Close

Samsung Galaxy S5 ve Apple iPhone 5s

Aylar süren söylenti ve dedikodulardan sonra Samsung, çılgınca başarılı Galaxy S4, Galaxy S5'in takipçisini açıkladı. Bir sürü yeni kamera teknolojisi, bir parmak izi tarayıcısı ve bazı yenilikçi sağlık özelliklerini bir araya getirerek, bu bir sonraki yükseltmeniz olabilir mi?


Samsung Galaxy S5'in ne kadar iyi teknik özelliklere sahip olduğunu tam olarak görmek için, ana rakibi olaniphone 5sApple'dan.

Ayrıca, ellerimizi kontrol ettiğinizden emin olun.Samsung Galaxy S5 incelemesidoğrudan gösteri yerinden.

En yeni Galaxy cihazı Cupertino'nun bebeğini devirmek için gerekenlere sahip mi? Okuyun ve öğrenin.Makale videodan sonra devam ediyor.

Samsung Galaxy S5 vs Apple iPhone 5s: Boyut ve Yapı

Samsung Galaxy S3'ten Galaxy S4'e sıçramaya benzer şekilde, S5'teki tasarım değişiklikleri bir devrimden çok bir evrim niteliğindedir. Aslında en iyi karşılaştırma Samsung'un diğer amiral gemisi olanGalaxy Note 3. Cihazın büyük kısmı hala plastiktir, hatta kenarın etrafındaki metal stilli şerit plastiktir. Arkaya doğru hareket ederken, iğne deliği tasarımıyla tamamlanmış deri tarzı bir arka var.


Ağırlıklı olarak, Samsung Galaxy S5 145g'de geliyor ve 142mm x 72.5mm x 8.1mm boyutlarında, iPhone 5'lerden biraz daha büyük ve daha ağır. Apple'ın amiral gemisi 112 gram ağırlığında ve 123,8 mm x 58,6 mm x 7,6 mm boyutlarında, ancak tabii ki iPhone'un çok daha küçük bir ekrana sahip olduğunu göz önünde bulundurmanız gerekiyor.


Samsung'un yeni Galaxy S5 tasarımının yinelemeli olduğundan bahsetmiş olsak da, Apple'ın iPhone 5'ten iPhone 5s'e geçişi için de aynı şey kolayca söylenebilir. Kavisli ve yivli kenarlardan iki tonlu arka kısım ve alüminyum yapıya kadar her şey taşındı, ancak Cupertino merkezli şirketin kullandığı birinci sınıf malzemelerden her zaman etkilendik.

Her iki telefon da farklı renk seçenekleriyle sunuluyor; Samsung Galaxy S5 kömür, mavi, altın ve beyaz renk seçenekleriyle ve iPhone zaten Uzay Grisi, gümüş ve altın renklerde mevcut.


Samsung Galaxy S5 ve Apple iPhone 5s: Ekran

Hem iPhone 5'ler hem de Galaxy S5, ekran söz konusu olduğunda çok farklı özellikler sunuyor ve Samsung, en yeni ürününü 5.1 inçlik Full-HD, Süper AMOLED ekranla donatmayı seçiyor.

Genel olarak Android telefonlar, iPhone'un daha cep dostu 4 inç boyutuna yapışmasıyla her zaman daha büyük ekran boyutlarında kaldı.

Samsung Galaxy S5 vs Apple iPhone 5s: İşlemci

Samsung, 2GB RAM (şaşırtıcı bir şekilde hem Galaxy Note 3 hem de Sony Xperia Z2'deki 3GB'den daha az) ve dört çekirdekli Krait 2.5GHz çipi de dahil olmak üzere en son amiral gemisini güçlendirmek için birçok teknolojiyi sıkıştırdı.

Bununla birlikte, bir Apple A7 işlemci ve 1 GB RAM içeren iPhone 5'lerin aksine, yeni Galaxy S5, 64-bit'in aksine hala 32-bit. Bu, günlük sorunlara neden olmasa da, 64 bit işlemciler Android cihazlar arasında yaygın hale geldiğinde gelecekteki destek hakkında bazı sorular ortaya çıkarır.


Samsung Galaxy S5 ve Apple iPhone 5s: Kamera

Her iki telefon da, megapiksel miktarı, şık yazılım ayarları veya düşük ışık performansı olsun, ilgili kamera teknolojisini tanıtmak için gerçekten tam güç kullanıyor. Megapiksel açısından, Samsung Galaxy S5, arka kamerasında 16 ve önde 2 tane barındırıyor, bu da iPhone 5'lerin arkasındaki 8 megapiksel versiyondan daha etkileyici geliyor.

Samsung ayrıca, hedefine kilitlenmesi yalnızca 0,3 saniye süren süper hızlı bir otomatik odaklama ile birlikte daha gerçekçi görünen cilt tonları sunması gereken yeni bir HDR modu da sunuyor. Özellikle harika bir diğer özellik, pahalı DSLR'lerde yakalananlara benzer şekilde sığ bir his derinliği efektine sahip fotoğraflar elde etmenizi sağlayan Seçici Odaktır. UHD video kaydı da yeni bir özellik.

Apple'ın iPhone 5'lerinde, karanlık ortamlarda gerçekçi cilt tonları için True Tone flaş, Safir kristal lens kapağı, ƒ / 2.2 diyafram açıklığı ve arka taraf aydınlatmalı sensör gibi kamera çantasında saklanan bazı hileler var. Biraz yaratıcı olmaktan hoşlanıyorsanız, ağır çekim video da çekebilir.

