
Telefonun ölçüleri 131,1 x 64,8 x 9,1 mm'dir ve 120 gram ağırlığındadır, bu nedenle hem hafif hem de makul boyuttadır.

O kadar ince değiliphone 5sdiyelim, ama bu boyutlarda süper ince olmak o kadar önemli değil. Ve şirket dört renk ortaya çıkardı: beyaz, siyah, mavi ve altın veya tam olarak Samsung dilinde, Kömür Siyahı, Pırıltılı Beyaz, Elektrik Mavisi ve Bakır Altın. İşte buradasın.

Samsung Galaxy S5 Mini: Özellikler

Daha küçük telefonların aşağılıklarını ortaya çıkardığı genellikle özellikler bölümünde, ancak burada bunun pek bir işareti yok. Her şeyden önce S5 Mini, tıpkı büyük model gibi suya ve toza dayanıklıdır. İlgili istatistik, burada IP67 olan Giriş Koruması derecelendirmesidir.

İlk rakam toz direnciyle ilgilidir - altı var olan en yüksek derecelendirmedir - ve ikincisi su geçirmezliğidir. Yedi iyidir ve yarım saat boyunca 15 cm ile 1 m arasındaki suya daldırılmaya karşı korur.

Ancak daha yüksek bir derecelendirme var, sekiz, bu da telefonunuzun uzun süre basınç altında suda hayatta kalacağı anlamına geliyor.Sony Xperia Z2örneğin, bu su geçirmezlik seviyesine ulaşır.

Yine de IP67 iyidir. Ve S5 Mini, önemli bir alanda S5'i yener: S5 Mini'deki microUSB soketi üzerinde can sıkıcı bir kanat yoktur. Yaşasın! Ve yine de suyun içeri girmesine izin vermiyor. Bu, daha büyük amiral gemisinden daha iyi bir şey sunan daha küçük, daha ucuz bir telefonun nadir bir örneğidir. Kulaklık soketi de kapaksızdır ancak S5'te olduğu gibi su geçirmezdir.

S5'in diğer birçok donanım özelliği S5 Mini'de kopyalanmıştır. Aslında, ekran çözünürlüğü ve kamera sensörünün yanı sıra, S5 Mini, S5'e oldukça iyi ayak uyduruyor. İşlemci hızı burada da daha düşük, ancak daha az piksel ve daha küçük bir ekran, bunun gerçekten bir sorun olmadığı anlamına geliyor.

Bu nedenle, telefonun arka yüzündeki kamera flaşının yanında bulunan kalp atış hızı monitörünün S5 Mini'de bulunmayacağını tahmin etmiş olabilirsiniz. Ama hayır, hala burada ve aynı şekilde çalışıyor: parmağınızı üzerine koyun, S Health uygulamasını başlatın, hareketsiz oturun ve birkaç saniye sonra kalp atış hızınızı öğrenin.

Ve S5'teki kızılötesi blaster? Elbette burada bu göz ardı edilmiştir? Hayır, telefonunuzu kullanışlı ve EPG dostu bir TV uzaktan kumandası olarak kullanmanız için hazır, üst kenarda.

Parmak izi sensörü S5 Mini'de de sağlam. Hala parmağınızı veya baş parmağınızı Ana Sayfa düğmesine koyduğunuz Apple iPhone 5'lerdeki kadar kusursuz değil. Burada daha az sezgisel bir eylem olan düğmeye basarsınız. Ancak iyi çalışıyor ve PayPal uyumluluğu bir dahice (üzgünüm).


Samsung Galaxy S5 Mini: Ekran

Tamam, yani Mini'de tam bir HD ekran değil, ancak 720p ekran yine de etkileyici. 4,5 inçlik bir ekran olduğu için 1080p'ye olan ihtiyaç, daha büyük modellerde olduğu kadar büyük değil - HTC One (M7) 4,7 inç 1080p ekrana sahip ve harika görünüyor.

Bu ekran parlak, renkli ve Super AMOLED'in sunduğu canlılığa sahip. Samsung, Super AMOLED'in kralıdır ve tümü, teknolojinin üstün olduğu renk doygunluğundan en iyi şekilde yararlanan kısayol simgeleri, duvar kağıtları ve uygulama seçenekleriyle yazılımı donanımla eşleştirir. Bu, sonuçların bazen göze çarpacak kadar renkli olduğu anlamına gelse bile.