İPhone 5s'deki kameranın bazı harika fotoğraflar çektiğini zaten biliyoruz, ancak kamerasının ne kadar iyi performans gösterebileceğini bilmeden önce Samsung Galaxy S5'e kapsamlı bir test yapmamız gerekecek.

Samsung Galaxy S5 vs Apple iPhone 5s: Özellikler ve İşletim Sistemi

Şimdi, sulu hale geldiği yer burası. Bu üst düzey, yüksek özellikli ve yüksek fiyatlı cihazların her ikisi de gerçekten ilginç bazı özelliklerle övünüyor, ancak yeni olduğu için Samsung Galaxy S5 ile başlayalım.

Samsung'un yeni süper telefonunda en yüksek faturalandırmayı kazanmak, toplu olarak S-Health 3.0 olarak adlandırılan bir dizi sağlık özelliğidir. Bu paketteki araçlar arasında bir adımsayar, kişisel fitness takipçisi ve diyetinizi takip etmenin yeni bir yolu var, ancak en yenilikçi açıkça yerleşik kalp atış hızı monitörü gibi görünüyor. Arkadaki kamera sensörünün hemen altına yerleştirilen bu, başparmağınızı ona dokundurmanızı ve kalp atış hızınızdan anında haberdar olmanızı sağlar. Zekice. Apple'ın iPhone 5'leri ayrıca, M7 yardımcı işlemcisi aracılığıyla bazı akıllı fitness teknolojilerini de içerir; bu, hareketinizi takip edebilir, ancak Apple bunun için herhangi bir varsayılan uygulama içermemektedir.

  • Genel bakışımıza göz atınen iyi Android uygulamaları2014 yılında indirilecek.

Samsung Galaxy S5'e bir diğer yeni ek, ana sayfa düğmesinin üzerine yerleştirilmiş parmak izi tarayıcısı. Apple, iPhone 5'lerinin benzer şekilde yerleştirilmiş bir tarayıcıyı desteklediğini açıkladıktan sonra, norm haline gelmesi sadece bir zaman meselesiydi. Samsung, 26 pazarda parmak izi okuyucu doğrulaması yoluyla ödeme sağlamak için PayPal ile bir 'küresel ortaklık' anlaşması yaptı. Bunun kimlerin ve nerede kabul edileceği açısından yerdeki ayrıntıları görmek ilginç olacak, ancak en azından eBay alışverişinin biraz daha güvenli olması muhtemel.

İPhone'un aksine Samsung, IP67 sertifikasına sahip olarak S5'in biraz daha sağlam olmasını sağladı. Ne anlama geliyor? Temel olarak bu, cihazın toz geçirmez ve 1 metreye kadar derinliklerde su geçirmez olduğu anlamına gelir.

Her ikisi de kökten farklı olduğu için iki cihazı yazılım açısından karşılaştırmak zordur. İPhone, iOS7'yi çalıştırırken, Samsung Galaxy S5, TouchWiz UI kaplamasına sahip Android 4.4 Kit Kat tarafından desteklenmektedir. Bu kullanıcı arayüzü, geçen yılki ile hemen hemen aynı kalıyor, ancak bildirim tepsisinde ve kilit ekranında bazı ufak değişiklikler olsa da, kesinlikle hepimizin umduğumuz büyük yeniden tasarım gibi görünmüyor.

Samsung Galaxy S5 ve Apple iPhone 5s: Pil

Samsung S5, bir günlük veri ve konuşma için iyi olması gereken 2800mAH pil ile birlikte geliyor - bu günlerde bir telefon için oldukça normal. Ortalama olarak bu, bir iPhone 5'lerden ne kadar enerji tüketebileceğimizle ilgilidir. S5'i daha kapsamlı bir şekilde ilerletmemiz gerekecek, ancak yine de her gece takmanız gerekeceğini hayal edebiliyoruz.

Samsung Galaxy S5 ve Apple iPhone 5s: Bağlantı

2014 için beklediğiniz gibi, bu amiral gemisi cihazların ikisi de süper hızlı 4G verileri, Bluetooth 4.0 ve WiFi için LTE işleviyle donatılmıştır.

Galaxy S5, beşinci nesil WiFi 802.11ac'i desteklerken, iPhone hala biraz daha eski 802.11a / b / g / n bantlarını kullanıyor. Samsung ayrıca S5'i, her zaman mevcut olan en hızlı bağlantıyı kullanmanızı sağlayacak olan Download Booster adlı temiz bir yazılımla donattı.

Samsung Galaxy S5 vs Apple iPhone 5s: Genel

Bu iki telefon devinin her ikisi de, ister S5'teki yenilikçi sağlık özellikleri, ister iPhone 5'lerdeki kamera teknolojisi olsun, onlar için çok şey var. Bununla birlikte, her iki telefonun da tasarım açısından gerçek bir inovasyon eksikliği, biraz geriye doğru bir adım gibi görünüyor.

Yeni cihazı tamamen test etmek için yeterli zamanımız olduğunda Samsung Galaxy S5'in tam bir incelemesini yapacağız. Bu arada, ellere bakınSamsung Galaxy S5 incelemesive bizim yuvarlamamızen iyi Samsung Galaxy S5 kılıfları.