Öyle olsa bile, gerçekçi ve abartısız renkler de üretebilir. The Amazing Spider-Man 2'nin fragmanı bu ekranda muhteşem görünüyor, tereyağı kadar pürüzsüz ve gölgelerdeki ayrıntılarla ve yumuşak ten tonlarıyla zengin. Tamam, bu gri, yağmurlu İngiliz öğleden sonra gerçek olmaktan ziyade Hollywood-gerçek, ama oldukça harika.

720 x 1280 çözünürlük, iPhone'un Retina ekranıyla aynı olan 326 inç başına piksel sayısı verir, bu yüzden harika görünmesine şaşmamalı.

Samsung Galaxy S5 Mini: Kamera

Bu, özelliklerin düştüğü diğer alandır. S5'teki 16MP kamera burada 8MP model ile değiştirilmiştir. Öyle bile olsa, bu iPhone 5s sensör çözünürlüğü veya diğer birçok telefonla aynı. Doğru, HTC One Mini 2'nin 13 MP kamerası var veSony Xperia Z1 Compactmuazzam bir 20,7 MP sensöre sahiptir, bu nedenle daha yüksek çözünürlüklü sensörler imkansız olmaktan çok uzaktır.

Sonuçlar önemlidir ve S5 Mini ile yapabileceğiniz çıtçıtlar yeterince iyi. Samsung yazılımı, özellikle bağımsız kameralarda bulunan sahne modlarını taklit etme söz konusu olduğunda oldukça gelişmiştir. Bunlar, portrelerinizi yumuşak odaklamak için akıllı telefonlarda tercih edilen Güzellik Çekimi özelliğini içerir.

Bir fotoğraf bağımlısıysanız, büyük ve küçük daha iyi kameralı telefonlar var ama S5 Mini fena değil.

S5'teki kameranın 4K kayıt yapabildiğini unutmayın, ancak burada durum böyle değil. Yine de 1080p video da oldukça iyi görünüyor.

Samsung Galaxy S5 Mini: Performans

S5 Mini'deki işlemci, daha büyük telefon için bir yama olmasa da, ister müzik veya video oynatıyor olun, ister aynı anda bir dizi uygulamayı açık tutuyor olun, telefonun hızda hareket etmesini sağlamak için kesinlikle yeterli.

Doğru, mini üzerindeki daha küçük sanal klavye doğru yazmak için biraz daha fazla özen gösterir, ancak öte yandan olduğu gibi biraz daha az erişime ihtiyaç vardır. Rahat ama kullanışlı.

Samsung Galaxy S5 Mini: Pil

Batarya S5'dekinden daha küçük ancak telefonun tam bir gün boyunca sorunsuz çalışmasını sağlamak için yeterli. Her gece şarj etmeniz gerekecek, yoksa sabah paniğe kapılacaksınız.

Diğer seçenek yedek bir pil taşımaktır - Samsung'un amiral gemilerine çıkarılabilir piller koyan neredeyse tek üreticisi, bu yüzden bu bir seçenektir. Çıkarılabilir bir arka yüze sahip suya dayanıklı bir telefon yaratmanın önemli teknik başarısını not edelim - sadece yerine doğru ittiğinizden emin olun.

Yine de, fazladan bir pili şarj etmek, teslim ettiğinizde pili takmayı hatırlamaktan tartışmalı bir şekilde daha zordur.


Samsung Galaxy S5 Mini: Karar

Bu, en küçüğünden en sosisli parmaklıya kadar her boyuttaki ele uyacak iyi tasarlanmış, güçlü bir şekilde tasarlanmış bir telefon - ancak ikincisinin dikkatlice yazması gerekecek.

Samsung Galaxy S5 mini, daha büyük S5'ten daha yaygın olarak kullanılabilen bir boyut olduğu ve küçültme sürecinde birkaç köşeyi kestiği için başarılı oluyor. Bir telefona parmak izi sensörü, kızıl ötesi patlayıcı ve kalp atış hızı monitörü eklemek, yıkmadan sıçratmak önemli başarılardır. Boyut ve yazılım, kullanımının çok hoş olduğu anlamına gelir.

Samsung Galaxy S5 Mini çıkış tarihi: Şimdi çıktı

Samsung Galaxy S5 Mini fiyatı: 389 £